menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 14:19
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Frido, pogódź się z Brakiem. Nie da się go niczym zastąpić, ale można spokojnie z zaleczonym żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 14:29
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Musisz koniecznie znaleźć sobie towarzystwo - absorbujące tak, żeby przysłoniło horyzont wraz z tymi, którym się zdaje że Cię już wykreślili ze swego życia, swojej pamięci, swoich uczuć. Jeżeli zrobisz tak, to przyschnie
Problemów nie wolno przyklepywać, a już na pewno nie jest rozwiązaniem upatrywanie na nich lekarstwa w drugim człowieku. Wielkim błędem byłoby poszukiwanie miłości mocno zabarwionej rodzicielstwem u życiowego partnera.
Poza tym zanim zaneguje się macierzyńskie/ojcowskie uczucia należy im się bardzo dokładnie przyjrzeć. Może nie są takie, jakich by się oczekiwało, ale czy nie ma ich wcale? Miłość przybiera wiele twarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 14:31
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Basiu, a może przyjęłaś ich takimi, jakimi są?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 15:00
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie

Istnieje pojęcie "toksyczni rodzice" i trudno wtedy mówić o przebaczaniu ...można byc tylko albo odrzuconym albo odrzucającym...ale zawsze z poczuciem olbrzymiej krzywdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 16:00
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

...hmmm...czasem potrzeba obiektywnego spojrzenia na to wszystko...serdecznie WAM dziękuję...ponoć też czas leczy rany...a może czas pokochać swój bagaż,unieść się z klęczka i spojrzeć przed siebie...Wiem,że tak wiele od NAS samych zależy...każdego dnia stajemy się trochę lepsi, bądź trochę gorsi ale bogaci "o wczoraj"... "Basiu, a może przyjęłaś ich takimi, jakimi są?"....myślę,że w tym szaleństwie jest metoda...może powierzyć się czasowi... Życzę wszystkim miłego weekendu i owocnego ładowania baterii na kolejny tydzień naszego "jestestwa"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 16:01
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

ten czas jednak mnie prześladuje heh...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 17:54
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał szekla
można byc tylko albo odrzuconym albo odrzucającym...ale zawsze z poczuciem olbrzymiej krzywdy.
Odrzucając najbliższych doznajemy podwójnego bólu, do jednego dodajemy drugi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 18:03
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał frida
"Basiu," a może przyjęłaś ich takimi, jakimi są?"....myślę,że w tym szaleństwie jest metoda...może powierzyć się czasowi...
Nazwanie prawdy po imieniu, pogodzenie się z nią nie oznacza, że zaniknie poczucie BRAKU, ale krzywdy - ryzykuję - choć trochę tak. Łatwiej wtedy żyć. Ot, wypadek losowy jakich wiele... Co spotyka innych, może dotknąć i nas.
Ponad leczniczą moc czasu w podobnych przypadkach przedkładam przerobienie problemu. Jeśli udałoby Ci się wybaczyć, co nie oznacza zapałać miłością rodzinną, będziesz wolna. Dobrze jest wyjść od zrozumienia. Ktoś wcześniej odwoływał się już do wiedzy o alkoholiźmie jako chorobie, równie przydatna jest charakteryzująca DDA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 19:38
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Mnie się wydaje, że trudno tutaj zająć jakiekolwiek stanowisko. To co pisze Frrida to jest bardzo okrutne dla niej przeżycie. Nie zawsze jest łatwo przebaczyć, wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jak chodziłam jeszcze do szkoły miałam koleżankę, której rodzice byli alkoholikami. To co ona i jej rodzeństwo przeżywali, nie da się opisać...rodzice wszystko przepijali. Ale z tej rodziny tylko ona wyszła na prostą, jej brat i siostra pociągnęli za rodzicami. Ona skończyła szkołę, wyszła za mąż, miała swoje dzieci...a pogodzić się z rodzicami nie zdążyła, bo zapili się na śmierć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-02-2008, 11:32
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Lęk przed odrzuceniem

Stereotypy, oczekiwania, niezwerbalizowane potrzeby i pytania... Ciężki to balast na barkach naszych bliskich, jeśli nie są pewni naszej miłości. Lękiem przed odrzuceniem będą się karmiły nieporozumienia, osiągające czasem absurdalne rozmiary. A i my sami musimy zakładać, że jesteśmy wystarczająco kochani, by być sobą według własnego projektu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 15:58
Marian K Marian K jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dąbrowica
Posty: 3
Domyślnie Ja tak samo tęsknie

