menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 14:49
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Domyślnie

Ja też się zarzekałam,że już nie wezmę psa -najwięcej wytrzymałam 9-my. I obecnie jest już od trzech lat kundelek z bidula Figusia... Pozdrawiam
  #42  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 16:42
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Przypadkiem dostałem od kolegi takie ciekawe zdjęcie. Pies to też przyjaciel kota.

  #43  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 18:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Eledand... przypomnę zdarzenie z Polski (nie pamietam regionu) z końca lat osiemdziesiątych. Zapamiętałam, bo mieszkałam wtedy z dogiem wziętym z bidula. Kiedyś nie pozwolił mi pójść pod ulubione drzewo. Chwilę później drzewo zwaliło się z trzaskiem. Nie miałabym szans wyjść cało...
Ad rem...
Hodowla dogów. Jedna z suk zaczyna rodzić. Rodzi również dziewczyna, która za wszelką cenę chce się pozbyć dziecka. Wrzuca noworodka do zagrody dogów. Psy powinny dziecko pożreć, nie zostawiając śladów. Tymczasem - suka/dożyca traktuje ludzkie dziecko jak własne. Myje, ogrzewa, karmi...
Rano właścicielka hodowli znajduje w budzie kilka szczeniąt i dziecko. Wszystkie w dobrej kondycji. Wezwany lekarz stwierdza, że suka uratowała dziecku życie. Wet mówi, że to normalne...
Optymistyczne zakończenie - córka hodowców adoptowała maleństwo.
Morał - pies jest przyjacielem człowieka, szczególnie małego.
Pytanie - czy każdy człowiek jest przyjacielem psa?
__________________
  #44  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 20:30
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
są już leciwe Figa ma 11 lat, Axał 9 to dla molosa jest dużo, w przeliczeniu na wiek człowieka Axał ma 82 lata A Figa jest od niego młodsza. Raz w roku robię psiakom badanie krwi, są badane przez kardiologa, czyszczę im zęby. Na razie wszystko jest ok., Axał ma wyniki badań ksiażkowe, Figa też jest w dobrej kondycji. Wiem, że nadejdzie moment kiedy psiaki ode mnie odejdą i ogarnia mnie przerażenie i żal ogromny.

Basiu, dlaczego Axał mając 9 lat, w przeliczeniu na lata ludzkie jest starszy od 11-letniej Figi?
  #45  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 21:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Antylo

Cytat:
Napisał antyla
Basiu, dlaczego Axał mając 9 lat, w przeliczeniu na lata ludzkie jest starszy od 11-letniej Figi?
duże psy /molosy/ żyją krócej od miniaturek, dłużej dojrzewają i szybciej się starzeją.
  #46  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:53
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Witam.Przeczytałam wszystkie posty i w tym temacie chcę opowiedzieć o moim psie,ktory 3 lata temu umarł na raka.
Miałam jednocześnie kotkę Ciciunie,strasznego włoczykija i łajdaczke.Ciciunia niedlugo po urodzeniu kociąt przepadała na całe godziny.Zostawiała piszczące maleństwa.Binguś szedł do pudełka lizal kociaki ogrzewał i cierpliwie czekał az wróci Cićka.
Nikomu nie pozwalał zbliżać się do kociakow,nawet na mojego wnuka powarkiwał juz nie mowiąc o psach.Jak byly starsze i się rozłazily brał za łeb i z powrotem wkładał na miejsce.Opiekował się nimi i najwyrażniej i one kochały Binga .Nawet na spacery na podworko je wyprowadzał.Prześmieszne sytuacje.
Co innego jak Sawa miała małe.Poprostu nie lubił tych szczeniakow.Nie pozwalał sie do siebie zbliżać,wręcz trzeba było pilnować,żeby ktoregoś nie ugryzł.Czy nie dziwne są zachowania zwierząt?







miłej niedzieli zyczę
  #47  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 15:28
romantyczka's Avatar
romantyczka romantyczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Pomorze
Posty: 2
OK prawdziwi i niezawodni przyjaciele..

Cytat:
Napisał Basia
Zapraszam miłośników piesków do trzeciej odsłony tego uroczego wątku.


W avatarku Figa z pancią czyli ze mną poniżej moje drugie szczęście Axał.


