menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Krystyna napisała-Nie ze wszystkim pójdziesz nawet do najlepszego przyjaciela.
Pozostaje psychiatra.
A po co jest psychiatra ,psycholog by osobom z problemami pomóc kiedy sobie nie radzi.A czy do psychologa nigdy nie chodzi wierzący? bo ma swego boga? Ja wierzę że sam rozwiążę problemy jakie mam i rozwiązuję a wierzący potrzebuje do pomocy boga.Pojęcie to znamy od dzieciństwa bo nam wmówiono że jest to osoba która wszystko może,przecież nie sprawi by nam ręka którą stracimy odrosła, słyszałaś o takim przypadku w XXI wieku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 19:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Wierzący ma do kogo zwrócić się ze swoimi problemami i już mu lżej.
Dlatego niewierzący i ateiści dyskwalifikują wierzących a nigdy odwrotnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Dlatego niewierzący i ateiści dyskwalifikują wierzących a nigdy odwrotnie.
Nikt nikogo nie dyskwalifikuje,przecież wierzący ma argumenty na to w co wierzy, wierzący edukują się , chodząc na religię potem na spotkania w miejscu kultu, mogą tez czytać specjalistyczną literaturę dotyczącą wyznania w które wieżą. A 2+2=4 i każdy jest w stanie to udowodnić .
Dyskusja dotyczy tego czy wiara w boga czy bogów ma wpływ na dłuższe życie?Ja tylko kwestionuję pogląd że modlitwa i wiara w jakieś bóstwo nie ma wpływu na długość życia.Bo ilu się modliło o zdrowie JPII , przecież zmarł .Ja wierzę w medycynę a dla mnie lekarz to normalny człowiek nie istota nadprzyrodzona.W każdej sprawie wypowiadając się ma się argumenty albo i się ich nie ma.

dyskwalifikacja stwierdzenie czyjejś niezdatności do podjętej pracy; pozbawienie prawa do czego (np. do uczestniczenia w zawodach sport.) jako kara za naruszenie przepisów itp.


Etym. - zob. dys- 1; kwalifikacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 07:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
........
Masz rację,- lustro.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 11:21
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Wacławie
Cytat:
literaturę dotyczącą wyznania w które wieżą.
Sądzę, że wierni pogłębiają swą wiedzę dotyczącą wiedzy religijnej. Wiara nie jest tożsama z religijnością a po wieżach nie muszą się wspinać, by poznać Boga. To rozwija jedynie kondycję fizyczną.
Wiara natomiast polega na zawierzeniu Bogu i ustaleniu w życiu hierarchii wartości. Skutkuje wewnetrznym spokojem, nadzieją, więc sprzyja długowieczności. O odwołaniu nas z tego świata decyduje Bóg, więc nie trzeba skracać sobie go błagając innych o eutanazję. Znów mamy dłuższe życie. A tak na marginesie: ja planuję żyć wiecznie, mam to obiecane. Cieszę się i oczekuję na kolejne etapy.
Cytat:
Ja wierzę w medycynę
No cóż. Antropolodzy dawno zauważyli, że człowiek to osobnik religijny. Jak nie wierzy w Boga, to wierzy w człowieka. Im mniej wiary tym więcej zabobonów. Na portalu wiary czy katolika siedzi systematycznie kilkadziesiąt osób, na okultystycznych- kilkaset. I proszą wróżki i jasnowidzów o podanie im recepty na życie.
Wierzący sam rozwiązuje swe problemy, ma recepty w Biblii, Koranie...Prosi jedynie o wsparcie modląc się.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 11:42
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Rebelio statystyki są różne a informacje w internecie też nie są miarodajne bo internet to też śmietnik każdy może napisać co chce tak jak nasze forum.Ja się z tego stwierdzenia o długości życia śmiałem a nie zdawałem sobie sprawy jak wielu poważnie do tego podchodzi i religia bóg działa jak płachta na byka.Długość życia sami zobaczcie http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_p...Bci_%C5%BCycia nie wiem czy w tych krajach prowadzi się statystyki ale adwentyści dnia siódmego pewnie wiedzą.

