menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 23:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie "Maleszka to esencja agenta, jedna rzecz przesądza jego sprawę"


- Dla mnie Lesław Maleszka to esencja agenta. Donoszenie to straszna rzecz. Nie potrafiłabym powiedzieć niczego, by próbować bronić, czy wytłumaczyć Maleszkę – powiedziała w TVN 24 Ewa Milewicz z "Gazety Wyborczej".

Też tak uważam, facet był podły i perfidny.
http://wiadomosci.onet.pl/1776804,11,item.html
  #2  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 23:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 158
Domyślnie

A na pytanie redaktorki...dlaczego donosił....odpowiadał tylko "dobre pytanie" i śmiał się....
  #3  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 00:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
A na pytanie redaktorki...dlaczego donosił....odpowiadał tylko "dobre pytanie" i śmiał się....
Obejrzałam film i rozmowę w Magazynie TVN 24 i jestem gleboko wstrząsnieta.Tu chyba juz nic więcej nie trzeba mowić .Nie rozumiem tylko dlaczego Maleszko tak długo pozostawał pracownikiem GW???
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #4  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 00:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Takich Maleszków

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Obejrzałam film i rozmowę w Magazynie TVN 24 i jestem gleboko wstrząsnieta.Tu chyba juz nic więcej nie trzeba mowić .Nie rozumiem tylko dlaczego Maleszko tak długo pozostawał pracownikiem GW???
jest jeszcze sporo, niestety. Był bardzo przeciwny lustracji
  #5  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 01:32
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie A najgorsze...

Cytat:
Napisał Basia
- Dla mnie Lesław Maleszka to esencja agenta. Donoszenie to straszna rzecz. Nie potrafiłabym powiedzieć niczego, by próbować bronić, czy wytłumaczyć Maleszkę – powiedziała w TVN 24 Ewa Milewicz z "Gazety Wyborczej".

Też tak uważam, facet był podły i perfidny.
http://wiadomosci.onet.pl/1776804,11,item.html
że wcale nie jest przystojny! To draństwo!
  #6  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 01:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
że wcale nie jest przystojny! To draństwo!
W ogóle nie byl przystojny sk...syn.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #7  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 12:24
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Huzia na Maleszkę!

Postponując Maleszkę pamiętajmy o innych. Np. o 17-letniej
dziewczynie, która po "obróbce" przez KGB w ciągu jednej doby kompletnie osiwiała. Nasi też potrafili. Przyjaciele Maleszki mają kaca i zgryzotę. Bo straszne jest, kiedy zawodzi
przyjaciel, czy choćby dobry znajomy.

Graliśmy w brydża w Klubie Dziennikarza na Foksal. Koło godz.
2.00 czterech przyjaciół ciągle niesytych przeniosło się do prywatnego mieszkania jednego z nich. Parę dni później wezwany został jeden z graczy na przemaglowanie. "My wiemy
wszystko - usłyszał na wstępie - byli tam (tu nazwiska), graliście od - do, szczególną aktywność w wypowiedziach przejawiał X. Poprosiliśmy tu pana, bo chcemy tylko uzyskać
potwierdzenie. Mam nadzieję, że zależy panu na pracy?"

Przyjaciel, który mi to opowiadał, wykręcił się brakiem pamięci
ale ciekaw jestem jak zachowałyby się wojownicze damy potępiające wszystkich TW tu, na forum, wtedy? Bo fakty potwierdzają, że wielu złamano!
  #8  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 12:26
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Polecam wywiad Zaremby z Wildsteinem

"Jakby ktoś mi powiedział, że Leszek to agent SB, dałbym temu komuś w pysk".

"Pamiętam, jak Adam Michnik zaprosił mnie w 1997 roku do swojej gazety. Wdaliśmy się w debatę o lustracji. I on nagle krzyczy: to szkodliwe, bo okaże się, że tylko my jesteśmy winni. Okaże się, że to tylko Maleszka i... Tu wymienił drugie nazwisko. Ja rozumiałem, że to przypadkowe przykłady. Że mógł również wymienić moje nazwisko. To wspomnienie wróciło do mnie po latach".

