menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 15:43
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Buniu,

Dla Ciebie stary żart informatyków:

MS kontra GM.

Na wystawie komputerowej COMDEX, Bill Gates dokonując porównania przemysłu komputerowego z samochodowym powiedział:
"Gdyby GM dokonał takiego postępu, jaki miał miejsce w przemyśle komputerowym, wszyscy jeździlibyśmy samochodami kosztującymi 25 dolarów i zużywającymi galon paliwa na 1000 mil"

W odpowiedzi na tę uwagę, rzecznik General Motors złożył na konferencji Prasowej następujące oświadczenie:
"Gdyby GM rozwinął technologię taką, jaką rozwinął Microsoft, wszyscy jeździlibyśmy samochodami o następujących właściwościach:

1.Auto ulegałoby wypadkowi dwa razy dziennie bez żadnego powodu.
2.Po każdym nowym malowaniu znaków na jezdni należałoby kupić nowe auto.
3.Od czasu do czasu auto stawałoby bez powodu na drodze; należałoby to uznać za normalne, zapalić ponownie silnik i kontynuować jazdę.
4.Wykonywanie jakiegokolwiek manewru np. skrętu w lewo, powodowałoby czasami wyłączenie silnika, niemożność ponownego uruchomienia i w konsekwencji konieczność ponownego wbudowania silnika do samochodu.
5.Tylko jedna osoba byłaby uprawniona do korzystania z auta, chyba że kupiłoby się wersję "Auto95" lub "AutoNT". Ale wówczas należałoby dokupić większą liczbę siedzeń.
6.Macintosh wyprodukowałby wprawdzie pięciokrotnie szybszy, dwukrotnie łatwiejszy w obsłudze i niezawodny samochód napędzany energią słoneczną, ale mogący jeździć tylko po 5% dróg.
7.Wskaźniki temperatury oleju, wody i lampka kontrolna alternatora zastąpione byłyby przez pojedynczy wskaźnik "general car default".
8.Nowe siedzenia zmuszałyby każdego do posiadania tyłka tego samego rozmiaru.
9.Przed zadziałaniem, system airbag zapytałby "Czy jesteś pewien?".
10.Od czasu do czasu, bez powodu, samochód zamknąłby się i dałby się otworzyć tylko przez jednoczesne pociągnięcie za klamkę, przekręcenie kluczyka i przytrzymanie anteny radiowej.
11.GM wymagałby od każdego klienta zakupu luksusowej wersji map samochodowych wydawnictwa Rand McNally (będącego wówczas firmą podległą GM) nawet jeśli kupujący ani ich by nie chciał, ani nie potrzebował. Rezygnacja z tej opcji powodowałaby natychmiastowe zmniejszenie osiągów samochodu o 50% lub więcej. Ponadto spowodowałoby to rozpoczęcie śledztwa przez Departament Sprawiedliwości na wniosek GM.
12.Za każdym razem, gdy GM zaprezentowałby nowy model, kupujący samochody musieliby uczyć się wszystkiego od początku, gdyż nic nie działałoby tak, jak dotychczas.
13.Aby zgasić silnik, należałoby nacisnąć przycisk "Start".
14.Wszyscy musielibyśmy używać benzyny GM.
15.Zachwycalibyśmy się nowymi możliwościami samochodów GM zapominając, że konkurencja ma już takie od pięciu lat.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 14:30
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

a ja mam pytanie z innej beczki ... potrzebuje definicji slowa "memorial" .... nie moge tego nigdzie znalezc .. czy moze ktos mi pomoc ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 15:34
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie słowa memorial

ang.to to samo co polski memoriał
memoriał
1. ;pismo skierowane do władz, zawierające prośby lub uwagi w ważnych dla ogółu sprawach;
2. ;zawody sportowe organizowane w celu uczczenia czyjejś pamięci;
3. ;księga handlowa przeznaczona do księgowania obrotów bezgotówkowych;

Ostatnio edytowane przez sosna : 06-03-2008 o 16:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 07:25
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

dziekuje sosenko ... slicznie dziekuje ... zycze milego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 10:36
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Prosze o porade co zrobic ?? otoz chcial;am zmienic wyglad pulpitu na wiosenny i okazalo sie ze bukiet zonkili podzielil sie na 6 prostokatow a ponadto otwierane strony sa tylko do 3/4 ekranu i musze za kazdym razem klikac w "przywrocenie".
Niby to nie przeszkadza - ale ... wolalabym aby bylo normalnie
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 18:55
tekla49 tekla49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 13
Domyślnie

proponuję założyć klub III stopnia? chetnych nie zabraknie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 21:05
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy, więc nie wiem czy problem jest jeszcze aktualny. Napiszę jednak o tym zjawisku.
Miałem coś takiego i to dokładnie takiego. Problem polega na tym, ze są programy do nagrywania płyt które się nawzajem nie "lubią". Ja używam między innymi: "Pinnacle Media Suite" i "Nero7". Pierwszy z nich, a właściwie część "Suite", to takie drugie "Nero". W skład "Nero" z kolei, wchodzi część edycyjna filmów. Musiałem więc: z "Nero" wyrzucić część do edycji filmów ("Pinnacle", to wyspecjalizowany program do edycji filmów właśnie), a z "Pinnacle" częśc "Suite" - tą do nagrywania płyt i... wszystko przeszło.Jest możliwym, że inne programy zachowują się tak samo. Na ogół, jest zasada: Tylko jeden program do nagrywania płyt. Tyle pokrótce. Jeśli masz pytania, to zapraszam do korespondencji.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 10:37
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Pytanie Prośba/pytanie do Lorisona.

Cytat:
Napisał Dzidka
Lorsonie, dziękuję za informację na temat nurtujących nas problemów.Prośba na przyszłość,podawaj nam wszystkie adresy, które mogłyby nam /samoukom/ być przydatne.



Drogi Lorisonie! Czy byłbyś w stanie mnie także pomóc?
Mam problem - nie potrafię, ustawić Zakładek, Kart i Etykiet w nowej przeglądarce Firefox 3.0.1 (system Windows XP).
Czy mógłbyś? Tylko tak "krok po kroku". Może podałbym Ci wtedy mój nr Gadu-Gadu. Strona Agnieszki jest dobra, ale tylko do czytania. A na temat firefoxa nic nie ma. Na forum KSC nikt mi nie odpowiada. Byłbym Ci bardzo, bardzo... Pozdrawiam. Stefan.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 20:37
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 13:06
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33
proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu. becia8311 Choroby, badania, terapie 16 06-07-2007 22:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.