menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 17:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A dzieci? Robione były dawno i zrobione, teraz od tej roboty trzeba odpocząć, niech sobie dzieci porobią w tym czasie dzieci bo przyrost jest mały, a my olejek, i bez pomagania Włochom ...laba...

Zazdroszczę. Serio.
Nie Świnoujścia, ale laby.
  #502  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 17:27
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zazdroszczę. Serio.
Nie Świnoujścia, ale laby.
Mówią, że wiadomość za krótka to dopiszę masz czego zazdrościć...
  #503  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 20:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Idalka

Cytat:
Napisał Idalka
Nie wiem o co chodzi,prawie tu nie zagladam.

Ty chyba chciales swojemu interlokutorowi zwyczajnie przysrac,stad te gumofilce i rzekoma eksmisja z Mogily.
Czy dobrze odczytalam intencje?Pytanie raczej retoryczne.
To zaglądaj częściej lub czytaj chociaż 10 postów wstecz [na kilku wątkach] Wtedy stwierdzisz kto naprawdę "przysrywa", a kto takiemu indywiduum odpowiada. Bo jak napisałem, że Wałęsa obiecywał puszczać Bagsika i Gąsiorowskiego „ w skarpetkach”-jak już uciekli do Izraela to dostałem odpowiedź o moich skarpetkach. Poczytaj niżej cytacik z jego postu. Ma to coś wspólnego z Wałęsą i Bagsikiem? Albo kulturą pluto37? Puszczanie "w skarpetkach" to przenośnia u tu mi taki yntelygęt pisze:
Cytat:
Napisał pluto37
Nie wiem czy cie uczono w domu, ze zanim zacznie sie o cudzych...to najpierw nalezy sprawdzic, czy wlasne skarpetki nie cuchna i czy swieze te od spodu.
Nie ladnie tez psuc powietrze podczas celebry i udawac, ze to ktos inny.
W swoim propagandowym zaslepieniu toczka w toczke zachowujesz sie jak partyjny lektor-aktywista z PZPR-u.

Teraz dwa następne:
Cytat:
Napisał pluto37
To dobrze, ze takich jak ty przyciaga PiS. Latwo ich odroznic od reszty spoleczenstwa. Tak jak KRAKOW od wsi MOGILA.
Cytat:
Napisał pluto37
Kaziku!! MOGILA! Pamietaj, ze toto wylazi. Zyciorysu sie do cna nie wypierze I pamietaj o antence. W/g regulaminu ma byc prosto.

Tego gdzie mi kazał wąchać [moje] gumofilce i pisał więcej o wsi Mogiła, to nie znalazłem. Szukałem na 5 wątkach do 5 dni wstecz. To razem b. dużo postów. To gdzieś wcześniej widocznie było. Ale ja nie wymyśliłem tej "Mogiły". Wie że jestem z Krakowa, więc to mu się przypomniało. Może sam pluto37 z Krakowa? Raczej wątpię. Na profilu jest anonimowy. Ale chyba w gumofilcach chodzi, skoro już co najmniej dwa razy o tym pisał. Chyba jest ze wsi i ma z tego tytułu kompleksy. Może mu ktoś wytłumaczy że to żaden wstyd?
  #504  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 22:06
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
jak mówią niektórzy nawet przetargi zawyża.....zamiast zaniżać...
http://wiadomosci.onet.pl/2681,21484...e_lokalne.html
Polityk chciał wymusić zgodę od lokalnego biznesmena Macieja Króla, by w miejscowości Podczerwone mógł sobie wystawić wiatrak. Skorupa miał plany zarobkowania na produkcji energii elektrycznej. Rozmowę Skorupy z biznesmenem nagrali dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego". Skorupa opowiedział swemu rozmówcy m. in. o ciężkiej doli senatora. Gdy rozmowa została opublikowana w mediach, Skorupa został zawieszony w prawach członka PiS. Ostatecznie zrezygnował z członkostwa w partii braci Kaczyńskich.
================================================== ==========
To cytat z linku który podałeś. Ostatecznie zawyżał przetarg, bo wziął udział w licytacji. Co to znaczy "wymuszać" brzmi groźnie i nagannie. Ale jeżeli się proponuje "nie wezmę udział w przetargu" jeżeli pozwolisz postawić wiatrak to to propozycja. Wymusił coś? Ano tyle że sąsiad Król zamiast za 50 tys to kupił o 155 tys drożej. Czyli za 205 tys. To coś nagannego? To gmina tą kasę dostała.

