menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 07:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Skoro się wysyła żołnierza na drugi koniec świata, to trzeba się liczyć z tym, że będzie strzelał do wszystkiego, co nie jest w przyjaznym mu umundurowaniu. Wszystko co na wygląd jest obce, to wróg który albo jego zabije albo wcześniej zostanie zabity. Ten przeżyje, kto wcześnie wystrzeli.
  #42  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 03:10
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Prokurator Wyszyński mówił:
Dajcie mi delikwenta, a ja znajdę paragraf.
  #43  
Nieprzeczytane 15-12-2007, 15:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prosze Panstwa w tym wszystkim nie o paragrafy chodzi ale z cala stanowczoscia stwierdzam,ze Polske "wrobiono" w nie swoje wojny i nadal wrabia (przygotowywanie misji w Czadzie -kontygent polski ma liczyc 350 zolnierzy WP).
Kiedy opinia miedzynarodowa juz jest,ze Polacy zabijaja w Afganistanie niewinna ludnosc cywilna i fakt ten ukrywano od sierpnia trzeba bylo cos z tym zrobic. Jest wiec zatrzymanie i proces,oby tylko nie byl on pokazowym ale wszystko wskazuje na to,ze bedzie.
Przypominam,ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu !
  #44  
Nieprzeczytane 15-12-2007, 16:53
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Myślę że warto jednak spokojnie podejść to jednak trudnego tematu. Poniekąd wszyscy tu obecni mają po trochę racji chociaż nie mogę przyjąć do wiadomości poglądu Siekierki ze w Afganistanie wszystko co obce to wróg i należy strzelać to prowadzi do absurdu tym bardziej że to my jesteśmy tam agresorami a nie odwrotnie, Taki sposób postępowania prowadzi właśnie do eskalacji konfliktu a nie o to przecież tam chodzi. A nasi żołnierze wg mojego głębokiego przekonania wykonywali poprostu rozkaz ktoś im podał namiary do ostrzału i wydał rozkaz otwarcia ognia .Pytanie jest tylko kto bo tego niestety dowiedzieć się nie można.Obawiam się ze zrobiono z nich kozłów ofiarnych bo sprawa się wydała.Ciekawostką moim zdaniem jest fakt ze naszym kontyngentem dowodzą Amerykanie a ja po tym jak postępują w Iraku niestety nie mam do nich zaufania i nie wróżę im sukcesów.
  #45  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 13:13
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Polska to nie agresor. Polacy to sludzy az do bolu !
Sluzba zolnierska jest mi znana ,misje za pieniadze NIE.
Ale bylem "ratowac komunizm na rozkaz" w sierpniu 1968 roku w Czechoslowacji ,jako mlody porucznik juz wtedy myslacy "inaczej" niz moi koledzy oficerowie i przelozeni.Trzy miesieczny okres pobytu tam dal mi wiele do zrozumienia ,nawet na temat "bohaterstwa" sojuszniczej armii radzieckiej. Wprawdzie nikt nikogo za tamten okres nie sadzil nawet tych co popijanemu strzelali ale porownujac z dzisiejszymi misjami i bioracych w nich udzial chlopakow w polskich mundurach musze otwarcie przyznac,ze w sluzalczosci i zachowaniach nas - "dzisiejsi zolnierze" pobijaja , musze sie za nich wstydzic jezeli to sa "czystej krwi" Polacy.
Nie ma obowiazku wykonania rozkazu strzelania do bezbronnej osoby,zadna konwencja miedzynarodowa nie moze na takie wykonywanie rozkazow zezwolic.
Mam nadzieje,ze proces i wyroki beda sprawiedliwe.
  #46  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 14:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I okazuje sie,ze to ponoc na rozkaz Amerykanow strzelano,jak twierdza zony aresztowanych zolnierzy w telewizorze,w dodatku obwiniaja nie winnego juz dzisja ministre Olka S.
Co tez nie potrafi ta "telawizja",jeszcze dojdzie do tego,ze odbedzie sie telewizyjny sad nad ministrem.
I dziwic sie,ze tu seniorki klubowe mnie starego zolnierza atakuja i zaden zolnierz nie przychodzi mi z pomoca.Coz zrobic jak wiecej zolnierzy w tym klubie nie ma,to chyba dlatego ze w garnizonach polikwidowano nawet kluby oficerskie - tfuuuu - wroc- Garnizonowe. Po co mieliby sie myslacy spotykac i gawedzic bez politrukow tym bardziej,ze tych zastapiono kapelanami wojskowymi a ich nie nie uwidzisz nawet w kasynie w Warszawie ,wola siedziec z gosposia na plebani jak chociazby kapelan-general LSG,dzisiaj na wyzszym stanowisku, a przeciez moglby z kolegami wychylic flaszke gdzies tam poza Praga.
Ale sie porobilo w tym wojsku, oczywiscie polskim,ministrow i generalow chca sadzic i sadza .
  #47  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 14:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I jest odzew !
LSG prosi - wypuscic wiezniow za Aganistan (polskich zolnierzy - misjonarzy) na swieta do domu.
"Bog sie rodzi moc truchleje.........".
  #48  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 10:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Afganistan.Może być gorąco,bo Al-kaida przyznała się do zamachu na Benazir Bhutto..
Pakistan i Afganistan były jak naczynia połączone.Od dawna i nie ma co udawać,że było kiedykolwiek inaczej.
Czy w obliczu takich faktów,gdy widać jak na dłoni do czego zdolni są ci ludzie,jest celowe sądzenie naszych chłopców ????

