menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 18:18
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Smutny PowerPoint Viewer2007

Cytat:
Napisał Wodniczka
Odinstalowałam sobie Power Point 2007, i ponownie zainstalowałam, przed uruchomieniem go wyłączyłam komputer, odczekałam trochę, i ponownie włączyłam komputer, a program dalej nie działa mi ((

Dla Ciebie Wodniczko i dla wszystkich:
czym innym jest PAKIET MICROSOFT OFFICE 2007 (płatny, w jego skład wchodzi m.in.Power Point 2007, Word 2007 oraz Excel 2007, czyli pakiet biurowy), a czym innym program: Power Point Viewer 2007 (darmowy DO OGLĄDANIA prezentacji).

Pytałaś, dlaczego Ci nie działa PowerPoint Viewer2007. Po uszkodzeniu partycji było możliwe, że jakieś komponenty uległy zniszczeniu i ponowna instalacja mogła przynieść dobry skutek.
Jeśli teraz piszesz, że zainstalowałaś Power Point 2007 (PŁATNY - jesteś pewna, że go kupiłaś?) to się zgubiłem
Być może to była wersja próbna (np. 30-dniowa, czyli trial), która wygasła?
Jeśli nie możesz oglądać prezentacji, to musi pojawiać się jakiś komunikat... Jaki? Co się dzieje przy kliknięciu w prezentację? Czy możesz ją nam przesłać na pomoc@e-asystent.com ? wtedy spojrzymy, czy plik nie jest uszkodzony i czy poprawnie się otwiera u nas.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości
  #42  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 18:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jaga-Sprawdziłem-priv przyjmujesz.
  #43  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 18:38
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie Jesteście KOCHANI

Jolitko,Tadziu,Kazik mam nadzieję,że często WAM ktoś mowi,ze jestście KOCHANI.Skrzynkę mam prawie pustą a moje priv do Was nie poszly.Jutro zacznę od nowa,bo już dziś nie mam siły.Ale i tak nie rozumiem-zapytam po "chłopsku".Czy jeżeli piszę post na kilku wątkach to powinnam mieć rosnące nr. a w pewnym momencie na kilku wątkach mialam 109?Wiem ,że w pewnym momencie "zrobilo" się 110 i 111 ale o co chodzi/np.komputer nawala?
  #44  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 18:48
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jaga, gdy piszesz priv to muszisz wpisać tytuł. Powinno póść jeżeli masz pustą skrzynkę.
  #45  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 19:22
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Zosiu, żadne "..spolszczenie"

Nie chcę mieszać w tych postach.
Panowie E-Asystent na pewno są lepsi, więc ich słuchaj.
Ale ponieważ w #37 pytasz mnie "o jakie składniki chodzi", więc odpowiadam.
Panowie E-As w poście #41 wyjaśnili. Chodzi o pakiet Microsoft Office 2007. Sprawdź czy go masz, przez: Start>Wszystkie programy>Microsoft Office> strzałka w prawo, i masz wszystkie 9 składników.
Mówią, że jest płatny, to im wierz.
Natomiast M.O. PowerPoint Viewer 2007, który prawdopodobnie jest Ci potrzebny, znajdziesz przez: Start>Wszystkie programy, i na samym dole go masz.
O ile ostatnio go zainstalowałaś. Pamiętaj, ściągnąć to nie wszystko, trzeba jeszcze zainstalować. Pewnie wiesz o co mi chodzi. Powodzenia. S.
  #46  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 19:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Cytuję Ciebie-ale to do Jagi pisanie.

Cytat:
Napisał sagula
Jaga, gdy piszesz priv to muszisz wpisać tytuł. Powinno póść jeżeli masz pustą skrzynkę.

Właśnie ktoś już tu tak miał że po ang. wyświetliło się jej "wpisz tytuł" (ostatnia czynność do wykonania to była) jak zapytała i się dowiedziała to zaraz mi wysłała priv. Moja skrzynka na pewno przyjmuje.
  #47  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 22:17
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie JUż poszło

Sagulko Tobie też dziękuję .Bylo po angielsku zgadza się Kaziu,wypelnilam i poszło.Dobranoc i Miłych snów Wam życzę.
  #48  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:19
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

O to jak się robi „przywracanie systemu” prosiła bronczyk-ale nie na tym wątku, tylko na „ciekawe miejsca w sieci” –post z 17 grudnia #282. Tylko przypadkiem na ten wątek zajrzałem, szukając czy jest coś nowego ciekawego. Tam się nie zadaje pytań o pomoc tylko wkleja linki jak się w sieci coś interesującego znajdzie. Dlatego tu wklejam to co opracowałem, a tam dałem informacje żeby było łatwiej znaleźć.

