menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 09:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie QUO VADIS...Polsko...XXVIII cz.co z tą Polską


Witajcie w nowej części...

Miłego dnia..
  #2  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech W ramach wczorajszych zaległości

Cytat:
Napisał Lila
A rozdawnictwo jest ogromne.
Państwo, skąpiąc na podstawowe sprawy, jest hojne jak ciocia z Ameryki w niektórych wypadkach.
Owszem, ale rozdawnictwo odziedziczyliśmy po przodkach, czyli PZPR jeszcze, a potem zabrakło odważnych, którzy - ryzykując utratę społecznego poparcia - ruszyliby to, co dawno powinno być wyrzucone. No i żeby przepchnąć rewolucyjne zmiany potrzebna jest większość do przepchnięcia w sejmie, a potem większość do odrzucenia ewentualnego weta.
Winni są wszyscy, absolutnie.
  #3  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Kazik
Cytat:
A wiesz dlaczego informatycy robili obrazki z jabłkami po 8 zł? To wyjaśnię bo Jip też się dziwił. Otóż Donek palnął ta cenę w swoim wystąpieniu. Widać jak dawno temu robił zakupy. Ale to media nie wałkowały tak jak Egipt Jarosława. Dlatego jednym przechodzi bez echa a innym nie.
Tak więc powinno się mówić o wszelkich dyletantach -"zna się na tym jak Tusk na cenie jabłek."
Jeszcze o tych jabłkach obrazek z dedykacją dla Poli i Jip-a.
Tego jest więcej i tylko o cenie jabłek. To nie jest przypadek, bo właśnie na tej cenie [braku znajomości ceny] się wygłupił. Na dodatek dodając że tanie. On ma jabłka na stole przy naradach. A potem może sobie do aktówki zapakować. Wałęsa podobno wędliny do domu woził.
Kazik znowu Lucia mi peka ze śmiechu, jak Ty to fajnie wyszukujesz..?
Teraz pewno będziesz do mnie pisał, że znam się jak Tusk na jabłkach,
No ale wiesz on może myślał o tych jabłkach, które ja kupuję - no tych po 1,80zł /kg a Ty mu zaimputowałeś po 8zł/kg...
Ale Ty myślisz, że to informatycy mnie chcieli przekonać i robili jabłka po 8zł/kg? patrz nie wiedziałem, i po co tyle się narobili jak ja kupuję po 1,80zł/kg,
ale widzisz wyjazd na plażę do Egiptu nie kosztuje 8zł/kg ale więcej, cicho pies wiem, że to nie za kg, ale za sam wyjazd , no i dlatego pewno Egipt Jarosława nie przeszedł bez echa, bo tam ponad 1000zł i pewno bez dodatków a tu tylko 8zł, wiem bo mam zamiar zgodnie z zaleceniami Jarosława pojechać ale do Tunezji to mnie sięgnie jakieś 2000zł, no i widzisz to nie 8zł/kg, no chyba, żebym kupił od razu 250 kg ale to mi zgniją i potem tak będą wyglądać jak na twoim obrazku...
A słyszałem, że Wałęsa za wędliny podobno płacił z rodzinnego, duża rodzina, żona nie pracowała, to co się dziwisz? .....
  #4  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Nie jedź do Tunezji, bo Ci Lucię będą chcieli odkupić za kulawego wielbłąda.

A już jakby, to najlepiej do Mahdii, gdzie ja byłam niedawno.
Będziesz na byłym świętym terenie.
  #5  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Owszem, ale rozdawnictwo odziedziczyliśmy po przodkach, czyli PZPR jeszcze, a potem zabrakło odważnych, którzy - ryzykując utratę społecznego poparcia - ruszyliby to, co dawno powinno być wyrzucone. No i żeby przepchnąć rewolucyjne zmiany potrzebna jest większość do przepchnięcia w sejmie, a potem większość do odrzucenia ewentualnego weta.
Winni są wszyscy, absolutnie.
A Kazik pisze, że nawet Wałęsa zabierał ze stołu wędliny do domu, a Tusk jabłka brał te po 8zł/kg, to jest rozdawnictwo...
  #6  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A Kazik pisze, że nawet Wałęsa zabierał ze stołu wędliny do domu, a Tusk jabłka brał te po 8zł/kg, to jest rozdawnictwo...

Widać robił jabola w balonie ....na balkonie.
  #7  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Gra o polityczne życie?

