menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:05
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Przeczytaj co piszesz na temat aborcji i in vitro.Czy podejmowałeś kiedyś decyzję o zabiegu?
tak, podejmowałam, cierpię do tej pory...stąd tak gwałtowna reakcja
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:16
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Kobieta powinna mieć prawo do decydowania o aborcji i nie chodzi tu o to, ze wpadła i musi się ratować, chodzi o różnorodne uwarunkowania.
Jestem też za in vitro.
Brak mi cierpliwości aby pisać swoje uzasadnienie ponownie, jeśli ktoś chce, to na dole jest link do bloga, gdzie z datą 28.05.2010 wypowiedziałem swoje w tej kwestii zdanie.
Przepraszam za to odsyłanie, ale chwilowo brak mi czasu.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #23  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:28
e-bietka's Avatar
e-bietka e-bietka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 609
Domyślnie

O matko kochana! I znowu wojna! Każdy ma prawo do swoich poglądów. Nie potrzeba nikogo obrażać!!! Zupełnie niepotrzebne są osobiste wycieczki!!!

Moim zdaniem in vitro jest nadzieją dla wielu małżeństw i szansą dla wielu istnień. I co z tego, że technika inna?! Rodzi się człowiek! Wymarzony, wyczekany, na pewno kochany, to i psychikę będzie miał zdrowszą! A jakby na to nie patrzeć, to dzieci właśnie są naszą przyszłością.

A czy decyzja o eutanazji jest łatwa? Każdy chce żyć, ale nie każdy potrafi z pokorą znosić cierpienia. Tylko człowiek doprowadzony do granic wytrzymałości, pozbawiony wszelkiej nadziei jest w stanie zrezygnować z życia.
Nie wiem, czy miałabym odwagę podjąć taką decyzję, ale chciałaby mieć prawo o tym zadecydować.

A co do aborcji, to może trzeba by zacząć od zmiany poglądów dorosłych!!! Na pewno trzeba zmienić program nauczania w szkole!!! Na lekcji przystosowania w rodzinie młodzież uczy się z czego składa się podpaska!!! W XXI wieku?! Młodzież należy traktować poważnie! W dobie internetu i telewizji nie wolno im bzdur opowiadać. Na pewno nie uchronimy młodzieży przed wszędobylskim kultem seksu, ale może tych młodych ludzi należy uczyć odpowiedzialności i miłości do małej istotki...
A jak już dorosły człowiek podejmuje decyzję o oborcji, to pozostawmy to jego sumieniu.
__________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway
  #24  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:30
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Bezwzględnie uważam, że każdy ma prawo decydowania samodzielnie. To mnie jako osobie podejmującej taką czy inna decyzje przyjdzie z tym życ. Moja decyzja i mój problem lub jego brak. Sumienie też moje albo i tego też brak jesli mnie to nie ruszy.
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Toy-tak, podejmowałam, cierpię do tej pory...stąd tak gwałtowna reakcja
Podjełaś decyzję to jest twoja sprawa i powinnaś zrozumieć innych którzy stoją przed takimi decyzjami a nie uzdrawiać wszystkich.Każdy z nas ma prawo wyboru i decyzje te podejmujemy indywidualnie albo w dwie osoby kiedy w rachubę wchodzi miłość.Natomiast ty mylisz aborcję z in vitro a już nie wspominam o eutanazji. Jeżeli cierpisz do tej pory to tylko pomoc lekarska ci pomoże piszę ci to w dobrej wierze bo myślę że minął długi czas aby zapomnieć to traumatyczne zdarzenie, nie mam do ciebie o nic pretensji tylko zrozum że niemożna tak impulsywnie reagować na problem.Możesz się nie zgadzać uzasadniając to przemyśl to co napisałem.A powody decyzji mogą być różne tak jak nasze życie.
  #26  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

nie mylę aborcji z in vitro

że już nie wspomnę o eutanazji
__________________
  #27  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:43
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Witajcie i o pupci Kobiety decydują Hirarhowie.
Kobita ma rodzić,czy zdrowe,czy upośledzone a potem diabła KK obchodzi kto będzie to utrzymywać,łożyc i ciężko wychowywać.Obarczona zazwyczaj pozostaje Matka a ten co spłodził zmywa swe fraki.

Powinna być Aborcja i in Witro.Każdy jest za siebie odpowiedzialny.
Końkordat wiąże rence. Najlepiej oni chcieliby być przy poczęciu,czy też nawet poczynać,następną duszycke.
Kasa państwowa jest beż dna,a dla KK bardzo szczodra.
Dla kobiet obarczonych chorymi dzięćmi,pozostaje jedynie żebrać na ulicy na zabiegi.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #28  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 20:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wacław
Zdecydowanie zmień poglądy i wyobrażenie o toy. Piszesz o Niej nie znając tematu. Bardzo Ją krzywdzisz.
Spierajmy się o temat wątku ale bez osobistych wycieczek
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #29  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 21:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Eledant-Dla kobiet obarczonych chorymi dzięćmi,pozostaje jedynie żebrać na ulicy na zabiegi.
Zamiast idiotycznego becikowego badania prenatalne i genetyczne rodziców by byli świadomi a nie zostawiali bogu ducha winną kobietę z dzieckiem niepełnosprawnym.Bo takie jest życie a gadanie hierarchów KK to mamy przykłady w afryce gdzie 50 % społeczeństwa kraju ma HIV ale to tak ma być bo jest zgodne z kanonem.No i jeszcze by kobieta była maszynką do rodzenia ,takie mamy pomysły niektórych nawiedzonych posłów bo o posłankach nie będę pisał które już są prawie seniorkami dziewicami i nie mają dzieci lub jedno i też nas chcą uzdrowić.Nie dajcie się panie zwariować nawiedzonym spod krzyża i siedzącym w kruchcie.Dano im palec chcą całą rękę
  #30  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 21:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Wacławie46 popieram Twoj post i to jest temat jak rzeka.