Teraz będzie 6 postów, mam przygotowane-proszę przez jakieś pół godziny tu nie pisać, aby wszystkie były po kolei.
Dziękuję.
  #49  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Klikamy: Start, Wyszukaj, Pliki lub foldery i mamy obraz jak wyżej. Wpisujemy „przywracanie systemu” i klikamy „Wyszukaj teraz”
Pojawi się taka ikonka. Przeciągnij to na pulpit i kliknij. Puste okno wyszukiwania już nie potrzebne-zamknąć.
  #50  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Po kliknięciu ikonki będzie jak wyżej. Zaznaczyć „utwórz punkt przywracania” no i kliknij „dalej”
  #51  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Wpisz „dziś” i klikaj „Utwórz” ---właśnie utworzony został punkt przywracania i pojawi się o tym informacja. To będzie podobne okno j.wyżej, ale na czerwono będzie data i godzina utworzenia.. Zamknij okienko—więc znowu będzie na pulpicie tylko ikonka. Możesz po złapaniu wirusa nie dostać się do tej ikonki. Przenieś ją na następną partycję-jeżeli Twój „twardziel” HDD jest podzielony na partycje. Przenieś na inną partycję--nie tą pierwszą „C” gdzie masz Windowsa. I zapamiętaj sobie gdzie to będziesz mieć.
Jeżeli nie masz dysku podzielonego na partycje-to nie ma wyboru. Zostawisz na pulpicie wtedy łatwo znaleźć lub gdzieś to upchniesz.
  #52  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:26
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



A to już jest „przywracanie”. Po długim czasie jak złapiesz wirusa (życzę Ci aby nigdy) to wiesz gdzie masz tą ikonkę schowaną. Kliknij i masz taki obrazek. Tym razem zaznaczysz „przywróć mój komputer…….” No i oczywiście „dalej”
  #53  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:28
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Tu pisze że ten dzień nie ma jeszcze punktu przywracania. To dzisiejszy dzień. Bo ja tylko symulowałem aby porobić zrzuty ekranu. Nie klikałem „utwórz” więc nie mam punktu z dzisiejszą datą. Ale mam wcześniejszy i to mi wystarcza.-bo w międzyczasie nie instalowałem żadnych nowych programów. To jest BARDZO WAŻNE. Bo jeżeli mam stary punkt przywracania (np. z przed miesiąca) i w między czasie zainstalowałem cokolwiek, to to zniknie. Znikają programy które instalowałem przez ten miesiąc, ale wirus, który jest też programem zniknie również. A ja najwyżej zainstaluję jeszcze raz co mi znikło. W końcu dużo tego nowego się nie instaluje przez miesiąc. Dlatego po każdej instalacji dobrze jest zrobić nowy punkt. Stary będzie wtedy ale i nowy też. To na następnym obrazku.

Zrzuty ekranu robiłem po północy, a kalendarz pulpitowy przerzuci datę po ponownym urucomieniu kompa. Stąd ta dziwna nieściłość dat.
  #54  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Przy nazwie miesiąca mam strzałki. Jadę w lewo i mam grudzień ub.r. Ostatnia data jest 18-ty i ją wybieram. Mam do wyboru i użycia jeszcze 1,12 i 13 grudzień. Widać to bo dni są pogrubione. Wybrałem 18-ty (najeżdżam kursor i raz klik) teraz klikamy „dalej” i obserwuję. To trochę potrwa. Potem restartuje się samoczynnie komputer. Więc to będzie około 15 minut. To załatwia jakieś 90% wirusów i trojanów. Ale to moja opinia. Niestety bywają też takie które przywracanie systemu nie załatwi. Leczenie programami anty wirusowymi też złośliwca nie „zabije”. Zostaje niestety formatowanie partycji. Dlatego ja mam podzielony dysk na partycje. Na „C” mam Windows i programy zainstalowane, na 2-ch pozostałych mam dokumenty, fotki i wiele różnych. Nawet „Ulubione” czasem robię kopię i tam przechowuję. Formatuję partycję „C” a pozostałe są bezpieczne i nie ruszane. Najpierw „punkt przywracania” używam, formatowanie i instalowanie programów (mam ich dużo) to ostateczność jak nic nie pomoże. Całe wszystkie ustawienia zabierają mi 5 godzin. Mimo wprawy i posiadania wszystkich używanych programów na CD.
  #55  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 13:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Koniec sesji. Czekam na ewentualne pytania.
Bronczyk -napisz mi na priv że znalazłaś.
  #56  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 17:15
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 331
Domyślnie

Stefan witam i już odetchnęłam z ulgą,ściągnęłam inną wersję Power PointViewer 2003 odpukać że, na razie mogę ogladąć prezentacje pps.
Pozostawiam coś do pooglądania sobie ..

http://odsiebie.com/pokaz/1292334---0d64.html
__________________
Zosia
  #57  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 19:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Wszystkim miłośnikom obrazków, piosenek, filmików

przesyłam dwa linki:
- świetne forum dla osób pobierających pliki z serwisów hostingowych:
www.urlforum.info

- serwis do pobierania filmów, wideoklipów na You Tube:
www.pobieraczyoutube.pl


Pozdrawiam. S.
  #58  
Nieprzeczytane 10-01-2009, 00:07
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 331
Domyślnie

Stefanie już wszystko jest u mnie ok. prezentacje przeglądam. Dzięki serdeczne za instrukcje i informacje .
__________________
Zosia
  #59  
Nieprzeczytane 10-01-2009, 18:54
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Mam problem z zarejestrowaniem się. Podaję nick, email a gdy dochodzi do hasła to ciągle mi odrzucają że nieprawidłowe. Jak to jest z tym hasłem? Myślałam że to ja wymyślam jakieś hasło i podaję jakie chcę.
  #60  
Nieprzeczytane 10-01-2009, 19:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Mam problem z zarejestrowaniem się. Podaję nick, email a gdy dochodzi do hasła to ciągle mi odrzucają że nieprawidłowe. Jak to jest z tym hasłem? Myślałam że to ja wymyślam jakieś hasło i podaję jakie chcę.
Basiu, hasło jest takie jakie podałaś przy rejestrowaniu. To tak jak powiedzmy w banku. Nie masz dostępu do pieniędzy złożonych na hasło bez podania tego prawidłowego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.