Reszta tutaj:
http://www.dziennik.pl/opinie/articl..._to_agent.html

Moja propozycja:
może warto założyć oddzielny wątek pt. Pyjas - Maleszka" albo inaczej, bo spodziewam się, że film i sprawa Maleszki to dopiero początek.
Wildstein nie odpuści i słusznie tym bardziej, że podejrzenia o działalność agenturalną początkowo padły na niego.
  #9  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 12:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Polder...jako wojownicza dama mówię Ci z całą odpowiedzialnością ,że mnie nikt nie złamałby..
Mogę tak przypuszczać,jako nieodrodna córka mojego Ojca,którego UB katowało do nieprzytomności....i NIC.Ojciec był uparty jak muł.I gdyby nie Odwilż....strach pomyśleć..
A ja też jestem - jak muł.Oczywiście mogę zrozumieć ludzi,których esbecja straszyła zamordowaniem dziecka.Ale Maleszka był wolny i postraszono go tylko słownie.Od razu się zgodził..
Wildstein - nie..

Ps.Chciałabym wiedziec co na to Dariusz Kosiur ? Jaką ma teorię na tę okoliczność ,bo Wildstein jest Żydem.Ale lepszym Polakiem i patriotą niż wielu innych.
  #10  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 12:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Polder!

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono".

Mnie sprawdzono, więc daję sobie prawo do oceny postawy Maleszki.
  #11  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 13:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila,

przypuszczam, że DK dopisałby jakąś karkołomną ideologię albo teorię spiskową. W tym był nie do podrobienia.
  #12  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 13:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak widze to duze zainteresowanie dzialalnoscia agenturalna na forum seniora a przeciez bycie TW bylo dobrowolne.Jako byly mundurowiec moge dopisac o duzej nadgorliwosci Polakow i to po dzien dzisiejszy.
Nagorliwosc jest gorsza od faszyzmu !
  #13  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 14:11
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Ujawnienie

niejakiego seniora, że był mundurowcem ogromnie wiele mi wyjaśnia. Dla mnie zawsze była to socjeta wybitnych intelektualistów. Zostawiam go swemu losowi.

Ale padły tu przykłady niezłomności. Zgoda - były takie! Choć ich samozaparcie i traumy niczego nie wniosły. Bowiem nie dzięki nim upadł system. Podobnie jak wspólnota pierwotna,
feudalizm czy niewolnictwo rozsypał się z przyczyn ekonomicznych! TYLKO!

Przypomnę: "W twojej instytucji - podobnie jak w wielu innych
- CO TRZECI CZŁOWIEK JEST TW" powiedział mi (już nieżyjący) serdeczny przyjaciel zwerbowany do bezpieki.
  #14  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 14:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Za czasow kiedy w PRL-u dzialalo ORMO kazdy Polak co mial wuja/ciotke w Hameryce byl podejrzany i bacznie obserwowany. Tym bardziej dzisiaj gdy Polak pisze z USA.
Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej czuwala na okraglo w miescie i na wsi ,w zakladzie pracy i PGR-e ,ludzie nieufnie patrzyli na siebie nawet w rodzinie.
Dzisiaj przy innej juz demokracji i pelnej "wolnosci" kazdy kazdemu ufa i klepie po ramieniu.Nastaly czasy ,ze bezpartyjny ma prawo glosu i moze nawet dojsc do wladzy samorzadowej przy odpowiednim stanie majetnosci.
"Polder" nieujawniajacy sie, precyzuje swe madre mysli i objasnia nam czym bylo nawet niewolnictwo i feudalizm oraz powody jego rozpadu.
Chyle wiec czola przed madrym czlowiekiem przyznajac mu racje co do werbunku forumowiczow dla zabezpieczenia poprawnosci politycznej na forum publicznym.
Tak trzymac kolezanko/kolego !
Wrog nie spi,czujnosc musi byc !!!
  #15  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 14:39
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Polderze

