menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 02:13
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W PRL-u nie było biedy, bezdomności?? Skąd nazwy dzielnic Pekin, Abisynia, gdzie za mojej pamięci ludzie mieszkali w ziemiankach , gliniankach lub chatynach zbitych z czegokolwiek, desek, kartonów, blachy. Żebraków pod kościołami też pamiętam.
Za młody widać jesteś,te nazwy są z przed 1939 roku i zachowały sie jak relikt tamtych,tez kapitalistycznych czasów kiedy na wsi panowała bieda bo chłopi nie mieli ziemi do uprawy (dlatego reforma rolna w latach powojennych).Emigrowali za chlebem do miast i własnie wtedy budowali takie "schronienia" licząc na pracę w przemysle bo na wieś nie mieli juz powrotu.PRL zlikwidował te "slamsy",dał ludziom pracę i mieszkania.Ale poczekaj,to wróci jak bumerang gdy nadal bedą rzadzić PO lub PiS i gdy z zagranicy wrócą ci co wyjechali i im sie tam nie udało bo przecież "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" a jak jest na "obczyźnie" przekonuja się na własnej skórze i znowu powstaną takie "fawele" brazylijskie, harlemy amerykańskie,to już niedługo,pewnie pare lat i sie zacznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 04:28
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Żebraki nadal są, a bezdomnym do NY posyłał koce Urban. Tak jakby u nas wtedy nie było bezdomnych i narkomanów. Czyli o czym "Trybuna Ludu" nie napisała-to tego u nas nie było. A że wacławie46 piszesz o stoczniach i o kooperantach co też nie będą mieli pracy, to za to Tusk otrzyma medal [i 5 tys €] Sama Merkel mu go da. Drugi powinien dostać od Eriki S. ale to inny temat. Zlikwidował Tusk polskie stocznie? No to Niemcy go muszą chwalić. Jak sprzeda KGHM to już będzie sehr gut.

A o pracujących za granicą to przecież dostali od Tuska "powrotnik". Wydrukowana broszura na potrzeby wygrania wyborów. Dziś już Tusk tam nie pojedzie, bo ochrona BOR nie wyłapała by wszystkie jaja i kamienie.

Część wróciła, ale z braku pracy "na wyspach". Wrócili i są bezrobotni tu w kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 05:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wibi
Stary czytaj co napisałem, ja te lepianki widziałem na własne oczy ale o tym by takiego robaczka jak ty przekonać nawet nie marzę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 06:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Cytat:
Za młody widać jesteś,

To ty musisz miec ze 150 lat, bo wszyscy sa za mlodzi

Cytat:
przecież "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"
.

I znowu powiedziales prawdezapewne przez pomylke, ale tak wyszlo

Wszedzie dobrze, gdzie WAS [komunistow] nie ma.
Wszedzie tam gdziescie lape wlozyli, to stal sie smrod zamordyzm i tlamszenie ludzi do spodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 06:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
piszesz o stoczniach i o kooperantach co też nie będą mieli pracy, to za to Tusk otrzyma medal [i 5 tys €] Sama Merkel mu go da. Drugi powinien dostać od Eriki S. ale to inny temat. Zlikwidował Tusk polskie stocznie?

Przecie mowilem ci, ze komuna tracisz, a tys nie wierzyl
Klamiesz jak wibi o milicjantach co palek nie mieli i ludzi nie bili
To przypadkiem nie niejaki Jaworski kumpel Kaczynskich i Sniadka mieszal w stoczniach w Gadanski i Gdyni? To nie za Kaczynskiego Gdansk kupily ruskie Ukraince, a teraz ruskie Ruskie? Jakis jeden co sie Rydzyk nazywa tez cos przy tym machlowal zdaje sie.
I sprawdz, czy przypadkiem u Merkel tez stocznie jakies nie padly, bo mozesz sie zdziwic jak Tusk z Merkel za stocznie oboje sobie medale beda przypinac.
Tak na marginesie ci powiem, ze polskie stocznie nie potrafily wybudowac nowoczesnych statkow szybko, w terminie i po konkurencyjnych cenach.
Jak tak ci zal tych stoczni, to powiedz ile z wlasnej kieszeni wylozylbys, zeby utrzymac te stocznie i ile dalbys z wlasnej kieszeni, zeby utrzymac bezrobotnego stoczniowca co wzial kilkadziesiat tysiecy odprawy.

