menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 06:52
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

A teraz cos na otwarcie nowej czesci...

...

Przygotowalm ten obrazek dla "cwiczacych oddech"...
Pozdrawiam was wszystkie, czekam na was z niecierpliwoscia.
Nie mam co robic... bede sie musiala zabrac do "nauki"...
ps: zadzwoniono do mnie z ksiegarni, ze odnaleziono plytke CD, ktora wypadla z mojego podrecznika do Photoshopa!!!
Juz wiecie dlaczego nie moglam sie uczyc... strasznie ciezko jest pojac "napisane", co nie znaczy, ze CD mi pomoze, a jak nie bede umiala tej plytki "wlaczyc"...
Czy ktos umie poslugiwac sie takim czyms?...
  #22  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 07:06
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Nektaryno, zamecze cie... nie nie bede namawiac... bede zadawac pytania.
Jezeli mozesz zrobic zrzut w momencie kiedy twoja ramka jest gotowa... ja chcialabym wiedziec "jakim narzedziem robisz ten "landrynkowy wyglad"?...

...

Bardzo chcialbym to umiec...
Pozdrawiam i milego dnia zycze...
  #23  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 09:40
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Witam w kolejnym tygodniu...produkujemy sporo...obejrzałam ,pzreczytałam i jak to u mnie bywa...zrobiłam wg.tuto Iluzji...ale troche pokretnie...bo dokladnie mi nie wychodzi ...jak juz wszystko rożdzka zaznaczone przechodze do aut.przeżr.i wewnętrzna...to robia mi sie krateczki a nie obrazek od spodu...mnie znów trzeba łopatką do glówki wkładać...

nigdy nie korzystałam z "aut.przeżr."tylko po swojemu...
  #24  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 09:44
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witam Iluzja jesteś jak zwykle o tej porze, teraz zaczniesz się uczyć nowego programu, to dobrze szkoda że nie przywiązywałam uwagi jak włącza się płytkę do komputera bo mój 7 letni wnuk umie, wieczorem powiem mu żeby mnie nauczył jak widać wszystko trzeba poznawać.
Maskami to trochę umiem ale brak mi wprawy,zapoznam się z Twoim tematem dla nas pomocą, dziękuję Irenko.
PS Tamora - Małgosiu przecież ty umiesz wszystko tylko robisz swoim sposobem, łopatą już nie trzeba haha, mnie trzeba łopatą wkładać.
  #25  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 09:55
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaśka 46
Witam Iluzja jesteś jak zwykle o tej porze, teraz zaczniesz się uczyć nowego programu, to dobrze szkoda że nie przywiązywałam uwagi jak włącza się płytkę do komputera bo mój 7 letni wnuk umie, wieczorem powiem mu żeby mnie nauczył jak widać wszystko trzeba poznawać.
Maskami to trochę umiem ale brak mi wprawy,zapoznam się z Twoim tematem dla nas pomocą, dziękuję Irenko.
PS Tamora - Małgosiu przecież ty umiesz wszystko tylko robisz swoim sposobem, łopatą już nie trzeba haha, mnie trzeba łopatą wkładać.
Jasiu...ale denerwuje mnie ,ze nie potrafię inaczej...tylko jakoś tak na skróty?pokretnie...a ja chce umieć profesjonalnie...
  #26  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 10:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Tamoro, Jasiu witajcie.
Ja dzisiaj zrobilam tuto, ktorego nie bylam w stanie zrobic kilka tygodni temu... bo nie rozumialam polecenia: "obrysowac wielokatem, kopiuj-idz w kat obrazka-klej." to wydawalo mi sie kompletnie zwariowane, dlaczego mam kleic w kacie obrazka czesc kolumny.
Dzisiaj wiem... bo zrobilam kilkadziesiat obrazkow gdzie wycinalam "wielokatem" i widzialam co sie dzieje gdy to zrobie. Wiec dzisiaj wycielam, przykleilam w rogu jak chciala, potem przenioslam to na miejsce, i byla to nowa warstwa, po prostu.
I miedzy te warstwy wkleilam zaglowiec...

