menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 03:58
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Czy Wasi partnerzy..


wiedzą co piszecie na forum?
Bardzo jestem ciekaw.
Moja na ogół śpi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 09:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mój wie,bo często opowiadam mu o forum,aczkolwiek nie czytam mu swoich postów ani cudzych.Razem odladamy strony z dowcipami i prezentacje podróżnicze.Osobiście poznal 3 przeurocze koleżanki z klubu.Lubi tez obejrzeć relacje sabatowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 09:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Chcialam go zaprosić do klubu,ale jest człowiekiem skrytym,nieufnym wobec ludzi i niechętnie bierze udział w takich przedsięwzięciach,ale z boczku lubi być /duchem/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 09:33
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Mojego to nie mam ale opowiadam mamie , i wnuczce - i w locie synowi.Szczegolow nie zdradzam ale ogolnie mowie o przyjaznych mi osobach i mama jak i wnusia doskonale wiedza kogo uwazam za osoby zyczliwe mi.Ciesza sie ze posiadlam jako taka umiejetnosc poslugiwania sie i poruszania na kompie i ze poznalam tyle wspanialych ludzi .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Mój wie

często mu czytam swoje "wypociny" natomiast nie czytam mu cudzych postów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 11:44
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Nie czyta

W ogóle... nie jest zainteresowany.
Może ma bezgraniczne zaufanie ?...a może... ?
Ten typ tak ma
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 12:32
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

niestety nie jest zainteresowany,prasa,dawne cywilizacje,zwierzęta,sport i wiele innych ... to Jego pasje,każde z nas ma swój świat, choć nie do końca bo bardzo lubimy rozmawiać o tym co nas frapuje,drażni i bawi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-12-2007, 15:29
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Przy kompie nikt mi nie przeszkadza, no może z wyjątkiem psa.
Mam takiego wielorasowca rasy kundel ogólnopolski, śpi w budzie i goni luzem po polu.
Jest bardzo dobrze wychowany (nie tak jak ja).
Zna swoje miejsce po wpuszczeniu do domu.
Jest niezwykle skoczny, postury mikrej.
Na wyraźny znak wskakuje na stolik komputerowy, siada i z lekceważąco - pogardliwą miną obserwuje.
Jakby myślał:
głupi ludzie, wgapiają się w kolorowy kwadrat, jakby już nic lepszego do roboty nie mieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-12-2007, 16:08
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja pisze sama,moj partner nie jest w ogole zainteresowany kompem.Poza tym nawet gdyby chciał ,to nie może bo jest w stanie permanentnego .poszukiwania okularow,pies (przygarniety przez niego-by l bardzo bity przez poprzednich nadludzi)chodzi za nim jak...pies
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-12-2007, 20:17
polusi's Avatar
polusi polusi jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Płock/mazowsze/Polska
Posty: 189
Domyślnie

mój mąż też nie jest zainteresowany ...woli seriale...powtórki seriali..i bardzo nie lubi jak siedzę a kompie ..bardzo ,choć udaje mu się tego za bardzo nie okazywać ...najlepiej bym siedziała przy nim i oglądała to co on
__________________
Pozdrowienia z Mazowsza
Basia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 02:41
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Babciela, kocham Cię. Też jestem w stanie permanentnego poszukiwania okularów...Nawet sznurka próbowałam, wszystko na nic. Jak się ma plusy na minusach, to się zdejmuje i wkłada. Coś mi to przypomina...
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 03:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Polecam Wam dziewczynki szkla progresywne nic sie nie zdejmuje ani nie wklada 2 w jednym po prostu!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 08:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Moja znajoma takowe nabyła,ale było jej niewygodnie i wróciła do 2 par różnych-ja na szczęscie do kompa okularów jeszcze nie potrzebuję ..ale pewnie i to się zmieni z upływem czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-01-2008, 04:24
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Jezu, ale jestem zapóźniona. Nic nie wiem o szkłach progresywnych, to znaczy sieć mi coś tam tłumaczy, ale jak to działa w praktyce? Jaki jest czas akomodacji? Ja nie jestem baset, który się dziesięć razy zastanowi, zanim zareaguje, jestem raczej szop.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 01:02
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał walkiria57
Jezu,jest raczej szop.
Czy to jest ten tytułowy partner?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 03:33
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Kufa, jak ja się cieszę, że znowu jesteś.