Cytat:
No to Niemcy go muszą chwalić. Jak sprzeda KGHM to już będzie sehr gut.

To zrobi dobry interes. Mozesz kupic. Albo sie zalapac do roboty. Miedzia rzadza jeszcze lepiej niz za komuny zwiazki zawodowe i politycy co spadli ze stolkow w zadziwiajacej symbiozie politycznej. Rownie dobrze sie maja tam i byli komunisci i wspolczesne PiSuary. Jak jest z tym od PO to nie wiem, ale ty masz nos do takich, to zapewne wyniuchasz paru.

Cytat:
A o pracujących za granicą to przecież dostali od Tuska "powrotnik". Wydrukowana broszura na potrzeby wygrania wyborów. Dziś już Tusk tam nie pojedzie, bo ochrona BOR nie wyłapała by wszystkie jaja i kamienie.
Tusk nie ma potrzeby. Ale zawsze mozesz wyslac Kaczynskiego. Wybiera sie z reszta do Ameryki. Na salony u Obamy go wprawdzie nie wpuszcza, ale zawsze po Chicago moze poszalec
Cytat:
Część wróciła, ale z braku pracy "na wyspach". Wrócili i są bezrobotni tu w kraju.
Duza ta czesc? Bo jakos nie zauwazylem, zeby jacys moi familianci wracali. Albo leniwi, albo im sie robota jakos nie urwala, bo na bilet powrotny nie wolaja od nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 10:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
e tez przemysl samochodowy jest tym co napedza roznorodne pokrewne przemysly. Dzis samochod to calkiem spory magazyn roznorodnosci.Dlatego Obama i Merkel z Sarkozym robili wszystko co mogli, zeby ich rodzime firmy samochodowe nie padly.
Czy w neoliberalizmie istnieje pomoc państwa prywatnej własności czy się im systemy pomyliły.
Zauważyli że niektóre rzeczy z socjalizmu można zastosować i było to zasadne a prawica w ich krajach tego nie komentowała.
Cytat:
Waclawie. Mam znajomych Polakow ktorzy dzialaja wlasnie w takich dziedzinach. Z doktoratami i patentami z dziedzin, ktore Ty wymieniasz, a dla mnie brzmia jak bajka z innej rzeczywistosci
Tu się z tobą nie zgadzam rozwiązania w tych dziedzinach są dobre w Finlandii czy Singapurze .Na pewno wymagana jest reforma szkolnictwa wyższego i stworzenie prężnych ośrodków akademickich a nie trwonienie pieniędzy na wszystkich.Nie zapominaj że ci wykształceni dobrze fachowcy znajdą prace w Europie nie za 9 euro na godzinę.Wrócić do systemu w którym kończąc szkolę średnią miał zawód,z socjalizmu pomysł ale nie był zły.
Cytat:
Waclawie! To jedynie czesciowa prawda. Jakos malo zauwaza sie, ze Polacy pracuja we wszystkich zawodach jakie wykonuja tubylcy.
Zgadzam się ale ja pisałem o większości tych co wyjechali.W Anglii są też przedsiębiorstwa usługowe Polskie.
Cytat:
Dosc sporo mitow i zaklec pojawilo sie w przestrzeni w tym zakresie.
Napisałem o tym co sami pracownicy socjalni mówili ,właściciel kamienicy korzysta z pomocy socjalnej bo ma niską emeryturę.
Cytat:
I jak sie to porobilo, ze taki Kwasniewski ma siostre w Szwajcarii, Rakowski potomstwo
Fe..Fe..Zaczynacie wpadać w przesadę ja też mam rodzinę nie tylko w Polsce ,takie były losy Polaków z miłości albo za chlebem.Z synem Rakowskiego jest wywiad w ostatniej Polityce to się dowiecie.A czy córka pana Prezydenta RP jest w Polsce , nie .Wyjechała z mężem no i co z tego, czy nasze dzieci muszą robić wszystko co my? i wierzyć w to co my?Przecież Prezydent Wałęsa wysłał swojego syna na studia do USA , miał możliwości .A czy ludzi biznesu dzieci kończą tylko Polskie uczelnie? i siedzą w kraju ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 10:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Tusk nie ma potrzeby. Ale zawsze mozesz wyslac Kaczynskiego. Wybiera sie z reszta do Ameryki. Na salony u Obamy go wprawdzie nie wpuszcza, ale zawsze po Chicago moze poszalec

Czy to było, czy nie było?
Czy mi się wszystko śniło.....oj dana,dana.
Ta modła ta sama..od samego rana.

