menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:41
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
. Nie chcę się z Tobą spierać,gdzie jest większa korupcja, w Polsce, czy w Israelu. Szkoda mi czasu na poszukiwanie "danych" w internecie. Wystarczyło tylko,że w wyszukiwarce wpisałem: " bribery corruption,physicians, Israel" a otrzymałem tyle linków, że szkoda mi czytać. Podam tylko jeden link i kto chce niech go czyta.Tylko 13% Izraelczyków uważa, że rząd dobrze walczy z korupcją.
Apeluję do Ciebie ! Zaprzestań tych napaści na Elę i zostaw te nasze kłopoty CBA : http://www.ynetnews.com/articles/0,7...725548,00.html

A handel nielegalny organami malych Palestynczykow ...to co prawo czy bezprawie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:58
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
...Zaprzestań tych napaści na Elę i zostaw te nasze kłopoty CBA...
Nie lacze Eli z korupcja lekarzy, ale jezeli masz na to jakies dowody to zglos sie sam do CBA. Ja pisze o wynikach sledztw.
Acha, znowu piszesz w liczbie mnogiej. Zawsze wymieniaj w czyim imieniu piszesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 14:11
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Alkoholizm przyczyną śmierci kilkunastu śląskich lekarzy

- Odsetek pijących lekarzy jest taki sam jak w całym społeczeństwie, ale przypadki eliminowania tych osób z zawodu są znacznie rzadsze - ocenił szef Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, dr Maciej Hamankiewicz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 14:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Albert, kiedyś Dorn powiedział, i chyba miał rację, skorzystaj:
"Z głupcami nie wdawaj się w spór nawet, jeśli mają tytuły naukowe"
Nie wiem, czy powiedział to zgodnie z prawem, zgodnie z wyczuciem, czy zgodnie z bezprawiem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 02:26
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
A handel nielegalny organami malych Palestynczykow ...to co prawo czy bezprawie?
Po co pytasz skoro sam piszesz, ze jest to handel nielegalny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 00:36
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Polska jest normalnym krajem z normalnymi problemami, nareszcie, uff
Te wszystkie problemy sa ludzkie, nie tylko polskie, dziwi mnie tylko, ze nikt tego nie zauważyl i wszyscy dali sie w kanał wpuścić....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 01:20
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Ponieważ temat dotyczy oceny (dobra-czy zła) dodam swoje watpliwości.Znam troszkę świat lekarski i nigdy,powtarzam nigdy nie słyszałem o łapówkach a już jakowyś cennik łapówkarski to raczej wymysł niż fakt.Dlaczego teraz ktoś miałby dawać łapówkę?i za co?Przecież są prywatne gabinety i ustalony cennik usług a po aferze Ziobry żaden lekarz, taki prawdziwy z powołania nie weźmie nic w "łapę" bo byłby skończony,nie wie przecież czy to nie prowokacja w dodatku nagrywana.Przez marne 100 czy nawet 1000 zł miałby zmarnować swoje lata nauki i to ciężkiej,przecież to nonsens i absurd.Ale co do NFZtu i całej reformy to jedno trzeba powiedzieć, BĘDZIE JESZCZE GORZEJ i nie dlatego że nie ma pieniedzy ale dlatego że nie ma wykształconych lekarzy i nie będzie.Czy ktoś to czytajacy zdaje sobie sprawę jak wyglada i jak kiedys wyglądało uzyskanie przez lekarza specjalizacji.To co jest obecnie to nie tylko horror to po prostu ZBRODNIA dokonywana na NARODZIE po przez brak pieniędzy na podyplomowe kształcenie lekarzy.Za kilka lat leczyć nas bedą nie lekarze a "znachorzy" wprawdzie po studiach ale bez żadnego doświadczenia i praktyki.Nie zdziwie sie wówczas, że bedą chcieli jakichś "łapówek" za ryzyko które podejmują "krojąc" pacjenta, pewnie po kilku zgonach na stole wreszcie się nauczą ale ci pierwsi, mam nadzieję że ja do nich nie bede należał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 03:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie wibi

wibi-rób co jakieś 4 linijki przerwę [użyj enter] ale tak żeby inna myśl była przedzielona. Tak "ciurkiem" mogę czytać, ale kilku na seniorku taka forma zniechęci. Nie gniewaj się. Tak myślę tylko.

Na temat. Jaka jest służba zdrowia to TV pokazuje. W kolejkach nawet dochodzi do rękoczynów. Sprzedać szpital-to też głupie. Mam kasę jak Kulczyk no to kupiłem. Chcę zarobić. Inaczej bym trzymał kasę na 5,5% w banku. Jak myślisz będzie lepiej? Z NFZ tyle samo kasy co dla szpitala który kupiłem. Tyle gotówki wydane, a ja chcę zysk. dla wyjaśnienia -nie jestem Kulczyk i mam emeryturę.
Pisałem o tym.