Szop - to szop. Potrafi taką znistę urządzić , że daj panie...
Partner...no, cóż, czasem się po dobrze spełnionym obowiązku, usłyszawszy znajome chrumki, siada przy komputerze...i do dzieła!
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 07:34
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Mam takie od dwóch lat i nie jestem zadowolona. Sprawdzają mi się na ulicy czy zakupach, natomiast czytanie przysparza mi trudności, podobnie z oglądaniem telewizji. Jedno i drugie lubię robić w pozycji horyzontalnej. Nie sprawdzają mi się też przed kompem. Nie wiem, czy to to już taka uroda szkieł progresywnych, czy od początku miałam je może źle dobrane. Ostatnio przeszłam na widzenie bez wspomagania, bo szkła mi raczej przeszkadzają niż pomagają. Nie wiem, co o tym myśleć. Pewnie potrzebny będzie dobry okulista, tylko który to jest dobry?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 07:39
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

I internecie znalazłam same laurki na temat szkieł progresywnych, a ja właśnie rozważam powrót do dwóch par okularów. Myślałam też o soczewkach kontaktowych progresywnych, ale boję się uciążliwości ich stosowania, chyba nie na moją nadwątloną cierpliwość.(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 08:19
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Żeby autor wątku nie przywołał mnie do porządku, to napiszę, że moje ślubne szczęście wie, mniej więcej co robię w klubie.Zazwyczaj komentuje: "Znowu z kolesiownymi, omawiasz jakieś głupoty!"Sam woli TVN-Turbo, Euro-Sport, Discavery- wszelkie. Czasem bym dla towarzystwa pooglądała, ale się nie da, bo ogląda wszystko na raz, skacząc po kanałach.
A teraz do rzeczy! Od dawna używam okularów progresywnych. Tych co nie wiedzą na czym polegają te okulary trochę doinformuję. Są to okulary wieloogniskowe, gdzie w szkle następuje podział na różne pola widzenia. Zależnie od odległości przedmiotu oglądanego patrzysz na niego przez inny fragment szkła. Czytanie pisma zlokalizowane jest w dole okularów, inne pola są zlokalizowane powyżej, w różnych miejscach. Ktoś, kto ich używawa, odruchowo wybiera punkt najlepszego widzenia. Zawsze na początku trzeba się przyzwyczaić. Trzy razy już zmieniałam. I za każdym razem czas potrzebny na przyzwyczajenie był krótszy.Dwie poprzednie pary były sprowadzane z Austrii,miały soczewki szklane, zbyt ciężkie by zapewnić komfort noszenia. Te, których używam obecnie są plastikowe. Dużo lżejsze, ale wymagające częstszego czyszczenia i docierania mikrofazową szmatką. Odnosząc się do postu Barburki, powiem: Albo masz okulary źle dobrane, albo zbyt często zdejmujesz, by zautomatyzować w sobie szukanie punktu najostrzejszego widzenia.
Tym, którzy jeszcze nie używają okularów, niech starają się radzić sobie dokąd mogą. Gdy zacznie się już używać, to niestety mięśnie oka stają się leniwe i nie chce im się zmieniać kształtu soczewki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 10:00
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Zawsze na początku trzeba się przyzwyczaić. Trzy razy już zmieniałam. I za każdym razem czas potrzebny na przyzwyczajenie był krótszy.[...] Odnosząc się do postu Barburki, powiem: Albo masz okulary źle dobrane, albo zbyt często zdejmujesz, by zautomatyzować w sobie szukanie punktu najostrzejszego widzenia.
Lekarz zapisał mi soczewki "na zapas", tłumacząc to kosztownością okularów i tempem postępowania zmian ostrości wzroku. Dotyczałam w necie, że to błąd. Druga rzecz, że zdejmuję okulary, kiedy tylko nie są mi niezbędne. Dwie różne pary chyba mnie wykończą.( Dzięki za cenne uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.