menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:02
misiek misiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 30
Domyślnie Siada mi psychika


Witam. Jestem od 3 lat opiekunem osoby starszej.Chorej na Alzheiemra. Zaczyna mi siadac psychika. Nie moge spac. mam problemy z pracą, z agresją. odeszła mi wszelka radośc życia.Zaczynam sie wykańczac. Byle co mnie wytrąca z równowagi. Depresja. Zwatpienie. Czy ktos byl w podobnje sytuacji? Jak dac sobie radę? Czy są jakies sposoby, zeby sie nie wykonczyc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:14
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Misiu - w każdym okręgu są napewno stowarzyszenia pomagające opiekunom tych chorych poszukaj w necie - najszybciej w goglach. Trzymaj się pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Misiu - w każdym okręgu są napewno stowarzyszenia pomagające opiekunom tych chorych poszukaj w necie - najszybciej w goglach. Trzymaj się pozdrawiam.
Jadziu misiek zakłada już kolejny wątek w jednym dostał odpowiedzi. Nawet podałem mu z google linka by nie musiał szukać. Zaczynam się obawiać, że on sam cierpi - choruje na Azhaimera. Pogubił się. To jest moje osobiste odczucie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:29
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Spróbuj dotrzeć do literatury o ludziach świadczących długoterminową opiekę. Powinieneś coś znaleźć już w najbliższej bibliotece. Hasłowo może to wyglądać tak: starość, starzenie się, syndrom wypalenia, opieka nad przewlekle chorym człowiekiem.
Jeśli nie znajdziesz tam recept na rozwiązanie problemu, to chociaż zrozumiesz, co się z Tobą dzieje, a to już trochę ułatwia funkcjonowanie.
Nie wpadasz już czasem w samoobwinianie, że jesteś wrednym opiekunem, a powinieneś mieć serce na ręce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:39
misiek misiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 30
Domyślnie

Dziekuję bardzo za opowiedzi i zainteresowanie. Ja jestem nowy na takich forach, kiepsko się poruszam po nich. Faktycznie coś mogłem poplątac z tymi wątkami. Za zamieszanie przepraszam. To wynik mojej nieporadnosci. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Tadeusz ma rację,że się nieco pogubiłem. I dosłownie, i w przenośni.
A tak poważnie, no to piszę przecież dlatego, że mam problem. I z tą opieka, i ze sobą, a także z poruszaniem sie po forum. Ale się nauczę.teraz tez nie wiem, czy dobrze odpowiedź zamieszczam. Zaraz sie okaże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:42
misiek misiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 30
Domyślnie

Dziękuję Tadeusz. Masz rację. Pogubiłem się. Także w tych wątkach. Jestem początkujący. Nigdy wcześniej nie udzielałem się na żadnym podobnym do tego forum. Przepraszam za zamieszanie i dziękuję za informację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tu kliknij i masz część odpowiedzi
http://www.klub.senior.pl/wroclaw/t-...3234-4188.html
kliknij na swój nick i poszukaj wątków założonych przez siebie. Domyślam się co odczuwasz. Przeżyłem to ja i moja mama z babcią. To jest straszne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

To nie na temat ale na profilu Misiek ma postów "0" a przecież widać że co najmniej 3 napisał. Taki napis się pojawia jak chcę wątki lub posty poszukać:

Nieprawidłowy Użytkownik. Jeśli dotarłeś tutaj z prawidłowego linku, proszę poinformować o tym błędzie webmastera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
To nie na temat ale na profilu Misiek ma postów "0" a przecież widać że co najmniej 3 napisał. Taki napis się pojawia jak chcę wątki lub posty poszukać:

Nieprawidłowy Użytkownik. Jeśli dotarłeś tutaj z prawidłowego linku, proszę poinformować o tym błędzie webmastera.
Kaziku w profili jest faktycznie 0 postów a widzę ,że jest 6. kliknąłem na jego nick w poście i pokazała się wiadomość "zobacz wszystkie posty napisane przez użytkownika" po kliknięciu pokazuje się cała jego historia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jadziu misiek zakłada już kolejny wątek w jednym dostał odpowiedzi. Nawet podałem mu z google linka by nie musiał szukać. Zaczynam się obawiać, że on sam cierpi - choruje na Azhaimera. Pogubił się. To jest moje osobiste odczucie.

Czy wy zawsze musicie docinac nowym uczestnikom Forum? ALZHEIMER - nie nalezy tego nikomu zyczyc.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Czy wy zawsze musicie docinac nowym uczestnikom Forum? ALZHEIMER - nie nalezy tego nikomu zyczyc.
Moja miła Basieńko. Ganiam za Miśkiem i próbuję go naprowadzić na właściwe tory. A ty jak zwykle chcesz sprowokować drakę. Zobacz co i gdzie wcześniej napisałem. Nie życzyłem nikomu może ty innym alfabetem czytasz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:22
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
Witam. Jestem od 3 lat opiekunem osoby starszej.Chorej na Alzheiemra. Zaczyna mi siadac psychika. Nie moge spac. mam problemy z pracą, z agresją. odeszła mi wszelka radośc życia.Zaczynam sie wykańczac. Byle co mnie wytrąca z równowagi. Depresja. Zwatpienie. Czy ktos byl w podobnje sytuacji? Jak dac sobie radę? Czy są jakies sposoby, zeby sie nie wykonczyc?
to mamy wspólny temat ,moja mama choruje na tą chorobę (nawet nazwa nie przechodzi mi łatwo przez gardło)już7 lat ,opiekuję się nią wspólnie z ojcem ,jak sobie dać radę nie wiem .wiem tylko jaka to choroba i jak ciężko żyć z taką osobą .nie wiem czy osoba którą sie opiekujesz jest leżąca ,czy chodzi? moja mama jeszcze chodzi ,ale nie panuje nad fizjologicznymi potrzebami .trzeba ją nakarmić ,a apetyt jej
dopisuje ,ubrać umyć .nie wiem co mogę ci poradzić .sama
borykam się z tym problemem , trzeba być naprawdę mocnym psychicznie żeby to znieść .jeśli chcesz jeszcze porozmawiać ,wymienić się doświadczeniami to pisz.bądź silny ,wiem że to trudne ale przecież musimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:27
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kaziku w profili jest faktycznie 0 postów a widzę ,że jest 6. kliknąłem na jego nick w poście i pokazała się wiadomość "zobacz wszystkie posty napisane przez użytkownika" po kliknięciu pokazuje się cała jego historia.
A u mnie tak jak napisałem. Znowu sprawdziłem-jest ten sam komunikat.

