menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 06:27
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie Kazik

W sumie po porządkach to na pulpicie niewiele. A dla wygody to z lewej ekranu mam tak:

Kazik, bądź bardziej zdecydowany i jak chcesz pokazać swój Pulpit to większą jego część. Bo pokazując po jednym paseczku ikon dziennie będzie to trwało dłuuugo
Od dołu też nie przycinaj bo nie wiadomo ile tam ikon ukrywasz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 12:38
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie chaliniak

Ta strona powinna zmieścić się na Twoim monitorze:
start_ksc.txt
tak jak poprzednio proszę zmienić txt na html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:53
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wifi
Strona teraz ładnie się mieści w oknie. Dziękuję. Jedynie data i upływający czas trzeba kółeczkiem podciągnąć. Ale dla mnie to i nawet zaleta; nie widzę, jak się co sekundę i minutę się starzeję. a by zerknąć czasem - żaden problem kółeczkiem nieco ruszyć.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tej strony; skorzystać z Twojej uprzejmej pierwszej propozycji to wygodne ale też wymaga przemyślenia co i jak rozmieścić. Jest jeszcze jeden problem: cała prawie frajda to możliwość zmieniania z czasem pozycji, a wtedy ciągle zawracać komuś głowę to nie do przyjęcia. Piszesz, że w Wordzie też można edytować i zmieniać. Ale nie za bardzo wiem, jak w tym Wordzie się znaleźć z tą stroną startową. Bo metoda usuwania i wstawiania przez hiperłącze wydaje się nie trudna. W Wordzie jest taka ikonka /Wstaw hiperłącze/. Tak czy owak na razie pobawię się Twoim gotowcem.
Pozdrawiam Wiesław.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 16:09
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Strona startowa, (trochę obcięta przy robieniu zrzutu) po zmniejszeniu do 17 cali.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 17:26
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Też mam to już u siebie. Fajna rzecz, ale z racji zamieszkania z chęcią zmieniłabym co niektóre adresy. Poczekam, może Wifi mnie nauczy jak to zrobić. Mój ślubny "informatyczne zero" nauczył się dzięki tej stronce korzystać z allegro. Już nie musi mnie wolać za każdym razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 21:30
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie krystynas53

Witaj,
poprawiać można albo w prg Front Page albo w Wordzie, z tym że Word coś paskudzi i jak sprawdzałem po edycji w Wordzie to zegar gdzieś znikł itp.
Chętnie poprawię i dostaniesz gotowca tylko podaj linki do stron, które chciała byś umieścić na tej stronie. Spisałem strony, które są wybitnie lokalne i trzeba by je usunąć:
MPK rozkład
MPK
Krakowska Karta Miejska
Knajpy w Krakowie
Apollo sklep
BIT sklep
Dekanex sklep
oraz wszystkie sklepy i markety z prawego dolnego rogu
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:01
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wifi
W międzyczasie otwarłem jednak w Wordzie i zmieniłem /tylko eksperymentalnie/ 2 pozycje, które niżej pokazuję. Utworzone linki działają b. dobrze, t.zn. po kliknięciu otwiera się żądana strona. Nie wiem skąd się wzięły podkreślenia. Coś pewnie pochrzaniłem, ale i tak się cieszę, ze mogę zmieniać.
Zegar jest i działa, tylko po lewej stronie. Gdybym jakoś się pozbył tych podkreśleń to byłbym b. zadowolony. A samo zmienianie linków to sprawa, jak pisałem do przemyślenie i na dłuższy czas. Poznasz na pewno nowe pozycje, które oczywiście są w złym miejscu ale chodziło mi tylko czy to wyjdzie. Na zrzucie to wygląda gorzej niż w rzeczywistości.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:38
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie chaliniak

Super! Jutro z rana napiszę jak ustawić zegar na środku i podciągnąć go do góry. Podkreśleniami się nie przejmuj, zwróć uwagę na poprzednie zrzuty (Twoje i moje). Skróty zawsze identyfikowane są przez podkreślenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 09:45
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie poprawianie po Wordzie

Przedstawiam jak po edycji w Wordzie nanieść poprawki, żeby strona wyglądała poprawnie.
Zaznaczyć muszę, że poprawki były wykonywane w Wordzie2000 ale w innych wersjach worda (97-2007) jest podobnie.
Druga uwaga: tych poprawek nie ma co wykonywać każdorazowo po edycji czegokolwiek bo jeśli zrobimy następną poprawkę to znowu dół strony się "rozjedzie".
W poprawionym w Wordzie pliku "start_ksc.html" znowu zmieniamy rozszerzenie z html na txt. Po zmianie dwukrotnie w niego pstrykamy i wtedy otwiera się w Notatniku jako plik tekstowy kodu strony. Przewijamy kod na sam dół, aż do końca. Powinien być widoczny fragment jak na załączonym cytacie. Kolorem niebieskim oznaczyłem to, co należy usunąć (zaznaczyć i DEL). Kolorem czerwonym zaznaczone są dwie linijki, które trzeba dopisać samemu. Nie ma znaczenia ile pustych linii występuje pomiędzy poszczególnymi liniami.
Małe wyjaśnienie, żebyśmy wiedzieli co właściwie robimy.
To co kasujemy to wstawił Word podczas zapisywania (nie wiedzieć po co) a powoduje to zwiększenie odstępu między tabelką a okienkiem z datą. To co dopisujemy powoduje, że okienko z datą będzie wyśrodkowane na stronie (i znowu Word skasował istniejące wcześniej tagi nie wiedząc po co i dlaczego).
Po zrobieniu poprawek, zapisujemy kod. Zamykamy notatnik. Przywracamy zmienione wcześniej rozszerzenie z txt na html. Dwukrotnie pstrykamy w plik i obserwujemy zmiany jakie zaszły. No i oczywiście piszemy na forum jak nam się udało

