menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 07:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Przemoc emocjonalna tematem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw - komentarze


Komentarz do artykułu: Przemoc emocjonalna tematem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw
--------------------
Przemoc emocjonalna jest równie okrutna jak przemoc fizyczna, nie zostawia ran na ciele ale niszczy psychikę osoby pokrzywdzonej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 08:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Basieńko ,taką przemoc trudno będzie udowodnić,bo obdukcji nie da się zrobić..
Tylko jest nowe zjawisko dla mnie.Zauważyłam w starszych wiekiem małżeństwach,że to kobieta się mści na partnerze...za jakieś tam zaszłości..Biedaczysko słabe i chore,cierpi w milczeniu ,bo co ma zrobić.Choć z reguły zasłużył sobie na taki los..

Od zawsze byłam zwolenniczką rozwodów.W każdym wieku..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 13:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Basieńko ,taką przemoc trudno będzie udowodnić,bo obdukcji nie da się zrobić..
Tylko jest nowe zjawisko dla mnie.Zauważyłam w starszych wiekiem małżeństwach,że to kobieta się mści na partnerze...za jakieś tam zaszłości..Biedaczysko słabe i chore,cierpi w milczeniu ,bo co ma zrobić.Choć z reguły zasłużył sobie na taki los..

Od zawsze byłam zwolenniczką rozwodów.W każdym wieku..

Ja bede taka niedobra staruszka... Juz teraz zaczynam..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 13:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Trudno jest udowodnić taką przemoc

mam koleżankę, która jest maltretowana psychicznie przez swojego męża. Gdybym była na jej miejscu to bym dziadowi pokazała gdzie raki zimują, ona niestety zalicza się do osób przepraszających za to że żyją i z pokorą znosi to co jej malżonek serwuje. Małżonek na każdym kroku "udowadnia" jej jaki szlachetny z niego mężczyzna ............ "bo nikt inny nie by wytrzymał z taką głupią, brzydką, niegospodarną babą". Mają wspólne konto i chociaż moja koleżanka dostaje wyższą emeryturę od swojego męża o 1000 zł musi się tłumaczyć z każdej wydanej złotówki, męża takie reguły gry nie obowiązują. On się nie rozlicza wydaje pieniądze na swoje przyjemności a żonie nie wolno niczego kupić bez akceptacji "pana".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 13:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
mam koleżankę, która jest maltretowana psychicznie przez swojego męża. Gdybym była na jej miejscu to bym dziadowi pokazała gdzie raki zimują, ona niestety zalicza się do osób przepraszających za to że żyją i z pokorą znosi to co jej malżonek serwuje. Małżonek na każdym kroku "udowadnia" jej jaki szlachetny z niego mężczyzna ............ "bo nikt inny nie by wytrzymał z taką głupią, brzydką, niegospodarną babą". Mają wspólne konto i chociaż moja koleżanka dostaje wyższą emeryturę od swojego męża o 1000 zł musi się tłumaczyć z każdej wydanej złotówki, męża takie reguły gry nie obowiązują. On się nie rozlicza wydaje pieniądze na swoje przyjemności a żonie nie wolno niczego kupić bez akceptacji "pana".

Fajnie jakby takiego dziadka dac komus takiemu jak ty Basiu ..na "przeszkolenie"..
Moze to nie jest w koncu taki zly pomysl. he he he he
Zalozyc szkole dla maltretowanych emocjonalnie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 13:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiulek

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Fajnie jakby takiego dziadka dac komus takiemu jak ty Basiu ..na "przeszkolenie"..
Moze to nie jest w koncu taki zly pomysl. he he he he
Zalozyc szkole dla maltretowanych emocjonalnie..
to jest straszne mieć taki uległy charakter temu dziadowi wyrwałabym to i owo z korzeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 13:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basienko

ta uleglosc bedzie do czasu.. Skonczy sie na czyms czego dziadek nie przewiduje..
Szkoda tylko twojej znajomej.. bo w koncu moze wyladowac za kratkami za morderstwo z premedytacja..
Znam takie przypadki ...

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 25-02-2008 o 14:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 14:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Basiu, a nie dałoby się ją jakoś namówić,aby mu przylała ? Z czystej ciekawości ,co też dziadyga zrobi ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 16:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Próbowałam

Cytat:
Napisał Lila
Basiu, a nie dałoby się ją jakoś namówić,aby mu przylała ? Z czystej ciekawości ,co też dziadyga zrobi ?
nic z tego, ona się dziada panicznie boi nie mogę się wtrącać /raz mnie poniosło i mało brakowało żeby dziad ode mnie nie oberwał/ bo to jakby nie było są ich prywatne sprawy.Piszę o ludziach wykształconych pięknie się prezentujących na zewnątrz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 16:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
nic z tego, ona się dziada panicznie boi nie mogę się wtrącać /raz mnie poniosło i mało brakowało żeby dziad ode mnie nie oberwał/ bo to jakby nie było są ich prywatne sprawy.Piszę o ludziach wykształconych pięknie się prezentujących na zewnątrz.

