menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:07
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Niektórzy lekarze zapisują bardzo drogie refundowane leki/ dla mnie podejrzane, /a są polskie leki, które mi przynajmniej bardziej pomagają.
Dobrzy fachowcy to osoby wyjątkowe.
Jeden z lekarzy mi powiedzial , pacjent chorujacy na przewlekla chorobe powinien wiedziec, co mu pomaga. Lekarz to moze tylko z nim konsultowac.
Normalni lekarze nie lecza przyczyny chorob , tylko objawy. Poza tym przemysl farmaceutyczny , uzalezniony jest od zysku , i aby ludzie jak najdluzej chorowali, i jak najdluzej brali ich medykamenty. Wiekszej czesci lekarzy tez na tym zalezy, poniewaz z tego maja zysk. Jak mozna miec zysk ze zdrowego czlowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:17
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie "Święte" słowa

Cytat:
Napisał rici
Jeden z lekarzy mi powiedzial , pacjent chorujacy na przewlekla chorobe powinien wiedziec, co mu pomaga. Lekarz to moze tylko z nim konsultowac.
Normalni lekarze nie lecza przyczyny chorob , tylko objawy. Poza tym przemysl farmaceutyczny , uzalezniony jest od zysku , i aby ludzie jak najdluzej chorowali, i jak najdluzej brali ich medykamenty. Wiekszej czesci lekarzy tez na tym zalezy, poniewaz z tego maja zysk. Jak mozna miec zysk ze zdrowego czlowieka.
Masz rację. Chodziłam do lekarza, który wogóle mnie nie słuchał. Na moje uwagi, ze lek mi nie pomaga, stwierdził "dziwne wszystkim pomaga" i nadal
zapisywał mi leki refundowane, które normalnie kosztowałyby około 500 zł jeden. Stwierdziłam,że nie będę nabijać mu kasy i zmieniłam lekarza.
Byłeś może na rehabilitacji w Chodzieży?. Ja byłam i mogę powiedzieć,że kto chce skorzystać to dużo mogę powiedzieć dobrego. Jedynie jedzenie podłe i jechać trzeba tam w miesiącach letnich.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Na temat Astmy,napiszę jutro coś więcej.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:45
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Uśmiech My nie mamy astmy my mamy POCHP

Cytat:
Napisał eledand
Na temat Astmy,napiszę jutro coś więcej.

Napisz, bo często astma jest mylona z POCHP. Nara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-11-2010, 00:25
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Masz rację. Chodziłam do lekarza, który wogóle mnie nie słuchał. Na moje uwagi, ze lek mi nie pomaga, stwierdził "dziwne wszystkim pomaga" i nadal
zapisywał mi leki refundowane, które normalnie kosztowałyby około 500 zł jeden. Stwierdziłam,że nie będę nabijać mu kasy i zmieniłam lekarza.
Byłeś może na rehabilitacji w Chodzieży?. Ja byłam i mogę powiedzieć,że kto chce skorzystać to dużo mogę powiedzieć dobrego. Jedynie jedzenie podłe i jechać trzeba tam w miesiącach letnich.Pozdrawiam
Mi tez wciskali rozne leki, dopiero gdy pokazalem ze mam IV stopien i na czesc lekow moj organizm juz nie reaguje, to przestawali mi przepisywac te leki. Wedlug mnie gdy obserwuje swoj organizm i przebieg choroby, to to POChp to rzeczywiscie zbior roznych chorob pluc wrzuconych do jednego worka o nazwie POChP, i kazdy kto ma troche inna wersje tej choroby to bedzie inaczej reagowal na poszczegolne lekarstwa. Ja bylem na oddziale pulmonologicznym w Bystrej kolo Bielska-Bielej, i goraco polecam ordynatora dr. Kachela , bardzo sympatyczny i z prawdziwego zdarzenia fachowiec. Porownac go moge do prof.dr.Gärtnera z kliniki uniwersyteckiej w Monachium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-11-2010, 01:16
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Ja poznanianka

Cytat:
Napisał rici
Mi tez wciskali rozne leki, dopiero gdy pokazalem ze mam IV stopien i na czesc lekow moj organizm juz nie reaguje, to przestawali mi przepisywac te leki. Wedlug mnie gdy obserwuje swoj organizm i przebieg choroby, to to POChp to rzeczywiscie zbior roznych chorob pluc wrzuconych do jednego worka o nazwie POChP, i kazdy kto ma troche inna wersje tej choroby to bedzie inaczej reagowal na poszczegolne lekarstwa. Ja bylem na oddziale pulmonologicznym w Bystrej kolo Bielska-Bielej, i goraco polecam ordynatora dr. Kachela , bardzo sympatyczny i z prawdziwego zdarzenia fachowiec. Porownac go moge do prof.dr.Gärtnera z kliniki uniwersyteckiej w Monachium.

