menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-07-2007, 09:52
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
Ja nie o relacjach damsko - męskich, a międzyludzkich... -
Według mnie relacje te w dużej mierze zależą od intencji.Jeśli te są szczere i bez podtekstu to i odbiór zazwyczaj prawidłowy.
Natomiast jesli wyczuwamy jakiś fałsz lub co gorsza złe intencje to myślę, że w naszym wieku/mając przeważnie pokaźny bagaż doświadczeń/ potrafimy sobie z tym jakoś radzić ,przynajmniej większość z nas ,natomiast napewno jest to problem jesli chodzi o dzieci,młodzież których z jednej strony uczymy ufności do świata a z drugiej chcielibyśmy ostrzec przed jego okropnościami.
I jak te sprzeczności pogodzić.Pamiętam jak mój syn dorastał,i chłonął świat wszystkimi zmysłami,
i jak bardzo mu się wszystko wtedy podobało,a ja jak się dwoiłam i troiłam żeby nie zgasić tego entuzjazmu ale też ostrzec,uchronić.Mnie się udało,/miałam wyjatkowo dobre dziecko/ale znam innych rodziców którzy nie ustrzegli przed poważnymi kłopotami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 14-07-2007, 10:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Eeeeeeeee Ewito.

Cytat:
Napisał Ewita
Stwierdzam, że ludziska nie przywykli, że ktoś szczerze i otwarcie okazuje uczucia. W najlepszym wypadku nie wierzą, w gorszym podejrzewają, że ktoś coś knuje.
Przytulenie, pogłaskanie po głowie, ciepły uśmiech - wyszło z mody, jest w nie najlepszym tonie. A gdy dotyczyłoby to serdeczności kobiety w stosunku do mężczyzny (niewinnej serdeczności, ludzkiego i zwykłego współczucia) - od czci i wiary by ją odsądzono "na ten tychmiast" i bez prawa do obrony...
Nie jest tak źle Ewito, ja tam okazuję swoje uczucia i nigdy nie odsądzono mnie od czci i wiary. Kiedy idziemy z Tadziem to trzymamy się za ręce albo pod rękę, jestem często na ulicy całowana w policzek albo "króciutko" w usta i nie zauważyłam żadnego zgorszenia. Zdarza mi się pogłaskać i przytulić obcą osobę /płci żeńskiej lub męskiej/ i to wzbudza sympatię. Tak postępuję kiedy ludzie przychodzą do mnie ze swoimi problemami, bywam przytulana i całowana przez tych ludzi w dowód sympatii i wdzięczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 14-07-2007, 10:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Szklanka wody

Miłość skojarzyła mi się ze szklanką wody, która została już wypita...a że bez wody nie można żyć, więc...napełniam tą szklankę znowu...i znowu.
Tylko smak nie jest już ten sam...za każdym razem inny.
Dlatego uciekam w marzenia. Moja wyobraźnia działa...
Przeszkadza mi tylko moja nadmierna "zasadniczość", która
nie pozwala na spełnianie tych moich marzeń
Nie jest łatwo żyć osobie tak wrażliwej, błądzącej gdzieś...
gdyż pozornie wydawać by się mogło, że do szczęścia nic jej nie brakuje...a jednak.
Myślę, że nie tylko miłość do ludzi, ale realizacja własnych zainteresowań pozwala i daje mi chęć do dalszego życia.
Ot, kocham wszystko co piękne ...a ludzi nade wszystko
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 14-07-2007, 15:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Deastiny a nie uważasz ,że czasem przed nadmierna wrażliwość i skupienie na sobie umyka nam to co najcenniejsze?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 14-07-2007, 16:10
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Gosiu...

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Deastiny a nie uważasz ,że czasem przed nadmierna wrażliwość i skupienie na sobie umyka nam to co najcenniejsze?????

O jeny...tak chciałabym być twardą realistką, nawet kobietą silną i bez skrupułów. Udaje mi się to w minimalnym stopniu
Taka moja natura i nic na to nie poradzę. Wrażliwość na wszystko mam chyba w genach.
Hmm..nie jestem skupiona na sobie, tylko na pięknie które mnie otacza...którego się doszukuję.
Gosiu, pewnie masz rację że coś mi umyka bezpowrotnie, ale są we mnie bariery nie do przeskoczenia.
A najcenniejsze to chyba jest zdrowie, bo cóż mi po wspaniałościach tego świata... kiedy go nie ma ???
Pozdrawiam cieplutko
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miłość matki jest ślepa.... tigr Rodzina bliższa i dalsza 52 20-12-2016 22:35
Czy miłość i seks są nierozłączne ? destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 118 30-12-2014 06:58
pierwsza miłość Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 75 23-11-2008 00:58
Czas na miłość - komentarze destiny Ogólny 39 29-10-2007 01:03
Miłość na emeryturze - ach te kobiety Zygmunt60 Społeczeństwo - wątki archiwalne 45 21-10-2007 21:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.