menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 19:57
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Nie mogę traktować antydepresantów jako antidotum na wszystko.
Ale serdeczne dzięki za rady i wyjaśnienie. Postaram się o te zabiegi.Dziwne,że przez tyle lat nikt mi ich nie zlecał,stąd nie wiedziałam o takiej możliwości.No cóż,lepiej póżno niż wcale.
Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 20:08
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Viko, sprawdz swój priv, masz tam jeszce jedn,a moja rade
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 21-04-2009, 15:07
Anita39 Anita39 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Post

Witam wszystkich! Migrenę miała ciocia mojej mamy do menopauzy, moja mama do menopauzy, a teraz mam ja, a do menopauzy jeszcze z 10 lat. Moje migreny występują co 2-3 dni i są o różnym nasileniu.Czasem tylko ćmi, najczesciej bardzo boli cały dzień, a raz na jakis czas kładzie mnie na cały dzień do łóżka albo obok muszli klozetowej.Nigdy nie robię żadnych planów, staram się nie zmieniać miejsca i klimatu,nie jeść nic migrenogennego,spać krotko itp. Niestety mało to pomaga.Na dodatek mój żołądek nie przyjmuje wiekszości leków oprócz apapu.Buteleczka 50 szt starcza na 2 tygodnie. Mam pytanie. Proszę mi podać lek na migrenę, który mogę wypróbować, a który najmniej by mi zaszkodził na żołądek.
Parę miesiecy temu w weekendowym programie "Dzień dobry TVN" gosciem był neurolog i "uleczona" pacjentka.Metoda leczenia polegała na podaniu zastrzyku w kark.Zastrzyk robi sie raz, a czasem drugi przypominajacy, maksymalnie trzy i to starcza na całe życie.Trzeba tylko robić co jakis czas badania głowy (tomograf, rezonans),bo pacjent nie odczuwa żadnego bólu, więc raka też nie poczuje.Czy ktos z Was zna te metodę,próbował,wie o jaki lek chodzi, kto sie tym zajmuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 11:27
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie

Ja biorę Triptagram już długo, sprawdza się ten lek, nie niszczy żołądka (jak brałam niesterydowe leki przeciwzapalne żeby uniknąć bólu, skończyło się na wrzodziskach). Łykam jak "czuję pismo nosem", ale jeszcze nie rozkręcił się ból, wtedy atak w ogóle nie następuje. No ale jak nie zdążę, to w trakcie tez pomaga. Nie wierzę w zastrzyki (a może po prostu boję się igieł, hihi?)

Ile z Was ma migreny dziedziczne? Moja mama też cierpi na migreny...

Ostatnio edytowane przez Pani Becia : 28-04-2009 o 11:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 14:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...568804&v=2&s=0, a tu znalazłam ciekawą dyskusję na temat migreny.Moze komuś pomoże .Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 15:28
Anita39 Anita39 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Post

