menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:05
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Chcę zauważyć,że czasami nadinterpretujemy słowo TOLERANCJA.
Czasem czegoś tylko nie lubimy a już mówimy o nietolerowaniu,dla mnie to słowo ma trochę inne znaczenie,i trochę innych problemów dotyczy.
Czy mam rację?
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:10
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Pewnie masz rację.Kazdemu z nas słowo tolerancja kojarzy sie z czymś innym.
  #23  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:20
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Nie toleruje zaklamania ,falszu i nie patrzenia mi w oczy podczas rozmowy .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #24  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ja całe życie niosłam sztandar tzw.tolerancji.Tak mi się wydawało.Ale ułomną kobietą jestem widocznie w sferze psychiki,bo zdjęcie które mi syn przysłał z dziewczyną z Jamajki,całkiem mnie rozwaliło !

Co innego moi mili słuchać Rasputina w wykonaniu Bonney M,a co innego czekolada w objęciach mojego syna...

Ale nic to !!!
Pracuję nad sobą ,intensywnie.....buuuuu...
  #25  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:33
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Żarówka tolerancja

Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć") to w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.

Tolerancja nie oznacza akceptacji (por. łac. acceptatio - przyjmować, sprzyjać) czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają.
Tolerancja jest postawą, która umożliwia otwartą dyskusję. Bez tej postawy dyskusja zamienia się albo w zwykłą sprzeczkę albo prowadzi do aktów agresji.
Tolerancja uznawana jest za podstawę społeczeństwa otwartego i demokracji.
Tolerancja ma też granice: dotyczy to postaw, które sprzeciwiają się tolerancji.
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja_%28socjologia%29"
__________________
  #26  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

To tak jak ja.A niech sobie synek wybierze kogo chce byleby szczęśliwy by.Jak wybrał rozwódke 4 lata starszą i z dwójką dzieci/10 i 11 lat/ to mi szczęka o mały włos na podłoge nie wypadła.Ale już sie pogodziłam.To on ma być szczęśliwy.Tak to jest z ta tolerancją.Name:  skype21.jpg
Views: 44
Size:  9.5 KBAch życie!
  #27  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:42
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
To tak jak ja.A niech sobie synek wybierze kogo chce byleby szczęśliwy by.Jak wybrał rozwódke 4 lata starszą i z dwójką dzieci/10 i 11 lat/ to mi szczęka o mały włos na podłoge nie wypadła.Ale już sie pogodziłam.To on ma być szczęśliwy.Tak to jest z ta tolerancją.Załącznik 3731Ach życie!
Anielko, jakbym swoją teściową słyszała
  #28  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:48
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Już mi przeszło,bardzo lubie moja ewenyualna synowa.Ale pierwsze wrażenie?Dzisiaj to mi wstyd.Ale troszke czasu musiało minąć.
  #29  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 21:57
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

W moich księgach "stoi napisane": Tolerancja : szacunek.dla cudzych poglądów lub wierzeń wyrażający się w dopuszczeniu ich do głosu, wyrozumiałość, pobłażanie wobec jakiegoś stanowiska.
p.s. t.zw."wytłuszczenia" - mojego autorstwa
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #30  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Do Anielki...

Sorry,a jak synowa byłaby koloru...no....kakao wedlowskie,z mleczkiem ...to co Ty na to ???

Buuuu...tolerancjo,wróć !!!!
  #31  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Miałam podobnie.

Cytat:
Napisał Lila
Ja całe życie niosłam sztandar tzw.tolerancji.Tak mi się wydawało.Ale ułomną kobietą jestem widocznie w sferze psychiki,bo zdjęcie które mi syn przysłał z dziewczyną z Jamajki,całkiem mnie rozwaliło !

Co innego moi mili słuchać Rasputina w wykonaniu Bonney M,a co innego czekolada w objęciach mojego syna...

Ale nic to !!!
Pracuję nad sobą ,intensywnie.....buuuuu...
Miałam podobną sytuację, na szczęście synkowi przeszło i poślubił dziewczynę rasy białej. Dzięki temu nie pracuję nad sobą i jestem piekielnie nietolerancyjma. Nic na to nie poradzę.
  #32  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:12
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Lila zartujesz,czy mowisz(piszesz)powaznie?
Bedziesz miala fajne wnuki.Ciesz sie!
Odwiedzisz tescia ....stojacego nad woda na jednej nodze z oszczepem w reku...
  #33  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:23
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

