menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 13:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Migalski- Chcemy POPiS-u. Dla dobra Polski, no dobrze, ale czy ktoś poza Wami to chce?
-" Dzieje się tak, że wracamy do normalności, bo rzeczywiście w moim przekonaniu projekt POPiS-u, czyli wspólnego budowania IV RP był najlepszym, co mogło Polskę spotkać przed 4-5 laty."
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/...polski,1451804
No ... ..przepraszam ale czy to nie jest .. cicho pies, bo będziesz sam przepraszał, to ma być powrót do normalności normalnej...no bo przedtem była albo normalność nienormalna, albo nie było normalności,
logicznie patrząc i mówiąc nawet, że ta partia jest... cacy, to niestety rządzić nie morze, bo... nie ma z kim, a samodzielnie, no to już podobne marzenia jak podboje kosmiczne na zjeździe....
no to żeby zostać się kombinuje, puszcza wabiki.. zobacz pies jak na grzecznie poszło.....
  #22  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 14:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jip,

co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.

Co do Migalskiego: nie widzę POPiSu, na razie, nie w takim składzie, jakie mają obie partie, a pomysł na IVRP też mi się nie podoba. Jakaś udziwniona numeracja. RP to RP, jest moja i żaden śmieszny polityk nie będzie mi tu niczego znaczył cyferkami czy czym inny.
Gospodarka panowie!!! przede wszystkim!
  #23  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 14:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Kocham powtórki z rozrywki

te Trójkowe i Andrusa też. No, jeszcze parę innych osób też kocham.

Dzisiaj przypomniano wykład Jerzego Dobrowolskiego na temat języka polityków z przeszłości.
Kto to pamięta?
Naszo głeboko trosko jest....
kumisja
rzunt
bendom wyjuntki
*
Prztetłumaczyć?

Jak słucham niektórych naszych "mędrców", dochodzę do wniosku, że język nasz ojczysty ciągle się rozwija, ale niekoniecznie we właściwym kierunku.

......
* zapis fonetyczny
  #24  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 14:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Kuba S. rozprawiał ze słuchaczami na temat emerytów i emerytur. Bardzo pouczające słuchowisko , bardzo. Orłowski też się wypowiadał i miał rację. Ale kto chce słuchać głosu rozsądku?
  #25  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 15:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
te Trójkowe i Andrusa też. No, jeszcze parę innych osób też kocham.

Dzisiaj przypomniano wykład Jerzego Dobrowolskiego na temat języka polityków z przeszłości.
Kto to pamięta?
Naszo głeboko trosko jest....
kumisja
rzunt
bendom wyjuntki
*
Prztetłumaczyć?

Jak słucham niektórych naszych "mędrców", dochodzę do wniosku, że język nasz ojczysty ciągle się rozwija, ale niekoniecznie we właściwym kierunku.

......
* zapis fonetyczny
No i jak Szydlak jechał bimbą to mu się szyny wykryntły.... bo to Szydlak takim słownictwem zasuwał....
  #26  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 18:30
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Kazik

Kazik znowu Lucia mi peka ze śmiechu, jak Ty to fajnie wyszukujesz..?
Teraz pewno będziesz do mnie pisał, że znam się jak Tusk na jabłkach,
Ależ skąd. Wolisz stare [przedwojenne]-"zna się jak kura na pieprzu?" To załatwione. A Egipcie to były życzenia Jarosława dla nas. Ja bym życzył jednemu aby wyjechał do Peru na stałe.
A o "areał" o którym pisze Pola to się nie musisz martwić. Nie wielkość postów lecz liczba 500 zamyka wątek. Kliknij obrazek to urośnie. Obrazek-ale nie Tusk. Zobaczysz wtedy wyraz oczu patrzących w odległą przyszłość narodu. Tak "po ojcowsku" i z "troską" patrzył tylko Kim Ir Sen.

Cytat:
słyszałem, że Wałęsa za wędliny podobno płacił z rodzinnego, duża rodzina, żona nie pracowała, to co się dziwisz? .....
Problem w tym, że to "mało zarabiający" prezydent Wałęsa dbał aby rodzinie zawieść frykasy darmowe z tego co zostało po gabinetowych naradach. Pisano kiedyś o wędlinach. Może pomarańcze też były. Jestem skłonny uwierzyć znając pazerność Bolka.
  #27  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 19:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"Pani Ewa istnieje. Podpisaliśmy z nią umowę.