To jakaś paranoja jest ..Czego jeszcze potrzeba ? Bombki atomowej ?
  #49  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 11:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Rozkaz nie gazeta !

Nie tylko sie sadzi ale nakazuje przygotowac wiekszy kontygent i skupic na z gory zaplanowanych pozycjach !
Polsko ! Na co ci przyszlo ? Byc wiernym sluga mordercow ???
Co do zabicia Pani Bhutto to nie wszystko prawda co donosza media,prosze poczekac a oliwa wyplynie - przeciez tak dawno nie bylo wojny na skale swiatowa,sa rozne sposoby jej wywolania - Indie blisko,Chiny tez ,Rosja nie spi .
  #50  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 00:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Tak sobie siedzę i myślę..

Niekiedy jak mi się nie chce siedzieć ,to tylko myślę.Ale teraz akurat robię dwie rzeczy razem..

Qrna...qrna..nie podoba mi się to.Nowy kontyngent bojących się użyć broni żołnierzy ?
Al-Kaida usadowiła się na pograniczu.Pastuchy będą potrzebne tylko jako rekruci i przemytnicy narkotyków.Pakistan,ot co.Lokane mocarstwo wyposażone w broń atomową i jej nośniki.Rządzi reżim,mający w swoich rękach klucze do atomowych rakiet..

Obok ,wróg śmiertelny -Indie,zbrojące się na potęgę i kupujące broń z Rosji ,Niemiec i Izraela.Ostatnio zakupiły nowoczesny lotniskowiec,oraz wydzierżawiły od Rosji atomowy okręt podwodny.
Wyobraźmy sobie teraz, że w obu państwach dochodzą do władzy fanatyczni szowiniści. Islamscy i hinduscy. I zaczynają wcielać w życie swoje chore pomysły. A niedaleko jeszcze jest Iran i mieszająca w kociołku i szczująca wszystkich Rosja.
Czy mogą stamtąd nadlecieć rakiety z głowicami? Nad Polskę i Europę?
Teraz jeszcze takich rakiet nie mają ale za kilkanaście lat, dlaczego nie?
A może wystarczy, że sami będą się nimi nawzajem okładać ?

Nasz rząd podobno negocjuje z Ameryką o Tarczy. Tyle, że jak na razie do prasy dostają się oświadczenia amerykańskie i czeskie. Naszych brak. Wątpliwości rosną, nie wiadomo czy sprawy idą w dobrym kierunku,szczególnie w obliczu zapowiedzianej wizyty rosyjskiego ministra spraw zagranicznych...W sprawie Tarczy..
A struktury naszego wojska są jak z czasów Układu Warszawskiego,natomiast my jesteśmy święcie przekonani,że nic nam nie zagraża..

ps.Ale ja jestem głupia.Co mi sen z oczu spędza ? czy ja rządzę tym nieszczęsnym Krajem kochanym ?
A co mi tam.Sio...sio....myśli i zmory.Skąd ten niepokój ?
Napiszcie proszę,że jestem durna baba...
  #51  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 00:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Kaziu

Cytat:
Napisał kazio
no........

Bóg ci zapłać,za to zdanie,pełne głębokiego namysłu i jakże świadczące o bogactwie uczuć,wiedzy i rozumu..

Jestem wzruszona...łza kręci mi się w oku..paroksyzm szlochu trzęsie mym ciałem...ach !