Długość życia na początku XX wieku w Polsce była niska a w krajach w których żyje się poniżej 1USD dziennie też niska czy to się przekłada na wiarę w boga którego wierzą?W 2008 roku w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie 71,3 roku, natomiast kobiety żyły średnio 80 lat.
W porównaniu z początkiem lat 50. ubiegłego stulecia jest to o ok. 15 lat więcej dla mężczyzn i ok. 18 lat więcej dla kobiet. Tak w Polsce a przecież w latach 50 nie było katolików.

W czym jest różnica pomiędzy wierzącym a nie wierzącym tylko w tym że wierzący wierzy że będzie żył wiecznie że zostanie wskrzeszony,niewierzący że ma jedne życie ale po każdym zostaje podobna ilość pierwiastków, dociekliwy nie wierzący w to co piszę może spytać grabarza.
Wacławie, napisałam, że przeczytałam to w porządnej, poważnej papierowej gazecie, (która powoływała się na wyniki badań przeprowadzone przez naukowców), następnie podparłam artykułem w necie. Kwestionowanie prawdomówności artykułu w necie, w papierowej gazecie czy w naukowym piśmie nie jest argumentem w dyskusji. To możemy zrobić zawsze, ale to nie zamyka tematu i nie daje ci automatycznie patentu na posiadanie jedynej słusznej racji. Jest tylko małą słowną ekwilibrystyką ku własnej uciesze.

Wydaje mi się, że skleiła ci się koncepcja wiary z katolicyzmem. Na świecie ludzie wierzą w różne rzeczy, jedni wierzą we wskrzeszenie, inni w reinkarnację itd. Nie wrzucaj ich do jednego worka. Oni nawet inaczej wyrażaja swoją wiarę, ewentualnie religijność.

Jeśli serio jesteś niewierzący to skąd wiesz, jak ludzie wierzący to przeżywają? To doświadczenie jest ci przecież obce . To znaczy - możesz teoretyzować, ale siłą rzeczy nie jesteś bezstronny, jak każdy z nas zresztą i być może pozostaje nam jedynie podywagować na ten temat. Badania naukowe też mogą być obciążone subiektywizmem prowadzących. Ale jakieś statystyki możemy przytoczyć dla przykładu? W końcu czegoś się trzymać musimy, czy mamy tylko robić za chór żab w stawie? Adwentyści dnia siódmego są poniewierająco skuteczni w kwestii utrzymania długiego i zdrowego życia. W badaniach porównywano grupy ludzi zamieszkujące Stany Zjednoczone (nie mieszkańców Afryki z mieszkańcami Nowego Jorku, czy Londynu z mieszkańcami Górnego Śląska). Zasady, które propagują sa interesujące i zapewne ci obce. A warto się nad nimi zadumać.

Przy okazji - zwracam uwagę, co by nie mieszać religijności z wiarą, a wiary z katolicyzmem, bo to są zupełnie różne rzeczy.

Myślę Krystynko, że masz sporo racji, powierzanie bogu czy bóstwu swoich cierpień i problemów, z którymi człowiek sobie nie daje rady, bardzo uwalnia psyche. Kiedy wierzący ufa, jest spokojny o siebie i swoją przyszłość, pozwala spokojnie żyć swojemu "wewnętrznemu dziecku", to jest rodzaj spełnienia, bo wszystkie elementy nas powinny mieć szansę na harmonijne spełnienie się w życiu, i te całkiem dorosłe i te koniecznie dziecinne.

Pozostanę przy moich poglądach - długość życia moim zdaniem jest pozytywnie związana z wiarą, ale tylko z głęboką wiarą, nie zanieczyszczoną religijnością na pokaz.

