menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:34
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Zadna wiara nie ma nic z tym wspolnego."
Bianko !
Muzulmanie wiesz jak podchodza do alkoholu,widzialas Muzulmanina pijanego na ulicy lub Zyda w NYC ?
Ja z nimi rozmawialem na temat alkholu i przyznalem im racje jak nalezy traktowac ten "napoj szatana".
Nie byłam w NYC. Nasza wiara nie wpływa na spożywanie lub nie alkoholu i nigdy nie wpływała.
Trzymajmy się naszych realiów.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #22  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:36
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie negatywne opinie

o Polakach płci obojga zdarzało mi się często niestety słyszeć we Włoszech-zwłaszcza nasze dziewczyny,pracujące w pubach i dyskotekach jako tancerki wzbudzały kontrowersyjne opinie.Potępiano głownie skłonność do alkoholi i awanturniczość rodaków,kradzieże w sklepach,,,bardzo przykro było mi tego słuchać.Ostatnio sytuacja sie poprawiła,odkąd jeździmy tam też jako turyści ,nie tylko w poszukiwaniu pracy.
  #23  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:39
Nimrod's Avatar
Nimrod Nimrod jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 135
Domyślnie

Christ "napój szatana", a ja to lubię. No ladnie teraz to już się wstydzę niedość ze palę to jeszcze lubię czasami napić się tego "napoju szatana".A poważnie to już trochę się zmienia z tym pijaństwem jest moim zdaniem dużo lepiej /mniej koneserów na ulicach/ niestety na widoczną zmanę potrzeba czasu.
  #24  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:51
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oczywiscie na wszystko potrzeba czasu.
Nie zazdroszcze Ci picia (wszystkiego) mam przeczucie,ze umiesz pic i wiesz co pijesz (jeden z wymienionych napojow podales).
Kazdy narod uwielbia pewne trunki,jak chociazby Francuzi,Niemcy,Rosjanie - Polacy pija wszystko i z nadmiarem.
  #25  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:56
Nimrod's Avatar
Nimrod Nimrod jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 135
Domyślnie

Brawo Senior jeżeli tak samo jak w przypadku moich skłonności do określonego trunku , wyciągasz wnioski co do innych spraw o których piszesz to moje gratulacje.
  #26  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 15:05
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To cieszy,ze gratulujesz - Dziekuje - Polak Polakowi bratem,chociaz z Wegrem tez bratanki.
  #27  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 15:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Na zmianę wizerunku Polaka

poza granicami trochę musimy poczekać i sami na poprawę wizerunku zapracować.

Wiadomo, o złych wypadkach mówi się zwykle głośniej, o normalnym zachowaniu - ciszej albo wcale.
Dobrze, że nie ma granic, nie ma zapory paszportowej i coraz więcej ludzi wyjeżdża w celach turystycznych, a nie tylko ekonomicznych.
Natomiast "pijany jak Polak" - no cóż, ciągle aktualne, czego dowodem ilość złapanych na podwójnym gazie.
Czy to się kiedyś zmieni? Oby...
  #28  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 15:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Czy to sie kiedys zmieni ?"
Trzeba byc i pod tym wzgledem optymista.
Ludzie Zachodu maja bardzo malu czasu na picie,sa zajeci praca,inna rozrywka ,maja inne zainteresowania.
W Polsce i wsrod Polakow niestety czesto slyszy sie: "masz flaszke lub zrobimy flaszke,skocz po flaszke ". To wszystko z powodu braku pracy i lenistwa,przekazywane jest tez w genach.
Jestesmy krajem ,ktory ma mozliwosci wyjscia z wszelkich nalogow,trzeba tylko chciec.
Mam nadzieje,ze Polacy to napewno zrozumieja i do tego dojda - oby jak najszybciej !
Z calego serca wszystkim tego ZYCZE !
  #29  
Nieprzeczytane 23-01-2008, 12:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Musisz dodac do tego,ze za granica Polakow postrzegaja inne narodowosci,ktorych w Polsce nie ma. Ameryka jest wielokulturowa i jezeli Polak w Nowym Jorku lub Chicago da "polski koncert" to opinia o nim pojdzie nawet do Afryki, w Polsce inny Polak przymknie oko i "jakos to bedzie" a ksiadz grzechy odpusci - niepijacy i porzadni Polacy ucierpia.
Dlatego wielu z nich wstydzi sie nawet przyznac,ze jest Polakiem - zgadzasz sie z tym ?
  #30  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 17:39
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

