menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 08:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga

To jest horror!!!!!!!!!!!!!!
  #22  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 10:15
Ditta's Avatar
Ditta Ditta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Kraków
Posty: 37
Domyślnie

No tak...wszyscy chcą chronić życia nienarodzonego opierając sie na Biblii.Awantury co wazniejsze dziecko czy matka.A co o tym mówi Biblia?
Biblia Tysiąclecia Ksiega Wyjścia 21.22
"Gdyby mężczyzni bijąc się uderzyli kobiete brzemienną powodując PORONIENIE ( podkreslenie moje), ale bez jakiejkolwiek szkody - to winny zostanie ukarany grzywną (...)Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko(...)"
Cytat pozostawiam bez komentarza, ci ktorzy wynosza dziecko ponad matkę winni zapoznać sie przde wszystkim z Biblią.
  #23  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 11:06
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie temat zastępczy

zgadzam sie z Czortem - to wszystko jest tematem zastępczym, odwracajacym uwagę od potrzeby istotnych zmian. Jesli chodzi o problem aborcji - to mamy dekalog i własne sumienie.
  #24  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 11:40
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Zgadzam się z tym.Najważniejsze jest życie w zgodzie z własnym sumieniem i przestrzeganie norm etycznych,które sa podobne we wszystkich religiach.
  #25  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 12:00
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Ciekawe - problem ktory dotyczy kobiet a najwiecej do powiedzenia na ten temat maja mezczyzni.Jak widzialam tych >starzykow? spedzonych prawie z celej Polski ... to mi sie noz w kieszeni otwieral.Oni maja decydowac za kobiety.Ciemnogrod do potegi E N T E J. Wstyd
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #26  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 16:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Smutny

Cytat:
Napisał BUNIA
Ciekawe - problem ktory dotyczy kobiet a najwiecej do powiedzenia na ten temat maja mezczyzni.Jak widzialam tych >starzykow? spedzonych prawie z celej Polski ... to mi sie noz w kieszeni otwieral.Oni maja decydowac za kobiety.Ciemnogrod do potegi E N T E J. Wstyd
Dziewic z "odzysku " też było sporo, za młodu wiele z nich dokonywało aborcji i było ok, a teraz są za ochrona życia poczętego. Znam kila takich osobiście.
  #27  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 19:53
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Smutny

Myślę, że panowie Giertych i Orzechoweski powinni się zająć już narodzonymi, bo o nich jakoś zapomnieli. Urodzić dziecko, to jest tylko pewien problem, problemem jest utrzymanie i wychowanie tego narodzonego i tu jest pole do popisu dla walczących o godne życie. Zrobić dziecko, urodzić i umyć ręce?Panie MENistrze i jego światły zastępco? I co dalej?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #28  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 20:56
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Ciekawa jestem czy ktokolwiek z tych obrońow życia poczętego zastanowił się jakie są losy dzieci niechcianych urodzonych "na siłę" jakie było ich dzieciństwo i jakie życie .
Wiele z tych niechcianych wolałaby się nie urodzić .....
__________________
  #29  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 21:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły

Ważne jest tylko życie poczęte, istniejące się nie liczy.
  #30  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 21:36
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A ileż dzieci zwłaszcza w tych wielodzietnych rodzinach pochodzi z gwałtu dokonanego przez własnego męża? A komu i jak kobieta ma to udowodnić?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #31  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 21:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły

Jak słucham wypowiedzi tych "nawiedzonych" pętaków to mam ochotę walnąć czymś w telewizor. Ciekawa jestem czy swojej zgwałconej żonie, córce, siostrze też radziliby żeby chroniły życie poczęte. Jakby się zachowali gdyby ciąża zagrażała zdrowiu albo życiu ich żony?
  #32  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 07:50
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Basiu zgadzam się z Tobą, mnie też to wkurza i jeszcze bardziej jak słyszę wypowiedzi starszych kobiet, które maszerują w ochronie życia poczętego.
  #33  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 08:02
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie obrona życia

