menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 18:40
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Co jest grane......


Staram się być normalnym...starszym czlowiekiem u schylku zycia..Mam wspaniałą rodzinę i raczej nie skarżę się na los...za wyjątkiem strasznej ubłudy
i paranoi,która istnieje w naszym życiu politycznym.....To już nie jest śmieszne
wydaje mi się,że obecnie w naszym ukochanym kraju,wszystko jest surealistyczne i pozbawione zdrowego rozsądku.....
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "
Tego nawet za komuny nie było......
Czy ci panowie ,którzy ponoć dawali zlecenia na te świństwa mają normale życie polityczne i osobiste..Uważam,że jak zostaną one udowodnione to oni powinni poddać się leczeniu psychiatrycznemu....Boli tylko to,że to wszystko z naszych...publicznych pieniędzy..gdzie zamiast na fundusz zdrowia czy dla chorych dzieci...bawili się bardzo kosztownymi zabawkami..
Proszę o chwilę reflesji......
Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

  #2  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 19:03
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Zdzisiu polityka to najwieksze zaklamanie, obluda i manipulacja. To nie tylko w polityce się tak dzieje.Dziadami nikt się nie przejmuje,najwyżej zpieprzaj dziabu.Oni się wyżywią-oni się wyleczą,mają na to.
__________________
  #3  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 20:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pnie Zdzislawie prosze sie nie sugerowac tym co podaja media,ktore sa w dzisiejszych czasach wyrocznia dla nie myslacych.
  #4  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 20:33
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Staram się być normalnym...starszym czlowiekiem u schylku zycia..Mam wspaniałą rodzinę i raczej nie skarżę się na los...za wyjątkiem strasznej ubłudy
i paranoi,która istnieje w naszym życiu politycznym.....To już nie jest śmieszne
wydaje mi się,że obecnie w naszym ukochanym kraju,wszystko jest surealistyczne i pozbawione zdrowego rozsądku.....
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "
Tego nawet za komuny nie było......
Czy ci panowie ,którzy ponoć dawali zlecenia na te świństwa mają normale życie polityczne i osobiste..Uważam,że jak zostaną one udowodnione to oni powinni poddać się leczeniu psychiatrycznemu....Boli tylko to,że to wszystko z naszych...publicznych pieniędzy..gdzie zamiast na fundusz zdrowia czy dla chorych dzieci...bawili się bardzo kosztownymi zabawkami..
Proszę o chwilę reflesji......
Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

Jesli idzie o polityke to ja mowie tak,jestem za glupi by ja pojac a za madry by sie nia zajmowac . Bardzo dobrze mi sie z takim pogladem zyje.
  #5  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 20:42
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Polityki nie ma potrzeby pojmowac,my ja doswiadczamy na wlasnej skorze.Powszchnym dazeniem rzadzacych jest aby spoleczenstwo politycznie "wyjalowic".
Nierozumiejacymi polityki znakomicie sie rzadzi !
  #6  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 20:56
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Polityki nie ma potrzeby pojmowac,my ja doswiadczamy na wlasnej skorze.Powszchnym dazeniem rzadzacych jest aby spoleczenstwo politycznie "wyjalowic".
Nierozumiejacymi polityki znakomicie sie rzadzi !
A to ze Pan rozumie ma dla rzadzacych jakies znaczenie?Niech Pan nie bedzie naiwny rzadzacy dobrze wiedza ,ze sa glupsi od rzadzonych , tylko maja ta przewage ,ze pan ja i miliony innych pozwolilo im rzadzic wrzcajac kartke do urny.Czy pana kandydat na posla tak Pana reprezentuje jak panu obiecal , przypuszczam ,ze nie ,wiec Pan tez zostal "wyjalowiony" jak wiekszosc elektoratu.
  #7  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 00:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze mi Pan wierzyc lub nie ale ja nie dalem sie wyjalowic.Gdy tak poczynia inni,to wtedy zycie wroci do normy i nie bedzie cywilizacji smierci.
  #8  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 08:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie Zacytujmy Zdzisława...

Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "
Tego nawet za komuny nie było......