Dla mnie opinia o Polakach za granicą nie miała znaczenia. Nie wstydziłam się za naszych rodaków, bo nie czuję się odpowiedzialna za innych. Dbałam jedynie o swój wizerunek i opinię.
Nie można generalizować. Myślicie, że inne narody są lepsze od nas? Włosi np. piją inaczej. Nie widać ich wprawdzie zataczających się na ulicach, leżących na chodnikach, nie piją mocnych alkoholi - tylko wino. Piją od rana, jak kompot, co chwila szklaneczka i nawet 5 litrów dziennie. (Oczywiście, że nie wszyscy, ale czy wszyscy Polacy piją?). Nie zataczają się, ale są ciągle na rauszu.W takim stanie prowadzą samochody. Piją kobiety w zaciszu domowym, w ukryciu, samotnie. Często z nudów, bo wiele z nich nie pracuje i nigdy nie pracowało zawodowo, ich zadaniem jest bycie gospodynią domową. Alkoholizm to nie tylko problem Polaków. W bogatszych od naszego krajach jest większy problem z narkotykami. (Kwestia pieniędzy?). Mają też inne problemy, których my jeszcze nie mamy.
Nigdy nie pozwoliłam Włochom krytykować w mojej obecności naszych rodaków - tak ogólnie. Jeśli już, to konkretnie jakąś osobę i jakieś konkretne jej wady. Cóż, każdy je ma.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
  #31  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 11:19
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

