menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 22:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

No wiesz...te spodnie.Nie przesadzaj,choć może to i lepiej się wypiąć na ten wredny świat..
GW była gorącym przeciwnikiem lustracji.Jej naczelny siedział w pierdlu,co uczyniło go bohaterem..Ale kto zaręczy,że w GW nie ma więcej Maleszków ?
I tu zacytuję Bronisława Wildsteina..
Jeśli dziś jesteśmy wstrząśnięci postawą Maleszki, to zdajmy sobie sprawę, że takich ludzi jak on było wielu. I że tacy jak Lesław Maleszka pełnią dziś istotne role w polityce, w mediach, w polskiej kulturze. Może więc dobrze by było raz jeszcze zastanowić się nad lustracją. Może warto byłoby odsłonić ich przeszłość, pokazać, kto jeszcze był takim Maleszką. I wyciągnąć z tego konsekwencje.

ps.Gdański IPN ma opublokowac listę agentów,z zaznaczeniem jakie funkcje pełnią.Czy nie lepiej było wyjaśnić to wszystko dawno,pozbawić stanowisk i objąć amnestią ewentualnie ?Najnowsza historia Polski kryje w sobie tajemnice,których być może nie da się już wyjaśnić.
  #42  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 00:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
Po komunikatach nadawanych przez Polę, która wykazuje się
brakiem elementarnej wiedzy. GAZETA WYBORCZA TO JEST
PRYWATNY FOLWARK. To nie jest Trybuna Ludu, która była prywatnym folwarkiem PZPR. W sumie - żałosne!
Czasem lepiej wykazać się brakiem wiedzy niż brakiem kultury.

Możesz skonkretyzować swoje zarzuty pod moim adresem? Bo jakoś - jako ta z brakami elementarnej wiedzy - nie pojęłam, o co Ci chodzi.
  #43  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 12:08
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Z grubej rury - o braku kultury

Cytat:
Napisał POLA
Czasem lepiej wykazać się brakiem wiedzy niż brakiem kultury.

Możesz skonkretyzować swoje zarzuty pod moim adresem? Bo jakoś - jako ta z brakami elementarnej wiedzy - nie pojęłam, o co Ci chodzi.

Bo tak najłatwiej. I tak jestem Ci wdzięczny, że nie zaatakowałaś np. moich rodzicieli. Na pewnym poziomie dyskursu to się zdarza.

Przyjrzyj się swoim spotom: wygłaszasz tam OSĄDY niczym nie uzasadnione. Nawet nie wiesz, że GW jest PRYWATNĄ gazetą! Własnością spółki AGORA. Odnoszę też wrażenie, że
tęsknisz do sztandarowych mediów np. w postaci Trybuny Ludu, która nigdy nie zszargała sobie opinii głoszeniem prawd
wątpliwych. Atakujesz Michnika, który założył GW, który przyciągnął korowód najczęściej MĄDRYCH publicystów, który
sam napisał masę analitycznych dysertacji. Wybacz, nie chcę
Cię urazić, ale nie sądzę, żebyś je przeczytała. Żebyś pojmowała, że tylko w tyglu ścierających się poglądów, czsem
nawet całkowicie błędnych, może urodzić się diament prawdy!
Oskarżam Cię o markieranctwo i inercję - co powinno zabronić
Ci osądzania. Napisałaś przecież, że nie wiedziałaś, co się działo w przeszłości. Nie wiesz również, co dzieje się obecnie.
Ale przypisujesz sobie prawo do krytykanctwa.

Są zjawiska, które mnie drażnią. Nie z powodu braku kultury -
bynajmniej. Może z powodu temperamentu i dociekliwości, która pozwoliła mi zgromadzić wiedzę. Większą, niż przeciętna

Wiem, że mogę narazić się na zarzut braku skromności. Jednak na pewnym poziomie rozważań nie jest on istotny.
Dla pełnej jasności: nie jestem Żydem. Po prostu cenię mądrość, zaś nie znoszę głupoty. Tyle.
  #44  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 12:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ooooooooo ! Jakie szczere wyznania !
Nareszcie ludzie sie przedstawiaja na tym forum !!!
Ja tez nie jestem Zydem ,jest tu takich wiecej ???
  #45  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Senior ty radar masz????? Na to wygląda!!!!!
Polder ja się wlasciwie z twoimi pogladami zgadzam To prawda ,że GW jest poniekąd "prywatnym folwarkiem" I reprezentuje to wszystko co ja np .cenię bardzo Ale z psychologicznego punktu widzenia zadziwia mnie fakt tak dlugiego tolerowanie kogos,kto postepowal dokładnie wbrew wszytkim wartościom ...Byc moze miesci się to w "etosie". .
Ale mam jedno ale- Czy moglbys zamiast patrzec caly czas w lustro przeczytać jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem posty Poli na ten temat i inne polityczne i może zamiast zarzucać jej niewiedzę zdjąć czapke z glowy.Pola jest chyba najbardziej analitycznie podchodzaca do spraw polityki osobą na tym forum .O duzej wiedzy i braku "zaslepienia" plus umiejetnosci dyskutowania z ogromna kultura i merytorycznie.Więc nim zaczniesz przechodzić na "niższy poziom" dyskusji -poczytaj ,zrozum i odnieś się do meritum
A tak nawiasem mówiąc pewnie jestem trochę Żydowką -na złośc AP i DK
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #46  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Polderze,

Piszesz do Poli, a ona potrafi się sama bronić. I na pewno to zrobi lepiej niż ja.

