menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 11:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cialo jak cialo,poki sie rusza ,to znaczy,ze i dusza do nieba chce.
Nie da ci Chinczyk ,nie da sasiadka co dac ci moze twoja matka !
Jezeli Twa Mama uwaza dzialalnosc o.Rydzyka jako "zbozne cele" i czyni to na chwale Boza to miej tez na uwadze wlasne niebo . Przeciez nigdy matka nie chce zle dla swgo dziecka nawet tego w wieku seniora.
KAZDA STAROWINKA WYMADLA ZA ZYCIA DLA NAS NIEBO i TRZEBA BYC ZA TO WDZIECZNYM.
Modlitwa nie krzywdzi .
  #82  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 11:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Senior,to ja już w niebie jedną nogą ,niejako..Jeżeli wziąć pod uwagę modły Mamusi..
Ale wiesz,Mamusia całe życie była przewrotna jak szatan.Coś nie wierzę,aby udało jej się wymodlić to niebo.
Natomiast Tatuś ,bez ostatniego namaszczenia,którego nie życzył sobie ,fruwa z aniołami jak nic.Z butelką whisky pod pachą i i papierosem Marlboro w ustach,których paczkę włożyłam mu do trumny ,jak nikt nie widział.
  #83  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 12:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A nie mowilem,ze corka wdala sie w ojca !
Nic na to ja stary nie poradze .
  #84  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 15:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Chinczycy juz maja 33 medale olimpijskie a Polacy ?
  #85  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 15:45
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Chinczycy juz maja 33 medale olimpijskie a Polacy ?
Nic to, Senior, grunt to dobre samopoczucie naszych działaczy i przekonanie o tym,że nasi sportowcy, i nie tylko, nie podlegają takim drakońskim metodom treningowym,jak ci biedni Chińczycy.
  #86  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 18:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Nic to, Senior, grunt to dobre samopoczucie naszych działaczy i przekonanie o tym,że nasi sportowcy, i nie tylko, nie podlegają takim drakońskim metodom treningowym,jak ci biedni Chińczycy.

A nie pisałam ,że ich trenowali w obozie ?
Nie zdziwię się ,że zaczną padać po olimpiadzie jak muchy.
No i to fałszerstwo z olimpijskim hymnem zaraz na początku..
  #87  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 18:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oj slabo znacie cechy charakteru Chinczykow,to uparty narod jak zaden inny- o wodzie i ryzu dojdzie pieszo z Pekinu do Nowego Jorku na Chinatown i jeszcze zatanczy ze smokiem.
  #88  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 19:39
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A nie pisałam ,że ich trenowali w obozie ?
Nie zdziwię się ,że zaczną padać po olimpiadzie jak muchy.
No i to fałszerstwo z olimpijskim hymnem zaraz na początku..
Trenowli,trenowali na obozach sportowych tak ,jak i nasi.O ile wiem mamy wiele obozów sportowych. Ja znam te najstarsze i największe:Spała, Cetniewo,...
Ostatnio przekształcono je w centra sportu,ale gdybyśmy mieli 10 centrów, czy obozów, to i tak nie wiem czy by to pomogło.
Ta pieśń śpiewana przez tę małą Chineczkę,a raczej dwie, to ,było moim zdaniem, przedobrzenie. Ta druga,której piękny głosik słyszeliśmy,była pod względem urody nie brzydsza od tej atrapy.
To jednak chyba nie był oficjalny hymn olimpiady,tylko stara chińska piosenka, która bardzo mi się podobała,choć ogólnie rzadko się u nas słyszy chińskie piosenki,jeśli w ogóle.
Nie ma się co Lilu przyczepiać do takich rzeczy. O wiele gorsze rzeczy robiono na innych olimpiadach.
  #89  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 17:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nareszcie Polacy maja medale,to dobrze,ze cos drgnelo.
Do konca IO jeszcze jest pare dni a potem aby zdrowo do Ojczyzny wrocic.
  #90  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 10:41
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Uśmiech Chiny

Witam, jestem nowa na tym forum, ale temat jest mi szczególnie bliski. Na początek warto rozdzielić dwie sprawy:
- chiński komunizm
- i normalnych ludzi
Także warto rozdzielić temat:
- obecnych Chin żyjących w reżimie komunistycznym
- od dawnych filozofii, kultury.
Można zrobić wiele takich podziałów.

Filozofia "Wu-Wey", czyli "działanie przez nie-działanie", to bardzo specyficzna filozofia. Nie należy utożsamiać przeciętnego Chińczyka ze "Zbiorowym Cesarzem", jak to fajnie nazwał Kazimierz. Naród chiński przez wieki nauczony był radzić sobie w każdych warunkach, nawet najtrudniejszych.