...

I powstalo to...
Tamoro, robisz obrazki wspaniale, pomyslowe, artystyczne... techniki sie pomalu nauczysz... zreszta, to zalezy na czym ci zalezy?... Ja chce znac wszystkie mozliwosci... no, jak nawiecej...
Ja dowiedzialam sie co potrafie, w momencie jak zaczelam wam odpowiadac na pytania.
Co do znajomosci komputera... niestety ciagle nie umiem podstawowych dzialan. Umiem tylko to co dotyczy... programu graficznego.
To nie smieszy nawet, to jest tragiczne... a spotkanie "informatyka" z merem dopiero 16 lutego... a kiedy rozpocznie sie kurs?...
I tak to, Jasia wytlumaczy mi jak zainstalowac wiadomosci znajdujace sia na CD w komputerze. Tak jak potrafisz to robic z instalowniem programow.
Pozdrawiam was... wroce...
To jest tuto Edith...
http://site.voila.fr/chezlydiagraphs...lendadieux.htm

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 03-02-2009 o 07:47.
  #27  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 10:50
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

[i]luzjo...wkladasz płytkę do komputera...na chwilke czekasz...potem na "start" ,"mój komputer",i najczęściej na dysku "E' będzie płytka Twoja...klikniesz...i zobaczysz co tam jest...ja tak robie...pozdrawiam...
  #28  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:42
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Iluzja ja Ci wytłumaczę może jutro, jak wcześniej nie uzyskasz pomocy,
będę się starała wszystko zapisać kolejnośc obsługi potem Ci napiszę.
Masz rację to nie jest śmieszne jak się nie umie.
Widzę Małgosia doradziła.
PS nie bardzo wiele się dzisiaj nauczę,może wieczorem.
  #29  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 13:47
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Poczekam spokojnie, i tak nie moglam pojechc po plytke, bo to daleko, i u nas spadl snieg... nagle!!!
A ze to nie jest bardzo czeste no to kierowcy nie wiedza jak jezdzic... i robi sie kino...
No to sobie cos pocwiczylam, niby latwe, a zawsze gdzies jest "problemik" nawet teraz.

...

... To jest tuto Lydii, i mysle ze zapomniala momentu kiedy naklada sie maske... gdyby nie obrazek to bym jej wcale nie nalozyla. A do tego cos bylo, albo zle wytlumaczone albo nie zrozumialam, chodzilo o wycieranie naklejonych kwiatkow... poradzilam sobie inaczej. Ale bedzie mnie to meczylo, i pewnie jeszcze kiedys do tego wroce.
Milego popoludnia...
http://site.voila.fr/chezlydiagraphs/tuttagmangaa.htm

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 03-02-2009 o 07:51.
  #30  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 14:39
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie


troche pobawiłam sie z nudów...wklejaniem ,warstwami i moim ulubionym pluginem.."Edge Art" w ramce oryginał...miłego popołudnia...
  #31  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 14:51
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Obrazek zrobiłam bez tła , niby umiem ale tak nic pewnego.
Zapomniałam oświetlić.
  #32  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 15:56
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie ;;;Witajcie Filtrusie;;

Jasiu jak ładnie,i wszystkie śliczne obrazki co rusz, coś nowego widzę ,Iluzjo kochana czy Masz taką opcję jak ''efekty obrazów''to właśnie te nadające kształty i kolor i wygląd jest stąd nie umiem zrzutu robić ale zrobiłam wam zobaczcie te ramki to ze zwykłego tła może być różne kwestia doboru jak coś to proszę Pytaj pozdrawiam miłego popołudnia graficzki życzę
  #33  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 16:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Nektarynko zaraz sprawdze...
A tak przy okazji, sliczne te wasze nowe prace. Jasiu, pieknie, w kazdej pracy widac postep.
Tamoro, jak zwykle bardzo lubie...

Ja nie majac co robic, przegladalam "Module externe"... i trafilam na...

...

I zrobilam przy pomocy tego Filtra...

...

