menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 16:55
marcel's Avatar
marcel marcel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 32
Domyślnie Życie zaczyna się po ...?


No właśnie jak z tym jest? W którymś z postów przeczytałem, że znaczna liczba osób w starszym wieku odczuwa pustkę, samotność i osamotnienie. Obserwując życie moich sąsiadów coraz bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu. To przykre, jednak prawdziwe.
Niech załączone przeze mnie zdjęcie będzie zaprzeczeniem panującej opinii.

zdjecie.jpeg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Odważny jesteś. Jak ja rok temu zacząłem opowiadać jaki jestem szczęśliwy i jakie mam udane życie zaraz znaleźli się "dobrzy ludzie" którzy unicestwili moje marzenia pochwalenia się szczęściem. Inni co mają "doła" też dostali za swoje. Tu nie należy wyrastać ponad przeciętność. Lepiej ukryj to szczęście, bo jeszcze Cię kto urzeknie. .
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:16
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jarku nie stresuj Marcela i nie narzekaj. Wcale tak nie było, nie słuchaj Go. Szczęściem należy się dzielić, ale forma i sposób opowiadania o nim (czyli o szczęściu) to zupełnie, ale to zupełnie inna bajka. Może nie trafiłeś na właściwych odbiorców? Ja powiem szczerze, lubię Twoje opowieści. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:25
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Powiem przewrotnie... życie zaczyna sie od poczęcia
ale szczęśliwym można być w każdym wieku mając obok siebie odpowiedniego partnera....i chociaż my nic o szczęściu nie mówimy.... to nasze otoczenie twierdzi że " obnosimy się swoim szczęściem"...chociażby trzymając się na ulicy za ręce
a czy seniorom z "siwym włosem " to wypada ???

i bawić się też potrafimy....



Uploaded with ImageShack.us
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:37
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Marcel to piękne móc wykrzyczec światu , ze jest się szczęsliwym....
Largetto, do dzis wzruszaja mnie nieco starsi ludzie i starsi trzymajacy sie na spacerach za ręce....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:40
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

A to nasze zdjęcie ze Złotych Godów



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jadziu..ale podobni jestescie....złote ..Boże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:44
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Jadziu..ale podobni jestescie....złote ..Boże
Malwinko - złote to było dwa lata temu .....i oby Bozia dała jak najdłużej razem !!!!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:48
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Jadziu i tego Wam życzę..... jak najdłużej w szczęściu RAZEM....
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:58
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Miałam niewątpliwą przyjemność
poznać osobiście Jadzię_G i jej męża.
Oboje wspaniali, czuje się jak bardzo
są za sobą. Cudowni ludzie. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:01
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

[quote=marcel]No właśnie jak z tym jest? W którymś z postów przeczytałem, że znaczna liczba osób w starszym wieku odczuwa pustkę, samotność i osamotnienie. Obserwując życie moich sąsiadów coraz bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu. To przykre, jednak prawdziwe.

Młodość może być samotna, wiek dojrzały potrzebuje innych ludzi, Samotność starszego wieku jest zawsze niszcząca i smutna. Jednak najczęściej wynika ona z niewłaściwego wyboru, niepotrzebnej rezygnacji i niewłaściwych metod postępowania. Dobre i jak najliczniejsze kontakty z innymi ludźmi to bogactwo ważniejsze niż pieniądze. Nie ma ludzi samowystarczalnych psychicznie, aby naprawdę żyć potrzebujemy innych.Ciekawośc drugiego człowieka, potrzeba kontaktu, dzielenie się emocjami. To jest zdrowe i normalne,
Ucieczka w samotność, urazy, duma, zamykanie się i pielęgnowanie w sobie złych emocji, które w samotności narastają prowadzi tylko na manowce zgorzkniałej starości.
Dlatego trzeba szukać kontaktów, szczególnie wśród ludzi o przybliżonym pokroju, Może trzeba wrócić do dawnych zerwanych przyjaźni? Poszukać domu seniora i tam dosiąść do stolika osoby, która też może podobnie czuje? A może pójść do biblioteki, do klubu parafialnego jeżeli chodzimy do kościoła,