Dopóki na dziecko rodzice nie będą czekać i bardzo go pragnąć, agresja i ich niechęć do własnych dzieci będzie przejawiać się w wychowaniu.
__________________
Hanka
  #34  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 09:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał hanka93
Dopóki na dziecko rodzice nie będą czekać i bardzo go pragnąć, agresja i ich niechęć do własnych dzieci będzie przejawiać się w wychowaniu.
Masz rację, dziecko powinno być oczekiwane z miłością i niecierpliwością. W moim bloku 17-latka urodziła kilka dni temu synka /niewiadomo kto jest ojcem/, jej 35-letnia mamusia panienka ma oprócz niej jeszcze 2 córki 15-letnią i 13-letnią. Te młodsze lada momet też się "powielą". Świeżo upieczona mamusia przez całą ciążę piła jak smok i kopciła papierosy. Wytrzymała z synkiem w domu 2 dni, potem zostawiła go pod opieką mamusi i poszła w tango. Babcia często zmienia "swoją drugą połówkę", w tej chwili ma nową i też najprawdopodobniej się "rozmnoży". Bardzo mi żal tego nowonarodzonego chłopaczka, on nie ze swojej winy ma życie "przechlapane". Czy o taką rodzinę chodzi tym pętakom z LPR? Zgłosiłam sprawę do opieki społecznej, sama chciałam też kupić coś temu maleństwu na "nową drogę życia". Ze szpitala wrócił owinięty brudną kapą z wersalki, na razie dałam kocyk i trochę ciuszków. Becikowe, do którego ma prawo babcia najprawdopodobniej pójdzie na "przelew". Świeżo upieczona mamusia nie ma nawet skończonego gimnazjum. Czy nie lepiej byłoby się zająć takimi rodzinami i próbować z całych sił wyprowadzić ich na "prostą" zamiast mędzić o ochronie życia poczętego? Te stare "dziewice z odzysku" z pewnością potępiłyby 17-latkę za złe prowadzenie, opluły i nie pomogły. Za to pójdą z transparentem walczyć o ochronę życia poczętego.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-03-2007 o 21:56.
  #35  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 09:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Zapomniałam dodać, że "rodzina" którą opisałam powyżej jest bardzo wierząca. Eeeeeeeeeech!!!!!!!!!!!!
  #36  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:32
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Widzisz Basiu... to jest cała prawda o tej sławetnej ochronie życia poczętego. Pewnie że są rodziny gdzie dziecko jest oczekiwane i chowane z miłością, a takim przypadku jak opisałas, to co z tego dziecka wyrośnie, jakie będzie miało życie. Pewnie znajdzie się w domu dziecka, a tam wszyscy wiemy jak jest, jak te dzieci pragną miłości i rodziny. Nie... ja w ogóle tego nie rozumiem, nie chce mi się nawet więcej pisać. Jedno wiem, że dawniej nie było takiej ochrony i rodziło się więcej dzieci niż teraz. A najgorsze w tym jest to, że o tym chcą decydować faceci, księża i jakieś nawiedzone istoty.
  #37  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Te dupki zamiast zająć się wychowywaniem własnych dzieci miotają się na lewo i prawo w "obronie życia poczętego" albo jakiegoś innego durnego powodu. Najgorsze jest to, że czują się bardzo ważni podczas wypełniania "swojej misji".
  #38  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 22:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Powiedzcie mi moje miłe,skąd się biorą te dziewice konsystorskie i zaciekłe dziadki na takich marszach ?

Wszak nasz Klub też jest dla ludzi w pewnym wieku,i my tu wszyscy jak jeden mąż....zdanie to samo.A nie jest tak ,że zawsze się zgadzamy,bo są wśród nas sprzeki jak diabli..

I na tę chwilę to mnie interesuje jedynie,bo to co sugeruje Roman Długi jest tak bzdurne,że nie chce się wierzyć iż dzieje się naprawdę..

Pozdrawiam - Lila..
  #39  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 22:43
elkarak's Avatar
elkarak elkarak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 26
Domyślnie

Bogda , kiedyś Matka jak chciała pracować to były żłobki, jak dziecko chorowałao to śmiało szła na zwolnienie . Pracodawca nie czychał aby jak najszybciej ją zwolnić. I przedewszystkim w większości praca trwała naprawdę 8 godzin. Był czas dla dzieci a teraz , sama pracowałam ostatnio po 10 -12 godzin ,ale miałam już tylko do opieki męża w domu sam też dawał sobie radę. Natomiast teraz często bywam potrzebną Babcią bo trzeba np. iść odebrać z przedszkola czy teraz ze szkoły wnuka. Kiedyś może było biedniej ale chyba nie tak stresowo. No właśnie stres też nie sprzyja kobietom w poważnym stanie.
  #40  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 23:04
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

No właśnie, a teraz ciążarna lub młoda mama boi się iść na zwolnienie lekarskie, bo mogą ją zwolnić z pracy, i jak utrzyma swoje dziecko czy dzieci. O tym nie myślą...tylko rodzić, a póżniej to samo się wychowa...

Lilu, mnie się wydaje że my mamy przyjemniejsze zajęcia, właśnie kontakt na forum czy w realu, ale z ludżmi podobnymi sobie, a przynajmniej o podobnych poglądach, a te oszołomy nie wiedzą co ze sobą zrobić, pragną się czymś wyróżnić, wykazać, tylko czemu i komu to służy.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Penia ycia na emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 410 15-10-2011 07:51
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
W OBRONIE TYBETAŃCZYKÓW-podpisz petycję! al-ka Polityka - wątki archiwalne 7 25-03-2008 14:04
Emerytury dla kobiet od 65 roku życia. kufa86 Polityka - wątki archiwalne 34 14-01-2008 14:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.