Najważniejsze, że teraz idzie wszystko super.
Gadanie o korupcji to nadużycie. Semantyczne.

Ps. Takie czasy.
Tam gdzie drwa rąbią, są też narąbani.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 10:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czy to było, czy nie było?
Czy mi się wszystko śniło.....oj dana,dana.
Ta modła ta sama..od samego rana.

Najważniejsze, że teraz idzie wszystko super.
Gadanie o korupcji to nadużycie. Semantyczne.

Ps. Takie czasy.
Tam gdzie drwa rąbią, są też narąbani.

LIlu!!
Przetlumacz, bo cos mi sie zdaje, ze mam klopot ze zrozumieniem o co Ci biega
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 10:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
LIlu!!
Przetlumacz, bo cos mi sie zdaje, ze mam klopot ze zrozumieniem o co Ci biega

O nic.
O śpiewkę na jedno kopyto.

Czy wątek będzie o Jaruzelskim,
czy Dorocie Rabczewskiej, tam MUSI być Kaczyński i PiS.

Nudyy.

Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Czy w neoliberalizmie istnieje pomoc państwa prywatnej własności czy się im systemy pomyliły.
Zauważyli że niektóre rzeczy z socjalizmu można zastosować i było to zasadne a prawica w ich krajach tego nie komentowała.

Moim zdaniem to doszli do slusznego wniosku, ze -izmami i teoriami sie problemow nie rozwiaze i trzeba wrocic do zrodel, a takze zejsc z oblokow i pochodzic po ziemi. Wladcy zwyczajnie policzyli koszty. Takze polityczne i spoleczne.
W przypadku US nalozyli sie dwa wielkie krachy najpierw kredytowo hipoteczny, a potem samochodowy. Oba sektory napedzajace gospodarke.
I tu prawica z lewica wstrzymaly oddechy i daly wodzom wolna reke.

Cytat:
Tu się z tobą nie zgadzam rozwiązania w tych dziedzinach są dobre w Finlandii czy Singapurze
.

Pamietaj, ze jest taki czynnik jak czas. Zarowno Singapur, jak Finowie, Indonezja, Filipiny, czy Malezja w tych supertechnologiach juz sa swietnie usadowione. O Chinach i Indiach nawet nie wspominam.

Cytat:
Cytat:
Na pewno wymagana jest reforma szkolnictwa wyższego i stworzenie prężnych ośrodków akademickich a nie trwonienie pieniędzy na wszystkich.Nie zapominaj że ci wykształceni dobrze fachowcy znajdą prace w Europie nie za 9 euro na godzinę.Wrócić do systemu w którym kończąc szkolę średnią miał zawód,z socjalizmu pomysł ale nie był zły.
- Tez uwazam, ze szkolnictwo zawodowe powinno istniec. W jakiej formie trudno orzec, ale swiat jednak oprocz supertechnologii sklada sie jeszcze z uslugobiorcow na nizszych poziomach technologicznych. Ktos musi wykonywac prace ktore sa nam wszystkim potrzebne do normalnego zywota.
Ale zapewne zauwazyles, ze tak na dobra sprawe to trzy dziedziny oparly sie unowoczesnieniu w ciagu XXlecia. Wlasnie szkolnictwo, zdrowie i tzw sprawiedliwosc. Silnie uzwiazkowione, skostniale, tehcnologicznie niewydolne i trudne do ruszenia.
Cytat:
Zgadzam się ale ja pisałem o większości tych co wyjechali.W Anglii są też przedsiębiorstwa usługowe Polskie.
Troche znam te klimaty i jak pisalem wczesniej. Jest z tym bardzo roznie. Napewno poczatki sa trudne dla tych co startuja, ale tez ludzie nostryfikuja dyplomy, studiuja i wtapiaja sie w srodowiska zawodowe. Generalnie ludzie o wiele lepiej sobie radza poza gettami narodowymi.