Cytat:
</td>
</tr>
</table>
<p><span lang=EN-US style='mso-ansi-language:EN-US'>&nbsp;<o:p></o:p></span></p>
</div>
<P align="center">
<iframe
src="http://free.timeanddate.com/clock/innxgh2/tlpl31/n262/fs30/fcf00/tc9f9/ftb/bas5/bat6/bacf00/tt0/tb4"
frameborder=0 width="480" height="84">
</iframe>
<P/P>
</body>
</html>
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 18:40
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Do Wifi
Zmieniłam sobie co nieco w Twojej stronie. Bardzo mi się to podoba. Mam jednak jeden problem. W wordzie naniosłam zmiany, ale nie potrafię dać nazwy, wyświetla mi się w kratce adres strony http. Nie chciałabym włazić do programu, bo jak ja tam zrobię porządki ... to klękajcie narody!!!!
Może kiedyś jak będziesz miał trochę czasu, to podkształcisz?
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 19:03
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Jestem "tłuczek". Najgorzej jak się nie czyta ze zrozumieniem. Przecież to było przez Ciebie Wifi wytłumaczone dokładnie we wcześniejszym poście. Sorry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 19:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie wifi

Jesteś z Krakowa [jeden facet więcej na najbliższym spotkaniu.] Bo miło witać kolejnego Krakusa. Oczywiście że pozmieniam sobie jakieś rubryki, chociaż już krakowskie częściowo. Ale Ty to nadałeś to ciągnij-jestem obserwatorem. Podoba mi się to.
Ja mam takie w folderach w "ulubione". A jak folder otworzę, to jest tego dużo. Czyli podobne lub to samo. Ale to jest dobre.

Jak cytujesz kogoś [#29] to dlaczego nie widać kogo? To by ułatwiło zobaczyć pełną treść. Zwłaszcza, gdyby informacja cytowana pochodziła np. miesiąc temu. Nie chcę sprawdzać ileś stron, gdy nawet nie wiadomo czy cytujesz Anię, Franię, czy kogoś innego. To tak ułatwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 21:19
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie odp

Cytat:
Napisał Kazik
Jak cytujesz kogoś [#29] to dlaczego nie widać kogo? To by ułatwiło zobaczyć pełną treść. Zwłaszcza, gdyby informacja cytowana pochodziła np. miesiąc temu. Nie chcę sprawdzać ileś stron, gdy nawet nie wiadomo czy cytujesz Anię, Franię, czy kogoś innego. To tak ułatwi.

Nikogo w tym poście nie cytowałem. Może niefortunnie użyłem ikonki "Cytuj" bo zależało mi na wyeksponowaniu tego fragmentu, a nie mogłem użyć koloru. Na drugi raz postaram się wymyślić coś innego coby Cię nie wprowadzić w błąd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 21:39
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie jeszcze:)

Cytat:
Napisał Kazik
Oczywiście że pozmieniam sobie jakieś rubryki, chociaż już krakowskie częściowo. Ale Ty to nadałeś to ciągnij-jestem obserwatorem. Podoba mi się to.
Wszelkie wpisy są wybitnie indywidualne. Jak to się mówi, jeden woli róże a drugi piwo duże. Jeden woli przykładowo ikonkę "Knajpy w Krakowie" inny "Muzea w Krakowie". Rzecz gustu i zainteresowań. Wypróbuj ikonkę "Mapa zdjęciowa" - szybko nie odejdziesz od kompa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 21:58
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

To specjalnie powiedziałem. Wolna wola. A o #29 tak zapytałem. Kogo cytowałeś bo nie zrozumiałem komu tak wyszło.
Jesteś wifi, ale jest też wibi. Już 2 razy musiałem poprawiać [przed wysyłką posta], tak więc Kazik czy Tadek to pikuś. Bo wibi to na "politycznym" wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 23:07
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wifi
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Mam nadzieję, że uda mi się tak zrobić, jak podałeś. Jeżeli nie, to będziesz miał zajęcie. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi o "przywołanie do porządku" zegara natomiast te podkreślenia niech sobie będą.

Dobrze, ze podałeś iż dopiero po całościowych zmianach to przeprowadzamy. Bowiem możliwych pozycji jest 96 a u Ciebie wykorzystanych 72. Jest nad czym podumać a zwłaszcza by wykorzystując szereg już istniejących pozycji, jakoś włączyć w miarę logicznie swoje preferencje.
Pewnie wydrukuję pustą tabelę, wpiszę to co jest i na tym będę pracował.