Dobranoc,ty zielony ,dobry duszku ,przywieziony na nasze forum pod ogonem Komety Halleya..
  #52  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 00:51
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

W 1939 r tez nam nic nie zagrazalo,bo bylismy silni,zwarci,gotowi.
To nic,ze za ofiarowane kolczyki,pierscionki,obraczki.
W dodatku mielismy sie na kim oprzec... jakby co!
A pozniej nastapilo zderzenie obietnic z faktami....
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #53  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 01:27
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Napisał Kazio: no....

Cytat:
Napisał Lila
Bóg ci zapłać,za to zdanie,pełne głębokiego namysłu i jakże świadczące o bogactwie uczuć,wiedzy i rozumu..

Jestem wzruszona...łza kręci mi się w oku..paroksyzm szlochu trzęsie mym ciałem...ach !

Dobranoc,ty zielony ,dobry duszku ,przywieziony na nasze forum pod ogonem Komety Halleya..
Wiedziony męskim szowinizmem, jestem zmuszony (obsiadnięty przez muchy) do bezlitosnego wytknięcia merytorycznych błędów popełnionych przez przedmówczynię.

Po pierwsze primo,
małe zielone ludziki nie są przenoszone kosmiczną drogą płciową (pod ogonem jakiegoś Halleya), tylko po sąsiedzku przez brata-czecha Kohoutka.
Wszystko co najlepsze idzie do nas po sąsiedzku, vide siostra-Merkel, brat-Putin.

Po drugie primo,
podziwiać należy tę głębię myśli i niewypowiedzianą szczerość wypowiedzi wyrażoną tak zwięźle.
Dodawszy mimochodem iż ta krótka i niezwykle celna wypowiedź została poniekąd wymuszona (obsiadnięta przez muchy) na rozpaczliwą prośbę z głębi serca interlokutorki płynącą.
Dodawszy też mimośrodem iż serce to rozrywane było homerycko-hamletowsko-konradowskimi problemami dotyczącymi istoty naszego narodowego bytu.
  #54  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 09:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie O, raju!

Same Kasandry! Coście się tak przed Sylwestrem rozwieszczyli, czarnowidze?!
Ciarki człowiekowi latają tu i ówdzie
  #55  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 09:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Hii,Kufa...jedzony żywcem przez muchy.Ale nie dajesz się...


Alusiu,mają latać..Te wątki są od latania ciarek..
Tylko nie Kasandra ...tylko nie Kasandra,bo ona jak wiesz wszystko przepowiedziała.A ja sobie gdybam, w nadziei iż ktoś pomyśli tak samo i wypuści naszych chłopców z mamra ..
  #56  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 11:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli juz "ruszasz" wojsko Lilo i jeszcze chcesz porownywac do tego z czasow UW to musze Ci wyznac,ze jako czolowa plotkara tego forum nie masz racji.
Z WP zostaly juz tylko "fragmenty" (150 do 500 ma sie tak jak nos do piesci). Nie mam zamiaru udawadniac ,bo i tak na wojsku znasz sie jak kura na pieprzu ale napisze jeszcz tylko jedno zdanie : silni,przeszkoleni ,zredukowani, gotowi do ucieczki - malo tego - uprzejmi na obce rozkazy ,kierowani przez psychiatrow !
O reszcie podyskutujemy pozniej.
  #57  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 11:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Sorry seniorze,ale nie podyskutujemy...

Nie masz zielonego pojęcia ,na czym polegają plotki ,gdy się narusza czyjąś prywatność,więc ..tuszę ...że w innych sprawach jesteś zielony jak trawnik angielski..

W związku z tym ,nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy,bo nawet nie masz śladowych ilości poczucia humoru..

Na wojsku UW faktycznie się nie znam,co jest moim powodem do dumy jedynie.Tak jak ty nie masz pojęcia np.o kawalerii.