Ja tylko wtracę swoje trzy grosze, boś mnie zeźlił.
Po pierwsze - sprawdź sobie znaczenie słowa krytykanctwo. Znaczy co innego niż krytyka. Krytykanctwa w postach Poli nie ma.
Po drugie - Michnik nie zrobił pisma sam. Zapominasz o Helenie Łuczywo i reszcie.
Czy dlatego że jest współtwórcą gazety i autorem kilku pozycji - jest nietykalny? Nie wolno go krytykować?
Ja go krytykuję (jestem czytelniczką GW), bo nie podobają mi się niektóre jego poglądy. Bo nie rozumiem jego szybkiego wybaczania. Bo nie podobają mi się jego wybory towarzystwa do stołu.
Mam do tego prawo, chociaż Ty mi go z pewnością odmówisz.
Po trzecie - cytuję zdanie z Twojego postu:
Może z powodu temperamentu i dociekliwości, która pozwoliła mi zgromadzić wiedzę. Większą, niż przeciętna
Ta nieskromna uwaga pozwala Ci pouczać innych? Tu chyba nie temperament zadziałał...
  #47  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:49
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Krótka uwaga do Alsko

Twój pierwszy grosik jest nieuprawniony. KRYTYKANCTWO wg
Słownika Języka Polskiego to: "niesłuszne, nierzeczowe krytykowanie, skłonność do takiego krytykowania". To właśnie
miałem na mysli używając tego terminu.

Inny grosz: historię uruchamiania GW znam od podszewki. Nie mam zamiaru odsłaniać się całkowicie, więc reszta będzie
milczeniem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że słyszałaś dzwony,
tylko nie wiesz w którym kościele. Helena (nieboszczka) Luczywo nie była tam od pierwszej chwili. Zaś Michnik nie jest
autorem KILKU pozycji. Spłodził ich kilkadziesiąt (mówię tylko
o poważniejszych), a nawet kilkaset. Więc tu też wykazujesz
się niedostatkiem wiedzy.

Przewidziałem zarzut nieskromności. Gdybym się z nim przesadnie liczył - nie mógłbym zamieścić żadnej wypowiedzi.
Nie ma to nic wspólnego z brakiem kultury, czy z bufonadą.
To jest polemika, na której tezy nie należy się boczyć.

Pozdrawiam licząc na wnikliwe i trafne odczytanie.
  #48  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 14:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Oj,

napisałam wyraźnie: w postach Poli nie ma wg mnie krytykanctwa.
Skąd dzwonią, wiem! I nadal nie uważam, że Michnik stoi na cokole z napisem: zabrania się krytykować.
Wiem, ile napisał pozycji. Na mój użytek napisał kilka.
Czytać ze zrozumieniem umiem od dość dawna. Nadal uważam, że z impetem natarłeś na Polę, którą cechuje umiarkowanie i trzeźwość opiniowania - po to, by... No właśnie, nie wiem. Przyjdzie Pola - zobaczę
To by było na tyle.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 28-06-2008 o 16:06.
  #49  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 14:22
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Gdybyś istotnie czytała uważnie

to zobaczyłabyś, że w jednym z postów napisałem jak ta byk,
że nie wykluczam iż Michnik popełnił błędy. Zatem - za te błędy
można go krytykować. Reszta to krytykanctwo!!!
  #50  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 14:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Jednym zdaniem -

wolno Michnika krytykować za to, na co pozwala Polder
Miłego weekendu życzę
  #51  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 14:46
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Wszystko jasne

Kiedy niektórym dyskutantom brakuje argumentów - sięgają po demagogię!

Życzę Ci nie tylko weekendu miłego. Późniejszych dni - też.
  #52  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 14:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bardzo proszę o nienazywanie mnie "niektórą"!
Bywaj, Polderze :-))
  #53  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 15:47
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Bywaj Alsko

Cytat:
Napisał Alsko
Bardzo proszę o nienazywanie mnie "niektórą"!
Bywaj, Polderze :-))

Prezentujesz skrajne zacietrzewienie. Dlaczego nie raczysz dyskutować?