A także....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

Uuuuu ,ostre słowa...
A ja głosowałam na PiS i nie życzę sobie,aby teraz elektoratowi PO wszystko było wolno..
Olewactwo udzie z góry.Strajki ,strajki i jeszcze raz strajki..
Wybrali se rząd ?
To niech siedzą na d...e i pracują nad lepszą Polską,aby w ten sposób pomóc rządowi.I co jest ? Służba zdrowia jak nie strajkuje ,to kręci lody,bo łapówkarze poczuli się bezkarni..Urząd Skarbowy - strajkował i będzie strajkował...Poczta Polska - niech to cholera,sceny dantejskie się dzieją..Ludzie starsi bez rent i emerytur i nikogo to nie obchodzi,że oni mają często te pieniądze na przeżycie ,wyliczone co do dnia..
Nauczyciele -też.Przedszkolanki wraz z personelem gotującym - też..

To wszystko leciało z wywieszonym językiem do urn,psiocząc na mohery i kaczorów.No i wybrało sobie - macherów..Więc strajkują.Bo chcą wyrwać co się da..

No a Zdzisław,poniekąd człowiek myślący,w tych gorących dniach napisze ,że smród się wlecze ..Oj,wlecze...wlecze...tylko nie za poprzednim rządem..
Tak,mamy tradycje rokoszów.
Tylko ja mam dosyć słabej władzy.
  #9  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 09:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tylko pani Lilu nadmienię ,ze przyczyna tych (bezsensownych np.nauczycielskich) strajkow nie powstala za rządów straszliwego PO ani nawet cud-PIS-u tylko znacznie wcześniej i jakoś rząd za rządem mija i nikt jeszcze nie wpadł ,na to żeby zdesperowanym i źle opłacanym przedstawić jakieś rozsadne rozwiązania systemowe, do tego dokladają się związki zawodowe które zdecydowanie kręca lody XXXL
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #10  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 09:43
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

cyt."Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego.....".

Swięte słowa Zdzisiu,święte słowa.Dobrze powiadasz.

cyt."Tylko ja mam dosyć słabej władzy."I dlatego młodzi odsunęli Pis od władzy panie dzieju.......
  #11  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 09:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Tylko pani Małgoś przyczyna także nie powstała w ciągu dwóch lat PiS.Tylko to tak wygodnie zrobić sobie straszaka,którym można zasłonić własną nieudolność.
Przypominam,że śledztwo prowadzone obecnie w sprawie korupcji w Służbie Zdrowia znacznie się od wczoraj rozszerzyło....a lista objętych nim osób wydłuża się z godziny na godzinę..

Pani Sikorzanka...pani komentarz jest wprost proporcjonalny do pani ignorancji.Może tak cuś własnym słowem ? Zaznaczam ,że nie mam na myśli zgody na moje orędzie,wręcz przeciwnie..
  #12  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 09:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu z takimi samymi jęzorami lecieli PiS-owcy do tych samych urn. Przecież ich więcej było jak w poprzednich wyborach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 10:16
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu z takimi samymi jęzorami lecieli PiS-owcy do tych samych urn. Przecież ich więcej było jak w poprzednich wyborach.

Masz rację.Ponieważ myśmy już swoje przeżyli więc nie kwękajmy i nie jęczmy.
  #14  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 11:30
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Tego nawet za komuny nie było......
Proszę o chwilę reflesji......
Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......
Konkretnie to czego za komuny nie było ?
  #15  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 11:39
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze mi Pan wierzyc lub nie ale ja nie dalem sie wyjalowic.Gdy tak poczynia inni,to wtedy zycie wroci do normy i nie bedzie cywilizacji smierci.
Szanowny Panie. To ,ze nie czuje sie Pan wyjalowiony stanowi wylacznie Pana osobista satysfakcje, ale zyje Pan w tym kraju , choc nie musi bo masowym exodusem obywateli rzad by sie nie przejal i konsekwencje rzadznia Pan ponosi jak kazdy Polak.Mialo ma i dlugo bedzie mialo znaczenie powiedzenie ,ze taki jest rzad jakie spoleczenstwo , albowiem demokracja ma takie prawa,ze daje obywatelom prawo wyboru rzadu.Nie ma bowiem pod kazda szerokoscia geograficzna rzadu by rzadzil tak ,by wszyscy z tego rzadzenia byli zadowoleni.Minaly mam nadzieje bezpowrotnie czasy , ze rzad mial 100%-we poparcie,a mial takie poparcie poniewaz wszyscy a przynajmniej wiekszosc tego poparcia mu udzielali wbrew swoim przekonaniom i nich pan nie przeczy ,ze tak nie bylo.Pozdrawiam
  #16  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 14:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
Zatem odpowiadam na tytułowe pytanie: M Y !!! Wszyscy.
W pełni się z Tobą zgadzam.
Bierność naszego społeczeństwa i brak wiedzy na temat, jak można i trzeba korzystać z demokracji jest zastraszająca.
Kandydat na posła może obiecywać gruszki na wierzbie, ale wystarczy mu zadać proste pytanie: jak zamierza te obietnice zrealizować i skąd wziąć na to środki, a miałkość tych obietnic wyjdzie na jaw.
W życiu codziennym też przejawiamy bierność.
Prosty przykład: walne zgromadzenie w spółdzielni mieszkaniowej: kto na nie przychodzi i ilu spośród 1200 lokatorów pofatygował się, żeby zapoznać się z materiałami?
Ale pyszczyć i ciągle narzekać potrafią wszyscy i taki stan świadomości społecznej nie rokuje dobrze na przyszłość.

