menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 13:35
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Konieczne wyjaśnienie okoliczności

powiedziałabym, że niezależnie nawet od procesu, należy wyjaśnić nam, społeczeństwu, jak to tam właściwie wygląda;

wczoraj generał Petelicki mówił o tym, gdzie się "podziewają" talibowie - że w ciągu dnia mieszkają w tych "spokojnych wioskach", uprawiają pola, a nocą wychodzą na akcje.
Sugerował, że to właśnie sami talibowie narażają ludność cywilną - czyli swoje własne rodziny - na wojenne niebezpieczeństwo.

Nasi partyzanci w czasie II wojny (nie porównując oczywiście racji!!! i innych okoliczności, tylko sposób działania) też szukali pomocy w wioskach - przecież musieli brać skądś żywność, dowiadywać się o działaniach wroga wśród ludności cywilnej, itp. Oczywiście nasi partyzanci nie mieszkali wśród cywili - ale i tak narażali ich w jakimś sensie. Ale przecież ta "ludność cywilna" wiedziała co jej grozi - mimo to, były całe wioski bardzo zaangażowane w pomoc. Bo przecież to był wspólny wróg!

Czy przypadkiem nie jest tak, że dla tamtejszej ludności to MY jesteśmy wspólnym wrogiem?
Nie wiem, a chciałabym wiedzieć, zanim sobie wyrobię własną opinię o tym wydarzeniu...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #22  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 16:13
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Rodziny żołnierzy skarżą się na armię

http://www.tvn24.pl/0,1529213,0,1,wiadomosc.html
Pewnie dlatego tak to wygląda bo jest to pierwsza sprawa tego rodzaju w naszym kraju.
Oby okazała się ostatnią.
__________________
  #23  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 17:40
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie wojna

Tyle , co ja wiem , majac meza oficera i trzech synow zawodowych zolnierzy, to wiem tyle ,ze zolnierz nie idzie na patrol czy na akcje bez rozkazow dowodcow.W tej sprawie musza odpowiadac oficerowie i sztab.Tylko w Polsce jest tak , ze odpowiada ten co nie moze sie bronic. W tym wypadku , zolnierz...e. To popierwsze , a po drugie to jest nie nasza wojna tylko Ameryki , do niebezpiecznych zadan sa Polacy. Wiem , ze Polska jest w NATO, jak by przestali w chodzic Ameryce w d..... to nikt by Polski nie zmusil w braniu udzialu jako okupanta , bo takimi sa, taka prawda. Awganie sa w swoim kraju i bronia swojej OJCZYZY ; TAK JAK NASI PARTYZANCI BRONILI POLSKI NA PADAJAC I ZABIJAJAC OKUPANTOW.Tez zabijali cywilow niemieckich. Pozdrawiam i mam nadzieje , ze sa tacy co mnie rozumia.
  #24  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 17:47
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Liduszka też nie wierzę ze zrobili to sami w jakimś bandyckim amoku. Jestem pewien ze wykonali czyiś rozkaz, ale obawiam się też ze to oni zostaną kozłami ofiarnymi a ten nadgorliwiec wydający rozkaz otrzyma ordery a nie wyrok.Tez zgadzam się z opinią ze to my jesteśmy okupantami a Afgańczycy mają się prawo bronić wszelkimi sposobami zresztą to samo jest w Iraku.
PS Bardzo mi sie nie podoba lekceważenie Afgańczyków nawet na tym forum to tacy sami ludzie jak my a ponadto są u siebie i bronią się jak potrafią albo inaczej na ile srodków im starczy
  #25  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 17:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Liduszko, Stanleyu

mam takie samo zdanie, takie same odczucia. Jesteśmy okupantami w Afganistanie, Iraku, sprawa powinna być bardzo dokladnie zbadana i opinia publiczna poinformowana czyj rozkaz nasi chłopcy wykonywali.
  #26  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 17:55
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

