menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 09:05
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Pewnie mówimy o różnych Herbatach ja mówie oTypie Pu-erh oraz wszystkich owocowo kwiatowych np z kwiatem jaśminu ,pomarańczowe, grejfrutowe ,cytrynowe czy z cynamonem zgodze się że te o działaniu żekomo przeczyszczającym z senesem i czarnym bzem są paskudne szczegulnie te kupowane w hipermarketach ale piłam orginalną japońską była pyszna i ponoć miała działanie antynowotworowe .A nawet przyznam się że żurawinową tyż lubie, acha herbat nie słodze ,żadnego cukru ,słodziów czasami w przypadku przeziębień kropla miodu ,albo maleńka szczypta soli. Jeszcze czasami z czarnych herbat ,jakąś dobra typu el-grey z przyjemnością chlipne .Ech te nasze smaki i przyzwyczajenia.Był taki fajny sklepik z herbatą na "dreptaczku" ale zlikwidowali -psia kość Pozdrawiam wielbicieli herbat Grazyna

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 09-03-2007 o 09:07.
  #42  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 07:38
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Jestem juz po ....diecie tzw,kopenhaskiej.Stosowalam rYGOR tylko przez 7 dni i spadlam z wagi 4.200 wystarczajaco duzo ze poczulam sie w pelni sil a i sylwetka niczego sobie.Mysle ze w moim wieku ta dieta stosow,dluzej bylaby niekorzystna dla wygladuTeraz dochodzi praca w ogrodzie i jazda na rowerze.Jestem z siebie dumna.A bylo bylo ciezko, y
  #43  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 14:02
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech guma-marzenie za 5 lat !

Guma do żucia - żujesz i chudniesz ma trafić do sprzedaży do aptek dopiero za 5 lat.
Polecana bedzie jedynie przy chorobliwej otyłości, tak wiec moje miłe Panie, daleko Wam do takiej !!!
A na lekką nadwagę zaleca się wciąż ruch i niskokaloryczną dietę !!!
A wiosenka już coraz bliżej...
__________________
You never have this day again...
  #44  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 21:25
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Akurat!!!...nawet za 10 lat takiej gumy nie będzie ..nie ma lekko ..trzeba się wziąć za dietkę ...o sporcie nie wspominam bo nie lubię sie przemęczać...ale może do wiosny parę kilogramów uda mi sie zrzucić na diecie warzywnej ...trzymam ja dopiero dwa tygodnie ,...ale już na widok zieleniny mdli mnie...błłłeeeee..
  #45  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 09:49
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Jeśli mogę coś doradzić ,to wiem,że dobrze się chudnie na jarzynach gotowanych na parze w których jest pokrojone dosyć drobno chude mięso, np drobiowa pierś. Jest to jedzenie całkiem smaczne. Można je doprawić przyprawami jakie się lubi. Dodam jeszcze,że zaczęłam ,w ramach aktywności ruchowej codziennie przed pracą parę minut kręcić hula hoop. Polecam. Pozdrawiam serdecznie.
  #46  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 11:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Biedna Ausia! Kocham jarzynki, ale czego za duzo, to bokiem wychodzi.Wzmacniasz je odrobinką białka?Lekarze nie polecają diet monotematycznych, bo po powrocie do normalnego jedzenia waga wraca.Trzymaj się, bidulko!Ja ostatnio robię codziennie godzinne intensywne spacery, bo pogoda im sprzyja.
  #47  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 12:39
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Jem twarogi, chude mleko, b. dużo "zieleniny" typu ogórki, kiełki (uwielbiam) szczypior,cebula, rzodkiewka. A te jarzyny na talerzu kraszę łyżką oliwy z oliwek. Na kolację - jabłko. Wtedy rano zawsze jest dobry humor.
  #48  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 14:22
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
OK guma odchudzająca

Sama wypróbowałam, że kiedy żuję gumę, a nawet tylko trzymam w ustach, nie mam uczucia głodu nawet po kilku godzinach postu. Widocznie oszukuję skutecznie żołądek. Robię tak, kiedy coś załatwiam ważnego i nie mam czasu na myślenie o jedzeniu. Guma musi być naturalnie bez cukru.
  #49  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 16:26
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Z życzeniami wytrwałości 1b.gif Jola
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #50  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 17:43
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Uśmiech

Dzięki za rady.Dieta kopenchaska to dramat.Lekarka poradziła mi aby jeśc mięso i wędlinę z indyka kasze gryczaną no i oczywiście jarzyny,jarzyny.......oczywiście kefir naturalnyi musli zalewane chudym mlekiem muszę wam powiedzieć że zaczynają być efekty.Pozdrawiam Anna
  #51  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 18:12
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Post

Moje zdanie:Nie przytyjesz od tego czego nie zjesz.A troche ruchu nie zaszkodzi.
  #52  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 11:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie popieram

jedzonko.gifżegnaj dobre jedzonko, smakołyczki aż do świąt, dzisiaj chlebek chrupki z chudym twarożkiem, jarzynki i rybka na parze /bleeeeeeeeee/,ale czego się nie robi dla urody
  #53  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 12:56
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uwaga A słyszałyście Panie o Ortoreksji ?