Rzepa donosi:
Cytat:
Jeżeli PiS nie doprowadzi do reelekcji Lecha Kaczyńskiego, to jego współpracownicy mają trafić na pierwsze miejsca list w najbliższych wyborach parlamentarnych.
Dlatego gromkie skandowanie „Lech Kaczyński!” na kongresie PiS w Poznaniu to nie tyle wyraz aprobaty dla kandydatury brata prezesa, ile raczej efekt zrozumienia, że przyszłość wielu posłów PiS jest bezpośrednio zależna od jego sukcesu.
Przecież reelekcja nie od PiSu zależy, ale od wyborców.
Szefem partii jest prezes i to on decyduje o jedynkach na listach. Też ma takich, którym jest winien wdzięczność za...lojalność i bezgraniczne oddanie, żeby nie powiedzieć bezkrytyczne wspieranie.

No i jeszcze taka uwaga: te wdzięczności w postaci miejsc na listach, czy - w razie wygranych wyborów - miejsca na stołkach niższych (w terenie) i wyższych ( w centrali) dotyczą nie tylko PiSu.
Synekury się należą niektórym, nie?
  #8  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:40
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"niedopuszczenie, by prezes mógł usłyszeć od dziennikarzy życzliwych ideom prawicy, ale niekoniecznie jemu samemu, jakie popełnia błędy wizerunkowe – jest tylko jednym z wielu dowodów na to, jak zgubne dla polityka jest otaczanie się posłusznymi miernotami." nie ja to wymyśliłem ale dziennikarz, którego nie można uznać za nieżyczliwego PISowi zgadnijcie kto,. No i ma dziennikarz rację, szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....
  #9  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jip,

litości, przestań powielać obrazki! Tu jest poważna działka, załóż sobie np. wątek pt. obrazki polityczne albo polityka w karykaturze.
Tutaj szkoda miejsca.
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
[B,. No i ma dziennikarz rację, szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....

No cóż. Przykro mi to stwierdzić po tych paru latach.
Ale jip, w takim razie jesteś pierdolniętym chamem,
niepotrzebnie nobilitującym się rozmowami o polityce.

Obrażając parę tysięcy ludzi z elektoratu tej partii,
pokazałeś iż umiejętność walenia w klawisze,
absolutnie nie przekłada się na umiejętność rozumienia tego,
o czym się wali.
  #11  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:54
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
litości, przestań powielać obrazki! Tu jest poważna działka, załóż sobie np. wątek pt. obrazki polityczne albo polityka w karykaturze.
Tutaj szkoda miejsca.
Pola przestań się wygłupiać, jak mam odpowiadać na wpisy, które są tak fajnie wyszukane, tak ciekawe, tak rozbrajająco rozbrajające, no i jeszcze mam obok psa, który mnie podpuszcza i Lucię, która domaga się czytania wpisów Kazika i mu odpowiadania, i po co potem mam wracać do 100 # wstecz i udowadniać, a tak pokazuję co mi pokazano i sprawa jasna...i sprawa poważna i muszę ją traktować poważnie ...
Poważnie też czytam Twoją dyskusję z Lilą o Żulii i z Pluto i z Kazikiem, a nie z Kazikiem to już mniej poważnie czytam, bo za szczegółowa ..... i...
  #12  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 10:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nawet jak filozof

milczy w mediach i tak jest obecny.
Wszędzie go pełno, w stacjach radiowych, telewizyjnych, boję się nawet lodówkę otworzyć.
Media tęsknią za Palikotem w błazeńskiej szacie. Dlaczego? Odpowiedział na to sam filozof we wczorajszym wywiadzie dla Onetu.
Dzisiaj w radiowej Trójce Czaruś Ł. głowił się nad prawdziwym obliczem filozofa i...mimo obszernego z nim wywiadu, ma ciągle więcej niewiadomych niż pewników.

Sekielski podpadł Januszowi wczorajszym filmem. Będzie procesik? Nie będzie, filozof nie ma czasu, szykuje się do nowej roli.
  #13  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pola przestań się wygłupiać, ...
Ja?!
Jeśli już kogoś cytujesz, możesz pomijać obrazki, nie?
Będzie więcej mijsca na tekst i Lila nie będzie musiała tak często starać się o nowy areał.
Miej litość nad nią przynajmniej, że o sobie przez skromność wrodzoną nie wspomnę.
  #14  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No cóż. Przykro mi to stwierdzić po tych paru latach.
Ale jip, w takim razie jesteś pierdolniętym chamem,
niepotrzebnie nobilitującym się rozmowami o polityce.

