menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka > Muzyka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka - wątki archiwalne Muzyka - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:09
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie Kącik nastrojowej muzyki - instrumentalnej i piosenek cz.II


Witam
w II części wątku muzycznego Kącik nastrojowej muzyki - instrumentalnej i piosenek..
Zapraszam do wspólnego spędzania czasu przy muzyce nastrojowej.
Proszę o umieszczanie swoich
propozycji muzycznych, dzielenie się uwagami o muzyce.
Proszę w współtworzenie wątku, o współtworzenie
specyficznej atmosfery tego saloniku.

Serdecznie pozdrawiam
lorison
  #2  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:13
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

I pierwsza propozycja muzyczna.
Haiti Cherie
http://www.voila.pl/469/93flx/?1
Spędzenia miłego wieczoru życzę.
  #3  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 09:59
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Lorisonie dziekuję za prowadzenie tego pieknego wątku
Dziękuję tym co nam tak pięknie graja
i tym co odwiedzaja nasz piękny salonik muzyczny.
. . . . . . . .
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 11:08
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie Mikołajkowy prezent muzyczny

Name:  n_santa1.gif
Views: 240
Size:  13.6 KB
Dzień dobry tar-ninko.
Dzień dobry wszystkim.
Proponuję posłuchać znanego, popularnego
piosenkarza irlandzkiego Daniela O'Donnella
w piosence
jesteś skrawkiem nieba
Przyjemnego dnia życzę.
  #5  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 11:42
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie lorison

dzień dobry mikołajkowo!
Właśnie odsłuchałam podanej przez Ciebie piosenki i cieszę się,że będę mogła podzielić się z moją siostrzenicą( przebywającą aktualnie w Irlandii) nabytą znajomością o znanym piosenkarzu irlandzkim...Wymowny tytuł,jest taka łagodna w nastroju, liryczna... dzięki!
  #6  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 15:00
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie Św. Mikołaj ściśle kojarzy mi się ze Świętami B. N.

Uff, wróciłem z „bardzo dalekiej i niezbyt przyjemnej podróży”, chyba tamto miejsce będę omijał szerokim łukiem. Jak to dobrze, że tu nikt nikogo cynicznie i z pogardą nie poniża.
Zaczął się Adwent, a więc czas Oczekiwania na kolejną rocznicę Wielkich Urodzin. Z tej okazji już dziś chciałem Wam Kochani złożyć życzenia wielu łask Bożych i przesłać 3 najbardziej ulubione przeze mnie kolędy:
(pierwsza, mniej znana, powstała w latach 30-ych w klasztorze jezuickim w Nowym Sączu i jej treść nabierała szczególnego znaczenia i dramaturgii w czasie okupacji hitlerowskiej, ale i również sowieckiej). Kolędę tę dedykuję Małgorzacie 50.
http://www.youtube.com/watch?v=RlfKim6Y5Pg
http://www.youtube.com/watch?v=wPJSV...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=nUCPT...eature=related
Łamiąc się opłatkiem i składając sobie nawzajem najlepsze życzenia świąteczne dedykujmy tę piosenkę naszym bliskim i kochanym, którzy już są po tamtej Stronie.
Droga Ewito, do tej pory ciarki mi po plecach przechodzą, gdy przeglądając Kącik trafiłem (na którejś ze stron) na wpis z dedykacją "Pamięci Ewity", w którym lorison w niesamowicie piękny sposób Cię pożegnał. Choć nie było mi dane Cię poznać, przyjmij również i Ty ode mnie te kilka strof.
http://www.youtube.com/watch?v=CD1RJ...eature=related
hz
  #7  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 15:56
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Uśmiech Witam

Lorisonie dziękuję za piękne melodie,które tu wklejasz.Wiem,że lubisz piosenki latynowskie.Pozwól,że teraz ja zadedykuję Ci nutki w wykonaniu Jose Velesa

http://odsiebie.com/pokaz/1086247---2b10.html
http://odsiebie.com/pokaz/1086197---f1bd.html
http://odsiebie.com/pokaz/1086174---8774.html
  #8  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 19:15
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie Do a_sikorzanka

