menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 09:54
pan_tobiasz pan_tobiasz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 5
Domyślnie kobiety po 50-tce i bunt


Witam
jestem dziennikarzem i przygotowuję program telewizyjny o kobietach po pięćdziesiątce, które postanowiły się "zbuntować". Pisząc o buncie mam na myśli np takie sytuacje:
- kobieta po wielu latach pożycia małżeńskiego postanowiła się rozwieść z mężem
- kobieta odeszła od męża do innego faceta - niekoniecznie młodszego
- po wielu latach bycia kurą domową kobieta powiedziała swojemu mężowi mniej więcej tak: "przez całe życie byłam kurą domową, nie czułam się kobietą, teraz to się powinno zmienić" i zażądała od męża "szaleństwa, imprez, Kanarów i seksu".
Narazie chciałbym sprowokować dyskusję, później - kto wie - może któraś z Pań chciałaby wystąpić przed kamerami?
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 10:53
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Pytanie ?

W Ewe Drzyzgę się Pan bawi? Takie kawałki są zarezerwowane dla JEJ programu raczej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 11:55
pan_tobiasz pan_tobiasz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 5
Domyślnie

być może, arczia. fakt faktem - poszukuję takich kobiet i bardzo by mi na rozmowie z nimi zależało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Na razie

Cytat:
Napisał pan_tobiasz
Witam
jestem dziennikarzem i przygotowuję program telewizyjny o kobietach po pięćdziesiątce, które postanowiły się "zbuntować". Pisząc o buncie mam na myśli np takie sytuacje:
- kobieta po wielu latach pożycia małżeńskiego postanowiła się rozwieść z mężem
- kobieta odeszła od męża do innego faceta - niekoniecznie młodszego
- po wielu latach bycia kurą domową kobieta powiedziała swojemu mężowi mniej więcej tak: "przez całe życie byłam kurą domową, nie czułam się kobietą, teraz to się powinno zmienić" i zażądała od męża "szaleństwa, imprez, Kanarów i seksu".
Narazie chciałbym sprowokować dyskusję, później - kto wie - może któraś z Pań chciałaby wystąpić przed kamerami?
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
to ja Panu nie pomogę, ale pragnę zauważyć, że kobieta zarówno ta przed jak i po pięćdziesiątce buntuje się od dawna i nie musi wcale żądać rozwodu, wyjazdu na W.K., czy innych jeszcze atrakcji. Oczekuje Pan sensacji, a nie prawdziwych przyczyn buntu kobiet, choć właśnie temu zagadnieniu warto byłoby się przyjrzeć. Ale to mało efektowny i niemedialny temat, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:29
pan_tobiasz pan_tobiasz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 5
Domyślnie

Pani Polu - ma Pani zupełną rację. Problem polega na tym, że o "buncie" kobiet przed 50-tką mówi się często, często się pisze i tak dalej. O "buncie" kobiet po 50-tce mówi się bardzo mało. Inne przykłady owego buntu już mam. Tzn. kilka Pań już zdecydowało się opowiedzieć o ich buncie. Teraz bym potrzebował kobiet, które zbuntowały się w ten sposób - właśnie przez rozwód albo odejście do innego albo jak pisałem zmiana "koncepcji" związku (z kury domowej w wyzwoloną kobietę pewną siebie etc). Dlatego też o takich kobietach pisałem w tym poście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie bunt u progu jesieni

mam wrażenie, że wiem, o co panu chodzi-niestety, bunt jako zjawisko socjologiczne zazwyczaj kojarzy się z młodością,która prze do przodu, kieruje się emocjami, nie rozsądkiem i doświadczeniem.Dojrzałe kobiety cenią raczej stabilizację, poczucie bezpieczeństwa, boją się zbyt radykalnych zmian- może sa zmęczone wieloletnią pracą zawodową, wychowywaniem dzieci, codziennymi problemami i teraz marzą raczej o odpoczynku, a nie o wywracaniu swego życia do góry nogami.to wcale nie znaczy, że rezygnują ze zmian. robią to powolutku, małymi kroczkami, bez robienia zbytecznego szumu i to je cieszy.Oczywiście sa to moje subiektywne refleksje..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:42
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

A poza tym denerwuje mnie operowanie stereotypami-kura domowa zmienia sie w pewną siebie kobietę..!Czy wg pana kobieta, która poświęciła się rodzinie nie może miec poczucia własnej wartości, nie może byc dumna z tego, co robi?nie może być zadbana, oczytana,mająca swe osobiste zainteresowania?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 18:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Ja jestem zbuntowaną kobietą po 50-ce. Doszłam do wniosku, że już niczego nie muszę i robię wyłącznie to co mi sprawia frajdę. Przez wiele lat zajmowałam się domem /zawodowo też pracowałam/ nigdy nie czułam się z tego powodu kurą domową chociaż nie miałam czasu na prowadzenie "innego bardziej kolorowego życia". Wielu mężczyzn dzięki takim "kurom domowym", o których mówi się często z przekąsem i ironią miało możliwość zrealizowania się w życiu zawodowym i nie tylko. To one brały na swoje barki dla dobra rodziny zbyt duży ciężar, nikt tego nie zauważał o docenianiu już nie wspomnę. Na szczęście nic nie trwa wiecznie i przychodzi taki moment, w którym się mówi: "basta" niczego nie muszę mogę tylko chcieć. Taki moment nadszedł w moim życiu i robię wreszcie to co chcę.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-03-2007 o 18:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:15
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

a dlaczego "po pięćdziesiątce"
Nigdy nie byłam "zbuntowana",zawsze robiłam to co chciałam.po prostu nie rozumiem.że w związku jedno moze ograniczac drugie,a mam w sąsiedztwie takie przykłady

