menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 10:42
Nuria's Avatar
Nuria Nuria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 288
Domyślnie Czytaki, a co to takiego ?


Swego czasu uczestniczyłam w warsztatach dziennikarskich. Na koniec wydaliśmy gazetę , którą nazwano "Nasze Trzy Grosze". Miałam przyjemność być jej redaktorem. Przesyłam link do artykułu o czytakach.
http://www.gg.bt.pl/admin/pdf/90122648798452.pdf

Może komuś na forum się przyda taka informacja ) Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 13:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nuria
Swego czasu uczestniczyłam w warsztatach dziennikarskich. Na koniec wydaliśmy gazetę , którą nazwano "Nasze Trzy Grosze". Miałam przyjemność być jej redaktorem. Przesyłam link do artykułu o czytakach.
http://www.gg.bt.pl/admin/pdf/90122648798452.pdf
Może komuś na forum się przyda taka informacja ) Pozdrawiam.

Ireno ! Myślałem, że czytak, to ten co czyta. A teraz, po przeczytaniu artykułu Twojego autorstwa, z gazety " Nasze Trzy Grosze" już wiem, że to jeszcze jedno elektroniczne ustrojstwo. Wiem, że piszesz wiersze. Twój,chyba pierwszy, wiersz zamieszczony u nas bardzo się wszystkim podobał, mnie też. Czytałem też pierwszą stronę Twojej gazety "NTG' i wiem, że na tym zbiorowym zdjęciu i Ty jesteś.
Życzę Ci w Dniu Kobiet, wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim dużo zdrowia do dalszej pracy w gazecie "NTG" i tu na portalu "Senior".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 13:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu zostałem już niejednokrotnie zrugany tu w klubiku za wypowiedz w imieniu wszystkich. Masz takie uprawnienie, bo ja takowego nie dawałem. Wiersza nie czytałem ale chodzi o zasadę.

cytuję
wiersz zamieszczony u nas bardzo się wszystkim podobał, mnie też.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 14:43
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu zostałem już niejednokrotnie zrugany tu w klubiku za wypowiedz w imieniu wszystkich. Masz takie uprawnienie, bo ja takowego nie dawałem. Wiersza nie czytałem ale chodzi o zasadę.
cytuję
wiersz zamieszczony u nas bardzo się wszystkim podobał, mnie też.
Tadziu ! A słyszałeś o prawie od którego nie ma wyjątków ?
W tym wypadku, nie było oparte na tej zasadzie. Wiersz mi się po prostu podobał. Nie zabierałem wtedy głosu, bo obawiałem się tego, że dam opr, tym, którym się nie podobał, a zabierali głos. Jak ci się nie podoba wiersz, to przejdź obok nie komentując. Taka jest zasada przyzwoitości. Mnie, jak się jakiś post nie podoba, to zwykle pomijam go milczeniem. A pochopny, kasuję.
Z okazji Dnia Kobiet przesadzaj ze słowem "wszystkim". Wszystkim Panom też życzę wszystkiego wszystkiego. Nie będę się wszystkich panów pytał o pozwolenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 14:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A ja nie zgadzam podpisywać się pod wszystkich. Te czasy minęły bezpowrotnie. Wiem wychowany jesteś na tym. I PROTESTUJĘ NIE JESTEM WSZYSTKIM. czy ci się to podoba czy nie Kazimierzu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 15:10
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
A ja nie zgadzam podpisywać się pod wszystkich. Te czasy minęły bezpowrotnie. Wiem wychowany jesteś na tym. I PROTESTUJĘ NIE JESTEM WSZYSTKIM. czy ci się to podoba czy nie Kazimierzu