Cytat:
Napisałem o tym co sami pracownicy socjalni mówili ,właściciel kamienicy korzysta z pomocy socjalnej bo ma niską emeryturę.
Prawde mowiac nie bardzo mnie to dziwi. Skoro do dzis mamy socjalistyczne podejscie do kamienicznika i uwaza sie, ze on te kamienice musi utrzymywac, a nie ona jego, to skutek jest taki jaki jest, ze to kamienicznika trzeba wspomagac. To jest proste przeniesienie sytuacji z czasow komuny.

Cytat:
Zaczynacie wpadać w przesadę ja też mam rodzinę nie tylko w Polsce ,takie były losy Polaków z miłości albo za chlebem.Z synem Rakowskiego jest wywiad w ostatniej Polityce to się dowiecie.A czy córka pana Prezydenta RP jest w Polsce , nie .Wyjechała z mężem no i co z tego, czy nasze dzieci muszą robić wszystko co my? i wierzyć w to co my?
Przecież Prezydent Wałęsa wysłał swojego syna na studia do USA , miał możliwości .A czy ludzi biznesu dzieci kończą tylko Polskie uczelnie? i siedzą w kraju ?

Waclawie! Oczywiscie, ze nie.Ale te obrazki potrzebne mi byly do zilustrowania sytuacji, kiedy ojcowie trudzili sie nad wpajaniem komunistycznych idei do glow maluczkich i osaczonych, a w tym samym czasie ich potomstwo idee gloszone przez rodzicow mialo gleboko i szukalo szczescia w strefie wyklinanego imperializmu. Masz przecie familie Wiatrow. Stary teoretyk komunizma od poczecia, synek po stazu w KC jako mlody i obiecujacy komunista nagle przepoczwarza sie w motyla kapitalizmu na wiedenskim bruku To gdzie ta wiernosc ideom? Zadziwia mnie jak latwo tego bagazu sie pozbywali z chwila kiedy tamto ustrojstwo peklo jak mydlana banka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 11:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila]
Cytat:
O nic.
O śpiewkę na jedno kopyto.

Czy wątek będzie o Jaruzelskim,
czy Dorocie Rabczewskiej, tam MUSI być Kaczyński i PiS.

O Dodzie jeszcze nie bylo. W tym kawalku. Wiec nie wywoluj Dody z lasu.
A czemu ma nie byc o parze Jaruzelski-Kaczynski skoro obaj jada do Moskwy w jednej salonce.
Dadza se buzi, strzela niedzwiedzia i walna po malpce i wszyscy beda sie cieszyc.
I babcia tez. O PiSie nawet nie chce mi sie wspominac, bo tam to juz po takim numerze euforia nastanie na calego ...Szczygle
To jakie nudy?
Cytat:
Miłego dnia
Dokladnie tego samego Ci zycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 14:04
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wibi
Stary czytaj co napisałem, ja te lepianki widziałem na własne oczy ale o tym by takiego robaczka jak ty przekonać nawet nie marzę.
Przecież nie twierdzę, ze ich nie widziałeś?podałem tylko genezę ich powstania i to, ze to własnie PRL je zlikwidował ale ty widac tego nie przeczytałeś? może czcionka za mała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Przecież nie twierdzę, ze ich nie widziałeś?podałem tylko genezę ich powstania i to, ze to własnie PRL je zlikwidował ale ty widac tego nie przeczytałeś? może czcionka za mała?
Kto to napisał?
Cytat:
Dlatego teraz mozemy mówić, że PRL był państwem OPIEKUŃCZYM gdyz nie było bezrobocia,głodujacych dzieci,żerujących w śmietnikach,bezdomnych i zebraków
w # 145
No tak zlikwidował, a ile lat potrzebował? tak koło trzydziestu bo lepianki znikły przy budowie nowego osiedla. (późne lata siedemdziesiąte). Piszę to co sam widziałem a gdzie indziej to pewnie i dłużej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 14:46
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

tadeusz50
Pisze wyraźnie,ZLIKWIDOWAŁ a nie że był wróżką czy czarodziejem z różdżką w ręce bo mógł to zrobic NATYCHMIAST.Najpierw trzeba było stworzyć miejsca pracy a później wybudować domy i osiedla by móc te "slamsy" zlikwidować,trzeba było do tego nieco czasu i mnóstwo pracy gdyż Polska po wojnie nie była w kondycji "kwitnącej" a raczej w ruinie po działaniach wojennych i 5 letniej okupacji.Czy to takie trudne do zrozumienia?Mieszkańcy tych "slamsów" mieli wizję przyszłości której się doczekali tak jak i my?(obym się mylił?a moze nie doczekam?) wiemy, ze to znowu powróci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 15:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wibi