Gdzie ty mnie chcesz wysłać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 19:54
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Domyślnie

Mnie to do szpitala biora tylko na niebieskim swietle, i to w najrozniejszych sytuacjach, np. gdy wracalem do domu do Monachium przytrafil mi sie atak szybciej niz sie spodzioewalem, a ze akurat bylem w okolocach Bielska-Bialej to zabrali mnie do najblizszego szpitala pulmonologicznego. A w dodatku to jest najlepszy szpital tego typu na poludniu Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 20:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Moj mąż od lat boryka się z Pochp.Mylnie był leczony na tzw.Astmę,aż dopiero trafiła naLekarkę -Alergologa i ta wykonała wszelakie badania i testy.
Kiedyś to był codziennie na pogotowiu,sam dojeżdżał samochodem na zatrzyki w nocy,bo ja nie mam prawa jazdy.To był koszmar.
Od około 5 lat jest ustawiony na innych lekarstwach a czasami przywoziłam z Niemiec tzw.2 w jednymCzyli Berodual z Kortizonem.
Te lekarstwa były w polsce nie dostępne i trzeba się było jako tako pomagać.
W Niemczech był też leczony i zwalili jego Obturacyjne problemy na powietrze śląskie i zanieczyszczone.
W chwili obecnej bierze Theovent 3oo,dwa dyski-Flixotide 25o i Serevent oraz dorażnie wściekle drogi;

Berodual w aerosolu za 85 zł 1 opakowanie,dlatego te leki kupujemy w Czechach.
Mój mąż nie ma ataków duszności i czuje się teraz super.
Jedynie gdyby miał za dużo stressu,ale to i sam o tym wie co robić.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 20:33
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Moj mąż od lat boryka się z Pochp.Mylnie był leczony na tzw.Astmę,aż dopiero trafiła naLekarkę -Alergologa i ta wykonała wszelakie badania i testy.
Kiedyś to był codziennie na pogotowiu,sam dojeżdżał samochodem na zatrzyki w nocy,bo ja nie mam prawa jazdy.To był koszmar.
Od około 5 lat jest ustawiony na innych lekarstwach a czasami przywoziłam z Niemiec tzw.2 w jednymCzyli Berodual z Kortizonem.
Te lekarstwa były w polsce nie dostępne i trzeba się było jako tako pomagać.
W Niemczech był też leczony i zwalili jego Obturacyjne problemy na powietrze śląskie i zanieczyszczone.
W chwili obecnej bierze Theovent 3oo,dwa dyski-Flixotide 25o i Serevent oraz dorażnie wściekle drogi;

Berodual w aerosolu za 85 zł 1 opakowanie,dlatego te leki kupujemy w Czechach.
Mój mąż nie ma ataków duszności i czuje się teraz super.
Jedynie gdyby miał za dużo stressu,ale to i sam o tym wie co robić.


Ja biore 2x1 Theospirex, Alvesco 160 2x1 wziewie, Foradil lub Oxodil /to samo/ 2x1, Atrovent wziewy 4x3 a jak się żle czuję Metypred 16 mg 1 tabletka /stres, wysiłek/.
Problem mam taki,że często się zaziębiam i długo choruję. Wtedy zażywam
leki przez nebulizator.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 20:41
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Bardzo dużo czytałam na ten temat, tyle co wiem to przy POCHP nie ma się duszności w nocy. Chyba, że ktoś kocha jeść na noc. Ja od obiadu oprócz owoców /małe ilości/ już nic nie jem. Poza tym przy POCHP trzeba mało a często jeść. Ele. przeczytaj sobie w onet. artykuł "Głęboki oddech". Ważna jest też umiejętność oddychania, przeponą, wtedy odciążone są oskrzela i płuca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 20:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech w tej chwili

Wiesiu dzięki za post,ale każ chłopu oddychać.Ja przywiozłam i mam w domu wszelkiego rodzaju sprzęt.
A że moja połówka lubi jeść i to dużo,to druga strona medalu.

Ale ogólnie jest teraz dobrze.
Postukam znowu a mgła i zimne powietrze było dla niego zabójcze i to także ustąpiło.No można powiedzieć "CUD".
Idż do innego lekarza po prostu i nie wierz jednemu,powiadam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:01
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Wiesiu dzięki za post,ale każ chłopu oddychać.Ja przywiozłam i mam w domu wszelkiego rodzaju sprzęt.
A że moja połówka lubi jeść i to dużo,to druga strona medalu.

Ale ogólnie jest teraz dobrze.
Postukam znowu a mgła i zimne powietrze było dla niego zabójcze i to także ustąpiło.No można powiedzieć "CUD".
Idż do innego lekarza po prostu i nie wierz jednemu,powiadam.

Ele. wg mnie on nie ma POCHP, to cholerstwo jest nie do uleczenia . CHoruję od 12 lat. Twój mąż moim skromnym zaniem ma astmę, pisałaś, że w nocy musiał jechać na zastrzyk. Astma objawia się tym, że atak dostajesz w nocy.
Przy POCHP nie masz ataków, brakuje Tobie " powietrza " a tak naprawdę nie masz siły wypuścić powietrza z płuc przy wysiłku, stresie, nie raz przy alergenie.Lepiej żeby miał astmę, bo to cholerne POCHP jest o wiele grożniejsze. Co do jedzenia niech już je,ale mało a często. Ja mam teraz 57 kg, mierzę 164, jak utyję około 5 kg to zaraz gorzej mi się oddycha.Czym mniej kg tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witaj.