U mnie to wiele czynników przyczynia się do migren: branie hormnów, problemy z kregosłupem,tendencja w rodzinie.Czy Was zawsze boli w jednym miejscu, bo mnie za kazdym razem z innej strony głowy. Czy jest mozliwe aby zamiast brać piguły można było iść na pogotowie i poprosić o zastrzyk dożylny z pyralginy.Dla mojego żoładka było by to dobre rozwiązanie, a idealne to takie, kedy sama mogłabym sobie zrobic zastrzyk, jak cukrzycy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 15:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny, kazdy ból głowy jest do wymasowania i masaż przynosi ulgę,bądz likwiduje ból, bo puszczają blokady, spięcia, napięcia, szybciej krąży krew, jest lepsze dotlenienie.Tak, za większośc bólow głowy odpowiada odcinek szyjny kregosłupa- zwróćcie uwagę - szyja najbardziej newralgiczny odcinek naszego ciała, wąski przesmyk, który ma w sobie rdzeń kręgowy,musi zginać , nosic naszą głowę,tędy tez przechodzi wiekszośc południków(meridianów).Jesli w tym waskim odcinku zajdą zmiany cierpią przede wszystkim.głowa i ręce.Tu moze sie wypowiedziec Babciela a najlepiej powinna mi łeb urwać za te "wtrącanki" nieco medyczne, ale troche musiałam.
Przejdę na grunt też mi bliski, (moze odległy nieco Babcieli...?)
Lekarze azjatyccy rozrózniali bóle głowy i uważali, ze pzryczyną bółu głowy jest zaburzenie pracy któregoś z narządów.Który to narząd ustalali na podstawie przebiegu południków i tak podam przykładowo:
ból z boku głowy, schodzący wzdłuż mięśni szyji do m. trapezowego z uczuciem bólu włosów, powierzchowny pochodzi od woreczka zółciowego
bół głęboki wewnątzr głowy,przy którym bolą oczy, pieką spojówki, światłowstręt- od południka wątroby
ból mający maximum w okolicy skroni. z odruchem wymiotnym jest bólem żołądkowym.
W każdym razie mojemu mężowi zdecydowanie pomogły masaże(głowy ,karku, stóp)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 16:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Polecam książeczkę-poradnik dr.Very Rosival "Bóle głowy"łatwa , przystępna-rodzaje, pzryczyny, związki z..., podejście medyczne, paramedyczne, środki, medyczne, paramedyczne,jak sobie pomóc.....odsyłam tez do "Gabinetu naturalnych metod" do zapoznania się z wiedzą o kręgach funkcjonalnych...mozna pokojarzyć pewne fakty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-04-2009, 20:45
~gość: kajabis's Avatar
~gość: kajabis
 
Posty: n/a
Post

WITAM !!! gdy miałam 21lat zdiagnozowano u mnie migrenowe bóle głowy ( początek - 6 dni w m-cu , a 15-20 dni w miesiącu w końcowym stadium ) , zażyłam więcej leków niż byłabym w stanie unieść . gdy miałam 28 lat trafiłam na dobrego lekarza ( szkoda że nie wcześniej ) który moje migreny
rozłożył na składniki pierwsze :
1) zbyt niskie ciśnienie
2 )wyniszczenie organizmu przez leki - zbyt mało magnezu i innych pierwiastków
3) słaba krzepliwość
4 )rozluźnienie kręgów szyjnych
5) zła dieta
6) nerwica - pierwotna przyczyna migren
mam 31 lat i po leczeniu , masażach i zażywaniu witamin - od 3 lat NIE MAM MIGREN !!!!!!
CUDOWNE UCZUCIE !!!
kajabis@op.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 28-04-2009, 16:05
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie

Hm, nie wiem czy te naturalne metody mi pomogą, jestem trochę uwsteczniona pod takowym względem Nie wierzę w to i niespecjalnie chcę próbować. Któraś z Was bierze jakieś konkretne leki ? O meridianach to już nic nie zrozumiałam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 28-04-2009, 16:32
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Beciu, to jest rozległa wiedza...Ci którzą chcą , mogą, dążą wchodza w tę wiedzę i moga sobie pomóc, a większośc to Ci , co wolą medykamenty, bo łatwiej, prędzej(niekoniecznie)nie trzeba zachodu dużo(ale i tez lekarstwo nie zawsze pomaga..prawda?)...Wiedza o której piszę nie polega na wierze, aczkolwiek każdy lekarz powie jak masz pozytywny stosunek do leczenia, wierzysz w sukces , to leczenie sprawniej przebiega.Wiedza o naturalnych metodach leczenia jest po prostu konkretną wiedzą istniejącą od zarania...i wielcy , znani nią sie posługiwali..Ja wychodzę z załozenia, ze jesli mi coś nie pomaga szukam dalej...i jestem w stanie wszystko zrobić , aby sobie ulżyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 09:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Na temat migreny znalazłem następujący artykuł. Mnie ten problem nie dotyczy ale może przeczytają zainteresowani.
http://wyborcza.pl/1,91002,6573667,M...l_glow y.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 10:43
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Ja nie wierze w naturalne metody leczenia migreny. Nigdy mi nie pomogły, a wręcz ich stosowanie przedłużało tylko atak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 11:29
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