Cudowne te Twoje psiaki!
zgadzam się, podobnie, jak było pisane już wyżej- dom bez zwierząt jest pusty...szczególnie kiedy dzieci odchodzą na "swoje", co jest zresztą naturalną koleją rzeczy..kiedy zostajemy wdowami, czy wdowcami..kto nam wówczas pozostaje??
Pozdrawiam serdecznie!
PS. stawiam pierwsze "tu"kroki, wiec przepraszam z góry za niedoskonałości!
  #48  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 15:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Romantyczko

Cytat:
Napisał romantyczka
Cudowne te Twoje psiaki!
zgadzam się, podobnie, jak było pisane już wyżej- dom bez zwierząt jest pusty...szczególnie kiedy dzieci odchodzą na "swoje", co jest zresztą naturalną koleją rzeczy..kiedy zostajemy wdowami, czy wdowcami..kto nam wówczas pozostaje??
Pozdrawiam serdecznie!
PS. stawiam pierwsze "tu"kroki, wiec przepraszam z góry za niedoskonałości!
wielki to zaszczyt dla nas, że swoje pierwsze kroki skierowałaś tutaj. Pozdrawiam serdecznie, rodzice nie pozwalali mi na trzymanie żadnego zwierzaka w domu, kiedy zaczęłam decydować o sobie zwierzaki towarzyszą mi przez cały czas.
  #49  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 17:05
werbena520 werbena520 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: gniezno
Posty: 4
Domyślnie Powitanie

Witam serdecznie wszystkich miłośników zwierząt dużych i małych.Pozwolę sobie przedstawić moją menadżerię,która zmusza mnie do krzątaniny wokół nich i siebie:dwa setery tj szkot Kanon Dragonesti i laverack Lollipop Marisett
Ponadto mam dwie kotki/dachowce/uratowane od głodowej śmierci dzisiaj łaskawie spędzające z nami czas przed nocnymi łowami:Jagódka w towarzystwie Lollipopa
oraz Syla najmłodsza koteczka
Podoba się wam moje towarzystwo???
  #50  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 17:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Werbeno, towarzystwo CUUDNE, Sawano, piękny był Twój psinek niestety psy chorują tak jak ludzie i od nas odchodzą. Bulterierka żyła 14 lat i odeszła bo przyszła na nią pora, owczarek kaukaski Rex był w doskonałej kondycji i odszedł w czasie snu, rok później odeszła suka kaukaz Maszka, miała raka wątroby. Figa yorka ma 11 lat i śmieję się, że jedziemy na tym samym wózku. W czerwcu minie 5 lat od mojej operacji na raka piersi, miesiąc po powrocie ze szpitala urzędowałam przy Fidze w lecznicy, zrobił jej się guzek na sutku oczywiście zrobiono jej operację, ponieważ jestem dociekliwa kazałam zbadać tego guza i okazało się, że był to nowotwór złośliwy. Później w tym samym czasie wykryto u nas wadę serca trzymamy się dobrze i nie dajemy się chorobom. Axał liczący sobie 9 lat jest na szczęście zdrowy, serce ma jak dzwon, jest w doskonałej kondycji ale kiedy robiłam jemu badania stawów biodrowych i skokowych kiedy był szczeniaczkiem stwierdzono u niego obustronną dysplazję stawów biodrowych i zbyt słabe więzadła w stawach skokowych. Hodowca chciał mi Axała wymienić na "egzemplarz wolny od wad" ale się na to nie zgodziłam, zwierzak to nie kapeć. Jestem dumna i szczęśliwa, że udało mi się takiego dużego psa utrzymać w znakomitej kondycji fizycznej. Axał nie kuleje i jest bardzo sprawny fizycznie, spędza mi tylko sen z powiek fakt, że molosy nie żyją długo. Nie wiem co ja zrobię kiedy moje psiaki odejdą, na samą myśl o tym ogarnia mnie rozpacz.
  #51  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 19:10
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Ja od dzisiaj jestem posiadaczką trzeciego psiaka,opisałam trochę na wątku "jak ulżyc cierpieniu...."
__________________
  #52  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 19:16
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Werbena, Sawano, śliczne zdjęcia.
Bachakuj, gratuluję nowego przyjaciela.
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #53  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 19:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK bachakuj

Cytat:
Napisał bachakuj
Ja od dzisiaj jestem posiadaczką trzeciego psiaka,opisałam trochę na wątku "jak ulżyc cierpieniu...."
czytałam gdyby takich LUDZI jak TY było więcej to ............ ściskam mocno.
  #54  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 22:31
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Basiu, czy sznaucer olbrzym to molos? Mój w tej chwili ma 8 lat, jak to się przelicza na wiek ludzki?

Werbeno, przepiękne te Twoje psy i koty

Sawano, niesamowity był ten Twój Binguś. Czy to ten dalmatyńczyk ze zdjęcia? Miałam kiedyś takiego samego. Odszedł w wieku 9 lat. Póżniej już nie chciałam żadnego psa, ale wytrzymałam 9 miesięcy, a teraz mam sznaucera



Ma na imię Sally. Zdjęcie z wczorajszego spaceru.
  #55  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 23:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Antylo

sznaucer olbrzym należy do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras.
  #56  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 15:12
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Dzisiaj mija rok i dwa miesiące, jak nie ma Cię z nami...[*][*][*]




__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #57  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 18:03
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie kleszcze

