menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:00
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

W Grupie zawsze latwiej i bezpieczniej,zwlaszcza gdy się jest w srodowisku wiekowo zbliżonym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:01
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Zrażać się? Nigdy. Nie tu. Ten klub powinni młodzi mam na myśli wiek szkolny)odwiedzać nagminnie, wiele by sie dowiedzieli. Może mniej chamstwa by było na ulicy, więcej ciepłych słów, ludzie by sobie pomagali a nie tylko sie gnoili. To przykre, fakt, nikt mi nie mówił, ze lekko będzie ale to co ja wokół siebie widzę teraz to szok. Różne dziwne rzeczy w życiu robiłam z wielu dumna nie jestem ale nie paliłam papierochów w wieku 12 lat na przystanku autobusowym i co drugie słowo nie mówiłam k....Niech siadają przed kompa i tu do klubu biją, zobaczą, ze można żyć normalnie, wśród ludzi i dla ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:04
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
W Grupie zawsze latwiej i bezpieczniej,zwlaszcza gdy się jest w srodowisku wiekowo zbliżonym.
Wiekowo to mnie powinni z klubu wywalić. Ale sie nie dam! Bo mi tu bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:06
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eeee kto Cie bedzie wywalal.Zawsze przyda sie troche swiezej krwi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

O masz ,jakiś krwiopijca się odezwał...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:29
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Oddam. Co mi tam. Honorowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie i już Cię ma...

Cytat:
Napisał chickita
Oddam. Co mi tam. Honorowo.


Bo Ela to nasz częstochowski łapiduch,czyli lekarz.Domyślam się ,że już szykuje kilka butli i ssawki na Twoją krew niewinną...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 22:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie ja juz ide spac.A ssawki szykuje I swoje kly.Pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 00:39
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Ja taka lekko przeziębiona jestem. Tak tylko uprzedzam lojalnie. Teraz tyle zarazy po swiecie sie błąka a ja tam nikogo na sumieniu mieć nie chcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 23:03
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Drodzy Klubowicze, nie mam sił juz tego opisywać. Szaleje po innych wątkch zeby zapomnieć choc na chwilkę, wyłaczam się kiedy czytam co piszecie. Dzęki. Orzeczenie o niepełnosprawości mam, wniosek do opieki o przydzial domu dla dziadka złożyłam (10 będzię wywiad), dodam, ze bez awantury sie nie obyło, nie chcieli przyjąć wniosku bo z Częstochowy i mają gdzieś, ze czasowo zameldowany. Lekarz, który dziadka, ze tak powiem tu dogląda, bo tylko tak można go było do leczenia zmusić bo Częstochowie kontroli nie uruchomiłam i nie chodził, odmówił mi wypisania opinii potrzebnej do przyznania domu opieki. Pani uznała, ze my patologiczni jesteśmy i problemu sie pozbyć chcemy. Brak mi słów. Leczy moją mamę, tatę i mnie i dziadka. Zna nasz stan zdrowotny i sytuację, bywa w domu i wie jak to wygląda. Nic to bo my patologiczni jesteśmy. Jutro rano tam znów jadę ponowić próbę. Nie mam sił już o tym mówić, chce mi sie wyć. Będę biegać po postach zeby nie myśleć. Resztki poczucia humoru wylewam tutaj i chce go odzyskać bo tylko to jest w stanie człowiekowi pomóc przeżyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 23:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Chikito wytrwalosci ci zycze i nie popuszczaj.Tylko jak człowiek jest upierdliwy to cos osiagnie.Oni niech sobie mowia co chca/chodzi o patologie/Ty wiesz swoje i głupim gadaniem sie nie prtzejmuj.Polataj po wątkach i posmiej sie troszke.Nabierz sil do jutrzejszego boju,Tryzmam kciuki,napewno sie uda.Powodzenia.soleil025uj5.gifSpokojnej nocy życze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 17:26
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie Chickita