A sąsiad go zaprosił do siebie uzbrojony w "zestaw Michnika" do nagrywania. Niestety nic złego nie udało się nagrać--to chociaż te przekleństwa wykorzystano. TyPOwe dla Agory która ma Wyborczą i ten Tygodnik Podhalański. A Karpiniuk wmawia już że afera gruntowa w PiS. Tak się urabia opinię publiczną. Bo młodzi wrócili z pracy i nie poszukają co tam napisano i nagrano.

No to chociaż same przekleństwa się nagrały i narzekania na dolę senatora któremu mało płacą. (99% posłów i senatorów tak uważa. Dlatego uchwalają sobie podwyżki.
  #505  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 22:13
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
jakże się cieszę z Twojej bytności na tej działce
i nie pytaj dlaczego.
To pisałaś do pluto. A z mojej obecności się nie cieszysz? Wolałabyś wyłącznie takich co za PO? Łatwiej by się dyskutowało.

Już to widzę: całkowicie się zgadzam z moim szanownym przedmówcą, ale jeżeli szanowny/a koleżanka/kolega pozwoli to jeszcze dodam….itd. A potem całuski jeszcze?

To jak z przesłuchania Chlebowskiego: szanowna komisjo, szanowny panie pośle Urbaniak, szanowny......
  #506  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 22:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Polityk chciał wymusić zgodę
napisze tylko na mokro, jak chciała Lila, Kazik pieprzysz farmazony jak stara Marecka co to mówiła, ze po pięćdziesiątce zaszła w ciążę (zresztą o tym opowiadała chyba Lila) i potem się okazało, że nie po pięćdziesiątce a po pół litra i nie zaszła tylko nie mogła zajść i nie w ciążę a do domu i takie twoje pierdolenie....
Ja sobie daję labę i luz a Ty się ze Skorupą męcz, ale wytłumacz jasno, że on miał niejasne interesy..... no bo inaczej i tak Ci nie uwierzą...
  #507  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 22:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
napisze tylko na mokro, jak chciała Lila, Kazik pieprzysz farmazony jak stara Marecka co to mówiła, ze po pięćdziesiątce zaszła w ciążę (zresztą o tym opowiadała chyba Lila) i potem się okazało, że nie po pięćdziesiątce a po pół litra i nie zaszła tylko nie mogła zajść i nie w ciążę a do domu i takie twoje pierdolenie....
Ja sobie daję labę i luz a Ty się ze Skorupą męcz, ale wytłumacz jasno, że on miał niejasne interesy..... no bo inaczej i tak Ci nie uwierzą...

Jipie! Ta Marecka, to Ci sie udala. I ...pasuje jak ulal. W kazdej pralni. Mokrej i ..suchej.
Ale jakbys uzywal PiSssskow, to nawet bardzo nieletnia mlodziez moglaby sie usmiac bez obawy, ze domowy cenzor wylaczy jej telewizor
I obojetnie kto opowiadal, ze ...dobre jest
Lepsze od radia Erewan.
Cale PIEC!!!
  #508  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
To pisałaś do pluto. A z mojej obecności się nie cieszysz? Wolałabyś wyłącznie takich co za PO? Łatwiej by się dyskutowało. ......
Nie, ponieważ do tej pory nie odszczekałeś tego, co pod moim adresem napisałeś wcześniej.
Przypomnieć?

Potakiwaczy nie potrzebuję, polemik nie unikam, niekulturalnych - omijam szerokim łukiem.
  #509  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila]
Cytat:
Sorry, Pluto, ale Zawodzie skąd Ty jesteś,
a Aleje N.MP i dzielnica Zawady gdzie ja się wychowałam,
to też różnica.

Lilu! Jest roznica! Uwierz mi. Od dziecka mialem okazje poczuc kto jest z miasta a kogo nam wpakowali z importu i z kwaterunku Wystarczylo, ze kwaterunkowe z ...[no... wiesz skad] otworzyli drzwi na przejsciowy korytarz.
A Zawodzie? Troche inteligenckie, troche robotnicze jeszcze od przedwojnia, troche rzemieslnicze i troche uslugowe i kupieckie, troche przemyslowe. Glownie polskie w odroznieniu od staromiejskiego po drugiej stronie Warty.
I obywatelskie. W tym sensie, ze kiedy trzeba bylo to robili zawodziacy co trzeba bylo. i troche ich ...ubylo. Pustke wypelnili ci co ...wiesz. I to ma swoje skutki do dzis.
A potem....przegralo bitwe i handel, uslugi itp

Cytat:
Ale czy to jest w ogóle ważne?
Skąd kto pochodzi? Przecież to jedna Polska.