Zarzut, że "żadnej pielęgniarki" nie było jest na szczęście nieprawdziwy - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Graś."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss
no to chociaż z tego Tusk się wykręci...... ale smród jest smrodem i zawsze w polityce śmierdzi i to z każdej strony,....
Tusk mówił "rozmawiałem" a wizyty jego w szpitalu nie było. Zapamiętaliby kandydata na prezydenta. Sekielski tam był? Myślę że nie byłby taki głupi aby nie sprawdzić. Dziwna odmiana Sekielskiego. On od początku był stronniczy i przeciw PiS. Czyżby wyczuwał że należy zmienić kierunek?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html
Czyli: będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze...zadowolone pielęgniarki... Polacy zaczną wracać do.....itd. Ktoś liczył kłamstwa Tuska?

Dozorca mienia niemieckiego i w wolnych chwilach rzecznik Graś niech pokaże umowę. To już tak daleko trzeba było jeździć? Nie ma w Warszawie pielęgniarek?
  #28  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 20:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.
Jak Graś będzie szukał umowy z pielęgniarką Ewą, to może też wygrzebie umowę Miro-Rycho? Lub Grzecho-Rycho? Przecież Sobiesiak z Koskiem rozmawiali: "trzeba przypomnieć tym ch...., że przecież umawialiśmy się inaczej". Może ustawy z pełnych [przed wyborami] szuflad PO się znajdą w archiwum? Ale te podobno wszystkie spaliły się w samochodzie Pitery.

A na pomysł żeby debatę S-K zrobić w sali kolumnowej, to w PO kręcą nosem. Bo nie można robić debaty w sali gdzie przed komisjami zeznawali Rywin i Sobiesiak. No to może lizolem mocno odkazić a dodatkowo wezwać egzorcystę?

Rozumiem niechęć PO do Rywina. Ale Sobiesiak to najlepszy kumpel z liderami z PO na szczytach władzy.
  #29  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 20:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"niedopuszczenie, by prezes mógł usłyszeć od dziennikarzy życzliwych ideom prawicy, ale niekoniecznie jemu samemu, jakie popełnia błędy wizerunkowe – jest tylko jednym z wielu dowodów na to, jak zgubne dla polityka jest otaczanie się posłusznymi miernotami." nie ja to wymyśliłem ale dziennikarz, którego nie można uznać za nieżyczliwego PISowi zgadnijcie kto,. No i ma dziennikarz rację, szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....

Wespre Lile w zboznym dziele odnosnie pierdolniętą partią, z naciskiem na slowo ....partia.
Ale uzywajac juz normalnego slownictwa, to powiem tak:
Zobaczcie co musialo sie stac, zeby ZIEMKIEWICZ zaczal leciec tekstami jak z ...Wyborczej
Podobne sklonnosci wykazuja Karnowski i Zaremba.
To znaczy, ze albo prezes zwariowal, albo okulistyka w RP wzniosla sie na wyzyny medycyny swiatowej
ps. Interesujace byloby dowiedz sie KTO to sa te posluszne miernoty
  #30  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.

Uoj! Polu! Dowodow brak? Przecie juz klasyk stwoerdzil, ze jak brak, tzn ze zostaly zniszczone i pokazal ...niszczarke

Cytat:
Co do Migalskiego: nie widzę POPiSu, na razie, nie w takim składzie, jakie mają obie partie, a pomysł na IVRP też mi się nie podoba.

RP nr III jesli sie nie myle jest w konstytucji po to, zeby jakos symbolicznie podkreslic ciaglosc wladz z RP II ponad PRL-em. W koncu insygnia wladzy przekazal prez. Kaczorowski dopiero po 89-tym roku. A co do reszty to PiS sobie tak zazartowal...
W kwestii modlow o POPiS, to traktuj to jak skowyt tonacych, ktorzy widza i czuja glebie i szukaja litosci u tych, ktorym narobili brzydko na plecy przez ostatnie kilka lat, a teraz ze zdziwieniem stwierdzili, ze ..nikt ich nie lubi i musza pic do lusterka z podobizna prezesa
  #31  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:14
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wespre Lile w zboznym dziele odnosnie pierdolniętą partią, z naciskiem na slowo ....partia.
Ale uzywajac juz normalnego slownictwa, to powiem tak:
Zobaczcie co musialo sie stac, zeby ZIEMKIEWICZ zaczal leciec tekstami jak z ...Wyborczej
Podobne sklonnosci wykazuja Karnowski i Zaremba.
To znaczy, ze albo prezes zwariowal, albo okulistyka w RP wzniosla sie na wyzyny medycyny swiatowej
ps. Interesujace byloby dowiedz sie KTO to sa te posluszne miernoty
Pluto, za pierdolniętą przeprosiłem, ale za partię nie zamierzam, a miernoty same się cisną do przodu, nie domyślasz się? to wymienię tych o których ja myślę - Kurski, Brudziński, Błaszczak, Karski, Jakubiak, Czarnecki, Girzyński, Gosiewski, Kempa, Wassermann,.....no i jeszcze by się szereg znalazło, a może to nie miernoty, a tylko prezes chce, żeby takimi zostali i gadali mu to co chce słyszeć a nie to co powinien?
A przedtem mogłem napisać "niemyślącą partią" i było by to samo, ale tamto wydawało mi się bardziej dobitne, bo tak dobitnie wtedy pomyślałem.....
  #32  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:32
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jip czy ty nie katujesz tego psa. Ciągle mu głowę zawracasz polityką. On powinien zaprotestować. Potem pewnie ma koszmary senne. Jak mu się wyśni taki Kurski lub Palikot z czymś sztucznym.
  #33  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 22:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

No to za 4 minuty na TVN zobaczę film o którym tyle się w mediach pisze.
  #34  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 22:34
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
No to za 4 minuty na TVN zobaczę film o którym tyle się w mediach pisze.

