menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 09:30
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Oooooo!

Mam to obcykane! To "nie stój nade mną" + "własnych myśli nie słyszę!!!! Zajmij się czymś!"
Tyle że mój potomek drożej wychodzi. Kanapki to on sam sobie robi. Mile widziane gorące danie i wcale nie musi to być kaczka z kasztanami.
Ale coś się dzieje ostatnio dziwnego... Mam problem z niesprawnym Nortonem, a guru czasu nie ma i już!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 10:36
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Chciałam zobaczyć Walkirio, czy odinstalowałaś te francuskie ustrojstwo, czy nie. I dalej nie wiem! Mam wrażenie, że opisujesz dawniejsze dzieje.Widzę, że Twój syn, to bardzo dociekliwy człowiek, cóż z matki Walkirii!


Tak, syn odinstalował wczoraj, ale nie wiem, jak. Dzisiaj w poczcie znowu było jakieś badziewie z Francji. Nawet nie próbowałam patrzeć, co. Z miejsca wywaliłam.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 12:57
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cieszę się razem z Tobą. Nową przesyłkę z Francji wywaliłaś? Cóż czlowiek na błędach się uczy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 13:25
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Drogie Seniority jeżeli na waszej poczcie znajduje sie przesyłka a nie wiecie od kogo to usuwajcie .Nawet najlepszemu orginalnyemu programowi antywirusowemu trzeba nieraz pomódz ,własną rozwagą .
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 19:09
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Oj prawda, ja też czasami pościągam co trzeba i nie trzeba. Wtedy pomaga mi córka, a gdy coś poważniejszego woła kolegę-fachowca.Ale on nie jest zdziwiony, że czasami u mnie taki śmietnik. Mówi,że to normalka u amatorów.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 22:02
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Kiedy ja zaczynałam, a było to niedawno, nakupiłam sobie książek, wcale niezłych. Postanowiłam bowiem zabrać się do sprawy metodycznie. Zrazu tytułów pewnych rozdziałów nie rozumiałam, chociaż brzmiały swojsko, na przykład: "Kiedy już zrobisz sobie śmietnik..."

Ale to nieuniknione. Trzeba punkt po punkcie. Jeśli któryś ominiesz, wrócisz, chciał, nie chciał.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 22:30
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ja też zaczęłam późno randkę z komputerem, bo już na emeryturze. Wstyd mi było, że moje wnuki (małe szkraby) radzą sobie, na programach edukacyjnych dla dzieci poznają litery, liczby i inne rzeczy.Zabrałam się więc za naukę. Wiedziałam, że czego nauczę się sama, to będę umiała. Zaś to co mi ktoś pokaże, ucieknie w zapomnienie. Skorzystałam z nieźle skonstruowanej książeczki wydawnictwa Helppt.Naucz się z nami obsługi komputera. Samouczek dla nieinformatyków. Przerabiałam lekcję, po lekcji, po dojściu do połowy lektury, już sobie radziłam. Potem już mi się odechciało tak systematycznie uczyć, bo tyle było innych fajniejszych rzeczy. Teraz korzystam pełnymi garściami z wiedzy od koleżanek z Seniorka.Trochę odkrywam sama.
A propos śmietnika! Wszystkie Moje dokumenty popakowałam w foldery i od razy ułatwiło mi to życie.Potem zbieram nowe
rzeczy, najpierw luzem, bo zaraz się mogą przydać, jak nazbieram, znowu pakuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 22:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Walkirio, jeśli niezłe te książki - podałabyś parę tytułów + autor, co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 22:06
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Alsko, przepraszam, nie zaglądałam tu. Juz podaję: "Podstawy obsługi komputera. Ilustrowany przewodnik", Marii Sokół; wyd, Helion. Zamówienia przez SMS, nr 0691 HELION. Nr katalogowy:2624; e-m: helion@helion.pl

Druga rzecz, to książka z płytą:"@bc użytkownika komputera", podtytuł: "Kompendium wiedzy informatycznej". E-m: office@videograf.pl Sklep internetowy: www.edu.videograf.pl

"Nauczanie ku przyszłości", ale to materiały szkoleniowe z kursu, może ogólnie dostepne.