Ale wszędzie piszą Obturacyjne itd Płuc.
A swoją drogą,dbaj o siebie a stan psychiczny dużo robi dobrego jak i złego.
Posłuchaj;
http://www.youtube.com/watch?v=WuYTagdCEBg
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:04
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Jak byłam w szpitalu , niektórzy po kolacji , jedli drugą kolację około 22,00 /ja miałabym to na tydzień/, potem w nocy przepona naciskała na oskrzela i płuca i się dusili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:11
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Ale wszędzie piszą Obturacyjne itd Płuc.
A swoją drogą,dbaj o siebie a stan psychiczny dużo robi dobrego jak i złego.
Posłuchaj;
http://www.youtube.com/watch?v=WuYTagdCEBg
Dzięki

Eli tak piszą, ponieważ Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest dopiero
znana od paru lat, przedtem wszyscy mieli astmę. I teraz nie wszyscy lekarze rozróżniają te choroby. Przy astmie , nie masz rozedmy płuc, a przy POCHP niestety tak. Masz taki kaszel,że kiedy jestem zaziębione moja lekarka
boi się, że nie wytrzyma tego moje serce. Ale ja się nie dam. Jeżeli chodzi o psychikę to masz 100% racji, szczególnie przy tej chorobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj serdecznie.

Wiesiu a mnie męczy uporczywe zaleganie Flegmy.
Moje oskrzela,produkują tego świństwa nadmiar i rano kaszlę okropnie,aż do wymiotów dochodzi.
Teraz byłam u Laryngologa,przepisał lekarstwa za 130 chyba złotych i nic nie pomogło.Poszłam do mojego tzw,Konowała i mowie mu,przepisz mi Pan doktorze "Doksycyklinę 100.
Ja mam także Alergię Krzyżową to znaczy na jedzenie,drzewa,trawy i inne diabelstwo.Nie powinnam zyć tak stwierdzono.

Dochodzi u mnie do szoków Alergicznych a łapie mnie za gardło i opuchce cała a w gardle same biełe kule i zatykają mi dopływ powietrza itd,
Ja całe życie nie Paliłam Papierosów,ale byłam biernym palaczem i to są skutki.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:24
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Wiesiu a mnie męczy uporczywe zaleganie Flegmy.
Moje oskrzela,produkują tego świństwa nadmiar i rano kaszlę okropnie,aż do wymiotów dochodzi.
Teraz byłam u Laryngologa,przepisał lekarstwa za 130 chyba złotych i nic nie pomogło.Poszłam do mojego tzw,Konowała i mowie mu,przepisz mi Pan doktorze "Doksycyklinę 100.
Ja mam także Alergię Krzyżową to znaczy na jedzenie,drzewa,trawy i inne diabelstwo.Nie powinnam zyć tak stwierdzono.

Dochodzi u mnie do szoków Alergicznych a łapie mnie za gardło i opuchce cała a w gardle same biełe kule i zatykają mi dopływ powietrza itd,
Ja całe życie nie Paliłam Papierosów,ale byłam biernym palaczem i to są skutki.

Musisz iść do pulmonologa. Da Tobie lekarstwo, które spowoduje,że będziesz odkaszlać. To raczej Ty masz początek POCHP, bo tak to się objawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:41
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech w tej chwili

Ja biorę od czasu do czasu Cortare 250.Poza tym ja mam cukrzycę i miażdżycę i to to spędza mi raczej sen z powiek.
Pogadałyśmy o wszystkim dzisiaj.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 21:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Ja biorę od czasu do czasu Cortare 250.Poza tym ja mam cukrzycę i miażdżycę i to to spędza mi raczej sen z powiek.
Pogadałyśmy o wszystkim dzisiaj.


Jedz 3 łyżeczki dziennie nasiona wiesiołka mielonego przez młynek ręczny. Moze być taki do pieprzu. Zobaczysz po 2 tygodniach poprawę. Wejdz na onet i przeczytaj sobie o nasionach wiesiołka. Można kupić w internecie za tanie pieniądze /o wiele taniej niż w sklepach zielarskich/ Pogadałyśmy. Nara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 22:49
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Domyślnie

O to Wy naprawde niewiele bierzecie; ja biore codziennie; Prednisonum-Encorton 10 mg,Pantoprazol-oslonowy,Theophiline 350 x 2, Spirive,Symbicort x2, ACC-600 long x2, Atrovent x6 z nebulizatora, oprocz tego Codiovan i Bisoprol na serce. U mnie tez najwiekszym problemem jest zalegenie flegmy w plucach , ale na to najlepszym wyjsciem jest zazywanie ACC-600 i Berotec. Na Salamol i inne tego typu leki moj organizma juz nie reaguje. A z ta flegma to prawdopodobnie bedzie choroba genetyczna na ktora choruje okolo 5 % ludzi rasy bialej, czyli jakos tak Mucosolwix, czy cos kolo tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.