Aniu jesteś bardzo bojowo nastawiona mam nadzieje że to Ci pomoże,trzymam kciuki za pomyślne załatwienie sprawy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 19:47
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Przeczytałam wczorajszy post Chickity

i niestety nic nie mogę napisać, bo byłyby to słowa niecenzuralne i nie utrzymałyby się z tego powodu na forum.
Ale może szkoda? Może gdyby to wydrukować i pokazać tym typom - zaczęliby m y ś l e ć i c z u ć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 21:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Chckito pisalam ze wszystko mozna zalatwic spokojnie.Nerwy nic nie pomoga.jezeli cos nie tak masz prawo zlozyc skarge do prezydenta miasta.Ja sie tez orientowalam ,miejsc w domach opieki nie ma,sa ale w tych domach bardzo drogich.Niestety takie sa realia w tym kraju.Pisalam ze przepisy zmienia sie dopiero albo i n ie w 2008.Panie z opieki spolecznej maja obowiazek Ci pomoc i pomoga ,tylko spokojnie.Jestes ogromnie impulsywna a to nie pomaga w niczym wrecz pogarsza Twoja i rodziny sytuacje.Meldunek nie ma nic do sytuacji w jakiej sie znajdujecie.Lekarz pierwszwgo kontaktu ma obowiazek wypisac skierowanie do domu opieki,i to iezaleznie od miejsca zamieszkania.Spokoj spokoj i jeszcze raz spokoj.Sprobuj a zobaczysz jak wiele uzyskasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 22:56
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Ależ ja byłam spokojna. Grzecznie rozmawiałam, pytałam kiedy czegoś nie rozumiałam. Polazłam tam dziś rano i dowiedziałam się, ze jestem uparta i upirdliwa. No to prawie komplet, do tego jeszcze wczorajsza patologia. Nie wypisała. Jutro też jest dzień, znów polezę i znów zapytam " Dzien dobry. Czy mogę prosic o wypisanie wniosku dla dziadka?" Rozmawiałam dzis z kierownikiem przychodni bo szukałszafy na kartoteki i po pomoc byl i pytal mnie co to mi sie dzieje, ze ja taki częsty gość w ośrodku? Powiedzialam mu, ze bedę tam dzień w dzień dopóki nie dostane tego wniosku. Powiedział, ze mam rano nie przychodzic tylko po 15. Fe! Poskarzyłam się i teraz to ja sie dowiem o sobie. Wstyd mi. W opiece też byłam zeby o tę drogę wniosku zapytać - już wiem jak i co. Pełen sukces w tym zakresie. No, czyli małymi kroczkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 23:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