Aluzju paniał ?
No,to niech se przysiądzie przyrodzenie,póki jestem dobra.
I niech sie napije zimnej wody .I niech jeszcze raz przeczyta ,co napisał..
  #58  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 11:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Akurat pije poranna kawe i czytac potrafie na tyle ile jeszcze moge wsrod belkotu angielskiego. Do dyskusji jestes nie tylko Ty "przodownico pracy forumowej" wszechwiedzaca i wszedobylska.
Partnerstwa tez z Toba nie szukam jako z gadatliwa do bolu ale malo wydajna . Przemial forumowy i wodolejstwo tez mnie nie interesuje ale szara propagande lubie walic w czape !
Co do poczucia humoru (mojego) tez sie mylisz ale nie mam zamiaru pisac dowcipow ,ktore zmieniaja temat aby sprwa sie nie rypla z uswiadamianiem.
Sprawa prywatnosci na forum publicznym byla juz przerabiana i nie warto do niej wracac,doswiadczylem jej na samym poczatku na tym forum jako powitanie "zupaka".
Teraz przejdzmy do tematu.
Nasi zolnierze postanowili w Afganistanie nie strzelac protestujac w ten sposob zatrzymanie kolegow w polskim wiezieniu. Bedzie z tego powodu nie malo klopotu a przede wszystkim ten,ze zabraknie ochotnikow na wyjazd kolejnego kontygentu . Moze zacznie sie "lapanka na ochotnika" ale wtedy chlopcy ze wsi polskiej moga powiedziec STOP i nawet Klich nie pomoze,co najwyzej beda zamykac do psychiatryka ,tam minister ma duzo znajomosci i dobrze jest przygotowany na taka ewentualnosc nawet zawodowo !
  #59  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 11:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Szkoda czasu na ciebie,ale zauważę ,że gdyby nie moje przodownictwo forumowe,to gdziebyś pisał ?
Większość ma ciebie w ignorowanych,więc któż pisałby na twoich antysemickich wątkach?

Moje zdanie jest niezmienne..

Należy natychmiast wycofać polskie wojska z jednej i drugiej wojny. To nie jest nasza wojna! Żołnierzom, którzy dzisiaj siedzą w areszcie należą się medale, nagrody a sądy dla zdrajców i idiotów, którzy byli odpowiedzialni za wysłanie naszych żołnierzy na obcy front.

A ty seniorze nie mądrzyj się ,jakbyś zjadł na śniadanie swój własny mózg i popił go wodą z basenu,cokolwiek to znaczy..
Jak to jednak dobrze,że zawsze na forum pojawi się takie śmieszne indywiduum.Zawistne,podłe ....a jednak śmieszne w swych wypowiedziach..

No i załóż jakiś mądry wątek ...może być ciekawie..Góra zacznie stękać i urodzi się...mysz..
  #60  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 12:12
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Jestem raczej pacyfistą, nie są znane mi arkana współczesnej sztuki wojennej, mogę sobie wyobrazić jedynie reguły jakie panują w tego typu wojnie partyzanckiej jaka ma miejsce w Afganistanie. Myślę że temat ostrzelania przez naszych żołnierzy wioski zamieszkałej przez "cywilów" (bo w partyzantce wszyscy są w zasadzie cywilami) został przez władze i środki masowego przekazu wyolbrzymione i ujęte wręcz w normę hańby narodowej. Wygląda mi to raczej na tzw. "pokazówkę" i walkę dawnego dowództwa z nowym. Myślę że takie sądy powinny odbywać się w miejscu i czasie realnym dla sprawy, a nie wyciągnięte z tygla wojny... na łono rodzin, przyjaciół i niedoinformowanego społeczeństwa które walczy o życie nie narodzonych jeszcze dziatek (szczególnie donośny głos pochodzi z najbardziej zainteresowanych i płodnych kręgów czyli kleru i pozbawionych już sił rozrodczych jednostek społecznych). Podobnie w tym względzie osądu naszych żołnierzy, ktoś chce zbić na tym kapitał polityczny, mimo że dowódcy naszych sprzymierzeńców głośno twierdzą że jest to przypadek, błąd w sztuce jakich setki zaistniało w tym makabrycznym i nikomu nie potrzebnym (szczególnie nam Polakom) konflikcie. Kto wie ile podobnych zdarzeń nie ujrzało światła dziennego. Ja sam deklaruję współczucie i zainteresowanie ...ofiarom, sprawcom i ich rodzinom (chociaż nie wiem "kto jest kto"). Myślę że nie do końca nasze społeczeństwo jest poinformowane o celach i zadaniach naszych misji wojskowych, czy aby one wszystkie służą obronie uciskanym, bezbronnym i zgodnie z kodeksem honorowym Żołnierza Polskiego. Liczę na informację od bardziej światłych w tej materii. Słonecznie pozdrawiam H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasi Idole (filmowi) destiny Film, teatr 262 24-09-2022 06:17
Dzień tylko dla wnuka może być pożyteczny - komentarze Basia. Ogólny 20 14-02-2013 11:01
Nasi wspaniali mezczyzni Pani Slowikowa Miłość, przyjaźń, związki, samotność 186 21-07-2008 13:09
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
Sepsa może być wcześniej wykryta - komentarze wipin Ogólny 2 17-01-2007 12:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.