menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #421  
Nieprzeczytane 02-02-2015, 22:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja jestem samoukiem, ale daję radę. Już parę lat tu siedzę. Po prostu nie bać się kombinować i tyle, tu się nie ma co zepsuć, najwyżej jakiś plik zginie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #422  
Nieprzeczytane 03-02-2015, 07:53
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Cytat:
Ja jestem samoukiem, ale daję radę. Już parę lat tu siedzę. Po prostu nie bać się kombinować i tyle, tu się nie ma co zepsuć, najwyżej jakiś plik zginie.
Ja też jestem samoukiem. U nas na Podkarpaciu tylko 15 % osób 50+ posługuje się komputerem, a 60+ jeszcze mniej, poniżej 10%.
Szkoda mi tych kobiet, ktore godzinami patrzą w okno. Moim zdaniem patrzenie w ekran jest o niebo bardziej korzystne.
Prowadzę kursy dla słuchaczy UTW - 10 godzin starczy aby utracili lęk przed komputerem, opanowali wyszukiwarkę i czytanie stron.
Jak już wyćwiczą sprzężenie ręka-oko konieczne do operacji myszką - zaczynają się bawić .
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #423  
Nieprzeczytane 03-02-2015, 08:05
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Witam!!! Siebie też zaliczam do grona samouków . Charakter mojej pracy nie wymagał znajomości obsługi komputera. to życie wymusiło konieczność zakupu ....dzieci za granicą i skype był koniecznością ...po siedmiu latach nie ma dla mnie tajemnic.
Ale mam koleżanki dla których jedynym oknem na świat jest telewizor lub okno w pokoju .Pozdrawiam życzę miłego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #424  
Nieprzeczytane 03-02-2015, 09:22
kas.dol kas.dol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 1
Domyślnie

Ja również jestem praktycznie samoukiem Córka pokazała mi tylko podstawowe funkcje w poruszaniu się w Internecie. Sama odkryłam wiele interesujących stron, niektóre zapisałam jako ulubione - sama
Teraz wszystko tu można znaleźć, częściej gotuje z przepisów znalezionych w Internecie niż z książek kucharskich które mam w domu, są filmy, wszystko jest jasne, wręcz nie ma możliwości, żeby się nie udało
Ostatnio też trafiłam na stronę poświęconą osobą w wieku 45 plus. Mnóstwo porad, ciekawych artykułów, dla samotnych miejsce do randkowania
No i najlepsze co do tej pory odkryłam - wideorozmowy teraz przynajmniej raz na 2 dni rozmawiam z moim synem, synową i wnusiem którzy niestety nie mieszkają w Polsce. Dzięki temu, mam choć trochę poczucie, że są bliżej i uczestniczę w dorastaniu mojego 2 letniego wnuczka Kamilka.
Nie ma się czego bać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #425  
Nieprzeczytane 03-02-2015, 11:05
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie.Pamiętam te czasy jak zaczynalam...jestem samoukiem.Dzis po prawie 8 latach nie wyobrażam sobie braku komputera, internetu...to temat rzeka.Jestem teraz w pracy ale postaram sie tutaj zaglądać.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.