Dlaczego było weto sprzedaży szpitali i reszty- też pisałem. Pis był przeciw-tak się mówi. Ale SLD również.
Dość pisania-wiele razy już pisałem, i Religa też mówił, ale do senatu Go wpuszczono--pod warunkiem że nie ma głosu.

To za kochanej PO moi drodzy. Brzydki PiS się tylko dziwił takiemu chamstwu marszałka senatu. Natomiast Boni się pocił wtedy, jak nie dawno Chlebowski na konferencji. Ale jeszcze oprócz potu, to zaczął się jąkać. Tylko na tej wstydliwej dla niego konferencji. Tusk kazał sługa musiał i wykonał. Religa nie zabierze głosu bo TV to pokazuje. Czy miał obrzydzenie wykonując rozkaz Tuska? Może pocenie twarzy o tym mówi? Teraz taki jest Sekuła. To nie ja--słucham mądre głowy--Sekuła będzie izolowany.

To znaczy, ze mu łapy nie podadzą? Ci których chronił to na kolację zaproszą. Może nawet na Florydzie. Reszta posłów nawet z PO, go oleje. Murzyn wykonał co kazano.
Zero honoru też i uczciwości. Tak mówią dziennikarze--ja tylko słucham i mam takie samo zdanie.

Ps -nie jestem Kulczyk. To była symulacja co bym zrobił-gdybym kupił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 10:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Ponieważ temat dotyczy oceny (dobra-czy zła) dodam swoje watpliwości.
O łapówkach też Cię popieram, jakoś nawet mi na myśl nie przyszło żeby dawać, nikt nie wymagał, również od moich znajomych, mity o łapówkach ciągną się za nami i jeszcze trochę pociągną, wszędzie są ludzie różni, także wśród lekarzy...
Ale sytuacja w szpitalach będzie taka jak jest dopóki szpitale będą państwowe, czyli wszystkich, czyli nikogo. Miałem okazję widzieć i państwowy i nie państwowy, jakaś różnica i to bardzo widoczna była , na korzyść nie państwowego.... a Kulczyka Krauze i podobny wygonić z Polski bo po co maja inwestować u nas, bo to szatany, bo to..... Chroń nas ..... przed takim myśleniem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
wibi-rób co jakieś 4 linijki przerwę [użyj enter] ale tak żeby inna myśl była przedzielona. Tak "ciurkiem" mogę czytać, ale kilku na seniorku taka forma zniechęci. Nie gniewaj się. Tak myślę tylko.

Dzieki za uwagę,bede pamietał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
O łapówkach też Cię popieram, jakoś nawet mi na myśl nie przyszło żeby dawać, nikt nie wymagał, również od moich znajomych, mity o łapówkach ciągną się za nami i jeszcze trochę pociągną, wszędzie są ludzie różni, także wśród lekarzy...
Ale sytuacja w szpitalach będzie taka jak jest dopóki szpitale będą państwowe, czyli wszystkich, czyli nikogo. Miałem okazję widzieć i państwowy i nie państwowy, jakaś różnica i to bardzo widoczna była , na korzyść nie państwowego.... a Kulczyka Krauze i podobny wygonić z Polski bo po co maja inwestować u nas, bo to szatany, bo to..... Chroń nas ..... przed takim myśleniem.....

Oooops.
Ja dawałam łapówkę.
Onkologowi z Częstochowy. Moja teściowa umierała mając 43 lata, a on dawał nadzieję.
Sporo nas wydoił, jak na 3 miesiące życia po rozpoznaniu raka szyjki macicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 02:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Służba zdrowia - dobra czy zła?

jak pomoże w zdrowieniu to dobra a z tym to różnie bywa.
Zależne jest od ludzi w tej służbie, od ich kwalifikacji i możliwości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 10:34
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Oooops.
Ja dawałam łapówkę.
Onkologowi z Częstochowy. Moja teściowa umierała mając 43 lata, a on dawał nadzieję.
Sporo nas wydoił, jak na 3 miesiące życia po rozpoznaniu raka szyjki macicy.
A kiedy to było? mówmy o teraz, i też nie powiem, że nie znajdą się tacy co to chcą, ale jest ich coraz mniej.. już jednak dostają kasy więcej i ludzie też trochę zmądrzeli więc pod tym względem jest jednak dużo lepiej,
A moim zdaniem jakieś niewielkie opłaty, dopłaty ze strony pacjenta za wizytę (5-10zł) rozładowało by znacznie sytuację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 09:54
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Hm, zła czy dobra???
Wiadomo wszędzie są ludzie i ludziska. W przeciągu ostatnich czterech miesięcy byłam dwukrotnie operowana i miałam wspaniałą opiekę od najniższego do najwyższego szczebla. Panie salowe, pielęgniarki oraz lekarze po prostu cudowni. Przy drugiej operacji bardzo zależało mi na czasie bo chciałam jak najszybciej wrócić do pracy. Pan Doktor bez żadnego oglądania sie na "wyrazy wdzięczności" przesunął termin zabiegu o miesiąc. Wysoki poziom leczenia, wysoka kultura.... wszystkim życzę takiej opieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 16:38
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale sytuacja w szpitalach będzie taka jak jest dopóki szpitale będą państwowe, czyli wszystkich, czyli nikogo. Miałem okazję widzieć i państwowy i nie państwowy, jakaś różnica i to bardzo widoczna była , na korzyść nie państwowego.
Zastanawia mnie ten sposób rozumowania,nie,nie dotyczy to jip tylko dlaczego tak się dzieje.Przecież i państwowe i prywatne maja te same pieniadze otrzymywane z NFZtu więc albo to wina nieudolności kierownictwa albo jakaś inna przyczyna?