To wszystko co piszecie to absolutnie zrozumiałe. Każda , z nas by chciała dla swych dzieci takiej drugiej połówki, która byłaby nalepsza, najpiękniejsza, najpracowitsza. Nie zawsze się to udaje i trudno się szybko pogodzić. Na szczęście czas rewiduje te nasze zapatrywania i często coś co pierwotnie uznawaliśmy za wadę, potem uznajemy jako zaletę.Oczywiście nie zawsze, bo są przypadki, że to co nam nie podobało się na wstępie, z czasem okaże się,że coraz bardziej przestaje się podobać osobie dokonującej wyboru. Ale zycie jest życiem i gotowych recept na nie nie ma.Myślę, że gdyby mój syn dokonał wyboru całkowicie mi nie odpowiadającego to chyba próbowałabym troszkę ten wybór obrzydzić. Malutkimi kropelkami, bo przecież kropla drąży skałę.Zaznaczam, że teoretyzuję pod wpływem wypowiedzi Lili.Ale gdyby to nic nie dało, to pozostałoby tylko sie pogodzić z faktami.
  #34  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie qrcze ,Karol..

...jeszcze nie ma mowy o wnukach !!

Ale ten swat na jednej nodze ...i nad wodą ,mówisz ?
Czy Tobie się nie myli z czaplą lub bocianem ? A co on robiłby nad wodą na jednej nodze i to na Jamajce ?

Chyba,że jakby krokodyl mu odgryzł,to druga w zapasie by została....
  #35  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:45
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

....no nie wiem czy ja bym to zdzierżyła, nic nie mam do innych nacji czy ras, ale niech się ode mnie trzymaja z daleka...
Lila....a wiesz jaką sensację byś wzbudziła w swojej okolicy....
  #36  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Lila wiesz jak cię lobię to zupełnie tego kompletnie nie rozumiem i co z tego ,ze była jak czekolada.Dla mnie naprawdę i autentycznie nie ma to żadnego znaczenia ,tak jak nie ma znaczenia orientacja seksualna (syn mojej przyjaciółki jest gejem i to nie jest żaden problem ani dla rodziny ani przyjaciół) ,wyznanie i inne rzeczy na które człowiek nie ma wpływu .Ważne jest dla mnie co to za człowiek.Inna sprawa są różnice kulturowe itd ,ale w dzisiejszym świecie (tego nauczyłam się w Stanach spotykając bardzo rożnych ludzi)jesteśmy zaskakująco do siebie podobni Czego nie toleruje to fanatyzmu ,i nietolerancji dla inności z każdej strony.Przypadek zachowani żydowskiej mlodziezy w Krakowie jest tego przykladem .To młodzi ludzie wychowywani w najwyzszej próby nienawiści ,fanatyzmie i pogardzie dla innych i tak bywa niestety we wszystkich nacjach i grupach .Ktoś ładnie powiedział ,ze o prawdziwej tolerancji można mówić wtedy kiedy rozmawiając z kimś widzisz Johna,Lizę czy Anię a nie białego ,czarnego ,brązowego ,żyda ,katolika ,muzułmanina,geja czy hetero.I powiedzenie jestem "tolerancyjny" w gruncie rzeczy świadczy o braku tolerancji.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #37  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Toteż Małgosiu,dziewczyna z Jamajki ,nie spędza mi snu z powiek,tym bardziej ,że urodzona jest w UK...

Choć,wiesz...ten Karol...z tym swatem...
A jak się okaże,że jej przodkowie zjedli kapitana Cooka ?

A wiesz Bogda,pal licho sensację.Ludzie by powiedzieli,że znowu fanaberia...
I jak jak się tak zastanowię,to nigdy nie zwracałam uwagi na to co mówią ludzie.

ps...niemniej ta jedna noga i oszczep w ręce ,bardzo przemawiają mi do wyobraźni...
  #38  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 22:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Małgosiu, znam parę gejowską /chyba dobrze napisałam/, są to bardzo sympatyczni, inteligentni i wykształceni faceci. Tworzą związek od kilku lat, lubię ich bardzo i nic do nich nie mam, gdyby mój syn okazał się gejem byłabym niepocieszona. Pewnie, że nie robiłabym z tego tragedii na skalę światową ........ cieszę się bardzo, że jednak jest tak jak jest. Uffffffffff!!!!!!!!!!
  #39  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 23:11
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

A ja Cie juz widze Lila,jak idziesz do wnuka z kubkiem mleka...a on...
A powaznie to nie nalezy sie wtracac.Czas robi swoje i to jest ich przyszlosc i ich zycie.W sumie jest to przeciez zwiazek kobiety i mezczyzny.A taki zwiazek jest i bardziej naturalny i bardziej moralny,niezaleznie od koloru skory.
  #40  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 23:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

[b][Karol !!!/B]...matko święta,Ty sugerujesz ,że ów hipotetyczny wnuk miałby zakodowany smak na białe mięsko...i zjadł by mnie ?...jessu,na surowo ?
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.