menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 19:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Bo za moich czasów tego nie było - czyli wątek dla zgredów.


Tu wreszcie możemy - a nawet musimy sobie ponarzekać.
Stosownie do wieku.
Bo faktycznie, za naszych czasów było inaczej.
Takie 'galerianki' na ten przykład. Przecież nam skojarzyłoby się to wyłącznie z galerami .Nędznicy...Wiktor Hugo..nooo, może konkwista. Ale seks??
A jest jeszcze jeden odprysk tego zjawiska. Nie wiecie? Jasne, bo za naszych czasów tego nie było..
Targowiczanki.
Nie chodzi o żony uczestników Targowicy, ale o nastolatki w małych miasteczkach, które z braku galerii proponują to samo, tylko za niższą cenę i na świeżym powietrzu. Na małomiasteczkowych targach. O tym jeszcze filmu nie było.
A to już widać gołym okiem. I nie są to biedne dziewczyny.

Co się, panie, z ludźmi porobiło?
Kto miał z Was taką koleżankę w szkole? No kto?
  #2  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 19:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

E tam,może galerianek i targowiczanek nie było,ale były "księżniczki" co to księżulom porządki chodziły robić w bibliotece,i były panienki co to na "korepetycje" do panów profesorów chodziły,kwiatki im podlewać,kurze ścierać,a później paradowały w jeansach z Pewexu.
Za naszych czasów sie o tym nie mówiło,dlatego tego "nie było"
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #3  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 19:55
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie bywam

na targu - bo lubie tam pochodzic - 2-3 razy w tygodniu, ale o "targowiczankach" pierwsze slysze,
lila, skad wiesz? gdzie taki targ i targowiczanki?
  #4  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:12
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

To zawsze było tylko inaczej i inaczej się nazywało ....
Tak jak najstarszy zawód świata i nie ma ci się gorszyć ..
Samo życie ...
  #5  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:26
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Za moich....
pamiętam, ze prostytutki musiały się co jakiś czas meldować na komendzie milicji z książeczkami zdrowia.
Ale pamiętam też, że nie było dyskotek, że idąc na prywatkę, to trzeba się było dokładnie opowiedzieć rodzicom i wrócić o wyznaczonej porze.
Pamiętam też, że kobieta paląca papierosa na ulicy kojarzyła się ze zwykła kurwą, dziś niestety jest inaczej, kobiety, dziewczyny palą na ulicy częściej jak faceci i nikt ich za panienki lekkich obyczajów nie ma, choć mi nadal się źle kojarzą.
Pamiętam,że dawniej dziewczyna pierwsza do chłopaka by nie podeszła, dziś jest inaczej, chć w tym wypadku, akurat nie widzę niczego złego.
Długo by można tak wymieniać, ale myślę, że czas idzie do przodu i z pewnymi aspektami tego postępu musimy się pogodzić, z innymi zaś nie koniecznie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #6  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:40
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Pamiętam, że w naszej klasie nie było dziewcząt, typu galerianki. Jeżeli któraś miała chłopca to w pewnym momencie dziewczyna przechodziła kryzys w swoim związku, bo przestała się uczyć. Do matury przystąpiła jedna ciężarna. W nosie miałyśmy jakieś gadżety, w nosie miałyśmy upolowanych kochanków. Liczył się li tylko chłopak, w którym śmiertelnie byłyśmy zakochane. Właśnie to było piękne i takie chyba czyste.
Z tego co się orientuję, te dziewczyny nadal są w związkach ze swoimi chłopakami i to też jest piękne. Nie twierdzę, że, nie było po drodze burz, jak w każdym związku, ale na NK są te dziewczyny zakochane do dziś w tamtych chłopakach, o!!!
  #7  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 21:04
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Pamiętam, że w naszej klasie nie było dziewcząt, typu galerianki. Jeżeli któraś miała chłopca to w pewnym momencie dziewczyna przechodziła kryzys w swoim związku, bo przestała się uczyć. Do matury przystąpiła jedna ciężarna. W nosie miałyśmy jakieś gadżety, w nosie miałyśmy upolowanych kochanków. Liczył się li tylko chłopak, w którym śmiertelnie byłyśmy zakochane. Właśnie to było piękne i takie chyba czyste.
Z tego co się orientuję, te dziewczyny nadal są w związkach ze swoimi chłopakami i to też jest piękne. Nie twierdzę, że, nie było po drodze burz, jak w każdym związku, ale na NK są te dziewczyny zakochane do dziś w tamtych chłopakach, o!!!