Cytat:
Napisał polder
że wcale nie jest przystojny! To draństwo!
ten brak przystojności kładzie go na obie łopatki.
  #16  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 17:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
ten brak przystojności kładzie go na obie łopatki.
Ktoś kto dlugie lata wspołpracuje wydając najbliższych przyjaciół nie mieści się w kategorii "złamanych"- jestem najdalsza od potępiania w czambul wszystkich ,ktorzy coś tam podpisali ,a nawet zdarzylo im się coś gorszego pod wpływem okoliczności, ale Maleszka to inny przypadek ,z tych obrzydliwych i jestem całym sercem z Lilianą Sonik i Wildsteinem -mimo ,że nie byl nigdy moim faworytem
A zdania pana Dk nie jestem ciekawa bo wiem co powie .
Nawiasem mowiąc nie rozumiem dlaczego Maleszko tak dlugo pracowal w GW -mojej ulubionej zresztą -myslę ,że ta tolerancja mieści się w "inteligenckości" srodowiska GW
Dziś słyszałam jak Pacewicz powiedział ,ze zmienił zdanie o Widlsteinie i calej tej sprawie .Jest niesmak widzę ogromny.Film mną wstrząsnął
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 26-06-2008 o 21:24.
  #17  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 17:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Dobra propozycja

Cytat:
Napisał POLA
Moja propozycja:
może warto założyć oddzielny wątek pt. Pyjas - Maleszka" albo inaczej, bo spodziewam się, że film i sprawa Maleszki to dopiero początek.
Wildstein nie odpuści i słusznie tym bardziej, że podejrzenia o działalność agenturalną początkowo padły na niego.
trzeba założyć taki wątek.
  #18  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 17:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Pyjas - Maleszka

myślę, że jeszcze wielu rzeczy dowiemy się o tej sprawie i dlatego zakładam wątek żeby nasze uwagi na ten temat nie znikneły w gąszczu innych dyskusji.
  #19  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 19:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Polderze

Cytat:
Napisał polder
Postponując Maleszkę pamiętajmy o innych. Np. o 17-letniej
dziewczynie, która po "obróbce" przez KGB w ciągu jednej doby kompletnie osiwiała. Nasi też potrafili. Przyjaciele Maleszki mają kaca i zgryzotę. Bo straszne jest, kiedy zawodzi
przyjaciel, czy choćby dobry znajomy.

Graliśmy w brydża w Klubie Dziennikarza na Foksal. Koło godz.
2.00 czterech przyjaciół ciągle niesytych przeniosło się do prywatnego mieszkania jednego z nich. Parę dni później wezwany został jeden z graczy na przemaglowanie. "My wiemy
wszystko - usłyszał na wstępie - byli tam (tu nazwiska), graliście od - do, szczególną aktywność w wypowiedziach przejawiał X. Poprosiliśmy tu pana, bo chcemy tylko uzyskać
potwierdzenie. Mam nadzieję, że zależy panu na pracy?"

Przyjaciel, który mi to opowiadał, wykręcił się brakiem pamięci
ale ciekaw jestem jak zachowałyby się wojownicze damy potępiające wszystkich TW tu, na forum, wtedy? Bo fakty potwierdzają, że wielu złamano!
myślę, że zachowałyby się właściwie tzn. nie zeszmaciłyby się. Niewiele o nas wiesz podobnie jak my o Tobie więc możemy sobie wzajemnie domniemywać jak by się ktoś zachował w takiej sytuacji.
  #20  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 19:24
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Niewiele wiem o Was???

Wiem natomiast, że 30 % Polaków zatrudnionuch w kluczowych firmach było donosicielami. TW. O czym Ty...
Ogarnia mnie spleen.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.