menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 09:00
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tak jest! Są różne sposoby, aby sobą zainteresować!A co do popalenia to ja przynajmniej już popaliłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 08:01
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Brokuł ortograficzny

Haniu! W razie wątpliwości ortograficznych polecam http://so.pwn.pl/ chociaż nie piszą jak przywoływać brokuł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 08:07
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Uśmiech

Cytat:
Napisał kazio
A wołacz w liczbie pojedynczej?
Kaziu, gratuluję nowego awatarka! Czy to rzeczywiście solarium?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 08:08
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dzięki za stronkę, ranny ptaszku! Mam nadzieję, że skorzystam.Choć niestety mam stare nawyki.30 cm od komputera stoi biblioteczka, a w niej słowniki. Zanim pomyślę, już sięgam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 15:30
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Alfabetyzm

Co wyśta kobitki tak się ówzjeli na to czytanje muwie wam rze to strata czasó a porzydkó żadnego ia tam do biblotekuw chodze bo maiom dórzy wybur kasetuw Jak se pszyniese fjlm z takim bndem ósiende w foteló no i s piwkjem to dowjem się wiencei nirz z tyh waszyh ksionrzek Som tyrz i inne sposoby óczenia się o rzycju hoćby gazety i kolorowe pisma Tam nie trza prawie czytać bo wszystko wdać na obrazkach Zamiast się wymondżać lepiej byśta połóczyły naprzykład moią staromm Jak mie poslała po iaika i mósztarde a pszyniese jeszcze piwko to dże te swiom jadaczkie i nie pomaga tłomczenie rze pszy piwkó nailepiei się myszli
A jórz młodzierzy to nawet nie wolno namawiać do czytania bo nałóczy się taki muwić dłógje wyrazy j iak potym napisze tego tam semesa
Generalnie to Was lóbie bo tylko czaem mata takje dziwne pomysły a wienc tszymaita sie
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 15:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Feliksie! Czyżbym ja potrójnie widziała, czy to Tobie ręka z tęsknoty za nami zdrżała? Tekst owszem owszem ale tylko domyślnie...Name:  blog - gadula.gif
Views: 53
Size:  2.1 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 17:01
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

pROBLEMY TECHNICZNE I NIE TYLKO SPOWODOWAŁY TRZYKROTNY WYDRUK MOJEGO POSTU PT. ALFABETYZM
PRZYCISKAM SERDUSZKO ABY SKASOWAĆ TO CO NIEPOTRZEBNE ALE NIE DZIAŁA --- POMÓŻCIE
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 18:53
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cierp ciało jak Ci się młodych krytykować chciało. A na poważnie: po kliknięciu w serduszko powinien pokzać się pisany tekst m.in. z opcją "usuń" Po kliknięciu w to ukaże się nast. plansza i tam po lewej stronie znów trzeba kliknąć w kółeczko przy napisie usuń czy coś w tym guście i trzeba napisać np tekst zdublowany i jeszcze raz kliknąć w podobne polecenie (przepraszam, piszę z pamięci)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 19:39
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Domyślnie

W moim mieście biblioteka przyjmuje wszystkie książki. Te nieprzydatne leżą na specjalnym stoliku na korytarzu i każdy może je po prostu zabrać, a pozostałe są stemplowane "Dar czytelnika" i pozostają własnością biblioteki. Wiem, bo tak zrobiłam i sama korzystałam z ofiarowanych książek. To są dobre pozycje i mają jakąś "duszę", nie wiem jak to określić, ale przyjemnie jest trafić na taką książkę.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 21:17
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Gaduła

Cytat:
Napisał FeliksG
pROBLEMY TECHNICZNE I NIE TYLKO SPOWODOWAŁY TRZYKROTNY WYDRUK MOJEGO POSTU PT. ALFABETYZM
PRZYCISKAM SERDUSZKO ABY SKASOWAĆ TO CO NIEPOTRZEBNE ALE NIE DZIAŁA --- POMÓŻCIE
Feliksie,
już usunęłam zbędne posty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 22:40
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Nellu - a jak likwidujesz, że nie ma śladu? Ja zawsze zostawiam "zakładkę"
Klikam "serduszko" u dołu postu,następnie "usuń" - bardziej z prawej dolnej strony postu i wreszcie zaznaczam "kasuj wiadomość".No i wszystko!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.