MON powinien zorganizowac obroncow dla polskich zolnierzy.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #27  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Krwawe wesele

tutaj artykuł na ten temat:
http://wiadomosci.onet.pl/1645237,11,item.html
  #28  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:20
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Piszecie< jesteśmy okupantami w Afganistanie! Dla mnie to nie jest tak jednoznaczne. Tam rozkład poglądów jest jak 50 do 50. Część społeczeństwa chce żyć normalnie, kształcić się rozwijać, mieć okno na świat. Pod rządami talibów, zamykane były szkoły, kobiety sprowadzane do roli przedmiotów. Nieprawomyślni byli karani i zamykani.Nastąpiła zmiana, ale dawne się broni.Misja ONZ wspiera nowe.Jasne, że lepiej by naszych żołnierzy tam nie było.Bo to nie tylko narażanie ich zycia, ale również wojenna demoralizacja.Wyrażnie pokazują to filmy przedstawiające Polaków, na misji w dawnej Jugosławii.Obawiam się też o obiektywizm wyroków sądowych wobec żołnierzy, którzy tam nie zachowali się chwalebnie. Będą one obciążone względami politycznymi. A z drugiej strony, kogo winić za to, że wraz z likwidacją WSI, zniszczono zaplecze logistyczne.Skąd niby żołnierz ma wiedzieć, że w wiosce żyją ludzie sprzyjający lub wrodzy talibom.Wywiadowców wymiotło.
  #29  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 19:32
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Haniu a dlaczego uważasz ze to my wiemy lepiej jak mają żyć w Afganistanie? I dlaczego ten styl życia koniecznie trzeba ustalać przy pomocy pięści?
  #30  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 20:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Haniu,napisałaś to tak, jak i ja myślę.Ten styl życia ich ,wcale mnie nie obchodzi.Jeżeli obchodzi to NATO ,to mnie obchodzą przede wszystkim nasi chłopcy..
Oni mogą sobie obcinać prawe dłonie,kamienowac kobiety i zabijać na każdym rogu.Ale nasi chłopcy walczą w warunkach dżihadu.Mogą pójść nerwy .Nie powinno dojść do zabicia kobiet i dzieci,ale armia ma im zapewnić obronę. A także przesłuchać dowódców.
  #31  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 20:29
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Armia dobrze zoorganizowana powinna miec wysoce szkolone kadry zwiadowcze - gdyby tak bylo prawdopodobnie nie doszloby do tej tragedii tylu rodzin .. tu i tam ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #32  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 22:09
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Haniu a dlaczego uważasz ze to my wiemy lepiej jak mają żyć w Afganistanie? I dlaczego ten styl życia koniecznie trzeba ustalać przy pomocy pięści?
Gdyby nie późna godzina wieczorna, to pogrzebałabym w necie, by wkleić Ci fakty. Ale o tej godzinie, piszę to co pamiętam (może źle pamiętam) to talibowie zostali "obaleni" przez swój własny naród. Chyba przegrali wybory. Powstała nowa władza, bardziej ludzka, mniej dogmatyczna.Ale kto był wszechpotężnym panem panującym, tak łatwo nie godzi się z przegraną. Zwolennicy talibów rozpoczeli wojnę partyzancką, która w ich górzystym kraju może ciągnąć się w nieskończoność.Nie mówiąc już o tym, że kraj ten daje schronienie wszelkiej maści terrorystom. To matecznik , w którym rodzą się przywódcy i wojownicy muzułmańskiej świętej wojny.Uważasz, że reszta świata ma siedzieć cicho i się nie wtrącać. Moim zdaniem bardzo ryzkowna strategia.Może głupio myślę, ale tak myślę!