Powiększę i pokoloruję to co sam napisałeś
Cytat:
Dlatego teraz mozemy mówić, że PRL był państwem OPIEKUŃCZYM gdyz nie było bezrobocia,głodujacych dzieci,żerujących w śmietnikach,bezdomnych i zebraków

Dodam pytanie. Ile kamienic zostało zdewastowanych i zniszczonych, popadło w ruinę przez haniebne niskie czynsze.
Ech szkoda klawiatury do przekonywania przesiąkniętego komunizmem ideowca o nie sprawdzonej ideii.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Wladcy zwyczajnie policzyli koszty. Takze polityczne i spoleczne.
Jeżeli w ostoi neoliberalizmu dochodzi do interwencjonizmu państwowego to trzeba zrewidować doktrynę.Chciałbym odnieść się do częstego powoływania się na idee komunizmu po 46 roku.W Polsce powojennej po 56 roku ustrój był najbardziej liberalny od Hawany po Władywostok.Przecież to że znaleźliśmy się w sferze wpływów
Rosji i uczestniczyliśmy w eksperymencie ustrojowym to realizacja uzgodnień wielkich mocarstw z Jałty.Kto miał na to wpływ bo nawet po interwencji w Budapeszcie nic się nie zmieniło a mogliśmy tylko słuchać Radia Wolna Europa i we własnym gronie sobie podyskutować.Czyste gadanie i z wypiekami na twarzy czytać Paryską Kulturę ci co mieli do tego dostęp i to tylko w wielkich ośrodkach miejskich.A to ze sobie pogadały media na zachodzie to nie miało żadnego przełożenia na sprawy Polskie.A teraz jak niektórych czytam to tak jak by sterowali robotą konspiracyjną i ukrywali się przed służbą bezpieczeństwa.Nie mogę nic powiedzieć o 56 roku tylko to co wiem z przekazu moich bliskich że na wiecu z Gomółką bylo tyle ludzi jak na mszy z Papieżem.Wszelkie zmiany były na początku związane z ustrojem w którym żyliśmy.W 68 to pamiętam spotkanie z Kuroniem ale nic nie było o zmianie systemu.Czy przez te lata powojenne nic my nie zrobili, wszystko spieprzone oszczędności przepite całkowity dekadentyzm.Nie przesadzajmy z tym biciem w czambuł ,przecież zlikwidowano analfabetyzm odbudowano kraj który był zniszczony wybudowano przemysł zmiana struktury zatrudnienia w rolnictwie itd.Cóż jest winny senior za ten okres PRL-u ,kogo ma przepraszać.Czy w Polsce międzywojennej nie zamykano w więzieniach przeciwników politycznych?Czy nie było policji?Czy w innych krajach jej nie ma ?Czy nie ma afer o nadużywaniu władzy.Czy nie ma afer politycznych i gospodarczych?Po to jest prasa aby o tym pisała.To że są przy każdej partii politycznej aktywni pochlebcy,zausznicy i przydupasy to nie wymysł Polski.Dlatego nie mam zamiaru bić się w piersi ,a co mnie nauczyło całe życie że najważniejsza jest mamona bo wtedy mówisz co myślisz tak samo jak jesteś seniorem bo stanowiska nie stracisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 22:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Jeżeli w ostoi neoliberalizmu dochodzi do interwencjonizmu państwowego to trzeba zrewidować doktrynę.
Waclawie! Czy sadzisz, ze szybciej zmienia sie doktryne czy rozwiazuje problem.
W koncu nad zlikwidowanem dziury w chodniku tez mozna zebrac grupe swiatlych teoretykow od dokryn, ale na koncu i tak ktos musi wziac lopate do reki i wykonac odpowiednie czynnosci
A co do reszty, to Waclawie! Pomijajac te geopolityczne warunki.
Czy nie sadzisz, ze nawet tej zaleznosci od systemu nie mozna bylo wykorzystac lepiej? Madrzej i korzystniej dla calosci?
Wspominasz wiec Gomulki. A przeciez to byl przelom po komunistycznym zamordyzmie w/g wzorow Stalina i ...zgasl.
Po dwoch latach wiele wrocilo do stalinowskiej normy.
Z ta RWE to tez bywalo roznie. Za Gomulki dalej mozna bylo spedzic wczasy pod krata. Nie zgodze sie, ze od 56 bylismy "liberalni" jak na strefe. O czym takim mozna mowic dopiero od Gierka, ale to juz inna "polka". Za Gomulki ogladalem podmiejskie wsie jurajskie i jakos niewiele sie roznily od tego co bylo przed ....
Ale tez obaj wiemy, ze czas nie stal w miejscu i komuna musiala cos robic. Problem tkwi w tym, czy to co robila bylo efektywne i czy zmiany szly we wlasciwym gospodarczo i spolecznie kierunku.
Nie sztuka jest powiedziec, ze zbudowano bloki i uznac to za sukces skoro w tym samym czasie zdewastowano miejska istniejaca strukture. Itd.
Waclawie! Tu nie chodzi o jakies przepraszanie, bo jesli chodzi o mnie to od nikogo nie wymagam przeprosin, bo to najczesciej sa puste gesty pod publiczke.
Istotny problem wystepuje kiedy pojawiaja sie czarodzieje, ktorzy usiluja wmawiac, ze tamte czasy byly pasmem sukcesow, a milicjant nie mial palki i nie stosowal bandyckich form represji. Jakos nie bardzo moge sie z tym zgodzic.