Ostatnio edytowane przez Nella : 08-05-2007 o 22:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 17:18
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Dziękuję zapomoc, która podratowała opinię o moich umiejętnościach. Na usprawiedliwienie, powiem, że zawiniły tu dwie sprawy: brak wiedzy i pomyślunku oraz niecierpliwość. Problem powstał kiedy zainstalowałem modem Livebock, celem podłaczenia drugiego komputera. Nie wziąłem pod uwagę, że szybkość transmisji danych, rozłoży się na dwa komputery a to spowoduje wolniejszą pracę komputera. Stąd moja niecierpliwość i kilkakrotne klikanie, plecenia, "wyślij odpowiedź".
Nie wiem, natomiast dlaczego nie zadziałało klikanie w serduszko co uniemożliwiło mi samodzielne skasowanie, niepotrzebnych postów.Muszę nad tym popracować.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <

Ostatnio edytowane przez Nella : 08-05-2007 o 22:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 22:39
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka do Jolity

Cytat:
Napisał jolita
Basiu - dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że wkrótce ukażą się następne wersje.
Cha - bo to takie nic, a trudno wymyślić (czy wymyśleć?)
Masz tu odpowiedź,jak przeczytasz,można przenieść do odpowiedniego wątku. http://www.obcyjezykpolski.interia.p...ive&id=60Muszę wymyślić coś ciekawego. Na błędne rozpowszechnianie się bezokolicznika wymyśleć niewątpliwie mają wpływ czasowniki myśleć, pomyśleć, przemyśleć. Podobieństwo jest rzeczywiście duże. Wątpliwości jednak znikają, kiedy utworzymy formy osobowe czasu przeszłego. Zawsze przecież mówimy i piszemy on wymyślił, ona wymyśliła, ono wymyśliło. Skoro tak, to bezokolicznik też musi mieć końcówkę -ić. Inaczej jest przy myśleć, pomyśleć, przemyśleć - formy czasu przeszłego kończą się na -ał, -ała, -ało (on myślał, ona myślała, ono myślało), stąd zakończenie bezokolicznika -eć. Dodajmy, że należy mówić nie tylko wymyślić, ale też obmyślić, umyślić, zmyślić, namyślić (się), rozmyślić (się), zamyślić (się).

FT]

Ostatnio edytowane przez emka46 : 07-05-2007 o 22:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 22:53
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Smutny

Cytat:
Napisał FeliksG
Dziękuję zapomoc, która podratowała opinię o moich umiejętnościach. Na usprawiedliwienie, powiem, że zawiniły tu dwie sprawy: brak wiedzy i pomyślunku oraz niecierpliwość. Problem powstał kiedy zainstalowałem modem Livebock, celem podłaczenia drugiego komputera. Nie wziąłem pod uwagę, że szybkość transmisji danych, rozłoży się na dwa komputery a to spowoduje wolniejszą pracę komputera. Stąd moja niecierpliwość i kilkakrotne klikanie, plecenia, "wyślij odpowiedź".
Nie wiem, natomiast dlaczego nie zadziałało klikanie w serduszko co uniemożliwiło mi samodzielne skasowanie, niepotrzebnych postów.Muszę nad tym popracować.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Ja tez od czasu zainstalowania liveboxa mam ustawiczne problemy z komputerem,a włąściwie z internetem.Są takie dni,że w ogóle nie mogę się połączyć.I wtedy trafia mnie...coś!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 08:39
Magro's Avatar
Magro Magro jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 55
Domyślnie

A co powiecie na "rożno" i "w akwariumie" -autentyk.Tak mówila polonistka , więc co wymagać.Myśle ,że jednak najwięcej wynosimy z domu.A co do ksiązek, chyba nie zdajesz sobie NIKA sprawy ile niektórzy ludzie zarabiają.Dla nich nawet ksiązki z drugiej ręki są drogie, więc kozystaja z biblioteki-pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 09:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mrufko,mialam na mysli przede wszystkim te osoby,które stać na książki,ale zamiast nich kupują inne dobra...Poza tym nie jest ważne,czy kupujemy,czy pożyczamy-ważne by czytać...Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 21-12-2007, 21:32
Inny_15's Avatar
Inny_15 Inny_15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Kraków
Posty: 49
Domyślnie

Szczerze mówiąc to ja bardzo nie lubię czytać książek I naprawdę rzadko czytam a z ortografią chyba problemów nie mam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 21-12-2007, 22:05
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Namawiam na Infobota.Wejdźcie na "wujaszka googla" i go znajdziecie.Ja mam tlena, to prawie sam się "zadomowił".
Fajna sprawa - polecam : różne słowniki , prognozy pogody, programy tv itp.Pzdr
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.