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 21-11-2007 o 22:12.
  #33  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 22:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak ale to byly jednak kobiety i dzieci i nie mozna szukac tego typu usprawiedliwien .To samo dzialo się w Wietnamie i na innych okupowanych terenach w wykonaniu roznych armii z zdecydowanym wskazaniem na Amerykanow .Co nie oznacza ,ze w pozostalej czesci nie podtrzymuje wcześniej wyrazonego zdania .
Czyli bez szumu medialnego ,sprawiedliwy wojskowy sad ,dokladne zbadanie sprawy i pociagniecie do odpowiedzialnosci równiez ,a moze przede wszystkim dowodztwa.Generalnie zas uwazam ,ze wszelkie interwencje wojskowe pod światlym protektoratem US w krajach o kompletnie innej kulturze ,obyczajach i potrzebach sa najwieksżą zbrodnią i nieporozumieniem jakiej doswiadcza ludzkosc.Pomagac -tak -jedzeniem ,woda ,edukacją ale nie wtrącac się jwe wszystko Jakim prawem!!!! Tym bardziej ,ze jesli nie wiadomo io co chodzi to zawsze chodzi o wielkie pieniadze wplywy i wladzę.To naiwne ,wiem .Ale moge sobie troche porobic za naiwną dla odmiany
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 21-11-2007 o 22:49.
  #34  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 23:05
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Małgosiu! Ja żołnierzy nie usprawiedliwiam. Ale to był jeden pocisk wystrzelony ze znacznej odległości. Wystrzelony prawie na oślep. Chyba nie ten, co go wystrzelił był najbardziej winny!
  #35  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 23:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Haniu - ja ich równuież nie osadzam -jak napisalam ..Czyli nie ma miedzy nami sporu w zasadzie.Tylko ,ze tak sobie ogolnie pomyslalam.Może glupio.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #36  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 09:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

No i jest już jasne,że żołnierze dostali rozkaz.Musiał on być spowodowany pewnością dowódcy iż w owej wiosce jeszcze są talibowie..
Uważam cały czas za naganne aresztowanie chłopców oraz rzucanie ich na glebę,jak bandytów oraz straszenie dożywociem..
Kurcze,ja nie rozumiem .Jest tam wojna czy jej nie ma ?
  #37  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 21:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Masakra w Nanger Khel - ujawniono zeznania żołnierzy

http://wiadomosci.onet.pl/1648535,11,item.html
  #38  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 21:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Piszecie jako cywile nie wiedzac co czuje zolniez na polu walki.
Pytanie tylko,czy Afganistan wypowiedzial Polsce wojne ,po co tam nasi zolnierze sa i strzelaja do bezbronnej ludnosci cywilnej ?
Prosze to rozpatrywac jako zbrodnie wojenna,tam jest wojna do ktorej nas "zaproszono" - za zbrodnie wojenne sie karze !
  #39  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 22:21
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 167
Domyślnie

Jasne, że za zbrodnie wojenne się karze, tylko ja się pytam po co te wojny, gdzie giną niewinni ludzie, których ta wojna nie obchodzi. Oni chcieliby spokojnie żyć, ale nie...bo "duzi chłopcy" lubią zabawy z żołnierzykami, tylko zapominają, że te żołnierzyki może niekoniecznie to lubią...
  #40  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 01:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pytasz : Po co te wojny ?
Na wojnach bardzo dobrze sie zarabia i taka grupa spoleczna jak seniorzy dobrze o tym wiedza.Wystarczy objac spojrzeniem wojny tego juz nowego XXI wieku i przesledzic o co one sie tocza ,kto traci a kto zarabia.
Zolnierzy prosze o to nie winic ,tym bardziej ze w Polsce "naczelni wodzowie" to cywile a zwierzchnikiem jest Pan Prezydent RP. Nalezy wiec zapytac bylego i obecnego Prezydenta dlaczego tam wyslal naszych chlopcow w mundurach.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasi Idole (filmowi) destiny Film, teatr 262 24-09-2022 06:17
Dzień tylko dla wnuka może być pożyteczny - komentarze Basia. Ogólny 20 14-02-2013 11:01
Nasi wspaniali mezczyzni Pani Slowikowa Miłość, przyjaźń, związki, samotność 186 21-07-2008 13:09
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
Sepsa może być wcześniej wykryta - komentarze wipin Ogólny 2 17-01-2007 12:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.