Jeśli dbałość o prawidłową dietę przeradza się w obsesję, mówimy wtedy o ortoreksji. Jej skutki mogą być równie drastyczne, co w przypadku anoreksji czy nie leczonej otyłości.

Sprawdź, czy grozi ci ortoreksja :

1. Czy ważniejsza jest dla ciebie jakość tego, co jesz, niż przyjemność płynąca z jedzenia?
2. Czy myślenie o jedzeniu zajmuje ci więcej niż trzy godziny dziennie?
3. Czy już dziś rozmyślasz, co będziesz jadła jutro?
4. Czy zbierasz książki o dietach oraz tabele kaloryczne?
5. Czy skrupulatnie przeliczasz codziennie wszystkie spożyte przez siebie kalorie?
6. Czy znasz sklepy z ekologiczną żywnością w swej okolicy i bywasz w nich regularnie? Czy zostawiasz w nich wiele pieniędzy?
7. Czy jesteś kontrolującą wszystko perfekcjonistką?
8. Czy masz wrażenie, że od chwili, gdy zaczęłaś stosować zdrową dietę, jakość twojego życia się poprawiła?
9. Czy odkąd stosujesz zasady zdrowej diety twoja samoocena wzrosła?
10. Czy żal ci ludzi, którzy wciąż jedzą niezdrowo?
11. Czy dręczy cię poczucie winy, gdy sama zjesz coś niezdrowego?
12. Czy z powodu wierności diecie unikasz kontakt towarzyskich?
13. Czy zdarza ci się unikać jakiejś imprezy z powodu niezdrowego menu?
14. Czy lubisz jeść samotnie?

Jeśli na więcej niż połowę pytań odpowiedziałaś twierdząco, powinnaś zwrócić się o pomoc do specjalisty.
__________________
You never have this day again...
  #54  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 15:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

NA PEWNO mi nie grozi, więcej myślę o tym, co by tu smacznego upichcić i wszamać, niz o skutkach. Kooooooooooocham jedzonko, zdrowe i niezdrowe.Nie miałabym takiej nadwagi, gdyby choć 3 punkty powyższej ankiety były na tak.
  #55  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 19:18
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Do Niki

A ja myślałam ze naprawdę będziemy się odchudzać.Dziekuję za pozdrowienia tez gorąco pozdrawiam
[url=http://imageshack.us][/URL
  #56  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 19:51
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Marylko. od lat gotuje warzywa na parze, jakos nie chudne. Moge tylko stwierdzic, ze sa smaczniejsze.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #57  
Nieprzeczytane 16-03-2007, 20:44
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Do Sunshine

Alez Słoneczko, będziemy, dzisiaj miałam bardzo dietetyczny dzionek.Udało sie.I jast ok, a jak będzie jutro? Nie wiem,cieszę sie kazdym małym kroczkiem, dlatego anoreksja mi nie grozi.
  #58  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 06:35
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Gaduła poranna gimnastyka dla pączusiów /nie tylko/.

36.gif

37.gif

38.gif

Ostatnio edytowane przez emka46 : 17-03-2007 o 08:44.
  #59  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 09:36
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Krysiu, może dodajesz ziemniaki,ryż lub makaron? Gdy "uparuję" jarzyny razem z mięsem lub rybą to tylko dodaję ciut oliwy i to jest cały posiłek. Pozdrawiam.
  #60  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 12:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie było mnie 5 tygodni(leczylam nerwicę) wracam ,zaglądam na moje ulubione forum i niespodzianka!Uwazma ,ze wsparcie dla Pączusia to doskonały pomysł.Saqma wiem jak trudno zgubić zbedne kilogramy.Po rzuceniu palenia 1.12.2005r. (nie pale do dzisiaj)przytylam 10 kg.Udało mi się przez 5 tygodni zrzucić 4 kg dietą 1500 kal.jogą i codzienną gimnastyka oraz długimi spacerami.Uważam,że odnioslam sukces.Serdecznie pozdrawiam wszystkie Pączusie
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wsparcie dla pączusia cz.II Nika Dieta 224 17-05-2009 14:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.