Szkoda klawiatury aby komentować dalej poczynania naszych
kościelnych "Osłów".
Sam widzisz co się dzieje i nie jest to Tobie juz dziwne.Już mnie nawet nie ciekawi,dlaczego tyle młodych Ludzi,opuszcza kraj aby choć trochę normalnie żyć.
Wszystko i wsio podporządkowane Kiecuniom a Konstytucja To CO?!!!!!!! mówi a Dziabeł sie z niej Śmieje.
Najświeższy przykład Ojcólka Zięby-Przekręcił 9 Milionów i nie będzie nikogo mocnego,który by kazał te pieniądze zwrócić.

Dopowiadam---ile można by Matkom chorych dzieci dopomóc,dodajcie sobie własny komentarz.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #31  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 12:50
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
SOS po stosunku? Nie dla każdego...
Wtorek, 14 września
W Polsce tabletka "po stosunku", mimo że nie jest zarejestrowana jako środek wczesnoporonny, przez wielu lekarzy jest za taki uznawana. Jakie prawa ma osoba próbująca uzyskać na niego receptę, a jakie obowiązki względem niej ma lekarz?
http://kobieta.interia.pl/seks/antyk...o,1531069,1670

Polskie kobiety kiedy nie chcą jeszcze dzieci, mają ograniczone pole manewru.
Mówi się, że świat idzie do przodu we wszystkich dziedzinach życia, ale nie w Polsce.
Jest to problem, który w naszym kraju (zacofanym, katolickim) długo nie będziemy w stanie rozwiązać.
  #32  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
http://kobieta.interia.pl/seks/antyk...o,1531069,1670

Polskie kobiety kiedy nie chcą jeszcze dzieci, mają ograniczone pole manewru.
Mówi się, że świat idzie do przodu we wszystkich dziedzinach życia, ale nie w Polsce.
Jest to problem, który w naszym kraju (zacofanym, katolickim) długo nie będziemy w stanie rozwiązać.
Jak widać nie ma żadnego rozrywania płodu i krwawej jatki jak to bywa opisywane, ale zawsze ktoś znajdzie swoje veto. Nie bo nie
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #33  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 14:43
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie Ru486

Pigułka hormonalna, określana w skrócie symbolem RU486 (bądź mifepristonem), jest uważana raczej za środek wczesnoporonny niż antykoncepcyjny. Nie hamuje bowiem samego procesu zapłodnienia, ale podana dzień po stosunku płciowym zapobiega zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w macicy i rozwojowi ciąży.
  #34  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Zastanawiam się czy powinnam zabierać głos w kwestiach, które już mnie nie dotyczą. Planowanie rodziny, aborcja, in vitro to dla mnie już czas przeszły. Nie znaczy to ,że nie mam żądnych poglądów na ten temat.
Mam troje dzieci i wszystkie nieplanowane. Poczęły się, zawsze w niewłaściwym czasie. To skutek braku wiedzy z zakresy seksuologii. Dlatego jestem za wprowadzeniem odpowiedniego przedmiotu już w szkole podstawowej. Młodzi ludzie maja mieć przekazywana wiedzę naukową w szkole , a nie podwórkową od rówieśników.
Jestem za powszechnym i tanim dostępem do wszystkich (w tym) najnowszych środków antykoncepcyjnych.

Aborcja nie może stanowić metody planowania rodziny, nie jest ona obojętna dla kobiety tak pod względem zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Ale aborcja powinna być dopuszczona w szerszym zakresie niż obecnie, o tym powinna decydować kobieta mająca pełną świadomość dot. zabiegu.

In vitro - powinno być dostępne dla każdej pary, która ma przeszkody w poczęciu dziecka drogą naturalną.

No tak, pozostała aktualna dla mnie sprawa eutanazji. Jestem absolutnie przeciw eutanazji. Niech sobie żyję, dokąd matka natura pozwoli ( w zdrowiu, szczęściu i pomyślności).
  #35  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:06
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

prawde mówiąc, to jeszcze mniej rozumiem niz poglądy tadeusza... czemu akurat siebie oszczędzasz???
__________________
  #36  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
prawde mówiąc, to jeszcze mniej rozumiem niz poglądy tadeusza..

Musisz koniecznie dokształcić się.
  #37  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:15
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

zakneblowac emocje...dokształcić się....nie wiem czy podołam
ktoś jeszcze ma jakies postulaty??
__________________
  #38  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:34
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Znów przypisano mi autorstwo wątku!! Pytam czyja to sprawka?

Nie ma czegoś takiego jak "autorstwo wątku", autorami wątku są wszyscy jego użytkownicy. Temat został wydzielony z wątku z którym nie miał związku.
  #39  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:37
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

brak związku zrobił tadeusz...może dlatego
__________________
  #40  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 15:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Nie ma czegoś takiego jak "autorstwo wątku", autorami wątku są wszyscy jego użytkownicy. Temat został wydzielony z wątku z którym nie miał związku.
Ośmielam się nie zgodzić bo co to niby jest
Cytat:
Wątek / Autor wątku
Ale to moje odczucie i widzę co widzę i czytam co czytam. Pozostaje jeszcze ,że mam omamy
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Metoda in vitro Mary Grace Społeczeństwo - wątki archiwalne 152 27-06-2009 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.