a moze ona jest masochistka i to jej odpowiada??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 16:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
a moze ona jest masochistka i to jej odpowiada??
też się nad tym zastanawiałam chyba jednak nie jest masochistką. Mają 47-letni staż małżeński i po przejściu na emeryturę zaczęło się u nich to piekiełko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 16:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
też się nad tym zastanawiałam chyba jednak nie jest masochistką. Mają 47-letni staż małżeński i po przejściu na emeryturę zaczęło się u nich to piekiełko.
Czyli dla nas jeszcze nic straconego??? Mamy jeszcze szanse??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 17:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czyli dla nas jeszcze nic straconego??? Mamy jeszcze szanse??
wszystko przed nami. Okazuje się, że jest sporo toksycznych małżeństw z długoletnim stażem. Znam małżeństwo bezdzietne, oboje są inżynierami budowlanymi kiedy pracowali było wszystko jak należy. Robili karierę zawodową, mieli osiągnięcia bo ich projekty były realizowane do tej pory mogą oglądać swoje "dzieła" np. szpital w W-wie. Oboje byli dyrektorami w biurach projektowych ........... kiedy przeszli na emeryturę czar prysł jak bańka mydlana i w tej chwili są zgorzknialymi starymi ludźmi mającymi do siebie pretensje o byle co.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 25-02-2008 o 17:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 17:26
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Ja też zaobserwowałam takie zjawisko u znajomych. Jak pracowali, to wszystko w miarę było o.k., mieli ze sobą niewielki kontakt, bo większość czasu spędzali w pracy i poza domem. Po przejściu na emeryturę po prostu w ich małżeństwo trafił szlag, kłócą się bez przerwy i to najczęściej w obecności innych, wypominają stare zaszłości, jedno drugiemu przeszkadza we wszystkim...że za długo śpi, że mlaska, że ciągle siedzi w łazience...normalnie horror...
Myślę, że to dopada ludzi którzy nawet w trakcie trwania małżeństwa nie byli sobie bliscy, byli razem bo tak było wygodnie, jedno drugiemu nie wchodziło w paradę, ale jak przyszło być ze sobą cały czas, nastąpiła nuda i okazało się, że są dla siebie właściwie obcy...nie mają o czym rozmawiać, tylko wałkują swoje żale...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 17:58
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Basiu, a nie dałoby się ją jakoś namówić,aby mu przylała ? Z czystej ciekawości ,co też dziadyga zrobi ?
Odda, wykorzystując przewagę fizyczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:01
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
temu dziadowi wyrwałabym to i owo z korzeniami.
Próbowałaś kiedyś zrobić to facetowi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Odda, wykorzystując przewagę fizyczną.

Nie zgadzam się z powyższym. Dziadygi w pewnym wieku,szczególnie takie niemożliwe,rekompensują brak sił fizycznych -upierdliwością..

Do takiego wniosku doszłam ,obserwując takie związki,gdzie on wygląda jak giez na kobyle i dorównuje temuż siłą rażenia,przy niemożności dania kopa przez zrozpaczoną klacz..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:05
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
ta uleglosc bedzie do czasu.. Skonczy sie na czyms czego dziadek nie przewiduje..
Wystąpiłam o rozwód po 27 latach małżeństwa z przemocowcem. Lepsze to niż ladowanie na twardej pryczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:08
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
to jest straszne mieć taki uległy charakter.
Kobiety żyjące z przemocowcami wcale nie są bardziej uległe od innych. To przemocowcy są wyjątkowo brutalni i wyrafinowani w swoich manipulacjach. Ile matek nie pęknie pod wpływem szantażu dobrem dziecka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 18:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Baburko

Cytat:
Napisał baburka
Próbowałaś kiedyś zrobić to facetowi?
napisałam o wyrywaniu jak doskonale wiesz w przenośni ale miałam męża, który usiłował stosować przemoc fizyczną i psychiczną w domu. Był ode mnie wyższy o 17 cm, wysportowany, silny kiedyś podniósł na mnie rękę skończyło się to przegryzieniem skóry na jego łapie /bardzo długo goi się ugryzienie przez człowieka/, rozcięciem głowy od uderzenia patelnią, oczywiście oberwałam ale nie byłam dłużna, drapałam swoimi długimi pazurami do krwi, gryzłam, kopałam, waliłam w łeb czym popadnie. Nigdy więcej na mnie ręki nie usilował podnieść.Wtedy nastąpił koniec mojego małżeństwa, mieszkaliśmy razem dla dobra dziecka /tak mi się wtedy wydawało, że dobro dziecka tego wymaga/ i przemoc psychiczną stosowaliśmy oboje w stosunku do siebie zrobilam się w tym naprawdę niezła nieskromnie powiem, że lepsza od faceta który chciał mnie zdominować. To był koszmar, w obecnym zwiąku jestem od prawie 26 lat i nigdy nie zdarzyło się żeby doszło między nami do awantury, cichych dni, upokarzania partnera.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 25-02-2008 o 18:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
potrzebuję Państwa pomocy!:) Magnolia Hobby, pasje 1 11-03-2008 20:39
mieszkanie zakładowe -Pomocy!!!!!! sandi Dom, wnętrza, ogród 6 20-02-2008 14:52
Potrzebuję Państwa pomocy! Magnolia Różności - wątki archiwalne 34 06-01-2008 17:59
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.