menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 21:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jestem przekonana...Babciaela wyjechała ,ale już sygnalizowała chęć spotkania...
Czuję ,że szykuje się mini-spotkanko...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 21:45
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

No to sie poznamy w realu i pogadamy o wolnych związkach bo w sumie od tego sie zaczęła nasza rozmowa, która ma sie zakończyć spotkaniem(oby nie jednym).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 30-10-2007, 22:44
Calineczka56 Calineczka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Domyślnie

Związki zawodowe to nieszczeście!!
Wolne związki partnerskie to samo życie i to są chyba przyjemne Związki Ha!!Ha!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 30-10-2007, 22:48
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Calineczko jestem wprawdzie w związku,ale im jestem starsza to popieram wolne związki.Czego nawet moje siostrzenice są zaskoczone.Jedna jest na razie w takim związku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 23:24
renald's Avatar
renald renald jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Słupsk
Posty: 18
Domyślnie

Popieram wolne związki, to bardziej umacnia niż małżeństwo bo trzeba zawsze się starać aby partnerstwo się utrzymało, a w małżeństwie to jest jedna strona żądząca bez szans na zmianę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 07:54
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nie znam, nie byłam...

Ale bym pewnie była, gdyby nie dziecko, któremu trzeba było (wtedy) rodzinę zapewnić...
Mnie samej tak koncepcja odpowiada, ale tylko przy założeniu, że odpowiedniego partnera bym znalazła. Jeśli bowiem jest pełne zaufanie, zrozumienie, przyjaźń - a do tego jeszcze uczucie - żadne papierki potrzebne nie są!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:03
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Człowiek normalny, zawsze potrzebuje kogoś drugiego "do pary".
Spójrzmy na związek z punktu widzenia dziecka. Póki maleńkie, wystarcza mu uczucie matki i ojca. Ale gdy jest nieco starsze ? A jeśli partnerzy WOLNEGO związku sie rozstaną? Zaczynają w nim kiełkować pytania...Dlaczego? dlaczego Ja nie mam obojga rodziców przy sobie a inne dzieci mają, dlaczego JA muszę tygodniami czekać na to drugie, dlaczego, dlaczego, dlaczego ?!
A niech sie przytrafi nieszczęście i partner odejdzie do lepszego świata.Co wtedy z prawami spadkowymi dziecka? Czy poróżnieni partnerzy myślą o tym w chwilach rozstania? ITD, ITP, ITD.
A zatem: czy wolny związek to nie wygodnictwo i egoizm?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:08
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Na szczęście każdy ma prawo wyboru...bez dzieci-może bym spróbowała ,ale z pociechami nie- z w/w powodów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:12
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Siekierko, a co ma papierek do rozstania?
Rozlatują się związki śłubne i co? Dziecko ma piekło na ziemi. A prawa spadkowe? Co mają z tym współnego? Dziecko dziedziczy po rodzicach przecież bez względu na rodzaj związania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:19
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A jednak, Alu...

... poza chorymi małżeństwami oczywiście, ta instytucja wiele spraw ułatwia w życiu dziecka!
Ja się wypowiadam w oparciu o własną, aktualną sytuację! Dzieci już dziećmi nie są, więc nie muszę się o to martwić, a mnie obrączka do szczęścia potrzebna nie jest !
Myślę też, że często osoby, które piekło przeżyły w małżeństwie, w drugim związku rezygnują z "papierka" - i wcale się nie dziwię!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:21
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Nierzadko musi udowadniać swoje prawa, przecież naturalne. A jeśli zdarzy sie to mniej obrotnej osobie? I bardzo obrotnej rodzinie zmarłego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:23
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Podłość ludzka nie ma granic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 08:49
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Też prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 11:32
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Może dyskutujmy tu raczej o wolnych związach pomiędzy ludźmi w naszym wieku. To chyba bliższe naszemu zainteresowaniu. Dzieci już dawno odchowane i często mają własne dzieci. My zostaliśmy sami - rozwiedzeni albo owdowiali. Co dalej?
Problemem wydaje mi się tu nie kwestia wyboru między wolnym związkiem, albo małżeństwem. Problemem jest raczej w ogóle znalezienie partnera. Bo juz mamy inne wymagania, a - przepraszam za wyrażenie - podaż nie jest zbyt bogata. No i sami nie jesteśmy juz tacy piękni i młodzi, jak niegdyś.
Poza tym dochodza sprawy majątkowe - tak już jest na tym świecie, że ci bogatsi nie chcą tych biednych, nawet atrakcyjnych. Ci zdrowi - nie chcą tych schorowanych. Starsi panowie, ogólnie rzecz biorąc, nie chca starszych pań - marzą im się panie co najmniej o 20 lat młodsze.
Często nie mamy krytycznego stosunku do samych siebie - bywa nawet, że swoje wady uważamy za zalety A od partnera/partnerki oczekuje się Bóg wie czego...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 11:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Fakt...