Piekne to byly czasy, wprawdzie gdzies znikaly po cichu niektore dziewczyny z klasy, a pozniej szeptano o dzieciach,
byly gwiazdy z ciuchami z PEWEKSu i szare myszki.

Najbardziej zdziwila mnie kiedys rozmowa mojej corki z kolezanka gdy byly na pierwszym roku studiow. Obie byly oburzone zachowaniem "rozwydrzonych" licealistek i przekonane, ze za ich czasow to tak sie nie dzialo. Po prostu przepasc miedzypokoleniowa.

Historia kolem sie toczy.....
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #8  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:07
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Na pewno nie bylo "czumek lesnych"(dziewczyny sprzedajace cialo w lesie).
Nie bylo "galerianek"ani "targowiczanek".
Prostytucja byla - tylko w innej formie.
Byly to dziewczyny sprzedajace sie w portowych niastach ("mewy"),przystaniach promowych,restauracjach,hotelach,dworcach itd.
"Galerianki" - u nas nazywa sie to "prostytucja po 15.00",to
mlodziez szkolna(dziewczyny,ktorym brakuje na modne ciuchy,"koks" i takie tam rozne zachcianki).
Robia to w tajemnicy przed rodzicami,znajomymi,tak by zdazyc do domu przed przyjsciem rodzicow z pracy.
Dziwi mnie to,ze jakos rodzice nie reaguja,skad corka bierze pieniadze na modne,markowe ciuchy,skoro jej miesieczny kapital jest niewielki.Czasem wydaje mi sie,ze przymykaja oczy,wola nie dostrzegac problemu.

Duzy wplyw na postawe dziewczat maja tez rowiesniczki,ktore "wymrazaja"inne nie chcace sie dostosowac do utartych standardow.Modna dziewczyna w klasie,z droga komora,chlopakiem podjezdzajacym pod szkole wypasiona fura,to dziewczyna przebojowa,ktora warto nasladowac.
Czesc takich izolowanych dziewczyn pojdzie predzej czy pozniej za innymi,by dorownac tamtym we wszystkim i by tamte wchlonely je w swoje grono.
Taka opinie uslyszalem niedawno od mlodej Polki.
Przykre,lecz prawdziwe.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #9  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:14
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

A ja pamietam, że za naszych czasów nie było Tuska, Kaczyńskich, nie było papieru do d..y, ale było Radio Luxembourg
były pocztówkowe piosenki, nie było PZPN, nie było tez senatu, były dancingi, prywatki, nieraz też było fajnie no bo nie było tyle lat i komu to przeszkadzało? (szczególnie z latami)
I przestańcie, bo nie wszystkie dziewczyny to galerianki, większość to fajne, mądre, rozumne babki i to takie jak kiedyś byłyście Wy....
  #10  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:19
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

A ja pamietam, że za naszych czasów nie było Tuska, Kaczyńskich, nie było papieru do d..y, ale było Radio Luxembourg

He, he, była też galareta i luneta, czyli 2 pięćdziesiątki i zakąska.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #11  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:19
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A ja pamiętam, że chłopcy na prywatkach skakali koło dziewczyn w rytm "Czerwonych Gitar" i było bardzo romantycznie. Nikt nie dążył do seksu za wszelką cenę, a pisaliśmy pamiętniki, w których się wzdychało do upatrzonego, upatrzonej i to wszystko, o,le. Może idealizuję, ale tak pamiętam hihihih.
  #12  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
A ja pamiętam, że chłopcy na prywatkach skakali koło dziewczyn w rytm "Czerwonych Gitar" i było bardzo romantycznie. Nikt nie dążył do seksu za wszelką cenę, a pisaliśmy pamiętniki, w których się wzdychało do upatrzonego, upatrzonej i to wszystko, o,le. Może idealizuję, ale tak pamiętam hihihih.
Nooo, ale pa... nie za dużo zaczynam gadać...... za naszych czasów tego nie było...
  #13  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Galerianki galeriankami ale faceci ktorzy ich sponsoruja to pedofile Dozywocie im sie nalezy za to.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #14  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Eeee do niczego to wszystko.

Za moich czasów nie było pedofili.
Chodził po parku podjasnogórskim tak zwany ''chłop świnia'', zaczepiający dziewczynki. Brało się nogi za pas i uciekało gdzie pieprz rośnie.
A w domu jak się nie było przed 22, to wiadomo było,że zagony pójdą w miasto. Ojciec i dwóch starszych braci.
  #15  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:55
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

lilka
dlaczego ?
a wspomnienia
boże mój pierwszy pocałunek spać nie mogłem całą noc
teraz musi być tak tak samo
ja w to wierzę
patrząc na moją wnuczkę
dobranoc!!!
  #16  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:13
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A I przestańcie, bo nie wszystkie dziewczyny to galerianki, większość to fajne, mądre, rozumne babki i to takie jak kiedyś byłyście Wy....