Wszystkie kule... Jest tam tez Filtr "Gravure" bardzo interesujacy. Dziewczynki, warto je wyprobowac, maska traktowana przez Gravure, jest jeszcze piekniejsza.
Sprobujcie...
ps: ja musze zrobic jakos "banki mydlane"... wiecie o co chodzi?... nie moge tego znalesc nigdzie.
  #34  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:15
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Irenko bańki mydlane to filtr Ulead Effects >Paeticle
A to wynik dzisiejszego szkolenia

__________________
  #35  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:17
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Tak sprawdzalam, ze znalazlam i uzylam rozne narzedzia.
Tylko w "Obrazkach"...

...

Przegladajac "Obrazki" zrobilam to... Polozylam obrazek, przekrecilam troche, przykleilam do drugiego, wycielam "wielokatem" czesc obrazka nad platkami, zeby platki znalazly sie na wierzchu.
Oswietlilam...
I na koniec, bez zaznaczania, automatycznie zrobilam cien pod obrazkiem... to wyszlo samo. Tylko przekrecilam, i wyszlo samo z drugiej strony.
Dziewczynki, nie musimy zaznaczac przed dodaniem cienia!!!
  #36  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:23
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Brawo Irenko o ile mniej byśmy umiały gdyby nie twoje podpowiedzi,staram się to co tu przedstawiasz testować ,może nie wszystko bo mam mniej pluginów.
__________________
  #37  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:41
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Sanno... nie na "particle" wychodza kule ale nie "banki mydlane". Jak widzisz kule mozna robic wszedzie, nawet wycinajac kolem w obrazku natomiast przezroczyste prawie "banki mydlane" probowalam waszystkimi dostepnymi mi narzedziami i "przezroczystoscia" i takich jak znalazlam w blogu u jednej graficzki... nie udalo mi sie zrobic.
Ja komus sie powiedzie, to prosze podac sposob, to musze umiec!!!

...

To powinno tak wygladac.
Jakl chcecie to prosze to dla was...
  #38  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:51
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Sanno, przepraszam, zajelam sie odpowiedzia, i nic nie powiedzialam na temat obrazka. A twoj obrazek wspanialy. I maska i wyciecie... ideal... gratuluje...

Zapomnialam dodac do obrazka "rozowego", ze zawinete brzegi na gorze i na dole to Filtr Grafic Plus-Page Curl.
Jak ktoras bedzie chciala wiedziec jak ustawic suwaczki to podam. Albo probujcie same, jak nie wyjdzie... to podam...
Bawcie sie dobrze...
  #39  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:19
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
Sanno, przepraszam, zajelam sie odpowiedzia, i nic nie powiedzialam na temat obrazka. A twoj obrazek wspanialy. I maska i wyciecie... ideal... gratuluje...

Zapomnialam dodac do obrazka "rozowego", ze zawinete brzegi na gorze i na dole to Filtr Grafic Plus-Page Curl.
Jak ktoras bedzie chciala wiedziec jak ustawic suwaczki to podam. Albo probujcie same, jak nie wyjdzie... to podam...
Bawcie sie dobrze...

Iluzjo...wstyd sie przyznac,ale nie wiem jak sie kladzie obrazek...rozciaganiem???juz tyle razy probowalam ...widzialam na foru dziadkowym ...bez rezultatu...chyba kupie drukarke,raz cos umie i za chwilke zapominam...
  #40  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:29
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Iluzjo bardzo ładnie wyszły Ci te różne efekty w obrazie

Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
. . .Nasza grafika - obrazki . . .cz. VI tar-ninka Hobby, pasje 515 02-02-2009 20:49
....Nasza grafika - obrazki cz. V tar-ninka Hobby, pasje 507 21-01-2009 11:29
....Nasza grafika-obrazki ...cz. IV tar-ninka Hobby, pasje 503 05-01-2009 12:02
...Nasza grafika...obrazki - cz. II tar-ninka Hobby, pasje 506 22-11-2008 19:39
Nasza grafika ...obrazki tar-ninka Hobby, pasje 503 23-10-2008 11:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.