Cytat:
Napisał frida
Czy myślicie,że można przestać tęsknić za rodzicami...skoro oni mają ciebie daleko w nosie a ty mimo upływu lat,mimo krzywd jaką ci wyrządzili....tęsknisz za nimi......Czy więzy krwi są tak silne,że nie można o nich zapomnieć... Tyle życia tracę...zamiast, dać sobie z nimi święty spokój...to serce tęskni... Z kim podzielić radości życia, z kim się smucić, z kim... sama.....tylko jak ich się pozbyć z pamięci, z serca jak????? buziaki
Moja matka mnie tez zostawiła w szpitalu w 1951 r 10 lat temu ją odnalazłem i znowu mnie porzuciła bo nie powinienem jej odnaleśc ,to naprawde boli. A ona twierdzi że to moja wina że ją znalazłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 16:16
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Marianie, pewnie dlatego tak twierdzi, bo skoro porzuciła Cię po urodzeniu fizycznie, to tak samo wyrzuciła Cię z serca i z głowy.
A może było jej wstyd i miała wyrzuty sumienia, a nie umiała sobie z tym poradzić.
To musi boleć okropnie, ale jedynym wyjściem jest chyba o niej zapomnieć, chociaż z drugiej strony nie wiem czy to jest takie proste.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-11-2009, 22:51
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Marianie, z własnego doświadczenia znam ból zadany przez osobę najbliższą. Niestety są "przypadki" których zrozumieć ani tym bardziej wybaczyć nie da się ,choć chcielibyśmy bardzo. Myślę, że należy cierpliwie poczekać aż blizna (jak ktoś wcześniej napisał ) zrobi się całkiem cieniutka.I żyć dalej!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 03:34
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał frida
Czy myślicie,że można przestać tęsknić za rodzicami...skoro oni mają ciebie daleko w nosie a ty mimo upływu lat,mimo krzywd jaką ci wyrządzili....tęsknisz za nimi......Czy więzy krwi są tak silne,że nie można o nich zapomnieć... Tyle życia tracę...zamiast, dać sobie z nimi święty spokój...to serce tęskni... Z kim podzielić radości życia, z kim się smucić, z kim... sama.....tylko jak ich się pozbyć z pamięci, z serca jak????? buziaki

Jesteś częścią nich ale czy oni wiedzą, że ich kochasz..słyszeli to od Ciebie?
Dzielić się możesz ze wszystkimi (radością czy smutkiem)
a dlaczego chcesz się pozbyć ich z pamięci, serca? hm
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 07:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Jesteś częścią nich ale czy oni wiedzą, że ich kochasz..słyszeli to od Ciebie?
Dzielić się możesz ze wszystkimi (radością czy smutkiem)
a dlaczego chcesz się pozbyć ich z pamięci, serca? hm
Ponieważ znam trochę relację Ewy-fridy pomiędzy nią a rodzicami wcale się nie dziwię jej postom na ten temat. Więcej nie mogę napisać bo sępy czekają.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 10:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Tez sie nie dziwie postom Tup Tusia. Znam jej smutna historie. Zatrzymam sie na tym, bo jak powiedziano "sepy czekaja". I co najsmutniejsze i okrutniejsze, ze te sepy w przypadku Ewuni dzialaly i dzialaja z ukrycia, poza plecami w haniebny sposob. Miedzy nami nie wiem jaki maja w tym cel, ale to sa fakty!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 02:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Tez sie nie dziwie postom Tup Tusia. Znam jej smutna historie. Zatrzymam sie na tym, bo jak powiedziano "sepy czekaja". I co najsmutniejsze i okrutniejsze, ze te sepy w przypadku Ewuni dzialaly i dzialaja z ukrycia, poza plecami w haniebny sposob. Miedzy nami nie wiem jaki maja w tym cel, ale to sa fakty!!!

skoro jest sprawa niedogadania z rodzicami w/g niej to proponuję aby zostawić ten stan rzeczy a okazjonalne kartki słać. Może kiedyś zmiękczą ich serca pod warunkiem, że będzie na prawdę miała ochotę to robić.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 05:43
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witam .

Wydaje mi się że Tup-tus to zrobi.
Nawet gdy te kartki miałyby iść do nikąd. .

Do tych co ta kartka będzie adresowa,przeczytają i po kolejnym razie głęboko się nad tym zastanowią.Może ich męczy wstyd i myślą a zostawimy to tak a czas pokaże co dalej!!!.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 08:58
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Frida,
zauważ, że co najgorsze już dawno minęło. Usamodzielniłaś się, skończyłaś studia i zawdzięczasz to sobie. Nikt Cię nie popychał, nie wyrąbywał przed Tobą ścieżek, pokonałaś wiele trudności. Teraz staraj się nie rozczulać nad sobą, tylko się docenić. Jesteś wspaniałą kobietą. Wiem, że nostalgia, tęsknota, ale świat nie jest pusty, znajdzie się ktoś do współodczuwania, kochania, do rozmów....Wśród nas też nie jesteś sama, możemy pobabciować, zmniejszyć to puste miejsce wokół Ciebie. Mimoza, jasinek, ja i wiele osób czekamy na Twoje posty w Melinie, autentycznie Cię lubimy. Pomyśl o nas, gdy Cię chandra dopadnie....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 11:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Frida,
zauważ, że co najgorsze już dawno minęło. Usamodzielniłaś się, skończyłaś studia i zawdzięczasz to sobie. Nikt Cię nie popychał, nie wyrąbywał przed Tobą ścieżek, pokonałaś wiele trudności. Teraz staraj się nie rozczulać nad sobą, tylko się docenić. Jesteś wspaniałą kobietą. Wiem, że nostalgia, tęsknota, ale świat nie jest pusty, znajdzie się ktoś do współodczuwania, kochania, do rozmów....Wśród nas też nie jesteś sama, możemy pobabciować, zmniejszyć to puste miejsce wokół Ciebie. Mimoza, jasinek, ja i wiele osób czekamy na Twoje posty w Melinie, autentycznie Cię lubimy. Pomyśl o nas, gdy Cię chandra dopadnie....

Tup Tusiu, podpisuje sie pod BG - reszte znasz z praktyki, hihihihi. Buziaki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.