Pozdrawiam - Wiesław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 13:08
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Z ciekawości, nie czekając na całościowe uporządkowanie, wypróbowałem podany w języku html, sposób ustawienia zegara na środku i podciągnięcia go do góry.
Wyszło bardzo dobrze, co pokazuje fragment zrzutu. Tylko miałem mały problemik bo zamiast podanego ciągu znaków do usunięcia /na niebiesko/ pojawił się inny: <p>&nbsp;<o:p><o:p>/p>
A że był w tym samym miejscu (między </table> i </div>) więc usunąłem i wyszło dobrze.
Teraz dopiero po całościowej zmianie - wykonam tę operację.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 19:58
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie szczegółowy opis

Własnoręczne modyfikowanie strony startowej przy użyciu Worda

Najpierw musimy sobie przygotować linki do stron, które chcemy umieścić na naszej stronie startowej. Uwaga: przed wszelkimi operacjami tu opisanymi maksymalizujemu okna czy to przeglądarki, czy Worda.

- Wyszukujemy w internecie stronę, którą chcielibyśmy wywoływać na naszej stronie startowej. Wyświetlamy ją tak, jak chcielibyśmy żeby wyświetlała się za każdym razem.

- Zaznaczamy w naszej przeglądarce link do tej strony widniejący na pasku adresu i kopiujemy go (CTRL + C). Zamykamy lub minimalizujemy okno przeglądarki.

- Pstrykamy w Pulpit prawym przyciskiem myszy (ppm) i z rozwiniętego menu kontekstowego wybieramy Nowy a potem Skrót. W otwartym okienku pstrykamy ppm w widniejący pasek do wprowadzenia skrótu i wybieramy Wklej. Nasz skrót zostaje wklejony. Pstrykamy w przycisk Dalej i wpisujemy dowolną nazwę np. "rozklad" pod którą skrót będzie widoczny na pulpicie. Pstrykamy w Zakończ.

- Nasz skrót pojawił się na Pulpicie. Możemy sobie dwukrotnie w niego pstryknąć i sprawdzić czy uruchomi się pożądana przez nas strona.

Teraz napiszę jak dokonywać zmian naszej strony w Wordzie.
- W przeciwieństwie do normalnych plików worda w które pstrykamy i otwiera się word, tutaj najpierw otwieramy worda a potem wybieramy Otwórz i wczytujemy naszą stronę z rozszerzeniem html.Jest to po prostu tabelka w której zmieniamy, kasujemy, dodajemy poszczególne wpisy.

Minimalizujemy Worda i ppm pstykamy w wcześniej utworzony skrót o nazwie "rozklad". Wybieramy Właściwości i znowu ppm pstrykamy w zaznaczony już samoczynnie adres strony i wybieramy Kopiuj.

Przechodzimy teraz do Worda, znajdujemy sobie puste miejsce w tabelce i wpisujemy tam nazwę pod jaką będzie widoczna nasza pozycja. Niech to będzie np. "Rozkład jazdy". Zaznaczamy ten wpis i pstrykamy w ikonkę "Wstaw hiperłącze".

- W otwartym okienku ustawiamy kursor w pozycji: "Wpisz adres pliku lub strony sieci Web" i naciskamy CTRL + V (opcja Wstaw tutaj nie działa). Adres został wklejony a my zamykamy okienko przez OK.

- Od teraz nasza nowa pozycja "Rozkład jazdy" powinna już działać.

- Upiększamy ją przez: pogrubienie liter, zmianę ich koloru.
Na uwagę może zasługiwać zmiana koloru tła danej komórki. Pstrykamy ppm w tą komórkę i z rozwiniętego menu wybieramy "Obramowanie i cieniowanie". Tam na dole po prawej stronie w pozycji "Zastosuj do:" wybieramy "Komórka". Potem to już tylko wybieramy sobie kolor z palety po prawej stronie. Na koniec OK.
Na koniec pstrykamy w Zapisz i już mamy poprawioną stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 20:03
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Z ciekawości, nie czekając na całościowe uporządkowanie, ........
Gratulacje! Strona wyszła super. Moje szczere uznanie za pomyślunek i samodzielność!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 22:11
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Na razie eksperymentuję na kopii z kolorami, literami i trochę szukam, jak dobrać te elementy. Wstawiam nazwy i linki trochę prościej: Na otwartej w Wordzie stronie wpisuję nazwę
np.Le Monde, klikam w hiperłącze wpisując w miejsce na adres, uprzednio spisany adres tej gazety, OK i potem mogę zmieniać litery, kolory. Wszystko działa o czym świadczą te trochę niepotrzebne podkreślenia. Krótko mówiąc ćwiczę sobie to wszystko. Dla przykładu, zmieniony kawałek z gazetami. Te czerwone kolory, trzeba zmienić.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
trochę pracy na drutach dla dzieci Cela warmińsko-mazurskie 3 24-05-2008 23:12
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.