Naprawdę jest wiele możliwości, UTW, komputer, kluby działkowców,, A może warto zweryfikować swoje stare dawno zerwane znajomości. Tylko trzeba sie otworzyć. Musimy mieć zaufanie do drugiej osoby. Nie można jałowo żyć i czekać na kres życia. Musimy sobie zdać sprawę, że mamy szansę na wspaniałą drugą młodość, gdzie już tylko chcemy a nie musimy.
NO I WIARA W TO, ŻE TO CZEGO PRAGNIEMY JEST MOŻLIWE.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:06
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cudownie tak w miłości razem spędzić życie, tylko pogratulować
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:09
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wandziu, szczęściem powinno się dzielić, to pozytywne emocje, które się udzielają otoczeniu, a siwe włosy?- Serce ważne a nie kolor włosów.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Szczęściem należy się dzielić, ale forma i sposób opowiadania o nim (czyli o szczęściu) to zupełnie, ale to zupełnie inna bajka. Może nie trafiłeś na właściwych odbiorców? Ja powiem szczerze, lubię Twoje opowieści. - Cz
Pewnie tak, ale już nie szukam. Ciesze się, że Tobie się podoba. Zapewne są i tacy, którym się wszystko nie podoba. Na szczęście jest funkcja, że nie muszę ich czytać ani oglądać i to jest sukces nowoczesności i możliwość wyboru.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:42
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tu nie należy wyrastać ponad przeciętność. Lepiej ukryj to szczęście, bo jeszcze Cię kto urzeknie. .
Zgadzam się z Tobą , czy to chodzi o szczęście o jakim tutaj mowa , czy innym. Niestety Polacy są
w temacie- szczęście -
....................BARDZO ZAZDROŚNI.........nie znoszą jak ktoś jest szczęśliwy
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Zgadzam się z Tobą , czy to chodzi o szczęście o jakim tutaj mowa , czy innym. Niestety Polacy są
w temacie- szczęście -
....................BARDZO ZAZDROŚNI.........nie znoszą jak ktoś jest szczęśliwy
Dziękuję za wsparcie. Większość tu piszących po prostu gra swoją rolę napisaną z marzeń, a jak się ktoś pojawi naprawdę szczęśliwy to scenariusz szlag trafia, bo nie wytrzymuje próby.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 20:16
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

nie masz do końca racji Jarosławie, są tutaj ludzie szczęśliwi, nie obnoszący się swoim szczęściem , ono samo "wypływa z ich twarzy, oczu, zachowania.....promienieją.... choć wyglądają zupełnie normalnie i przeciętnie
ale jest w nich to coś.... ten błysk w oku.... i chęć podzielenia się z innymi tym dobrem .... jak pisze Jadzia...

i...wiem dobrze Jarosławie o czym piszę....
.
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 20:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał largetto
nie masz do końca racji Jarosławie, są tutaj ludzie szczęśliwi, nie obnoszący się swoim szczęściem , ono samo "wypływa z ich twarzy, oczu, zachowania.....promienieją.... choć wyglądają zupełnie normalnie i przeciętnie
ale jest w nich to coś.... ten błysk w oku.... i chęć podzielenia się z innymi tym dobrem .... jak pisze Jadzia...

i...wiem dobrze Jarosławie o czym piszę....
.
Czyli mam rację, TU szczęście trzeba ukrywać.
Wiem dobrze largetto o czym piszę....
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 20:57
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jarosławie, dlaczego masz ukrywać swoje szczęście? Napewno milej jest przebywać w gronie ludzi szczęśliwych, którzy emanują dobrą energią,- zawsze uważam, że ''z jakim przystajesz takim się stajesz'', - ja zawsze uciekam od ludzi wiecznie płaczących, szukających dziury w całym, wciąż nieszczęśliwych. Przecież pozytywna energia przechodzi i zaraża nawet ponuraków. A zła, negatywna energia działa destrukcyjnie nie tylko na duszę , ale i ciało.

Jeżeli komuś przeszkadza czyjeś szczęście, niech zmieni miejsce pobytu, zamiast parku gdzie chodzą zakochani niech idzie na cmentarz. Tam przynajmniej pożytecznie spędzi czas.
Może wtedy więcej zrozumie i inaczej spojrzy na życie, które jeszcze ma.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 22:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Jarosławie, dlaczego masz ukrywać swoje szczęście? Napewno milej jest przebywać w gronie ludzi szczęśliwych, którzy emanują dobrą energią,- zawsze uważam, że ''z jakim przystajesz takim się stajesz'', - ja zawsze uciekam od ludzi wiecznie płaczących, szukających dziury w całym, wciąż nieszczęśliwych. Przecież pozytywna energia przechodzi i zaraża nawet ponuraków. A zła, negatywna energia działa destrukcyjnie nie tylko na duszę , ale i ciało.
Żeby to wszyscy tak myśleli. Z takim założeniem tu przyszedłem. Może dzielenie się opiniami o szczęściu miedzy kobietami jest inne niż jak o tym mówi facet? Ale nie będę się już użalał, było, minęło, ale próbował nie będę. Zbyt to było bolesne. Dziwię, się tylko, że wszyscy lub wiekszość udaje, że problemu nie ma, jak jest.To tyle ode mnie w tym temacie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PROGRAM TV - życie zaczyna się po 50 + !!! program-tv Różne 13 23-08-2011 23:08
Czy to zaczyna się już polskie piekiełko? ewikomega Polityka - wątki archiwalne 23 18-04-2010 12:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.