Mnie te książki pomogły, może komuś się przydadzą. Dzieciom na pewno.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 23:14
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Chodzimy po różnych forach zaglądamy na rózne stronyna różne blogi czasami coś gdzieś napiszemy pochwalimy i wydaje się nam że to nic ale nagle nie wiadomo skad i jak zaczynaja do nas nadchodzić dziwne przesyłki obcojęzyczne z róznych stron swiata. Wydaje nam się że gdzieś tylko popatrzyłyśmy nie zostawiając śladów ale tu się mylimy Hakerzy potrafia to wyłapać ,mało tego nie bawcie się w wypełnianie ankiet nawet jak wydaja się anonimowe to zapewniam nie są a potem znajdują się na naszej poczcie przesyłki dziwne niektóre z nich to spam reklamowy ale częśc to wirusy.Każdy z nas uczy się na błędach . Też teraz jestem bogatsza w netowy bagaż niż 7-8 lat temu teraz nie otworze linka od nieznajomej osoby na gg ani na skypie czy innym komunikatorze do blogów też z rezerwą podchodzę nie latam jak nawiedzona no i patrzę na program antywirusowy czy mi nie daje znaków ankiety omijam jak zadżumione no i linki od obcych tym bardziej ,no i jak nie muszę to nie loguję się na wszstkich stronach
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 23:48
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie

Oj Ci nasi synowie, mój najpierw mnie zaczął wprowadzać w czat onetu, potem dalej i dalej...a teraz słyszę mamuś..dla chcącego to nic trudnego, ważnie czytaj i stosuj się do instrukcji i nie będziesz miała kłopotu..Nie raz was proszę o pomoc za co już teraz z góry dziękuje.Czasami chcę sama dojść by naprawić to co zepsułam ( a siedziałam do drugiej w nocy) Aż wreszcie sobie naprawiłam to co sknociłam ...
teraz znikam bo jestem trochę przeziębioną, a jutro już bede się pewnie lepiej czuła. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 23:56
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Wodniczko tez tak mam - jakbym sluchala mojego syna.Smieje sie ze boje sie kompa i nie sledze dostatecznie uwaznie co po kolei powinnam robic.
Dzisiaj doslownie caly dzien przesiedzialam porzadkujac "Moje obrazy" .. faktycznie mialam okropne pomieszanie z poplataniem ik nic nie moglam znalezc.

Zycze zdrowia i spokojnej nocy .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 10:03
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie Laptop

Witam
wiem,że część Seniorów korzysta z laptopa. Proszę więc o podpowiedź: jeżeli korzystacie z zasilania stałego co robicie z baterią?
Mnie podpowiedziano abym ją wyjęła, ale kiedy chciałam przejść na zasilanie właśnie z baterii pojawił się komunikat, że jest rozładowana. Czy te baterie się ładuje? Pytanie może głupie ale nie umiem znaleźć odpowiedzi w poradach
Proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 11:40
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie largetto

korzystam z laptopa lata całe(to już mój drugi)
Baterii w żadnym wypadku nie wyjmuję.W domu podłączam
przez zasilacz do sieci.W przypadku braku zasilania , w podrózy na działce mogę bez zasilania korzystać 3,4 godziny
dopiero wtedy pojawia mi się komunikat o podładowaniu baterii.Nie jestem znawcą ale to chyba działa na takiej zasadzie jak telefon komórkowy.Może masz już bardzo słabe baterie a wtedy chyba trzeba by je wymienić , ale to tylko moje domysły
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 12:01
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Przeczytałam wasze wątpliwości i zadzwoniłam do fachowca, by się dowiedzieć jak to w końcu jest. Odpowiedź brzmiała:"Wszystko zależy od typu laptopa i typu batrii. Może być tak i tak.Nie ma reguły. Należy przeczytać wskazania producenta".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 12:29
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie

Bunia ...
mimo złego samopoczucia ciągnie mnie do komputera... bym mogla sobie pospacerować po stronach internetowych, jak na razie nie mogę po dworze. spoglądam przez okno ..i widzę , że wiatr dzisiaj nie tańczy, nie hula, deszcz po szybach nie dzwoni..a mnie jeszcze coś drapie w gardle...więc biegnę do kuchni, by zrobić sobie herbatkę malinową..korzystając z recepty naszej babuni ..będę sie kurowała..
Pozdrawiam serdecznie milutko i cieplutko
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.