Ostatnio edytowane przez rebelio : 23-01-2012 o 12:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 13:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najgorsze, jest to, że niewierzący próbują podważyć moją wiarę nic na ten temat nie wiedząc i moją nadzieję na przyszłość. To tylko znaczy, że ci ludzie nie znają także pojęcia miłości, bo ja mając wiarę mam kogo kochać i za życia i w ewentualnej przyszłości.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 13:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Eliza2 napisała-A tak na marginesie: ja planuję żyć wiecznie, mam to obiecane. Cieszę się i oczekuję na kolejne etapy.
Elizo 2 ja ci też to mogę obiecać. ............Czy warto dawać obietnice komuś bliskiemu, wiedząc że sie jejnie dotrzyma, ale wiedząc również to że ta osoba będzie chociaż przez krótki czas uśmiechnięta...?.........Widzisz że to łatwo dać obietnicę
Cytat:
odwołaniu nas z tego świata decyduje Bóg, więc nie trzeba skracać sobie go błagając innych o eutanazję.
Przejdź się kiedyś do hospicjum i zobacz jak to wyglądają decyzje Boga i jak twój Bóg to widzi jednak nie reaguje , coś nie tak z twoim bogiem bo Holendrzy Belgowie woleli te sprawy wsiąść w swoje ręce bo nie mogli się doczekać na reakcje boga w trudnych wypadkach.Następna prawdopodobnie będzie Szwajcaria
A tak na marginesie to czy ty nie uważasz że Bóg jest ateistą.
Cytat:
No cóż. Antropolodzy dawno zauważyli, że człowiek to osobnik religijny.
Tu się z tobą zgadzam bo to co trudno wyjaśnić wstawia się Boga i mamy wyjaśnienie.Robert Wright.Ewolucja Boga warto przeczytać tego antropologa co ma do powiedzenia na ten temat. Do powstania hierarchii wartości nie potrzeba boga, to sami ludzie ustalają reguły a wynika to z poziomu cywilizacyjnego rozwoju
Cytat:
I proszą wróżki i jasnowidzów o podanie im recepty na życie.
To łatwo wytłumaczyć lubimy otrzymywać pozytywne obietnice od ręki.Ja ci też obiecałem żywot wieczny.Tak samo wygląda z książkami naukowymi mało ludzi czyta ale pomału bedzie się to u nas zmieniało,normalniejemy i mniej dajemy wiary zabobonom.Dziwię się że nie szukają tej recepty w Bogu widać że mu nie dowierzają.
Cytat:
Wierzący sam rozwiązuje swe problemy, ma recepty w Biblii, Koranie.
Jak zwykle przesadzasz ,przecież ludzie chodzą do lekarza bo tam mogą otrzymać receptę na leki.Sprawdź na kimś bliskim jak jest chory by nie brał leków a się tylko módl i połóż mu koło głowy wszystkie święte księgi i łatwo sprawdzisz swoją tezę.Najlepiej na cukrzyku bo jak nie poda się insuliny to następuje śpiączka cukrzycowa.Nie nawołuję do przestępstwa ,wierzący głęboko mogą sobie eksperymentować i wszystko sprawdzać na sobie jeżeli zdają sobie sprawę ze skutków swoich decyzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 14:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Najgorsze, jest to, że niewierzący próbują podważyć moją wiarę nic na ten temat nie wiedząc i moją nadzieję na przyszłość
Jarosławie nie przesadzaj ,jeszcze raz wracam do początku tej dyskusji kwestionuję wpływ religii na długość życia doczesnego a w niektórych przypadkach może dojść do skrócenia kiedy nie wykona się transfuzji bo są różne przypadki medyczne.
Nikt ci nie broni wierzyć w to co chcesz i wierz mnie to nie interesuje .Każdy może używać własnych argumentów które zna do poparcia swojej tezy.Przecież wiara nie musi być ślepa bo każdy z nas ma mózg myśli i ma wolną wolę i nad niektórymi zagadnieniami się zastanawia czy prawdziwe czy fałszywe.Nie podchodź do tej dyskusji emocjonalnie.
Religie ewoluowały tak jak rozwijało się społeczeństwo i dalej ewoluują i na pewno nie będą takie same za 100 czy więcej lat.Przecież sam sobie zdajesz sprawę z fundamentalizmu religijnego że nie można patrzeć na coś co było 2000 lat temu dłużej lub krócej bo jest inne społeczeństwo .Mamy mniej cudów bo fizyka zrobiła postępy a medycyna się też rozwija i znamy i leczymy choroby psychiczne stąd inne mamy spojrzenia na sprawy związane z psychiką i z tym co się mówi i nie we wszystko musimy wierzyć i się zgadzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 14:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Wielu naukowców odniosło się sceptycznie do wyników tych badań. Dr David Freedman, profesor statystyki na Uniwersytecie Kalifornijskim, uważa, że nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków, ze względu na zbyt małą liczbę ich uczestników oraz krótki okres w jakim je przeprowadzono. Podkreślił, też że nie uwzględniono w nich w odpowiednim stopniu innych przyczyn śmiertelności jak papierosy, środowisko, warunki pracy itp.