Jeszcze raz wracam do tego wątku, gdyż nie dają mi spokoju negatywne wypowiedzi o Polakach za granicą. Nie neguję ich, ale jest też druga pozytywna strona i o tym też nie zapominajmy. Byłam we Włoszech około 5 lat więc z autopsji znam ten temat. Już na początku każdej nowej znajomości otrzymywałam spory kredyt zaufania tylko dlatego, że byłam rodaczką Karola Wojtyłły. W ten sposób część Jego splendoru spływała na mnie. Liczył się też Chopin, Kopernik i gen. Anders. Po za tym uważano nas za zdolne i inteligentne osoby
bo szybko uczyłyśmy się ich języka. I to jest prawdą, bo przeciętny Polak jest lepiej wykształcony od przeciętnego Włocha. Nasza zaradność życiowa w zwykłych sprawach wprawiała ich w zdumienie. Np. zatkany zlew, czy wymiana żarówki - Polka bez zastanawiania się robiła co trzeba, żeby potem usłyszeć, że od takich problemów są specjaliści. Nigdy nie wstydziłam się, że jestem Polką, wręcz przeciwnie - wyleczyłam się z kompleksów. Włosi się wstydzą: Mussoliniego, Berlusconiego, camorry, mafii i śmieci w Neapolu (ten problem narastał od wielu lat). To tylko przykłady. Nie wspomnę już o Czerwonych Brygadach, o rosnącej przestępczości i neofaszyźmie. Na własne oczy widziałam w Padwie demonstrację "czarnych koszul" ze swastykami i dłońmi wyciągniętymi w faszystowskim pozdrowieniu. Dla mnie horror. Wcześniej czerwoną flagę ze swastyką widziałam tylko w filmach, nigdy na żywo.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
  #32  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 12:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZoSka
Jeszcze raz wracam do tego wątku, gdyż nie dają mi spokoju negatywne wypowiedzi o Polakach za granicą. Nie neguję ich, ale jest też druga pozytywna strona i o tym też nie zapominajmy. Byłam we Włoszech około 5 lat więc z autopsji znam ten temat. Już na początku każdej nowej znajomości otrzymywałam spory kredyt zaufania tylko dlatego, że byłam rodaczką Karola Wojtyłły. W ten sposób część Jego splendoru spływała na mnie. Liczył się też Chopin, Kopernik i gen. Anders. Po za tym uważano nas za zdolne i inteligentne osoby
bo szybko uczyłyśmy się ich języka. I to jest prawdą, bo przeciętny Polak jest lepiej wykształcony od przeciętnego Włocha. Nasza zaradność życiowa w zwykłych sprawach wprawiała ich w zdumienie. Np. zatkany zlew, czy wymiana żarówki - Polka bez zastanawiania się robiła co trzeba, żeby potem usłyszeć, że od takich problemów są specjaliści. Nigdy nie wstydziłam się, że jestem Polką, wręcz przeciwnie - wyleczyłam się z kompleksów. Włosi się wstydzą: Mussoliniego, Berlusconiego, camorry, mafii i śmieci w Neapolu (ten problem narastał od wielu lat). To tylko przykłady. Nie wspomnę już o Czerwonych Brygadach, o rosnącej przestępczości i neofaszyźmie. Na własne oczy widziałam w Padwie demonstrację "czarnych koszul" ze swastykami i dłońmi wyciągniętymi w faszystowskim pozdrowieniu. Dla mnie horror. Wcześniej czerwoną flagę ze swastyką widziałam tylko w filmach, nigdy na żywo.
Zosiu zgadzam sie mam podobne doswiadczenia z zupelnie innego kraju.Niestety jest tam grupa Polaków pokroju naszego Wodza ,którzy z uporem maniaka usiłuja upewnic swiat w przekonaniu ,ze Polska to kraj konserwatywnych ,ksenofobicznych anarchicznych antysemitów.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #33  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak tu nie byc "antysemita polakiem" jak napisany post ,ktos blyskawicznie wycina i co bredzisz Malgorzato ?
Daj sie wypowiedziec a nie wycinaj posty,grasz do jednej bramki - to co to za mecz - wyplata i po widowisku.
Ludzie opamietajcie sie,PRAWDY NIE WYTNIECIE ANI NIE ZAGLUSZYCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
Prawda wczesniej czy pozniej wyplynie !
Blokujecie,wycinacie dajac tym samym swiadectwo czyj i jaki to portal .
To nie era kamienia lupanego.
  #34  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A mnie boli

No coz... moze jestem przewrazliwiona.. Na kazdym kroku te dziwne komentarze z ust ludzi nawet wyksztalconych.. I co mam im odpowiedziec? Czy mam im powiedziec ze sa nie -doinformowani?? Juz jestem tym zmeczona..
Przyklad: Kiedys na przyjeciu u przyjaciol ( ona Polka) szukalysmy razem piosenki Przybylskiej " Pamietasz byla jesien" na Youtubie.. Wszyscy goscie bardzo sie zdziwili ze u nas w Polsce sa TAKIE piosenki!!! A bo oni mysleli ze w Poslce to tylko takie same ludowe polki i mazurki i usia siusia..
Rece opadaja

Jezeli chodzi o Wlochy to faktycznie kilka lat temu jeszcze blyszczelismy w blasku Jana Pawla... ale ten blask zaczyna juz tez przycmiwac.. Moda na antypolonizm rozszerza sie na caly swiat... Nie wiem komu to zawdzieczamy? A raczej wiem... tylko nie wiem dlaczego??
  #35  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dlaczego ? Bardzo prosta odpowiedz :
BO POLACY SA LUDZMI UCZCIWYMI I MILOSIERNYMI !!!