.
Cytat:
Nie przesadzajmy z tym biciem w czambuł ,przecież zlikwidowano analfabetyzm odbudowano kraj który był zniszczony wybudowano przemysł zmiana struktury zatrudnienia w rolnictwie itd.
Czy sadzisz, ze bez komunistow to nie mialoby miejsca? Wojna zmienila swiadomosc spoleczenstwa, a dzialajace pod okupacja stronnictwa polityczne takie plany oglaszaly dosc wyraznie. Lacznie reforma agrarna.


Cytat:
Czy w Polsce międzywojennej nie zamykano w więzieniach przeciwników politycznych?Czy nie było policji?Czy w innych krajach jej nie ma ?Czy nie ma afer o nadużywaniu władzy.Czy nie ma afer politycznych i gospodarczych?Po to jest prasa aby o tym pisała.To że są przy każdej partii politycznej aktywni pochlebcy,zausznicy i przydupasy to nie wymysł Polski
.

Sa te wszystkie i byly przed wojna tez.
tylko, ze to wszystko po wojnie skupilo sie w jednym miejscu i to wszystko kontrolowala jedna partia i ta jedna partia -matuszka decydowala co moze rzucic jako ochlap propagandowy spoleczenstwu.
Ta partia tez skladala sie w calosci z aktywistow,pochlebcow,zausznikow, przydupasow, bo inni byli autowani w trybie naglym.
Piszesz w "kazdej" i to juz jest tez jednak roznica. Bo zaklada, ze tych partii jest wiecej niz jedna.
Cytat:
Dlatego nie mam zamiaru bić się w piersi ,a co mnie nauczyło całe życie że najważniejsza jest mamona bo wtedy mówisz co myślisz tak samo jak jesteś seniorem bo stanowiska nie stracisz.[/
QUOTE]
Alez nikt od Ciebie tego nie wymaga.
A w kwestii "mamona" tez nie zglaszam sprzeciwu. Jest jakims miernikiem sukcesu. Czasem niekoniecznie wzorcowego, ale wartym wziecia pod uwage. I faktycznie dajacym sporo niezaleznosci.
Rzecz w tym, ze czasem te niezaleznosc trzeba zazywac w innych przestrzeniach, bo ...jak sie ma pieniadze, to sie je ...skads ma
Tak bylo za tytulowego "bohatera" i jego poprzednikow, a kropli tworczosci wlasnej dolozyl do tego Ziobro z towarzyszami korzystajac z wczesniej wyprobowanych metod.
Dlatego trzeba uwazac z kim sie kielichy wznosi.
Bo jak rzekl klasyk...sa inne szatany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:57
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nudyy...
Ale trujących ubranek, zastaw stołowych, młynków, czajnków, zabawek dla dzieci ... kiedyś nie importowaliśmy z ChRL - była herbata ULUNG.
Co to ma do Pana Generała i efektywności sprawowania rządów nad PRL w latach 1980 - 1990?
Ma - w kontekście polemiki MA!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.