Rebelio zacytowałem ci część z twojego artykułu na który się powoływałaś w wcześniejszym poście Kwestionuję bo nie wszystko musi być prawdą bo ktoś się pod artykułem podpisał z tytułem naukowym i jest naukowcem amerykańskim i muszę we wszystko wierzyć.

Francis Galton twórca eugeniki który wyciągnął daleko idące wnioski z niewystarczającego swojego materiału dowodowego.W latach międzywojennych Stanach Zjednoczonych Stanford-Binet opracował testy IQ i ci naukowcy głosili że genetycznie gorsi ludzie są zagrożeniem dla społecznego ,ekonomicznego i moralnego dobrobytu kraju.W ponad 30 stanach uchwalono od 1907 rustawy o przymusowej sterylizacji kobiet i mężczyzn.Wynik testu i decyzja sądu jakie to proste.Teraz inaczej się do tego podchodzi ale zdarzają się pomyłki i nie wszystko co zachodnie musi być prawdziwe.

Człowiek religijny to ten, który wypełnia nakazy swojej religii, zwykle z głęboką wiarą w ich sens. Religijność jest więc przede wszystkim praktyką dawania świadectwa swojej wiary, poprzez stosowanie się do nauk danej religii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 16:32
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Przejdź się kiedyś do hospicjum i zobacz jak to wyglądają decyzje Boga i jak twój Bóg to widzi jednak nie reaguje , coś nie tak z twoim bogiem bo Holendrzy Belgowie woleli te sprawy wsiąść w swoje ręce bo nie mogli się doczekać na reakcje boga w trudnych wypadkach.Następna prawdopodobnie będzie Szwajcaria
Patrzę na tę sprawę zupełnie z innej perspektywy. Ja podejmuję decyzje życiowe z perspektywy wieczności. To inne wartościowanie. Z mojej strony lustra widać, że życie na ziemi ma kres. W momencie śmierci podejmujemy ostateczną decyzję : z Bogiem czy dalej realizujemy siebie. Cierpienie nie ma często logicznego wytłumaczenia, ale pozwala człowiekowi zatrzymać się. W ostatnich chwilach może to życie przewartościować. Psychologia podaje kolejne etapy godzenia się z nieuchronnym. Jest ich pięć. Człowiek decydujący się na eutanazję to nieszczęśnik, bo błaga o miłość a dają mu śmierć (to skrót myślowy, potrafię to jednak rozszerzyć, tu byłby to off-topic).
Cytat:
A tak na marginesie to czy ty nie uważasz że Bóg jest ateistą.
Ile masz lat?
Cytat:
Do powstania hierarchii wartości nie potrzeba boga, to sami ludzie ustalają reguły a wynika to z poziomu cywilizacyjnego rozwoju
Czy ja wiem? Relatywizm moralny czy absolutyzm moralny?
Cytat:
Ja ci też obiecałem żywot wieczny.
Ależ dziękuję. Ja tam maszeruję pewnym i energicznym krokiem. Bramy wyważę a się tam dostanę.
Cytat:
Tak samo wygląda z książkami naukowymi mało ludzi czyta ale pomału bedzie się to u nas zmieniało,normalniejemy i mniej dajemy wiary zabobonom
W poprzednim poście wskazywałam przeciwne tendencje. Nie chce mi się szukać, ale mam dane na temat korzystania Polaków z porad wróżek i jasnowidzów oraz dochody z tym związane. Dobry biznes.
Cytat:
.Jak zwykle przesadzasz

A już myślałam, że mnie nikt nie pamięta. Nie pomyliłeś mnie z kimś.
Cytat:
Sprawdź na kimś bliskim jak jest chory by nie brał leków a się tylko módl i połóż mu koło głowy wszystkie święte księgi i łatwo sprawdzisz swoją tezę
Nie słyszałam dotąd o takiej metodzie.
Poprzez śmierć człowiek wkracza w prawdę. Zajmie miejsce jakie się mu należy. Skończyła się maskarada, fikcje i pozory. Zobaczymy. Mam dobre geny i sporo optymizmu oraz nadziei, powinno pomóc w długim życiu. Jakości nie znam.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 16:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
mam dane na temat korzystania Polaków z porad wróżek i jasnowidzów oraz dochody z tym związane. Dobry biznes.