Mam nadzieje,ze ten post nie bedzie skasowany.
  #36  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie nikt

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jak tu nie byc "antysemita polakiem" jak napisany post ,ktos blyskawicznie wycina i co bredzisz Malgorzato ?
Daj sie wypowiedziec a nie wycinaj posty,grasz do jednej bramki - to co to za mecz - wyplata i po widowisku.
Ludzie opamietajcie sie,PRAWDY NIE WYTNIECIE ANI NIE ZAGLUSZYCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
Prawda wczesniej czy pozniej wyplynie !
Blokujecie,wycinacie dajac tym samym swiadectwo czyj i jaki to portal .
To nie era kamienia lupanego.


tu nic nie wycina Seniorze.. Uspokoj sie!!! Mozna tylko wyciac albo skasowac wlasna wypowiedz.. A do tego kazdy ma prawo. I co do tego ma "antysemityzm" ??? Nie atakuj poszczegolnych osob na slepo... Doinformuj sie najpierw kto jest kim.. Tu jest tylko jeden administrator ( rodzaju zenskiego zreszta) do ktorego mozesz wylewac wszystkie twoje zale ..Wszyscy inni sa tylko uczestnikami forum..
  #37  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prosze Pania !
Czy Pani ma mnie za szczeniaka z forum mlodziezowego ???
To moze jeszcze Pani dopisze doslownie:
"SAM SIE CZLOWIEKU WYCINASZ !"

Jezeli juz jestem poinformowany przez Pania,ze Redakcja jest jednoosobowa to prosze jeszcze mi powiedziec z jakiego serveru ta "redakcja" korzysta ?
Moze wtedy przekonanmy sie o prawnej publicznej dzialalnosci. Pani napewno wie co to jest PRAWO MIEDZYNARODOWE i przepisy zwiazane z internetem.
To "nie wolnoc panie Tomku w swoim domku".
To jest publiczna dzialalnosc !
  #38  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

Ja nie powiedzialam ze redakcja jest jednoosobowa tylko ze jest tylko jedna administratorka.. Nie mam pojecia z jakiego serweru korzysta .. i niezbyt mnie to obchodzi.
Faktem jest ze naprawde mozna niechcacy samemu skreslic swoje posty przez pomylke ( mnie sie to zdarzylo) albo i zgubic je po prostu.. czyli nie wyslac.
Jezeli zaobserwowales brak twoich postow i jestes 100% pewny ze je wyslales, radze ci sie zwrocic z pytaniem do administratora i jestem pewna ze dostaniesz tam odpowiedz.

Z mojej strony rada..: Przestan widziec wszystko w czarnych kolorach i tylko przez jeden pryzmat. Nie wszyscy musza byc wrogami.. ci ktorzy nie mysla tak jak ty..
Sa inne nacje na swiecie oprocz Polakow i Zydow.. i maja sie dobrze..
  #39  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:55
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Domyślnie

Wydaje mi się że dyskusja z panem "Senior A.P” nie ma żadnego sensu. Ten Pan, jak widzę, pogubił się w argumentacji różnych tematów. Może chciał był najlepszym i najważniejszym a stał się w pewnym sensie osobą zbędna na naszym forum. Wszystko z tego względu, że nikt nie ma racji tylko on jeden. Wcześniej znałem jednego takiego pana co wszystko wie najlepiej. Jest nim Jarosław Kaczyński.
  #40  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 14:07
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Nooooo Panie Zastawny

Cytat:
Napisał Zastawny
Wydaje mi się że dyskusja z panem "Senior A.P” nie ma żadnego sensu. Ten Pan, jak widzę, pogubił się w argumentacji różnych tematów. Może chciał był najlepszym i najważniejszym a stał się w pewnym sensie osobą zbędna na naszym forum. Wszystko z tego względu, że nikt nie ma racji tylko on jeden. Wcześniej znałem jednego takiego pana co wszystko wie najlepiej. Jest nim Jarosław Kaczyński.


Nie uwazam ze ktokolwiek jest zbedny... gdziekolwiek
Jezeli sie ktos komus nie podoba to nie trzeba na tego kogos zwracac uwagi.. Ale slowo zbedny jest zbyt okrutne..
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polak i ochrona zdrowia - komentarze Dariusz Kosiur Ogólny 1 23-08-2011 18:23
Polak potrafi ??? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 77 01-08-2008 09:02
Senior pracuje zagranicą Bianka Seniorzy i praca 60 21-01-2008 21:33
Co piąty Polak cierpi na reumatyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.