Spraw Panie Boże, żeby Polakom chciało się chcieć.
  #17  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 15:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To prawda

caly czas mamy postawę roszczeniową, czekamy żeby ktoś dał nam mieszkanie bo się należy, zreperował nam coś w tym mieszkaniu bo nam się należy itd. itp. Kiedy trzeba coś z siebie dać chętnych nie ma, krytykantów jest za to mnóstwo. Posłużyłam się przykładami z "własnego podwórka" ale myślę, że na innych podwórkach jest identycznie.Biernymi łatwiej rządzić, bierność społeczeństwa jest na rękę politykom.
  #18  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 15:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Tak, Basiu,

Cytat:
Napisał Basia
Posłużyłam się przykładami z "własnego podwórka" ale myślę, że na innych podwórkach jest identycznie.Biernymi łatwiej rządzić, bierność społeczeństwa jest na rękę politykom.
na moich "zaprzyjaźnionych" podwórkach jest identycznie, niestety, i to jest nasz dramat.
Głupim i biernym zawsze się lepiej manipuluje niż świadomym swoich praw, dociekliwym i takim, który patrzy wszelakiej władzy na ręce.
A patrzeć trzeba, sprawdzać też.
  #19  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 15:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
na moich "zaprzyjaźnionych" podwórkach jest identycznie, niestety, i to jest nasz dramat.
Głupim i biernym zawsze się lepiej manipuluje niż świadomym swoich praw, dociekliwym i takim, który patrzy wszelakiej władzy na ręce.
A patrzeć trzeba, sprawdzać też.

Biernosc.. czy agresywnosc.. oto jest pytanie??
Pokojowe usposobienie niestety tez rowna sie z pewnego rodzaju biernoscia.. To nasza slowianska charakterystyka...chcemy miec swiety spokoj..a inni na tym korzystaja..
A moze to jakies lenistwo.. polaczone z depresja??
  #20  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 16:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Asiu,

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Biernosc.. czy agresywnosc.. oto jest pytanie??
Pokojowe usposobienie niestety tez rowna sie z pewnego rodzaju biernoscia.. To nasza slowianska charakterystyka...chcemy miec swiety spokoj..a inni na tym korzystaja..
A moze to jakies lenistwo.. polaczone z depresja??
aktywność społeczna nie ma nic wspólnego z agresją, bierność z "pokojowym" usposobieniem też.
A jeśli chce się mieć święty spokój, to nie można oczekiwać, że coś się samo naprawi.
Lenistwo? Raczej tak, coś z tego lenistwa chyba w nas tkwi, bo aktywność wymaga wysiłku, nakładu pracy, co nie od razu przynosi oczekiwane efekty, a jak nie przynosi i nic mi rzekomo nie daje, to po co się trudzić?
Prywatę też bym tu dorzuciła.
Tak to widzę i bacznie przysłuchuję się pyskówce w sejmie. Pouczająca to lekcja i smutna zarazem i nijak się ma do pokojowego usposobienia.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior za kierownicą - jak długo można jeździć bezpiecznie? - komentarze senior A.P. Ogólny 20 07-11-2021 15:16
Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze Zastawny Ogólny 9 04-10-2011 08:07
Życzenia świąteczne - Boże Narodzenie 2006 araukaria Różności - wątki archiwalne 15 04-04-2007 19:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.