Lilu! Jak sie dobrze przyjrzysz, to .....wazne.
Polska jedna, ale jest pewien problem. Czy ma sie rozwijac w/g wzorcow Leppera i wspolnikow, czy jednak Mazowieckiego
i jego spadkobiercow, zeby jakos to ogolnie okreslic.
Zofia Kuratowska, czy Beata Kempa?
Suchocka, czy Rokita N.
Witze a'la Skrzynecki, Kofta, Gronski itp, czy produkty Mazurka i Zaleskiego.
ps. W moim przypadku, to jeszcze oprocz Zawodzia to jeszcze Srodmiescie odgrywalo swoja role. To w/g niezlych przedwojennych i rzeklbym mieszczanskich wzorow.
Ale to juz inna historia. Choc tez ciekawa i moze kiedys przy okazji....
  #510  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Gaduła Filozof zamierza popełnić samobójstwo?

Udzielił wywiadu Polsce i na zarzut, że na majowym kongresie PO Tusk nie będzie miał kontrkandydata, Palikot wypalił:
Cytat:
...jeżeli Schetyna nie będzie miał odwagi, to ja wystartuję przeciwko Tuskowi. Zapewniam, że nie dopuszczę, żeby nie było konkurencji.

Do maja już niedaleko.

Grzech poskarżył się dzisiaj Monice na filozofa, ba, powiedział nawet, że Palikot już nie pasuje do PO.
Hmm...jak kąsał braci K. - pasował, jak kąsa swoich - to już nie pasuje?
  #511  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:38
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Toniemy w długach a orkiestra na Titanicu gra.

Cytat:
Napisał Lila
A jakże.
Mamy już 13% bezrobocia i długi.
Ale pomożemy Włochom, Hiszpanii i Grecji.
Cieszcie się krezusy, psiakrew!
Jeśli przyjąć metody stosowane przez Komisję Europejską do obliczania zobowiązań poszczególnych krajów, polski dług na koniec ubiegłego roku zbliżył się do 52 proc. PKB. Ale nawet stosując krajowe metody, otrzymamy poziom 51,3 proc. PKB.
http://www.rp.pl/artykul/448829_Groz..._dlugu___.html
Tak nam dobrze-to dlaczego się mówi o gigantycznym długu zagranicznym, a zwłaszcza na wewnętrznym? Obligacje kupują zagraniczne banki, To jest pożyczka i to na bardzo korzystny % dla kupca. Spłacą przyszłe pokolenia.

A to w kampanii wyborczej zarzucał Tusk wszystkim poprzednikom. Zielona wyspa, a Tusk aż zwołuje konsylium dla ratowania chorej Polski? Szaman Bielecki uzdrowi bo lekarz Rostowski nie radzi sobie? Bielecki został zwolniony z PKO/sa [Włosi właściciele] bo prowadził do bankructwa.

A to inna „zielona wyspa” procent długu do PKB. Do przemyślenia. Powie ktoś że Grecja „na czerwono”, ale zobaczcie jak wyglądamy do Czech, Słowacji, Rumuni, Litwy, Łotwy, Szwecji.... A Tusk nam wmawia że jedyni w UE którym cudownie.



Tak więc że mamy tendencję wzrostu PKB to ciemniakom można wmówić że jest tak dobrze. To nie jedyny ważny wskaźnik.

Wzrost PKB się utrzymał bo w 2007 wynosił ok. 7%. to spadliśmy do 1,1%. Niemcy spadali z niższego konia [ok. 3%] to zeszli na minus. A teraz dla tych co wierzą wyłącznie w przyrosty użyłem prostych liczb:

Miałem 1000 zł i przyrosło mi 100% bo mam 2000 zł. Kulczyk miał miliard i w tym czasie przyrosło mu pół miliarda [50%]

W porównaniu z nim to ja jestem na "zielonej wyspie". Tak nas porównać można z przyrostami. Ładnie wyglądałbym lepiej niż Kulczyk? Oto jak wygląda manipulacja przy uwzględnieniu jednego wyłącznie wskażnika. Nawet ci którym ubywa "przyrostu" są w lepszej sytuacji.
  #512  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
i takie twoje pierdolenie....Ja sobie daję labę i luz a Ty się ze Skorupą męcz, ale wytłumacz jasno, że on miał niejasne interesy..... no bo inaczej i tak Ci nie uwierzą...
No to już wiem komu podrzucono ten słownik. To na wypadek jakby Ci brakło słownictwa lub dla pluto37. Poczytaj ten cytat.
Cytat:
Napisał artfilka
przesyłam słownik slangu --->http://www.miejski.pl/slowo-Pierdolni%C4%99ty

może przyda się w dyskusjach seniorów.
Widzę że się już Tobie przydaje
  #513  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 23:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
stara Marecka co to mówiła, ze po pięćdziesiątce zaszła w ciiążę
Nie znam tego opowiadania. Ale dla pluto37 trzeba by przypomnieć:
-na Placu Czerwonym rozdają samochody.
-nie prawda. Nie rozdają tylko kradną. I nie samochody tylko rowery.

