menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Basiu,jest możliwe wtedy,gdy w kobiecie budzi się ...determinator ...Bezpośrednie zagrożenie + zauważenie w swoim otoczeniu ,mnóstwa narzędzi do tak zwanej obrony własnej...

Ale na gnębienie psychiczne nie ma lepszej rady jak rozwód albo separacja..
I tu przyświeca mi z góry moja babcia kochana- aureolą przykładu,która opuściła dziadka po swoich 65-tych urodzinach .
Ha...miał za swoje..
Jeździł do niej i płakał.Babcia była nieubłagana do swojej śmierci,jeszcze 8 lat..Rozwodu nie wzięła ...bo niby jak ? Miała ślub kościelny ,zawarty przed I wojną światową..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lidko

Cytat:
Napisał Lila
Basiu,jest możliwe wtedy,gdy w kobiecie budzi się ...determinator ...Bezpośrednie zagrożenie + zauważenie w swoim otoczeniu ,mnóstwa narzędzi do tak zwanej obrony własnej...

Ale na gnębienie psychiczne nie ma lepszej rady jak rozwód albo separacja..
I tu przyświeca mi z góry moja babcia kochana- aureolą przykładu,która opuściła dziadka po swoich 65-tych urodzinach .
Ha...miał za swoje..
Jeździł do niej i płakał.Babcia była nieubłagana do swojej śmierci,jeszcze 8 lat..Rozwodu nie wzięła ...bo niby jak ? Miała ślub kościelny ,zawarty przed I wojną światową..
masz rację, w takim wypadku trzeba się rozwieść i już więcej nie oglądać się za siebie. Dziecko płakało i darło się żebyśmy wzięli rozwód jak on będzie miał 30 lat .......... więc byliśmy w separacji prze wiele lat. Tak jak pisałam doszłam do perfekcji w stosowaniu przemocy psychicznej, tylko to nie było życie to był koszmar. Nadszedł dzień kiedy mój syn powiedzial ojcu, że go nienawidzi i nie może się doczekać naszego rozwodu ........ natychmiast złożyłam pozew. Nie było mi dane zostać rozwódką, zostałam wdową mając 34 lata. Przysięgłam sobie, że już nigdy nie wyjdę za mąż chociaz mogłam to zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Straszne to co opowiadacie

ale chce wam powiedziec ze nawet w tzw. "dobrychmalzenstwach"stosuje sie malutka jaby przemoc emocjonalna.. Np. moim.. na poczatku..moj mezulek koniecznie chcial mnie wychowac.. no i troche mu sie udalo.. ja nauczylam sie od niego upierd.............liwosci..i teraz..popisuje sie moja wiedza.. he he he he .


Teraz wiem skad sie wzielo slowo WIEDZMA !!! Od wiedzy.!!
Dopiero teraz do mnie to dotarlo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 20:57
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Od dawien dawna

wiadomo, że wiedźma to jest ta, która "wie"!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 21:33
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Nie dosc ze wie to jeszcze wiedzi na pokuszenie - to tez od dawien dawno jest powszechnie wiadomym
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 08:24
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Mój wybranek uczynił z podejmowanych przeze mnie prób odwetu koronny argument na swoją niewinność. Zawsze podsumowywał moje zarzuty stwierdzeniem, że robiłam to samo co i on. Najczęściej zresztą tylko się bronił, bo taka ze mnie nieobliczalna, agresywna bestia. Do dziś czuję niesmak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 08:30
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
nastąpiła nuda i okazało się, że są dla siebie właściwie obcy...
Według moich kryteriów takie powody do rozwodu mogą jedynie budzić śmiech lub uśmiech wyrozumiałości. Cóż, jestem realistką i pożycia małżeńskiego nigdy nie wyobrażałam sobie jako pasma szczęśliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 18:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar..._beczkach.html
Wyciągłem ten watek z archiwum, bo zastanawiam sie kto w tym małżeństwie był osoba dominującą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 18:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Tadeuszu

myślę, że szli razem przez życie "ramię w ramię". Faceta też bym ukarała równie surowo bo wiedział o wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 18:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zgadzam się. Nagle brak innych zajęć, ludzie zostają w domu i z nudów wałkują stare pretensje. Myślę, że nigdy nie byli zgraną parą, ale starali sie o tym nie mysleć wśród innych życiowych zajęć. Można tylko współczuć. Uważam, że jest to skutek braku wyobraźni w młodości. Konwenanse, rodzina, nie wypada się rozwieść, to się jakoś żyje, a na starość prawdziwy dramat. Jak czytam, że kobieta z wyższą od małżonka emeryturą boi się od niego odejść to pytam co ma powiedzieć taka, która jest bez środków do życia. A jednak potrafi odejść, czasami z gromadką dziecie i stanąć na n ogach. Są ludzie, którzy tkwią do śmierci w toksycznych związkach z zupełnie niezrozumiałych powodów. A mają tylko jedno życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
potrzebuję Państwa pomocy!:) Magnolia Hobby, pasje 1 11-03-2008 20:39
mieszkanie zakładowe -Pomocy!!!!!! sandi Dom, wnętrza, ogród 6 20-02-2008 14:52
Potrzebuję Państwa pomocy! Magnolia Różności - wątki archiwalne 34 06-01-2008 17:59
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.