Kto wierzy w gusła to mu głowa uschła (w sensie - stracił rozum).

Tak jak KK robi biznes to nikt mu nie dorówna., a do zaofiarowania ma same gusła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 17:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Kto wierzy w gusła to mu głowa uschła (w sensie - stracił rozum).

Tak jak KK robi biznes to nikt mu nie dorówna., a do zaofiarowania ma same gusła.
Dlatego mało kto już wierzy w KK. Katolicyzm, KK i Wiara to trzy zupełnie niezależne i odrębne sprawy. No ale nie wszyscy nawet wierzący to wiedzą i odróżniają a co dopiero.....
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 20:18
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Najgorsze, jest to, że niewierzący próbują podważyć moją wiarę nic na ten temat nie wiedząc i moją nadzieję na przyszłość. To tylko znaczy, że ci ludzie nie znają także pojęcia miłości, bo ja mając wiarę mam kogo kochać i za życia i w ewentualnej przyszłości.
Dokładnie, miłość bliźniego - bo zapewne o tej mówisz - nie zakorzeniła im się w serduchach, ino w gębie
Pozoranci. Zauważyłam, że ten gatunek wyjątkowo strzępi sobie ozorek w boskich tematach, zapewne intuicyjnie czują, że bramy niebios są dla nich zamknięte i się wysilają. Najciemniej pod latarnią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 20:23
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Człowiek religijny to ten, który wypełnia nakazy swojej religii, zwykle z głęboką wiarą w ich sens. Religijność jest więc przede wszystkim praktyką dawania świadectwa swojej wiary, poprzez stosowanie się do nauk danej religii.
Wypełnianie nakazów religii niekoniecznie musi oznaczać głębokie rozumienie i przeżywanie tego co się robi. Stadny odruch, dlatego odróżniam religijność od wiary, religijność jest pusta. Takich łatwo można wyłapać, są beznadziejnie zamknięci na innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 20:26
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dlatego mało kto już wierzy w KK. Katolicyzm, KK i Wiara to trzy zupełnie niezależne i odrębne sprawy. No ale nie wszyscy nawet wierzący to wiedzą i odróżniają a co dopiero.....
Katolicyzm niby juz się wypala ale widziałam tłum co walił procesją nieopodal mojego domu.. dużo ich było. Niby się kończy, ale jeszcze zawija ogonem nieźle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 20:32
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Dokładnie, miłość bliźniego - bo zapewne o tej mówisz - nie zakorzeniła im się w serduchach, ino w gębie
Pozoranci. Zauważyłam, że ten gatunek wyjątkowo strzępi sobie ozorek w boskich tematach, zapewne intuicyjnie czują, że bramy niebios są dla nich zamknięte i się wysilają. Najciemniej pod latarnią
Ja nie mam nic przeciwko ateistom, to ich wybór i ich problem. Jestem przekonany, że wielu w godzinie śmierci zatęskni do pojednania, jedni na wszelki wypadek a inni z przekonania o błędach, które popełnili, bo wielu takich znałem, różnej maści sekretarzy. Inni po prostu zazdroszczą naszej wspólnoty czy innych wspólnot w innych wiarach a jeszcze inni są po prostu normalnym paliwem, które jest potrzebne w piekle. W końcu tacy też potrzebni i tu na ziemi aby była równowaga i możliwość świadomego wyboru i tam..... Kiedyś widziałem takiego bidula jak stał przed kościołem jak był chrzest jego wnuka.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 21:43
~gość: 91.218.156.xxx's Avatar
~gość: 91.218.156.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ateiści nie mają duszy i nie wierzą w piekło.
Proszę nie straszyć innych własnymi fantazjami.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 22:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Za cienki Bolek jesteś aby mi zabrać marzenia, spróbuj swojej mamie.....gościu. Znam ten film, znam ten styl, już na pamięć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 22:11
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Tak jak KK robi biznes to nikt mu nie dorówna., a do zaofiarowania ma same gusła.
Nie ma to jak wejść na forum naukowe.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.