Też bym obejrzał, ale mam alergię na TVN
- max mogę ogladać z 10 minut(wystarcza na prognozę pogody), potem dostaję wysypkę
  #35  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 22:36
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Jip czy ty nie katujesz tego psa. Ciągle mu głowę zawracasz polityką. On powinien zaprotestować. Potem pewnie ma koszmary senne. Jak mu się wyśni taki Kurski lub Palikot z czymś sztucznym.

Jip-owi też powiedziałem, żeby przestał idoktrynować to biedne psisko, ale Jip jest bardzo nieusłuchany
-szkoda zwierzaka
  #36  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 23:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pluto, za pierdolniętą przeprosiłem, ale za partię nie zamierzam, a miernoty same się cisną do przodu, nie domyślasz się? to wymienię tych o których ja myślę - Kurski, Brudziński, Błaszczak, Karski, Jakubiak, Czarnecki, Girzyński, Gosiewski, Kempa, Wassermann,.....no i jeszcze by się szereg znalazło, a może to nie miernoty, a tylko prezes chce, żeby takimi zostali i gadali mu to co chce słyszeć a nie to co powinien?
A przedtem mogłem napisać "niemyślącą partią" i było by to samo, ale tamto wydawało mi się bardziej dobitne, bo tak dobitnie wtedy pomyślałem.....

Jipie! Widze, ze stresom poddajes sie sam i psa doprawadzasz do stanow nerwowych.
A tu trza powoli i dokladnie. I po nazwisku.
I na to samo wyjdzie.
Czyz to nie piekne wrazenie kiedy vicepremier z rzadu PiSu pyta z trybuny sejmowej: "Zaraz sprawdzimy....
CZEMU pan KLAMIE posle Kurski?" plus sadowe wyroki od wykonania
A taki Jojo Brudzinski latajacy z pala po internacie i pociagach, to dobry "elyt" Prawa i SPrawiedliwosci czy nie?
A taki Karski z komunistycznej mlodziezowki i WRONU a potem hotelowy przywlaszczyciel dobr i jezdziec melexowy w uchlanym widzie, to wlasciwy "elyt" PiSu?
itd itp i td...Jak w starej piosence Osieckiej
I wychodzi na to samo, a zobacz jak ladnie brzmi
I pies nie musi sie stresowac
  #37  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 00:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
....Palikot z czymś sztucznym.
Hmm...czworo dzieci jednak ma.

Radzę spojrzeć nieco bardziej otwartymi oczkami, na teksty filozofa, wyłącznie na teksty!
  #38  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 00:53
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Też bym obejrzał, ale mam alergię na TVN
No jak prezes PiSu.
  #39  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 00:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Obejrzałam,

w całości, od kropki do kropki i...
Szoku nie ma, bo cóż nowego w tym filmie było, czego nie wiedziałoby się wcześniej?
  #40  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 01:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Uoj! Polu! Dowodow brak? Przecie juz klasyk stwoerdzil, ze jak brak, tzn ze zostaly zniszczone i pokazal ...niszczarke



RP nr III jesli sie nie myle jest w konstytucji po to, zeby jakos symbolicznie podkreslic ciaglosc wladz z RP II ponad PRL-em. W koncu insygnia wladzy przekazal prez. Kaczorowski dopiero po 89-tym roku. A co do reszty to PiS sobie tak zazartowal...
W kwestii modlow o POPiS, to traktuj to jak skowyt tonacych, ktorzy widza i czuja glebie i szukaja litosci u tych, ktorym narobili brzydko na plecy przez ostatnie kilka lat, a teraz ze zdziwieniem stwierdzili, ze ..nikt ich nie lubi i musza pic do lusterka z podobizna prezesa
Mnie te dowody materialne do szczęścia potrzebne nie są, ale spodziewam sie, że innym śledczym forowym - jak najbardziej. Teraz zaczną sie dociekania i domysły w stylu Piskorskiego.

Nie chcę żadnych numerków przy RP, z powodu ich obecności nie będzie mi lepiej. Sama RP mi wystarcza i już.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 518 04-06-2009 17:24
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.