Przecież "niektórzy" różnią się od "niektórej". W Twojej prośbie zbyt wiele jest egocentryzmu. Niepotrzebnie!
  #54  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 15:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do Alsko i Małgorzaty

Przypomniało mi się to, co przeczytałam kiedyś na naszym forum:

Najpierw przyszli po komunistów, ale się nie odezwałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu się nie odezwałem, bo nie byłem Żydem. Potem przyszli po związkowców, i znowu się nie odezwałem - bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszli po katolików i nie protestowałem, bo byłem protestantem. Wreszcie przyszli po mnie - i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną

Wy się wstawiłyście - dziękuję, za wsparcie, to miłe z Waszej strony, ale nie narażajcie się na niepotrzebne ataki.
  #55  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 16:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do Adminki

mam serdeczną prośbę, aby nie wrzucała tego wątku do kosza do mojego powrotu (będę wieczorem), cokolwiek by się działo, ale lepiej niech się nie dzieje.

Zostałam publicznie oceniona jako głupia, więc przysługuje mi - jak mniemam - prawo do publicznej obrony swojego imienia.

I jeszcze to: proszę przypadkiem nie upominać Poldera, sama to zrobię , a teraz udaję się na spacer dla wyrównania poziomu emocjonalnego
Pozdrowienia dla Forumowiczów, bez wyjątku

cdn. o Maleszce i nie tylko.
  #56  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 16:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Polu,

naraziłam się co najwyżej na ataczek. Ranna nie jestem

Polderze, nie "raczę dyskutować", bo powiedziałam, co miałam powiedzieć. Zacietrzewiona nie jestem. Znudzona - tak .
  #57  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 16:58
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Także jestem znudzony

Do tego stopnia, że nie zamierzam kontynuować żałosnych przepychanek. Ani z Tobą Alsko, ani z Polą. Bowiem powalające są z Wami dyskusje. Do szpiku kości nasycone wiedzą i inteligencją. Ja nie dorównuję, więc żegnam.
  #58  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 19:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
Do tego stopnia, że nie zamierzam kontynuować żałosnych przepychanek. Ani z Tobą Alsko, ani z Polą. Bowiem powalające są z Wami dyskusje. Do szpiku kości nasycone wiedzą i inteligencją. Ja nie dorównuję, więc żegnam.

Polder ...masz te spodnie jeszcze spuszczone ?
To wypnij się ,chłopcze.Zasługujesz na baty. Za szpik kości,za nasycenie i po-walenie..hmmm..?
Nie żegnaj się ,bo pomyślę że boisz się argumentów Poli.A kto jak kto,ale ona zawsze spokojnie tłumaczy swój punkt widzenia,nawet jak się z kimś nie zgadza.Wolno jej,a może nie ? Hę?

I czy to ważne ,czy jesteś czy nie jesteś Żydem ?Kogo to obchodzi ?Po co w ogóle padło to zdanie.
Michnik jest Żydem ,jak i wspomniana przez Ciebie Helena Łuczywo (czemu nieboszczka u licha ? ),ale nie dlatego nie mogę go ścierpieć..choć kiedyś przepadałam za nim..
Mam do niego pretensję o agitację przeciwko lustracji,o wypowiedzi w prasie niemieckiej -szkalujące Polskę.
A także o udawanie świętego Poncyliusza ,dla idei przechowującego w redakcji zdrajcę ,jakiego ziemia nie powinna nosić.Pytanie- czy tylko jednego ?

I wiesz co Polder ? Po zdjęciu majteczek,okazało się ,że z Ciebie mały chłopczyk,zabierający swoje wiaderko z piaskownicy,po przylaniu łopatką w głowę -koleżance..
I po co Ci to ? Już byłeś chyba jako spikerowicz ...chyba ? Teraz się obrazisz i pójdziesz....potem się odbrazisz i wrócisz ?

Daj chłopak spokój .OK ?
A może lewą nogą wstałeś dzisiaj ,co ?
  #59  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 21:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Przypomniało mi się to, co przeczytałam kiedyś na naszym forum:

Najpierw przyszli po komunistów, ale się nie odezwałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu się nie odezwałem, bo nie byłem Żydem. Potem przyszli po związkowców, i znowu się nie odezwałem - bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszli po katolików i nie protestowałem, bo byłem protestantem. Wreszcie przyszli po mnie - i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną

Wy się wstawiłyście - dziękuję, za wsparcie, to miłe z Waszej strony, ale nie narażajcie się na niepotrzebne ataki.
Pola wiesz ,ze mam absolutnie i calkowicie w nosie jakiekolwiek ataki ...co to znaczy "nie narazajcie się' na co??? Na potyczki slowne ? Ależ ja to uwielbiam!!!!!! Pola a to co napisalam to nie żadne "wstawianie się" bo ty tego nie potrzebujesz tylko szczera prawda.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #60  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Boj to nie jest ostatni ale jak narazie zawieszenie ognia !
Jutro wszyscy ochlona,dostana instrukcje i wiecej mi tu o pochodzeniu narodowym nie pisac !
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.