menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 20:40
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie A może by tak o dzieciach...


Bo właśnie młodsze pojechało na festiwal rockowy do Cieszanowa, na mapie sprawdziłem... O jerum pajtasz...
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 21-08-2011, 20:17
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bo właśnie młodsze pojechało na festiwal rockowy do Cieszanowa, na mapie sprawdziłem... O jerum pajtasz...


wyluzuj,
przywyknij,
powoli tracisz kontrole
przez dluzszy okres pozostana Ci tylko najsilniejsze zwiazki ... finansowe,
ale pozniej, raczej dlugo pozniej, wszystko wroci do normy,
odzyskasz swoje dzieci
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #3  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 15:47
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Myślisz, że sie dołożą do mojej nędznej emerytury? Bo już widze, że w Monte Carlo nie pohulam raczej...
Ale jak na razie nie jest źle...
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 16:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dzieci nie mogą być ani zakładnikami ani niewolnikami rodziców. Moim zdaniem, zasady moralnego współżycia, nakazują aby rodzice, którzy wydali na świat potomstwo, troszczyli się o nie aż do usamodzielnienia. A dzieci bez przymusu w razie potrzeby troszczyli się o swoich rodziców.
Jestem wrogiem, albo inaczej, uważam za zbrodnię i wynaturzenie człowieczeństwa porzucanie dzieci na "pastwę losu" , podobnie jak brak troski o rodzica już niezdolnego do samodzielnego życia.
Wiem ,że różne są sytuacje życiowe po jednej lub drugiej stronie.Ale uważam, że każdy powinien mieć poczucie odpowiedzialności za losy swoich najbliższych.
  #5  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 18:55
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Obydwóm zapewniłem mieszkanie w Warszawie, wykupione i legalne. Pani wybaczy ale więcej nie dam rady.
Starsza jest w tej chwili w Madrycie na stażu do wrzesnia. I tak nic więcej nie dam rady zrobić. Dlatego założyłem ten wątek, co kto zrobił dla dzieci? Bo to polska specjalność raczej...
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 20:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Mam jedną córkę, ma prawie 40 lat, jest mężatka, przy naszej i teściowej pomocy kupili mieszkanie w Poznaniu, oboje są dobrze wykształceni, córka 2 fakultety, zięć lada chwila broni doktoratu, oboje pracują i maja się raczej dobrze.
Jeśli zaś chodzi o bardziej lub mniej (oby raczej dalsza) przyszłość, to uważam, że powinno się mnie umieścić w jakimś w miarę porządnym domu złotej jesieni ( jak zwał, tak zwał), uważam bowiem, że nie powinno się dzieci obciążać swoim stanem i marnować im życie swoja osoba.Nie wyobrażam sobie, aby córka cały swój czas poświęcała niedołężnemu ojcu, po co? Nie po to ją wychowywałem, nie po to dbałem o jej wykształcenie aby to wszystko rzuciła i zajęła się mną.Niech korzysta z życia, tym bardziej, ze przy chorobie i tak wiele nie pomoże, bo tu potrzebna raczej pielęgniarka.
Przecież człowiek nie po to ma dzieci, aby mieć na starość opiekę.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 20:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Co do domu opieki to się zgodzę, fakt. Ja sobie myślałem 2 dni temu, jak córka brata z mężem przyjechała. Dokładnie tak samo jak ty, tylko trochę bardziej skomplikowanie.
Maja mieszkanie w Poznaniu - służbowe bo tak jest łatwiej, jeżdżą moja Agilą która dałem bratu w prezencie za wykopanie i zrobienie fundamentów pod rozbudowę domu na działkę. Od razu powiem, że jak miałem 24 lata to kompletnie m i sie nie śniło, że w tym wieku będzie miała samochód i dom, cholera...
__________________
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.