...kwestia zapatrzenia nie wchodzi w rachubę. Ale istnieje przecież ta jakaś iskra, to damsko - męskie przyciąganie. To jest jedyna szansa na związek nie z wyrachowania i wyliczenia, a z uczucia. Podobno miłość nie uznaje granic wiekowych
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 11:58
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jeśli wprowadzimy "brydżowe" warunki brzegowe tzn.obie strony po partii, a dzieci już dorosłe, to później oczywiście zgadzam się z Bianką. A jeśli jeszcze zajdą okoliczności wymienione przez Ewitę, to przyjęty charakter związku jest wyłącznie sprawą zainteresowanych. Jestem bowiem zdania że wolność człowieka jest na tyle nieograniczona, na ile nie narusza wolności innego człowieka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 12:34
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
...kwestia zapatrzenia nie wchodzi w rachubę. Ale istnieje przecież ta jakaś iskra, to damsko - męskie przyciąganie. To jest jedyna szansa na związek nie z wyrachowania i wyliczenia, a z uczucia. Podobno miłość nie uznaje granic wiekowych
Taaak... czasem się zdarza taki mały cud... głównie w filmach... albo w książkach...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 13:03
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Drogie Panie,obawy przed zawieraniem ponownych zwiazkow potwierdzonych w kosciele czy urzedzie lub nie towarzysza, obu stronom.Mlodzi wchodzilismy w nasze zwiazki z duzo mniejszym bagazem i to po rozpakowaniu obydwu ,czesto sie zdarzalo ,ze dom byl za ciasny.A po przejsciach?Nie da sie walizki zostawic w przechowalni,wiec wleczemy to za soba,czasami sie udaje jak w piosence Pietrzaka,ale tylko czasami.
Jak w ogóle całe życie udaje się lub nie. Nie ma reguł, nie jest się żadnym "kowalem swego szczęścia", bo zawsze nieoczekiwanie może zechcieć wtrącić swoje trzy grosze Jego Wysokość Przypadek i wszystko diabli biorą.
Chyba, że Jego Wysokość raczył okazać dobre serce i wtedy nagle spada na nas złoty deszcz wszelakiego szczęścia
W każdym razie "człowiek planuje, życie plany koryguje", jak mawiają w Kazachstanie
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 13:31
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Człowiek normalny, zawsze potrzebuje kogoś drugiego "do pary".
Spójrzmy na związek z punktu widzenia dziecka. Póki maleńkie, wystarcza mu uczucie matki i ojca. Ale gdy jest nieco starsze ? A jeśli partnerzy WOLNEGO związku sie rozstaną? Zaczynają w nim kiełkować pytania...Dlaczego? dlaczego Ja nie mam obojga rodziców przy sobie a inne dzieci mają, dlaczego JA muszę tygodniami czekać na to drugie, dlaczego, dlaczego, dlaczego ?!
A niech sie przytrafi nieszczęście i partner odejdzie do lepszego świata.Co wtedy z prawami spadkowymi dziecka? Czy poróżnieni partnerzy myślą o tym w chwilach rozstania? ITD, ITP, ITD.
A zatem: czy wolny związek to nie wygodnictwo i egoizm?
A czy małżeństwo gwarantuje ,że wszystko co powyzej napisałeś nie zaistnieje????A czy uważasz ,że lepiej jest zachować "uswiecony związek" i skakać sobie w bok ,kiedy wszystko szlag trafił.Siekierko ,a nie jest to hipokryzja?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 13:32
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Tak mawiaja -powiadasz.
W wolnym przekładzie.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Toksyczne związki Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 226 23-01-2024 12:20
Burzliwe związki szkodzą zdrowiu - komentarze barabara Ogólny 18 26-02-2008 23:36
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 18:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.