Pokuszę się o podanie przykładu tej innej,znanej mi sytuacji gdy chodziło o prywatyzację Pogotowia Ratunkowego w pewnym mieście. Otóż pewien młody człowiek otrzymał w czasach rządów AWSu (obecnie nazwanego PO) zadanie sprywatyzowania tej usługi.Nie był lekarzem ani człowiekiem z branży medycznej potrzebował więc specjalisty, lekarza który byłby pewnego rodzaju "parawanem" za którym mógł ukryć swoje, niecne praktyki.Złożył więc propozycję mojej znajomej aby została jego zastępcą i bez ogródek zaproponował bajeczne wynagrodzenie oraz wprowadził w technikę tej prywatyzacji.Miała ona polegać na takim wydawaniu pieniędzy żeby tą instytucję bardzo szybko doprowadzić do upadku i jako upadłą sprzedać.Znajomą ta propozycja zamroziła,odpowiedź negatywną dała za dwa dni gdy już to zamrożenie z niej opadło.Pogotowie zostało sprywatyzowane i funkcjonuje teraz jako Ratownictwo Medyczne którego udziałowcem jest ten co propozycje składał.Może więc i w przypadku szpitali chodzi o to samo?


I dodam jeszcze jedno, w Ciechocinku jest sobie takie sanatorium kolejowe, bardzo dobrze funkcjonujące do tej pory ale mające pecha,mianowicie długoletni dyrektor tego sanatorium miał w zeszłym roku zawał i wylew,teraz podobno żyje ale w stanie "rośliny" (bez urazu).Pod koniec ub.roku PKP postanowiło sprywatyzować to sanatorium którego dyrektorem w ramach "konkursu" został psychiatra p.Krzysztof Tronczyński- informacje o nim mozna znaleźć np.w google.Ciekawi mnie jak ta prywatyzacja tam bedzie przeprowadzona bo już teraz mam sygnały, że dzieje sie bardzo źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 16:51
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Wibi-Ewiko
zabieracie głos na forum we własnym imieniu
czy tylko jako anonimy
nie lubię anonimów i takiego kadzenia!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 16:58
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Wibi-Ewiko
zabieracie głos na forum we własnym imieniu
czy tylko jako anonimy
nie lubię anonimów i takiego kadzenia!!

A Pan wypowiada się podpisując pełnym nazwiskiem i imieniem? I o jakim kadzeniu pan mówi? bo tego nie rozumiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 17:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Zastanawia mnie ten sposób rozumowania,nie,nie dotyczy to jip tylko dlaczego tak się dzieje.Przecież i państwowe i prywatne maja te same pieniadze otrzymywane z NFZtu więc albo to wina nieudolności kierownictwa albo jakaś inna przyczyna?
Ale prywatny może pomyśli, że jak ma drogie urządzenie to trzeba wykorzystać i pracować na nim na trzy zmiany, a Państwowy to wszystkich, czyli nikogo więc po co się męczyć, postawić w piwnicy i niech stoi, lepiej potem zastrajkować i kasa i tak będzie i długi znikną,,
Kasa z NFZ będzie i tu i tu ale oprócz tej kasy można właśnie zarobić na pracującym dłużej urządzeniu, na przyjmowaniu bardziej zasobnych ludzi poza godzinami, dużo można, nie wiem czy do końca dobrze myślę, ale takie też były założenia min. Kopacz....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 19:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Wibi-Ewiko
zabieracie głos na forum we własnym imieniu
czy tylko jako anonimy
nie lubię anonimów i takiego kadzenia!!

Jasiu, wrzuć na luz.
Zobacz mój profil.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 19:12
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

No cóż i tu widać jak potrafimy dyskutować. Dla niektórych jest to obce pojęcie. Jasinku, Twoje insynuacje są niedorzeczne. Rozumiem że każdy kto ma inne zdanie jest Twoim wrogiem .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bardzo chora służba zdrowia wankabor Choroby, badania, terapie 48 22-01-2018 16:19
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 22:12
ZŁA MACOCHA czy kochana macoszka ??? Lila Rodzina bliższa i dalsza 14 20-03-2009 21:30
Muzyczny koncert zyczen cz.VI.....piosenka jest dobra na wszystko. Karol X Muzyka - wątki archiwalne 507 27-11-2008 17:39
Muzyczny koncert zyczen cz.V - piosenka jest dobra na wszystko... Karol X Muzyka - wątki archiwalne 565 26-07-2008 22:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.