Ostatnio edytowane przez emka46 : 31-03-2007 o 08:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:24
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Miła Emko - bo im się chyba wydaje, że po 50-ce to już nam się nic nie należy, sądzą że bunt w tym wieku to jakieś dziwactwo. Wkurzają mnie te mądrale... A może tego nie zauważyli, że my buntujemy się przez cały czas...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał emka46
a dlaczego "po pięćdiesiaące"
Nigdy nie byłam "zbuntowana",zawsze robiłam to co chciałam.po prostu nie rozumiem.że w związku jedno moze ograniczac drugie,a mam w ssąsiedztwie takie przykłady
Teoretycznie niby przez całe życie robiłam to co chciałam ale tylko teoretycznie. Nie mogłam iść na plażę wtedy kiedy chciałam bo trzeba było ugotować dziecku obiad i np. zrobić zakupy i pranie po pracy. Nie mogłam kupić sobie upatrzonego ciucha bo były inne ważniejsze wydatki. Teraz nie muszę gotować mogę chcieć, kupuję sobie ciuchy kiedy tylko mam na to ochotę, mogę wyjść gdzie chcę i kiedy chcę i robić to co chcę. Nawet jeżeli ma się bardzo niezalezny charakter a taki mam, na pewnym etapie życia nie da się robić tego co się chce. Poczucie odpowiedzialności jeżeli się takowe posiada na to nie pozwala.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-03-2007 o 19:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Przyszedł wreszcie moment /syn skończył studia i się usamodzielnił/, kiedy z czystym sumieniem mogłam powiedzieć swoim "przyrostkom" spadajcie i zaczęłam naprawdę robić to co chcę a nie to co muszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:48
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Basiu - to piękne!

Widziałam takie hasełko "Balcerowicz nic nie musi!" i poczułam, jak to fajnie. Ale ciągle coś mnie gryzie (czyje sumienie ) jak sobie tak odpuszczam, ciągle moje plany to nie "Kanary" i inne dzikie szaleństwa, tylko "Jak już będę na emeryturze to: będę codziennie odkurzać, gotować zdrowe potraw choćby i pracochłonne itepe. A wcale tego nie lubię
Poszukiwana trutka na nie moje sumienie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Znajdziemy!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 20:04
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

W necie, nieprawdaż ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 20:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Emki

Ale się rozpisałam, Emko prawdziwie wolna poczułam się po przejściu na emeryturę bo przedtem chociaż syn już był samodzielny nie mogłam robić tego co chcę, musiałam chodzić do pracy. Teraz mam w nosie "domowe przetwory", gotowanie kartofelków /których nie jadam/, nie czekam z obiadem na nikogo /raz na 4 dni przygotowuję kilka potraw/ i moja druga połówka po powrocie z pracy odgrzewa sobie jedzenie a potem po sobie zmywa /starannie/, a ja w tym czasie np. udzielam się na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 20:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał an_inna
W necie, nieprawdaż ?
W necie też będziemy szukały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 20:48
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Do Bogdy podzielam Twoje zdanie w calej rozciaglosci /heeee/
i Do Pana Tobiasza a przed czyja niby kamera ktoras z nas mialaby >wystapic>??? Nie jestem ciekawa ... ale po prostu lubie wiedziec .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 20:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Pan Tobiasz

Pan Tobiasz ze swoją "kamerą" nie jest chyba żadnej z nas do szczęścia potrzebny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:36
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Gaduła Basiu...przepraszam

Cytat:
Napisał Basia
Pan Tobiasz ze swoją "kamerą" nie jest chyba żadnej z nas do szczęścia potrzebny?

...ale nie mogłam się powstrzymac ze śmiechu ...

Ja się nie buntuję...

Ja jestem zbuntowana cały czas...

(Dawno się tak nie uśmiałam !)

Ciekawe, czy Pan Tobiasz zalogował się tylko z powodu napisania tego jednego, jedynego wątku ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modelki po 50 –tce - komentarze Jagoda Ogólny 17 28-08-2013 06:57
Australia: kobiety po 50-tce najszczęśliwsze - komentarze Biedronka Ogólny 9 19-03-2010 13:41
Makija kobiety dojrzaej - komentarze malgos651 Ogólny 43 07-01-2008 16:26
Po 70-tce też można harcować - po internecie! jolita eSenior 13 27-11-2007 18:49
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 10:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.