I tak trzymaj Kochana,czasami spokojem i grzecznościa niejednego przeciwnika z równowagi wyprowadzic można i dla swietego spokoju coby sie natreta pozbyć,po prostu sprawe zalatwi.Pozdrawiam i powodzenia zycze.Name:  buzkapuszczajacaoczkorudi7.gif
Views: 75
Size:  2.9 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 22:28
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Ciąg dalszy dziadkowego problemu. 10 bm Pani na wywiad nie przyszła, tylko dziś. I był cyrk. Okazało się, ze cała rodzina czyli moi rodzice oraz ja z mężem mamy przedłożyc zaświadczenia o dochodach. Pytam, czemu ja? Okazuje się, ze ja mam obowiązek alimentacyjny względem dziadka. To jeszcze nic. Ja z mężem mam podpisaną rozdzielność majątkową, mąż mojego dziadka nie toleruje, (trudno się dziwić, miły dziadek nigdy nie był, ogólnie nie był dobrym człowiekiem), w konsekwencji czego stanowczo sprzeciwił sie daniu swoich dochodów. Mało. On się wściekł. Nie ukrywam, ze mnie tez ruszyło. Pomocy!!! Czy ktoś zna te przepisy? Jakaś podstawa prawna albo co? Może zmienić osrodek żeby tego unikąc? Może zamiast domu opieki z całodobową obsługa medyczną napisac na wniosku zakład opiekuńczo - leczniczy? Kochani, ja mam dość. Mam wpadła w furię, dostała ataku, położyłam do łóżka, dałam leki i siedziałam z telefonem pod ręką na wszelki wypadek, ja dalej gadałam z babskiem z opieki. Potem ściągałam ojca z pracy zebym ja do pracy mogła jechać bo ludzie poumawiani. Pani kierownik mi wygraża, ze jak nie dam dochodów, męża to:" mama ma sie pozegnać z przyjęciem wniosku, dalej bedzie miała na karku dziadka bo powinna go mieć bo to jej ojciec a poza tym to tak chciał Bóg i mam więcej u wójta na nią nie kablowac bo to nic nie da i ona ma szersze plecy". Taki miałam dzień. Potem w pracy mnie telepało, potem przyszła poobijana koleżanka z dziećmi, które zarekwirowałam i są u mnie a potem poszło o kury z sąsiadem a skończylo sie na groźbach, ze zabije mojego kota. To nie fair. Co ja się z gleby podnosze to mnie zycie wali łbem o twardsze podłoża. Co ja komu zrobiłam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 22:53
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Chikitko kochana.Bo to tak jest jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twarda d..ę.Ty bys chciala wszystkim pomóc,nieba przychylić,a gdzie jest miejsce dla Ciebie w tym całym bałaganie ?Usiądż Ty spokojnie i pomysl co dla Ciebie jest najważniejsze?A jeżeli chodzi o sprawe z dziadkiem,to powiedz babie,ze Ty masz takie plecy,ze nie tylko oczy jej zbieleja ,ale jeszcze buzi do końca życia z wrażenia nie zamknie.Ale tak serio,to spróbój znależć pomoc prawna/są bezpłatne,tylko poszukać trzeba,nawe w najbliższym sądzie popytaj/.Przecierz dziadek me emeryture lub rente,czy to za mało?A tak wogóle to nie zazdroszczę Ci problemów,jednak niektorych można sie pozbyc ,choćby z ta koleżanka,co to nie słucha diobrych rad bo i po co,jak dobra kolezanka jej pomoze.Nie bede Cie dobijala,ale zastanów sie nad tym co robisz i zacznij myslec o sobie i Twojej rodzinie.Pozdrawiam serdecznie i powodzenia zycze.Name:  70tz1.gif
Views: 44
Size:  10.4 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 23:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ten pan kierownik

dreczacy Chickitę to jak nic tylko z LPR albo od ojca dyrektora.

Dziecko, słuchaj Anielki. Ona dobrze radzi, prawnik jest konieczny i to specjalista od takich spraw.
Coś mi się zdaje, że ten facet bredzi. Obowiazek alimentacyjny? Przecież po drodze są Twoi rodzice i przede wszystkim wobec nich masz obowiązek.
Cholera, oni chcą jak najwiecej miejsc w domu opieki do rozdawnictwa po uważaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 23:06
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Anielko kochana. dziadka emerytura to 1100 i wierz mi, ze to za mało. Tylko zakłady opiekuńcze przyjmują z taka i 70 % zabieraja a 30 zostaje ale do tej pory mowili ze w domach pomocy jest tak samo a osoby z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym jak mój dziadek to maja bez problemow bo nawet jesli braknie to gmina lub starostwo dofinansowywuja. Bzdura sie okazuje. Najpierw trzeba z rodziny sciągnąć bo to kasa państwowa to trzepia a gdzie do cholery jest komornik, ktory mial sciagac alimenty od ojca mojej cory??? Ni ma. Nawet nie piszą do nas ze nie ściagalna, penie im akta zaginęły. Mają to w d...Jesli chodzi o kolezanke to powinien mnie ktoś lac za głupote i naiwnosc. Jej do domu nie wezmę, niech ma ryja obitego ale co te dzieci winne? Nie poradziłam sobie i jej zabralam dzieci, pewnie nieźle jej naublizałam, nawet nie potrafie sobie przypomnieć co mowilam taka bylam zła. dzwoniła juz chyba z 5 razy, ze ona sie weźmie za siebie i swoje zycie, oj brzydko do niej mówilam, bardzo brzydko. Zobaczymy. Jutro dzieci porozsyłam po instytucjach a popołudniu sie zobaczy? anielko, nie bójmy sie użyc tego słowa, jestem kompletna idiotką. Wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 13:06
proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu. becia8311 Choroby, badania, terapie 16 06-07-2007 22:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.