"WSZYSTKIE KOBIETY LACZCIE SIE", i na Manifę w swoim mieście 8go Marca w Międzynarodowym Dniu Kobiet, walczyć o wszystkie swoje prawa dla wszystkich przyszłych pokoleń kobiet,Apeluję w imieniu wszystkich mężczyzn, Kazimierz, były komuch.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 15:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja uparcie protestuję nie wszystkich. I nie wszystkim kobietą daję kwity. Tym co miałem dać dałem. Nie będę robił z siebie błazna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 16:54
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Panowie !!! Wstyd mi za Was urządzacie pyskówkę a przecież Nuria założyła ten wątek z myślą,że komuś przyda się informacja o czytaku i dyskusja z tym związana.
Jestem szczęśliwą posiadaczką cytaka ponieważ jestem osobą niedowidzącą i czytanie książek sprawia mi trudność. W laptopie mam zainstalowany program powiększająco-mówiący Lunar Plus więc mogę korzystać z komputera bez większych trudności.
Czytak to odtwarzacz ksiązek mówionych zapisanych cyfrowo na kartach CF
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 16:59
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Czytak.



Chciałabym dowiedzieć się czy ktoś korzysta z czytaka i jak radzi sobie z kartami . Chciałabym zapisać sie do Centralnej Biblioteki Związku Niewidomych aby samemu ściągać i nagrywac książki na kartę. Może ktoś wie jak to zrobić
Pozdrawiam Elżbieta
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie O Ty Tadeuszu!

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ja uparcie protestuję nie wszystkich. I nie wszystkim kobietą daję kwity. Tym co miałem dać dałem. Nie będę robił z siebie błazna.

Czy chodzi o celownik liczby mnogiej od rzeczownika kobieta?
Jeśli tak,to wyłącznie kobietom.
Czy chodzi o kwity czy może o kwiaty? A tak w ogóle to z kobietami trzeba jak dotąd- spokojnie i czule ,bo będą płakać,a po co ci to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Oby tylko wszyscy pisali tak poprawnie. Każdemu się zdarzy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:16
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Czytak?

Cytat:
Napisał Nuria
Swego czasu uczestniczyłam w warsztatach dziennikarskich. Na koniec wydaliśmy gazetę , którą nazwano "Nasze Trzy Grosze". Miałam przyjemność być jej redaktorem. Przesyłam link do artykułu o czytakach.
http://www.gg.bt.pl/admin/pdf/90122648798452.pdf

Może komuś na forum się przyda taka informacja ) Pozdrawiam.

Gratuluję wydawania gazety ,a także polskiej nazwy tego potrzebnego urządzenia ,nazwanego czytak.Brawo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:19
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Nie miej mi za złe...

Cytat:
Napisał tadeusz50
Oby tylko wszyscy pisali tak poprawnie. Każdemu się zdarzy.

Proszę ,Tadeuszu ,nie chmurz się na mnie.Twoje posty są wspaniałe,bo pełne ważnych myśli,a te tam chochliki to na pewno wyraz emocji.Wybacz mi,to skrzywienie zawodowe sprawdzacza.Już nie będę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Proszę ,Tadeuszu ,nie chmurz się na mnie.Twoje posty są wspaniałe,bo pełne ważnych myśli,a te tam chochliki to na pewno wyraz emocji.Wybacz mi,to skrzywienie zawodowe sprawdzacza.Już nie będę.
Słusznie Elizko, pogłaszcz jeszcze po główce, podejmij pod nóżki i nie zapomnij zmienić wody w kwiatach, bo się jeszcze jedyny w swoim rodzaju Tadeusz na ciebie obrazi i co wtedy zrobisz biedna dziewczyno. Jedyny mądry, bezbłędny, każdemu wytknie, nowicjusza pogoni, bo przeciez On wszystko może, bo nie jest wszyscy. Coś mi się wydaje, że na szczególne życzenie wielu Pań mamy na forum nie tylko Idola, ale również fanclub.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elizko wszystko jest w porządku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 17:55
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Kwiatek na jutro dla"dziennikarek" z gazety "Nasze Trzy Grosze",dla Elżbiety V i dla Mai 59
http://0803.pl/k,RWxhfDE=
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gelontologia - co to takiego ? Bajadera07 Profilaktyka i zdrowy styl życia 11 26-02-2009 12:49
Terroryzm - co to takiego ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 26 05-01-2009 01:45
Partnerstwo - co to takiego? kufa86 Społeczeństwo - wątki archiwalne 79 03-04-2008 10:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.