No wiem, pisałaś wczesniej, że łykasz ten Triptagram... Próbowałam, dobre to jest, bo faktycznie uniemozliwia "rozkręcenie" się ataku... Ale czasem się zastanawiam, czy naturalne metody nie są mniej inwazyjne, no bo to w sumie natura, a leki to leki... Ale raczej już nie wróce do balsamu tygrysiego i okładów z zimnych ręczników mimo to Wole mieć spokój i nie wymiotowac z bólu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-07-2009, 23:55
MARIUSZ257 MARIUSZ257 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Post

WITAM JESTEM MESZCZYZNA CHORUJE NA MIGRENE OD KIEDY PAMIETAM ZAWSZE DO ATAKU DOCHODZI POZA DOMEM W PRACY ALBO NA WYCIECZKACH ALE NAJCZESCIEJ W PRACY ZABURZENIA WIDZENIA I WIEM CO BEDZIE WTEDY MOJA ROBOTA LEZY A PLANY BIORA WLEP MIGRENA POJAWIA SIE WMIESIACACH LETNICH MORZLIWOSC SIE POLORZYC ZDARZA SIE ALE CZEKAM NAJCZESCIEJ AZ PUJDE DO DOMU TABLETKI PB OGOLNO DOSTEPNE I GODZINY CIERPIENIA DOBRZE WIEDZIEC ZE NIE JEST SIE SAMEMU I KTOS ROZOMIE TA CHOROBE I TE WYLACZENIE SPOLECZNE I ZYCIOWE PODCZAS ATAKU MIGRENY
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 13:27
ania83 ania83 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 2
Post

krótki filmik o powstawaniu migreny: http://pastylka.pl/migrena/film
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 21:10
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

[quote=Malwina]Polecam książeczkę-poradnik dr.Very Rosival "Bóle głowy"łatwa , przystępna-rodzaje, pzryczyny, związki z..., podejście medyczne, paramedyczne, środki, medyczne, paramedyczne,jak sobie pomóc.....odsyłam tez do "Gabinetu naturalnych metod"]
Też jestem zwolenniczką naturalnych metod.Mnie pomógł
Venacorn 3 razy po 2 tabl .Stosuje się też go w żylakach kk.dolnych.Poza tym stosuje się: łyżeczkę sproszkowanego tataraku zalać szklanką gorącej wody.Po 15min napar należy odcedzić.Pić 2 razy dziennie po pół szklanki.Pomaga również
Propanolol 10mg 3 razy dziennie po 1 tabl
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 26-10-2010, 00:09
jerzyczy jerzyczy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Brzeg, Polska
Posty: 3
Post

Powodem większości chorób któren nas dopadają jest niedożywienie naszych komórek w składniki odżywcze - witaminy, aminokwasy itp. zobacz na stronę www.medkom.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 26-10-2010, 00:13
jerzyczy jerzyczy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Brzeg, Polska
Posty: 3
Domyślnie Jurek

Bule głowy wynikają często z tegoże nasze komórki nie sa odpowiednio odżywione, Dlatego musimy swoją diete uzupełnic o tzw. super żywność - żywnośc która ma dużo witamin i innych potrzebynch związków pochodzenia naturalnego - zobacz na stronę www.medkom.eu i pocztaj o soku Monavie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 28-11-2010, 12:27
Sam22 Sam22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Polska
Posty: 1
Post

tyle tu wpisów na temat naturalnych metod leczenia migreny, szkoda tylko że nie działają... próbowałam już wielu rzeczy ponieważ nie chce być zależna od jakiś tabletek... i powiem szczerze że jedyną naturalną metodą jaka na mnie działa jest seks! może to wydawać się banalne bo wiele kobiet raczej wymiguje się od niego właśnie bólem głowy. podczas stosunku buzują hormony i krew lepiej krąży powoduje to iż migrena sama znika. pomaga to unormować ciśnienie w naczyniach krwionośnych przy napadzie migrenowym. jeżeli nie wierzycie spróbujcie sami...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.