Niegdyś Chiny były potęgą, dziś chcą się odrodzić. Dlaczego tak się stało, że porzucili drogę rozwoju na modłę zachodu?. Moja fascynacja Chinami spowodowała, że kiedyś napisałam pewien artykuł. Dotyczy on chińskiego żeglarza ZhengHe oraz tego, dlaczego postanowiono zawrócić z drogi postępu technicznego:
http://www.psychotronika.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=231&Item id=45
  #91  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 12:51
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał GracekristGold
Witam, jestem nowa na tym forum, ale temat jest mi szczególnie bliski. Na początek warto rozdzielić dwie sprawy:
- chiński komunizm
- i normalnych ludzi
Także warto rozdzielić temat:
- obecnych Chin żyjących w reżimie komunistycznym
- od dawnych filozofii, kultury.
Można zrobić wiele takich podziałów.

Filozofia "Wu-Wey", czyli "działanie przez nie-działanie", to bardzo specyficzna filozofia. Nie należy utożsamiać przeciętnego Chińczyka ze "Zbiorowym Cesarzem", jak to fajnie nazwał Kazimierz. Naród chiński przez wieki nauczony był radzić sobie w każdych warunkach, nawet najtrudniejszych.

Niegdyś Chiny były potęgą, dziś chcą się odrodzić. Dlaczego tak się stało, że porzucili drogę rozwoju na modłę zachodu?. Moja fascynacja Chinami spowodowała, że kiedyś napisałam pewien artykuł. Dotyczy on chińskiego żeglarza ZhengHe oraz tego, dlaczego postanowiono zawrócić z drogi postępu technicznego:
http://www.psychotronika.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=231&Item id=45
Jestem pod wrażeniem Twojego artykułu - jak mało wiemy o chińczykach i ich kulturze. Wiadomo, że propaganda i polityka z każdej ze stron zrobiły swoje, ale jest ich za co podziwiać - mimo wszystko.
  #92  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 13:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Grace !
Masz rację,w tym co piszesz:"Niegdyś Chiny były potęgą, dziś chcą się odrodzić. Dlaczego tak się stało, że porzucili drogę rozwoju na modłę zachodu?. Moja fascynacja Chinami spowodowała, że kiedyś napisałam pewien artykuł. Dotyczy on chińskiego żeglarza ZhengHe oraz tego, dlaczego postanowiono zawrócić z drogi postępu technicznego."
Czytałem ten artykuł o Zheng He,który załączyłaś. To apoteoza wyższości nie tylko Zheng He nad Kolumbem,ale wyższości Chin nad resztą świata, w tym w szczególności świata zachodniego.
Artykuł ten był dla mnie uzupełnieniem filmu o tym podróżniku i odkrywcy świata zachodniego dla Chin, który oglądałem niedawno na tv discovery channel,czy natinal geographic.
Myślę,że dyskusja o Chinach ominie rafy fobii i połpynie rzeczowym torem o tym,czy Chiny współczesne są śmiertelnym zagrożeniem dla świata zachodniego, czy też nastąpi rozsądna globalizacja z udziałem Chin. Czy nastąpi konwergencja Chin, Unii Europejskiej i Ameryki itd.
Pozdrawiam,Kazimierz

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 26-08-2008 o 14:13.
  #93  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 14:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał GracekristGold
Witam, jestem nowa na tym forum, ale temat jest mi szczególnie bliski. Na początek warto rozdzielić dwie sprawy:
- chiński komunizm
- i normalnych ludzi
Także warto rozdzielić temat:
- obecnych Chin żyjących w reżimie komunistycznym
- od dawnych filozofii, kultury.
Można zrobić wiele takich podziałów.

Filozofia "Wu-Wey", czyli "działanie przez nie-działanie", to bardzo specyficzna filozofia. Nie należy utożsamiać przeciętnego Chińczyka ze "Zbiorowym Cesarzem", jak to fajnie nazwał Kazimierz. Naród chiński przez wieki nauczony był radzić sobie w każdych warunkach, nawet najtrudniejszych.

Niegdyś Chiny były potęgą, dziś chcą się odrodzić. Dlaczego tak się stało, że porzucili drogę rozwoju na modłę zachodu?. Moja fascynacja Chinami spowodowała, że kiedyś napisałam pewien artykuł. Dotyczy on chińskiego żeglarza ZhengHe oraz tego, dlaczego postanowiono zawrócić z drogi postępu technicznego:


Dziekuje ci, ze poruszasz temat Chin z innego kata widzenia. To niesamowity kraj, z niesamowicie bogata kultura i historia. Mieszkam w Hiszpanii i czesto czytam "spory" tutejszych historykow, kto naprawde pierwszy oplynal glob -Zhung He, czy Kolumb, czy Magellan. Szkoda, ze tak malo jest zrodel o Zhung He, zaczynajac od jego rodzinnego kraju Chin. Moze wlasnie dlatego, ze nie kolonizowal i nie grabil odkrytych terytoriow.
Dziekuje Ci za artykul, ktory jest bardzo interesujacy. Z niecierpliwoscia oczekuje na dalsza dyskusje o Chinach i mam szczera nadzieje, ze bedzie powazna i konstruktywna.
Pozdrowienia
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #94  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 20:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Chiny dzisiaj tez sa potega tyle,ze nie agresywna.Swe osiagniecia zawdzieczaja pracowitosci swego narodu !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy myślicie czasem? baburka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 425 28-04-2018 14:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.