Nie potrafię mówić ani pisać krótko, a ponieważ nie wolno mi wejść na Twój PM, to tu zamieszczam to info.
Trochę spóźnione, za to bardzo serdeczne dzięki za dedykację i „śląską pościelówkę”.
Przy okazji pragnę wyjaśnić pewne nieporozumienie. Po moim „wejściu smoka” sympatyczna Basieńka (destiny) nazwała mnie bratnią duszą (serdeczne dzięki Basiu) i przypisała mi pochodzenie śląskie. Ja mieszkam w Wielkopolsce i to jej wyjaśniłem w odpowiedzi, którą napisałem (żeby było śmieszniej i żeby Jej sprawić przyjemność) nieudolną gwarą śląską, której nigdy w życiu nie używałem (Internet rozgrzałem do czerwoności w poszukiwaniu słowników gwarowych). Bliższa mi jest gwara góralska, bo byłem w dzieciństwie przez kilka lat leczony na gruźlicę kręgosłupa w Zakopanem.
Natomiast, gdyby to kogoś interesowało (w co wątpię) bardzo lubię muzykę instrumentalną oprócz „Śpiewających saksofonów” Kapitana Cooka. Brzmienie tego zespołu jest bardzo przyjemne, ale aranżacja fatalna, szczególnie sekcji rytmicznej (mtata, mtata). Pewnie tu się narażam wielu fanom, ale na usprawiedliwienie powiem, że i ja się nimi fascynowałem i mam ściągnięte kilkaset utworów w ich wykonaniu.
Dla porównania i zrozumienia o co mi chodzi, bardzo kogoś proszę np. o utwór:
«Henry Arland & Ricky King - Gondola D'Amore.mp3»,
wtedy wszystko będzie jasne. Mam również utwory Henry Arlanda i Ricky Kinga, ale ciągle nie umiem wysyłać plików (próbowałem z Od Siebie i mi nie wyszło).
Ponieważ gusty, to jest sfera bardzo osobista, a jednocześnie delikatna, to chcę tu bardzo mocno podkreślić, że to są moje i tylko moje odczucia i nie zamierzam w najmniejszym stopniu krytykować czyichś upodobań. Wara mi do nich.
Mogę o sobie z nie małą odwagą powiedzieć, że już od dzieciństwa lubiłem i lubię kicz i szmirę, ale do pewnych granic. Podejrzewam, że jest bardzo dużo takich osób, tylko nie mają odwagi się do tego przyznać.
Ktoś mądry kiedyś powiedział: „De gustibus non est disputandum” z czym się całkowicie zgadzam.
Serdecznie pozdrawiam
hiruś
  #9  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 19:26
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Utwór dla Hirusia

http://icsx.pl/?id=1&name=w9V65CDcjA...ondola_d_amore

Przepraszam, że się wcinam - pozdrawiam cieplutko
__________________
You never have this day again...
  #10  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 19:39
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
„De gustibus non est disputandum”

Amen.

Też Cię serdecznie pozdrawiam
  #11  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 19:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

mogę sobie u Was odpocząć i posłuchać?
  #12  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 21:24
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie

Basieńko, jesteś przewspaniała i super szybka jak francuska kolej Trains a Grande Vitesse (TGV). Właśnie chciałem zwrócić uwagę na aranżację. Rytm jest wprawdzie prosty, w formie walczyka i tu zdaje się występują klarnety, a u Cooka saksofony, ale te instrumenty mają bardzo zbliżone brzmienie (dęte drewniane), jednak tego słucham z dużo większą przyjemnością - nie ma tu monotonii, co mnie u u Cooka właśnie bardzo drażni. Krótki motyw (nieraz nawet przepiękny), jednak powtarzany w nieskończoność i to prawie nie zmieniony, no najwyżej zmianą tonacji, a zero wysiłku w odmianę interpretacji.
Żeby nie być gołosłowny podam przykłady 3 utworów, których melodie najbardziej przypadły mi do gustu:
Weźmy album “2005 Liebesgruesse aus der Ferne - 4 CD”.
Z CD 1 pozycję 02 czyli «Forrest Hills.mp3» śliczny motyw, ale 10 razy powtórzony, przy czym 5 i 6 nieznaczna zmiana brzmienia i dalej powrót do wersji początkowej i 9 i 10 nieznaczna zmiana tonacji.
Jeszcze z CD 1 pozycję 08 czyli piękną serenadę Tosselego «Toselli Serenade.mp3» 1 część utworu, 1 cz. ut., 2 cz. ut., 1 cz. ut., 1 cz. ut. Bez żadnych zmian brzmieniowych i tonacji.
Z CD 3 pozycję 12 czyli «Jennerwein.mp3» również bardzo piękny motyw, ale 4 razy identycznie brzmiący, lekka zmiana tonacji i znów 4 razy to samo.
Itd. Itd. Gdyby to dotyczyło podkładu pod poszczególne zwrotki piosenki, to jeszcze byłoby do przyjęcia, ale nie dotyczy.
To mi przypomina skomponowany w 1856 roku kiczowaty utworek Tekli Bądarzewskiej-Baranoweskiej grany przez moją babcię na pianinie pt.: «Modlitwa dziewicy» , który ten sam motyw powtarzał się chyba 12 razy! Tam były do tego słowa, z których tylko zapamiętałem: ”daj męża, daj męża…” - koszmar.
Gdyby ktoś był uprzejmy wklepać wymienione utwory, byłbym zobowiązany
hz
  #13  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:03
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie

Do A-Sikorzanki
Za zwrotne pozdrowienia dziękuję, ale Amen mi sprawił przykrość. Nie przypominam sobie bym był złośliwy wobec Ciebie (a potrafię, oj potrafię). Jeśli ta ironia miała oznaczać, że uważasz iż się popisuję łaciną, to się mylisz. Sądziłem, że ten slogan jest tak powszechnie znany, że nie ma potrzeby tłumaczenia. Jeśli jest inaczej, to śpieszę wyjaśnić, że mi chodziło o to, iż o gustach się nie dyskutuje.
W kwestii formalnej, to ja nie uczyłem się łaciny i jej nie znam, ale niektóre przysłowia są bardzo popularne, np. takie: Nihil novi sub sole – nic nowego pod słońcem (Księga Koheleta 1,9). I tu Amen bardziej by pasował.
Już się trzęsę ze strachu, bo odpowiadając Basi nieopatrznie podałem nie tylko powszechnie znany skrót TGV (fonet. teżewe), ale i pełną nazwę szybkiej kolei francuskiej i to jeszcze (o, zgrozo) po francusku! Tu się dopiero popisałem. Bufon jeden.
A poważnie, to mi smutno.
Chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze.
hir

PS.
Jeśli w avatarku (to się tak nazywa?) ta zakwefiona buźka to Twoja, to przenikliwy Twój wzrok mnie bardzo deprymuje.
  #14  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:07
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał lorison
Załącznik 20722
Dzień dobry tar-ninko.
Dzień dobry wszystkim.
Proponuję posłuchać znanego, popularnego
piosenkarza irlandzkiego Daniela O'Donnella
w piosence
jesteś skrawkiem nieba
Przyjemnego dnia życzę.
Dziekuję Lorisonie za piękny mikołajkowy prezent
a-sikorzanko , Basiu piekne dzisiaj zagraliscie
jip zawsze jestes mile widziany w naszym saloniku muzycznym
Tutaj kazdy znajdzie spokoj , życzliwosc, i piekna muzyke .
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:12
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie

deprymuje = onieśmiela
Wolę dmuchać na zimne, bo do słowa-symbolu Amen mam wielki szacunek i nie chciałbym go ujrzeć ponownie w bardzo świeckim kontekście
  #16  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:27
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech ....