Obrażając parę tysięcy ludzi z elektoratu tej partii,
pokazałeś iż umiejętność walenia w klawisze,
absolutnie nie przekłada się na umiejętność rozumienia tego,
o czym się wali.
No przegięłaś, bo nie mówiłem o elektoracie a o partii pretensję mam do aktywu partii, a nie do tych co głosowali, i nikogo nigdy nie staram się nazywać chamem nawet z aktywu i mam nadzieję na tym forum nie nazwę, a mój pogląd na temat PISu jest jasny ...ale może masz rację każda ostrzejsza dyskusja z popieraczami PISu kończy się tak jak z Tobą, dziękuję za jasność....
  #15  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lista płac

Ponieważ muszę opuścić na razie działkę naszą, podrzucę żabę.
Polska rozważa nad płacami w Polsce i ubolewa nad niskimi wynagrodzeniami dla...urzędników, a ponieważ zarabiają mało, a chcieliby mieć więcej, ale nie mogą, więc dorabiają sobie innymi sposobami, mniej etycznymi, że tak powiem. Oczywiście nie wszyscy, nie wszyscy, tylko ci bardziej pazerni.

Można oczywiście pochylić się nad niskimi płacami dla urzędników, ale warto też rozważyć...kary, finansowe, płacone z własnej kasy za nieudolność, opieszałość, błędne decyzje.

Już jeden taki w przeszłości wołał głośno: No dobrze, nagrody, a gdzie są kary?
Ale to dotyczyło literatury chyba i też się nie doczekał.
  #16  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Nooo, tego się spodziewałam.
Polski zaścianek urażony jakże mało eleganckim słowem,
skierowanym bezpośrednio do niego,
a które używa z upodobaniem, licząc iż piszące tu kobiety,
będą nad tym przechodzić do porządku dziennego.

Zakłamanie.

Daj się wypowiedzieć psu, a nie obrażaj ludzi, pisząc potem
'co poeta miał na myśli'.

ps. nie jesteś tu jedyny. Czas z tym skończyć.
Znaj proporcjum, mocium panie.
......
To do jipa, który mnie zawiódł dzisiaj nad wyraz.
Też opuszczam działkę.
  #17  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Ledwo posiane

a już chwasty...słowne.

Nie lubię takiego słownictwa, u nikogo, ale jedno mam spostrzeżenie nie od dzisiaj.
Sztuka prowadzenia dialogu powoli odchodzi w przeszłość, że o dobrych manierach nie wspomnę.
  #18  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 12:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Żeby było jasne, nie mam zwyczaju się na nikogo obrażać, najwyżej czasem się wkurzę, więc dobrze może przegiąłem, urażonych przepraszam , może nie powinienem nazwać partii pierdolniętą partią, przepraszam w związku z tym urażonych jeszcze raz... ale raczej .. dobra nie będę pisał co zaścianek miał na myśli bo to nie ma sensu, zaścianek swoje myśli ma...
To tak czasem jest jak ktoś nie ma salonowego wychowania i powie coś bardziej dosadnie.... cicho pies,, a za Ciebie też, no dobrze pies też przeprasza, on mówi, że nie mówił to co myślał, ale gdyby powiedział, to za to by musiał bardziej przepraszać i dlatego przeprasza za to co pomyślał..
A
Cytat:
a już chwasty...słowne.
no to tak jakoś jednostronnie widoczne,...ale niestety widoczne i zbędne...
  #19  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 12:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Pani Ewa istnieje. Podpisaliśmy z nią umowę.

- To jest nieprawda. Poprosiłem żeby zgromadzić dokumenty w ówczesnym sztabie wyborczym. Pielęgniarka jest. Podpisaliśmy z panią Ewą umowę na wykorzystanie jej imienia, nazwiska i informacji o zarobkach. Pamiętam, że to wszystko odbywało się zgodnie z prawem - żeby zabezpieczyć możliwość posługiwania się tymi danymi. Zarzut, że "żadnej pielęgniarki" nie było jest na szczęście nieprawdziwy - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Graś."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss
no to chociaż z tego Tusk się wykręci...... ale smród jest smrodem i zawsze w polityce śmierdzi i to z każdej strony,....
  #20  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 12:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Poseł PiS, choć ma mieszkanie w Warszawie, nie chce zrezygnować z sejmowego hotelu.
Bronisław Komorowski próbował już przekonać posła do opuszczenia sejmowego lokum, poseł nic sobie nie robi z próśb. Wcześniej "Fakt" opisał jak posłowie traktują sejmowy hotel - zapraszają gości i nie płacą za ich nocleg ani złotówki. Jak informuje gazeta, jakiś czas temu w pokoju posła interweniowała straż marszałkowska, bo koledzy głośno śpiewali:„Przemek Gosiewski naszym przyjacielem jest i wicepremierem też”

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...osc_prasa.html

Nie wiem czego marszałek się czepia, przecież to chyba nie wina Gosiewskiego, że ma mieszkanie w Warszawie... no pies dobra , ale gdyby pozbył się mieszkania w Warszawie to gdzie by mieszkał? .. no widzisz i po co się czepiać....?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 518 04-06-2009 17:24
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.