menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 12:37
rzyga1 rzyga1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: gdansk
Posty: 2
Domyślnie przestroga


Witam.Polecam ku przestrodze artykuł o tzw.hipotece odwróconej.Pozdrawiam.Oto link: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polit...%E2%80%A6.html
  #2  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 12:48
Punia2010's Avatar
Punia2010 Punia2010 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 57
Domyślnie

Faktycznie należy zapoznać się z tym artykułem i poważnie zastanowić zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję dot. kredytu.

Mamienie ludzi, szczególnie w starszym wieku - małymi procentami itp. itd. już nie jednemu odbiło się czkawką.

Pamiętajmy o jednym, że NIC W ŻYCIU NIE MA ZA DARMO !!!
a już napewno nie z banku ....
Pozdrawiam - J.
__________________
Punia
  #3  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 14:03
waserx waserx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Zielona
Posty: 41
Domyślnie

Taka hipoteka odwrócona to nic dobrego - bank zarobi na tym krocie a Wy dużo stracicie.
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 15:13
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
…a to czyni ich własne państwo! Na pewno własne?…

echhhhh no właśnie. Pracuje człowiek określoną ilość lat. Łoży na państwo podatek w % od zarobków.
Przechodzi na emeryturę czasem głodową a jedyna możliwość to oddać bankowi i na jego warunkach nieruchomość aby móc przeżyć.
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 15:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Trudno żeby bank do tego interesu dopłacał, skoro rodzina nie chce zająć się opieką nad swoimi starszymi przodkami.
Nie jest to najlepsze wyjście, ale jakieś jest.
Ma to jeszcze i tę zaletę, że być może stworzenie takiej opcji obudzi "sumienia" rodzinki polującej na zapis testamentowy i czekającej, kiedy przodek oczęta zamknie na amen.
No i przymusu nie ma, wchodzi w ten biznes, kto chce.
Na Zachodzie to funkcjonuje.
  #6  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 15:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Trudno żeby bank do tego interesu dopłacał, skoro rodzina nie chce zająć się opieką nad swoimi starszymi przodkami.
Nie jest to najlepsze wyjście, ale jakieś jest.
Ma to jeszcze i tę zaletę, że być może stworzenie takiej opcji obudzi "sumienia" rodzinki polującej na zapis testamentowy i czekającej, kiedy przodek oczęta zamknie na amen.
No i przymusu nie ma, wchodzi w ten biznes, kto chce.
Na Zachodzie to funkcjonuje.

sęk w tym aby wycena nieruchomości była uczciwa to ok ta możliwość.
a co z tymi emerytami na głodowych emeryturach co nie mają nieruchomości
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 17:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie radzę nikomu- poszłam z sasiadem staruszkiem do banku- mieszka obok mnie- jest bez rodziny. za posesje wartą ca 900 000 bank zaproponował 600 Pln miesiecznego dodatku do emerytury-mysle , że starszy pan ma 6-8 lat zycia-proszę policzyc ile zyskuje zlodziejska organizacja. Na zachodzie istotnie funkcjonuje- ale na mniej drapieznych warunkach niż u nas.
  #8  
Nieprzeczytane 18-05-2011, 09:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie radzę nikomu- poszłam z sasiadem staruszkiem do banku- mieszka obok mnie- jest bez rodziny. za posesje wartą ca 900 000 bank zaproponował 600 Pln miesiecznego dodatku do emerytury-mysle , że starszy pan ma 6-8 lat zycia-proszę policzyc ile zyskuje zlodziejska organizacja. Na zachodzie istotnie funkcjonuje- ale na mniej drapieznych warunkach niż u nas.
Banki jak i inne instytucje samofinansujące zawsze chcą jak najwięcej zarobić prowizji. Trzeba też wziąć pod uwagę amortyzację i coroczne podatki (nie małe), jeśli przez te 8 lat nie będzie nic robione to budynek może iść w ruinę i tu też jest ryzyko banku. Myślę, że wszystko można negocjować albo znaleźć inną formę dodatku do emerytury opartą na hipotece byle nie zapisać Ojcu Rydzykowi
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.