menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > świętokrzyskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 06:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

dziewiątka
j
Cytat:
eśli tak bardzo mnie kochają synowie i synowe- proszę bardzo odwiedzać mnie jak najczęściej...ale nie zniosła bym, żeby mi synowa zmieniała np. pampersa...
A co z zięciem?? Zięć może zmienić pampersa?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 07:08
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Nie udała się Panu Bogu starość. Dlatego stanowczo opowiadam się za hospicjum i domem starców , czy jak go tam zwą.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:01
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Post

Cytat:
Napisał lucynna
Nie udała się Panu Bogu starość.

Sprawa hospicjum niekoniecznie musi dotyczyć ludzi starych. Na pewno dotyczy osób nieuleczalnie chorych w różnym wieku, które wymagają stałej opieki medycznej.
U mojej mamy po radioterapii wystąpiły bardzo ciężkie powikłania i skutki uboczne. Przez niemal tydzień po naświetlaniach patrzyłam na cierpienie matki, która usilnie broniła się przed szpitalem. Korzystałam z urlopu, aby być przy niej. W końcu zadecydowałam sama: w naszym szpitalu jest niewielki oddział hospicjum paliatywnego. Udałam się na rozmowę z jego ordynatorką. Przedstawiłam sytuację i dokumenty z leczenia onkologicznego. Trafiłam na wspaniałą osobę. Natychmiast zorganizowała przewóz mojej chorej na oddział. Okazało się, że organizm jest skrajnie odwodniony i wycieńczony. Dzień i noc na kroplówkach, bez jedzenia, z zastosowaniem koniecznych środków przeciwbólowych i dalej stopniowy powrót do podawania pierwszego posiłku (kleiku).A były takie momenty, że lekarka powiedziała iż należy liczyć się ze zgonem. Mamy to już za sobą. Po czterech tygodniach mama wróciła do domu, ale nadal jest pod opieką zespołu hospicyjnego: lekarz + pielęgniarka. Lekarz odwiedza mamę dwa razy w m-cu, pielęgniarka zagląda częściej. Uważam, że trafiłam na wspaniałych ludzi. I nikt mi nie powie, że trzymanie w domu osoby ciężko chorej to dowód na miłość bliskich. Jest to fałszywie pojmowana miłość, ten chory wymaga oprócz naszej bliskości również fachowej opieki medycznej i stałego dostępu do leków, czy też urządzeń medycznych. Podczas codziennych odwiedzin w szpitalu napatrzyłam się dość na chorych, nieprzytomnych, umierających. Zawsze też byli przy nich bliscy, bo w hospicjum można przesiedzieć przy chorym ile się chce i na ile starczy sił. Charakterystyczne też było to, że wszyscy bliscy zgłaszali swoich chorych księdzu-kapelanowi. Zabiegali o Sakrament Chorych i wsparcie duchowe i nigdy nie spotkali się z odmową. Może zbyt rozpisałam się, ale na pewno nie powiedziałam wszystkiego co przychodzi do głowy. Chcę tylko powiedzieć, że hospicja i cała działalność paliatywna są bardzo szczytnym przedsięwzięciem, ale wymaga ono naprawdę zaangażowania osób bezinteresownych zdolnych do poświęceń. Duże znaczenie ma tutaj rozwijający się wolontariat i ofiarna opieka ze strony sióstr zakonnych.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:19
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Hospicjum ? To już wole w rodzinnym grobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:34
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Hospicjum ? To już wole w rodzinnym grobie.

Też podobnie myślałam dopóki się z tym nie zetknęłam. A zresztą co innego się woli gdy się stoi o własnych siłach na własnych nogach, w pełni sił umysłu. W skrajnie innej sytuacji taka wola już nie ma znaczenia.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Hospicjum ? To już wole w rodzinnym grobie.

Ja też. Alo czy dadzą nam wybór? Spadkobiercy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 13:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Rossa znalazła wspaniałe hospicjum i wspaniałych tam ludzi. W razie konieczności chciałbym tam się znaleźć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 18:09
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Kiedy minęło najgorsze, rozmawiałam z p. doktor na temat finansowania takiego oddziału, zaopatrzonego bądź co bądź w leki, środki sanitarne, których schodzi niesamowita ilość. Okazało się, że to nie jest z funduszy NFZ lecz z Fundacji Hospicyjnej. Nie dociekałam kto zasila tą Fundację. Wiem tylko, że po wyjściu z oddziału, pacjent pozostaje pod opieką zespołu. W razie potrzeby dowożony może być transportem sanitarnym na konieczne badania lub zabiegi do innych szpitali, np. do Centrum Onkologii w Poznaniu. My z mamą z tej formy pomocy nie korzystałyśmy, pomimo że wyjazdy do Poznania są co miesiąc. Ale na razie nie ma takiej potrzeby.
Z tego co słyszałam hospicja na ogół spełniają warunki jakie są wymagane. Opieka medyczna nad obłożnie i przewlekle chorym, wsparcie duchowe dla chorego i jego rodziny. Jeśli nie hospicjum to można również spróbować dla swojego bliskiego chorego tzw. domowej opieki paliatywnej. Tutaj zupełnie bezinteresownie angażują się osoby prywatne, tworzą zespoły, których zadaniem jest opieka w domu i częściowe odciążenie rodziny. W moim miasteczku też działa taki paliatyw i opinia o nim jest bardzo budująca.
Tadziu ale doskonale wiemy, że hospicjum jakie by ono nie było super nikt nie chciał by się tam znaleźć.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 18:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Rossa oczywiście, że nikt z nas nie chce się tam znalęźć, ale jeśli już to w godnych do tego warunkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 19:47
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
dziewiątka
j
A co z zięciem?? Zięć może zmienić pampersa?

..niech się wypowie ten co ma córki ....mnie to nie grozi
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przemoc seksualna w rodzinie, co my na to? tadeusz50 Społeczeństwo - wątki archiwalne 271 12-12-2008 21:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.