My NADAL jestesmy fajne
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #17  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:25
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
A ja pamiętam, że chłopcy na prywatkach skakali koło dziewczyn w rytm "Czerwonych Gitar" i było bardzo romantycznie. Nikt nie dążył do seksu za wszelką cenę, a pisaliśmy pamiętniki, w których się wzdychało do upatrzonego, upatrzonej i to wszystko, o,le. Może idealizuję, ale tak pamiętam hihihih.

Ja pamietam takze gre w butelke po wypitym winie patykiem pisane.
Wszyscy chetni ustawiali sie w krag,ktos tam wprawial butelke w ruch i na kogo wskazala szyjka butelki,ten lub ta wychodzila i tam za drzwiami sie calowalo.
Naturalnie jesli wypadlo na chlopaka,to butelka szla znow w ruch tak,by to byla para.
Pamietam adapter "Bambino" i chyba "Calypso".
Oczywiscie pamietam tez pocztowki dzwiekowe i glupie piosenki sprosne np."Kto za Toba w szkole ganial pod spodniczke reke wsadzal kto,no powiedz kto?
Kto na lawce Cie "wyrypal" ... i takie tam glupie inne.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #18  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 00:22
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Nasz czas...

Kto wie, czy ten czas, ktory był nam dany przeżyć nie był lepszy ?
Do znakomitego lekarza specjalisty przychodzą rodzice pewnego młodego człowieka i biadolą:
- Panie doktorze, nie możemy odciągnąć syna od komputera.
- No cóż - wyrokuje lekarz - trzeba będzie go leczyć.
- Ale czym?
- Normalnie! Dziewczętami, papierosami, piwem...

A propos wspomnień...
Kawiarnie miały taki specyficzny klimat
Czasem się zdarzało wypić wino "z gwinta", gdzieś w bramie
Wystarczyło 30 cm materiału na spódnice "mini"

Co jeszcze robiliśmy ? Przecież wtedy nie było komputerów !!!
Pamiętacie MDK ? Ja tam chodziłam na fortepian i gitarę, jakieś kółko artystyczne...
__________________
You never have this day again...
  #19  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 09:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Do MDK-u chodziłam na rytmikę i kółko teatralne.
Za moich czasów nie było żywności tak okrutnie podrasowanej chemią, a wodę mogłam pić ze strumyka na wsi-bezkarnie!
  #20  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 09:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
(...) wprawdzie gdzies znikaly po cichu niektore dziewczyny z klasy, a pozniej szeptano o dzieciach,
byly gwiazdy z ciuchami z PEWEKSu i szare myszki. (...)
Historia kolem sie toczy.....
Moja pamięć dłuższa od Waszej
W liceum rozwiązano i zawieszono nagle klasę (liceum koedukacyjne, klasy - nie). Konsternacja, nikt nic nie wie. Szeptana plotka mówi, że jedna z nas była w ciąży i "już nie jest". Po dwóch tygodniach pełnej niepewności laby klasa zostaje odwieszona, brakuje w niej 4 sztuk. Zrobiono przy okazji "czystkę", a jednocześnie nazwisko trefnej pozostało nieznane.
Bambino... Moje pokolenie miało Radio Luxemburg. I wino Istria na prywatkach. I wstyd, kiedy rodzic telefonował, przypominając, że zaraz będzie godz. 22 I ciuchy w Rembertowie. Szarych myszek nie pamiętam, same ściboliły wystrzałowe kreacje z niczego.
A jakie były korowody z poznawaniem chłopców. Musiał zostać przedstawiony.
Te czasy dziwne... Z jednej strony groźba Służby Polsce latem, jeśli się nie załapało np. na jakiś obóz sportowy, z drugiej - atmosfera ówczesnych kawiarni...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje moich marzeń Nika Podróże, turystyka 118 23-11-2011 18:55
Cukrzyca typu 2 – cichy zabójca naszych czasów - komentarze Jadwiga60 Ogólny 1 29-06-2010 13:45
pomoc dla moich dzieci izabela26 Oddam, potrzebuję 36 02-03-2010 12:28
Margaret Tatcher - symbol naszych czasów z centrum Polityka - wątki archiwalne 30 10-05-2008 23:05
A za "moich czasów"... jolita Różności - wątki archiwalne 60 29-12-2007 14:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.