Cytat:
Napisał Elkab
Można raz na tydzień urwać piołun (ziele) i porządnie natrzeć psa. Ja tak robię od zawsze i niem problemów. Pozdrawiam

Dziękuję, spróbuję.
Aerozoli psinka się strasznie boi,a i tak widocznie nie dość skuteczne.
  #58  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 19:39
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Cytat:
Napisał marzenna79
Dzisiaj mija rok i dwa miesiące, jak nie ma Cię z nami...[*][*][*]




Marzenko!Rozumiem twoją tęsknotę za Sukcesem.Naprawde.Opowiem Ci o moim psie ukochanym.Były lata siedemdziesiąte.Moj mąż wrocił z pracy z psem.szczeniakiem,juz dość sporym,był bardzo zdenerwowany.Powiedział ,że dzieciak cygański kopał tego psa na ulicy.Moj mąż na ogoł spokojny bardzo,dał temu małemu jakieś pieniądze i zabrał mu psa.Okazało sie ,ze po cygansku pies znaczy Dober.Tez jak Wars był czarny,ale nie wiedzialam,ze z niego wyrośnie piękny,najmądrzeiszy,złotooki owczarek niemiecki,Bo najpiękniejsze miał oczy.jasne piwo.Długo dochodził do siebie.Psychicznie był bardzo okaleczony.Ciągle przerażony ,przy kazdym szbszym ruchu domownikow kulił sie i drżał.Ale pomału zapomniał o swoim koszmarze.Ponieważ pracowaliśmy oboje,a wtedy nie było karmy dla zwierząt on przeciętnie zjadał surowe mięso wolowe i pił mleko,bo kto miał mu gotować,wyrósł na pięknego dorodnego psa.Ponieważ to ja z nim wychodziłam,karmiłam go ,uczyłam wszystkiego i przede wszystkim pieściłam i czesałam,byłam dla niego najważniejsza.Porozumiewałam sie z nim bez słów.Wystarczył jeden mój gest,jedno moje spojrzenie,on wiedział o co chodzi.Z miłości,nie ze strachu.Był bardzo zazdrosny o mnie.Przekomiczne były sytuacje jak dzieci się z nim drażniły i patrząc na niego przytulały się,albo siadały mi na kolana.Tak kombinował,az ich zepchnął z kolan i sam staral się wejść.Ale były tez nieprzyjemne sytuacje jak ktoś na ulicy za blisko mnie przechodził.Najgorsza była sytuacja,jak przy stole znajomy wstał i chciał mi poda ogien.Dober rzucił się przewrócił go z krzesłem i złapał za gardło.Gdyby nie refleks mojego męża................Rozne były takie sytuacje.Na ulicy zawsze dlatego chodził w kagańcu.Dober umarł 14 sierpnia 1985 roku na zawał.Miał 11 lat i pare miesięcy.Moja rozpacz nie miała granic.Rozchorowałam się po jego śmierci.i Powiem Ci jeszcze jedno.Ludzie mówią,że zwierzęta nie mają duszy.Dober miał.Do tej pory,jak ma mi się przytrafić coś złego śni mi się Dober.Powiesz,że jestem głupia i egzaltowana,ale tak naprawde jest.Pozdrawiam.
  #59  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 22:05
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Aniu, ja także Ciebie rozumiem. Mój Sukces przezył z nami 11 lat, 7 miesięcy i 8 dni.
Miał raka trzustki i wątroby, wodobrzusze...
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #60  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 16:45
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Sawano, niesamowity był ten Twój Binguś. Czy to ten dalmatyńczyk ze zdjęcia? Miałam kiedyś takiego samego. Odszedł w wieku 9 lat. Póżniej już nie chciałam żadnego psa, ale wytrzymałam 9 miesięcy, a teraz mam sznaucera




Witam.Tak Antylo,ten na zdjęciu ,to Bunguś, co miał dobre serduszko i wszystkich kochał.Jak działo się coś niepokojącego koty ,to zn.Ciciunia i Filuta,jej córka,ktorą wychował Biguś,chowały się za nim.Rano jak wychodził na ogród wąchał nowe kwiatki i wyjadał dojrzałe maliny.Binguś i koty stanowili jedno stado - domowe.Drugie stado bylo podwórkowe Wars i Sawa.Teraz zostały psy podworzowe i Filuta.Oczywiście wszyscy mieszkają w domu.
Na drugim zdjęciu jest Ciciunia .Pozdrawiam.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Fotografowanie III Sunshine Fotografia 90 21-08-2009 22:46
Dla tych co kochają psy cz.II Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 524 25-05-2009 14:19
Rocznice cz.III jolita Różności - wątki archiwalne 524 10-02-2009 22:15
Dla tych co kochają psy Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 545 16-11-2008 16:34
Jakich mężczyzn kochają Polki? - komentarze Mar-Basia Ogólny 10 09-07-2008 08:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.