Marbello-to w końcu kto choruje? On czy inna osoba? Nie pamięta że zakładał wątek-można to sprawdzić na swoim profilu. Gdyby cudzy wątek nie mógł znaleźć, to co innego. Za 2 tygodnie założy kolejny? Nie jestem adwokatem Tadzia, mówię od siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Moja miła Basieńko. Ganiam za Miśkiem i próbuję go naprowadzić na właściwe tory. A ty jak zwykle chcesz sprowokować drakę. Zobacz co i gdzie wcześniej napisałem. Nie życzyłem nikomu może ty innym alfabetem czytasz.
Cytat:
Napisał tadeusz50
Jadziu misiek zakłada już kolejny wątek w jednym dostał odpowiedzi. Nawet podałem mu z google linka by nie musiał szukać. Zaczynam się obawiać, że on sam cierpi - choruje na Azhaimera. Pogubił się. To jest moje osobiste odczucie.


Ciagle uwazam, ze to co napisales do Miska nie jest eleganckie i powinnes go przeprosic. Z ta choroba nie ma zartow, to tragedia - kazdego z nas moze ona spotkac....mnie tez! Tu nie chodzi o draki, tu chodzi o elegancje w stosunku do czlowieka, ktory ma powazny problem i szuka wsparcia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Pyskówki nie będzie
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:35
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jadziu misiek zakłada już kolejny wątek w jednym dostał odpowiedzi. Nawet podałem mu z google linka by nie musiał szukać. Zaczynam się obawiać, że on sam cierpi - choruje na Azhaimera. Pogubił się. To jest moje osobiste odczucie.
wiesz to że w ten sposób potraktowałeś osobę z problemem świadczy o tobie ,,,mam podobny problem i uwierz trudno uzyskać jaką kolwiek pomoc ,jest lektura na temat tej choroby ,ale to akurat opiekunowi nie bardzo się przydaje .więc nie mów czegoś o czym nie masz pojęcia .najprosciej nie zabierać głosu na tematy nam obce .nie mam zamiaru cię obrażać .tylko tak wygląda ten problem znam go z autopsji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zamiast odpowiedzi
misiek misiek is online now
Początkujący

Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 6
Domyślnie
Dziękuję Tadeusz. Masz rację. Pogubiłem się. Także w tych wątkach. Jestem początkujący. Nigdy wcześniej nie udzielałem się na żadnym podobnym do tego forum. Przepraszam za zamieszanie i dziękuję za informację.
Odpowiedź z Cytowaniem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:50
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przy kazdym Oddziale psychiatrycznym istnieje Poradnia wspomagajaca opiekunów- i tylko psychiatra po rozmowie powie co masz robic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czemu miłe forumowiczki nie udzielały porady wcześniej?
http://www.klub.senior.pl/opieka/t-o...tml#post322751
http://www.klub.senior.pl/opieka/t-s...tml#post324910
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 18:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
Witam. Jestem od 3 lat opiekunem osoby starszej.Chorej na Alzheiemra. Zaczyna mi siadac psychika. Nie moge spac. mam problemy z pracą, z agresją. odeszła mi wszelka radośc życia.Zaczynam sie wykańczac. Byle co mnie wytrąca z równowagi. Depresja. Zwatpienie. Czy ktos byl w podobnje sytuacji? Jak dac sobie radę? Czy są jakies sposoby, zeby sie nie wykonczyc?
Miśku, poczekaj, mam nadzieję, że ktoś znający te problemy odpowie na Twoje pytania.
Wielu użytkowników forum pracuje lub jest w ciągu dnia zajęta.
Lepiej by było, żeby odpowiedział na Twoje pytania albo fachowiec, albo ktoś doświadczony podobnie jak Ty.
Zaglądaj co jakiś czas.
Powodzenia Ci życzę

PS Do kłócących się na tym wątku: uspokójcie się, do diabła!
Czy to ważne, kto choruje???? Przestańcie wydziwiać na temat kto gdzie kiedy powinien pisać!
Ktoś potrzebuje pomocy. To jest ważne!!!
Nie umiesz pomóc - nie wchodź tu, żeby się mądrzyć, besserwisserze!

PS Jeszcze Wam przypomnę, że na nasze forum wiele osób przychodziło po pomoc. I zostali tak potraktowani, że kilka zostało z nami. Pomyślcie nad tym!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 10:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.