Tu by wypadało coś o Skorupie pokazać co napisał, ale szkoda bo i tak będziecie ciągnąć swoje.
  #514  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 00:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Grzech poskarżył się dzisiaj Monice na filozofa, ba, powiedział nawet, że Palikot już nie pasuje do PO.
Hmm...jak kąsał braci K. - pasował, jak kąsa swoich - to już nie pasuje?

Polu!
A pasowalby do PiSu Kurski gdyby zaczal obgryzac skarpetki Kaczynskim i buty Gesickiej?
Sama przyznasz, ze bezpardonowe atakowanie osoby nr 2 w partii zaraz po sporym wydarzeniu medialnym, to szalenstwo.
Albo zaplanowana z premedytacja prowokacja.
A na to sobie zadna partia nie pozwoli. Kaczynski na dosc niesmiale w sumie zwiastuny rewolty Dorna zareagowal natychmiastowo wciskajac guzik z napisem "wyczysc" i zostali sami wierni z dwoma pokazowymi "oponentami". Tusk okazal sie laskawym seniorem i zwasalizowanym baronom, ktorzy mieli inne zdanie pozwolil na samodzielne podjecie decyzji.
Mamrot Rokita chyba jeszcze wisi na stanie partyjnym udajac "apolitycznego komentatora"
Niedawno podano, ze Palikotowi zapalilo sie pod podogoniem w jego wlasnym regionie.
Maja go tam dosyc. Podobno.
Moim zdaniem on wkrotce pozegna sie z PO.
I jako rzeklem problem jest jedynie w tym w jaki sposob.
  #515  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 00:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Udzielił wywiadu Polsce i na zarzut, że na majowym kongresie PO Tusk nie będzie miał kontr kandydata, Palikot wypalił:
Oczywiście że "demokratycznie" będzie miał kontr kandydata Tusk. Nowa szopka się szykuje? Po jednej jeszcze został niesmak i zgaga. Czy to będzie tak jak Breżniew kiedyś nakazał sobie takiego przeciwnika?

A Tusk się będzie sam chwalił, czy pozwoli aby go wychwalał przeciwnik?

Czy Palikot przestaje się Schetynie podobać bo już swoich czasem podgryza? Poczekajmy na Radka. Jak ten zacznie "dożynać watahę PO". Wtedy będzie jak Kaczmarek, Marcinkiewicz, Lepper i Giertych razem wzięci. Wyrzutki tak już mają. Wtedy poczytamy jakie wredne było PO, a on biedak nie mógł zapobiec, bo wodzu nie pozwolił? Jak przestałby być ministrem to by się zaraz zaczęło.

A Palikot tak mówi:
http://pitbul.pl/parcie-na-szklo/sza...-pana-palikota
  #516  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 00:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
Nie znam tego opowiadania. Ale dla pluto37 trzeba by przypomnieć:
-na Placu Czerwonym rozdają samochody.
-nie prawda. Nie rozdają tylko kradną. I nie samochody tylko rowery.
ALez ci te ruskie numery weszly w krew.
Gdyby ci beretek oczkow nie przyslonil, to bys pewnie zauwazyl, ze cos w tem tomacie za poprzedniom razom bylo.
Proponuje zatem nowszy model beretka. Z woalkiem.
Antenek mozesz zostawic.

Cytat:
Tu by wypadało coś o Skorupie pokazać co napisał, ale szkoda bo i tak będziecie ciągnąć swoje.
Skorupa byla
i sie zbila.
Teraz prokurator zajmuje sie zamiataniem skorup.
Jak mu dobrze pojdzie bedziesz mu wyrazy uznania z oscypkiem skladal na Montelupich
  #517  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 00:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
No to już wiem komu podrzucono ten słownik.
Cytat:
To na wypadek jakby Ci brakło słownictwa lub dla pluto37.

Kaziku! Znowus mnie nie docenil. Pewnie beretek przeszkadza.
Jednego mozesz byc pewien.
Mnie NIE ZABRAKNIE!
Polszczyzna jest wystarczajaco bogata, zeby cie prawdziwie i dokladnie obmalowac bez uzywania slownikow ze slangami.
Trza ino miec odrobine checi
Przy takim modelu skrojenie odpowiedniego wdzianka jest dziecinnym zajeciem.
Mozesz mi wierzyc. Na slowo
  #518  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 01:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Koniec tej części!!!!!!!!!!!!!

Zapraszam do następnej...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 518 04-06-2009 17:24
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.