OMG...Hirku, pisze te słowa uśmiechając się pod nosem
Zmyliłeś mnie pisząc tą gwarą i dałam temu wyraz w poprzednim wątku. Ja sama nie czuję się Ślązaczką, choć stąd moje korzenie.
Jeśli chodzi o muzykę instrumentalną, to niestety u mnie jej jak na lekarstwo, poza paroma standardami...
Bliższa mi jest muzyka popowa, rockowa, operowa...czy klasyczna.
Myślę, że fajnie jest podyskutować na temat muzyki, choć nie zawsze jest czas, aby wszystko ogarnąć,
no i najważniejsze mieć wiedzę w tej materii
Jeśli możesz to wgraj utwory tutaj - www.voila.pl
Serwer prosty w obsłudze....Posłuchamy Twojej muzyczki
Ja, żeby nie odejść z niczym zostawiam nastrojową nutkę -
http://icsx.pl/?id=1&name=hK1Ckh0Cwc...tango_flamenco

Pozdrawiam i życze miłego wieczoru
__________________
You never have this day again...
  #17  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 23:28
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Do Hirka.
Pozwolę sobie zacytować nieco inną opinię
o modlitwie dziewicy Tekli Bondarzewskiej

Polska "Spełniona modlitwa dziewicy" hitem w Japonii


W Japonii ukazał się pierwszy na świecie album z muzyką polskiej kompozytorki z XIX w. Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej. Wydana przez King Records "Spełniona modlitwa dziewicy" jest trzecią najlepiej sprzedającą się płytą muzyki klasycznej w tym kraju.



Tytuł albumu nawiązuje do skomponowanego przez Teklę Bądarzewską utworu "Modlitwa dziewicy", który jeszcze za życia kompozytorki w połowie XIX w. zdobył niespotykaną na świecie popularność. Kopie jego zapisów nutowych rozeszły się w nakładzie przekraczającym 1 milion egzemplarzy. W wersji oryginalej na fortepian utwór został wydany przez 114 różnych, w tym najważniejszych na świecie wydawców w Europie, Ameryce i Australii.



"Modlitwa" uznawana jest za pierwszy przebój światowy. Jest bardzo popularna w Japonii. Pozostałe kompozycje Bądarzewskiej popadły w zapomnienie.


Pozdrawiam.
  #18  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 23:41
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Lorisonie, Hirku... pozwólcie, że...

...powyższe zilustruję utworem Tekli Bądarzewskiej...

http://icsx.pl/?id=1&name=rXWlyWAVLM...e_vierge_piano

Mnie się podoba, a Wam ?

Paaa...(ziewa)
__________________
You never have this day again...
  #19  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 19:32
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Witam.
Tak tu cicho o zmierzchu.
Może jeszcze raz Daniel O'Donnell.
Tym razem w piosence zespołu Abba I have a dream.
Tutaj tytuł inny
I Believe In Angels
http://www.imeem.com/people/wkUQ_mw/...eve_in_angels/
Pozdrawiam.
  #20  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 20:15
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Dobry wieczor Lorisonie
ładną melodią weszłeś , jak zwykle
rzeczywiscie cicho dzisiaj .
Była a-sikorzanka zagrała pięknie przez chwilę i poszła
dobrze ze udało mi sie w porę zapisac jedna z jej melodii
http://odsiebie.com/pokaz/853856---2d76.html
a - sikorzanko, mysle ze niemasz nic przeciwko temu
Miłego wieczoru wszystkim zycze .
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kącik układaczy puzzli FeliksG Gry 26 30-01-2017 08:54
Kącik poezji własnej i nie tylko... Stach Głąbiński Książka, literatura, poezja 534 25-02-2009 20:21
Kącik poezji własnej i nie tylko część 2 Ewita Książka, literatura, poezja 521 25-01-2009 14:44
Kącik nastrojowej muzyki - instrumentalnej i piosenek lorison Muzyka - wątki archiwalne 514 05-01-2009 22:32
Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego bociek74 Muzyka - wątki archiwalne 2 26-05-2008 08:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.