menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 19:45
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Ok, byłam na spacerku.
(...)i moja Diana, która dzielnie mi towarzyszy.

O!!! Najzdrowsza to dieta i poprzyjaźnić się z Dianą można
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 20:23
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
O!!! Najzdrowsza to dieta i poprzyjaźnić się z Dianą można
Tak Elu Alunia ma rację,jak najwięcej ruchu po tej długiej cieżkiej zimie Wszystkie dla własnej dobrej kondycji i zdrowia ,ruszajmy się jak najwięcej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 20:51
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Dziewczyny ja mam do oddania tak lekko licząc ze 25-30 kilo. Szukam sposobu by je zwalić. Mam dużo ruchu- działka, życie w biegu na dwa domy( chora Mama "uparta na samodzielność"), wszędzie biegam z kijkami. I nic - 94 się trzyma jak cholera.
Jestem bez tarczycy, biorę hormony plus leki na moje głowne schorzenie i...kicha
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 21:34
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Życzę powodzenia z Meridą 15 , tylko co z działaniem ubocznym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 22:02
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Krystynos

Cytat:
Jestem bez tarczycy, biorę hormony plus leki na moje głowne schorzenie i...kicha
Krystyno i chyba właśnie te hormony cię gubią i stąd ta trudność w gubieniu kg a jeszcze ten brak tarczycy też
może być przyczyną. Ale próbuj mimo wszystko zgubić te kg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 16:20
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Też powinnam zrzucić z 10 kg, ale nie przy pomocy leków.
Wierzcie mi to nic nie daje. Moja druga połowa to farmaceuta i powiedział, że nigdy w zyciu, ani nie kupi, ani nie pozwoli mi brać tego świństwa i nie jest ważne czy to Merida, czy nazywa się inaczej, wszystkie niszczą organizm. Poza tym żadna tabletka nie zadziała bez diety i zwiększonej porcji ruchu, a o to trudniej, jak człowiek źle się czuje.
Dziewczyny, naprawdę odradzam Nie zawsze człowiek musi być mądry po szkodzie. Jak by tabletki pomagały to na świecie wszyscy byliby smukli i piękni
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 17:16
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Nic nie wiem o tym specyfiku na odchudzanie,ale znalazlam...

WYEMANCYPOWANA DIETE POSTMODERNISTYCZNA:
1. Jesli cos zjesz, a nikt tego nie widzial, to te kalorie sa niewidoczne i sie nie licza.
2. Tabliczka czekolady popita cola light popada w tzw. konflikt kaloryczny - traci co najmniej 80% swoich pierwotnych kalorii.
3. Gdy jesz w towarzystwie, licza sie tylko te kalorie, ktorych zjadlas wiecej niz inni.
4. Jedzenie lecznicze nigdy nie jest kaloryczne (np. czekolada na depresje, czerwone wino na serduszko, koniak na potencje, etc.).
5. Dbaj o sute posilki dla twej rodziny i przyjaciol - im grubsze twoje otoczenie, tym ty wydajesz sie chudsza.
6. Picie i jedzenie przed telewizorem sie nie liczy, bo to nie klasyczny posilek, tylko czesc rozrywki.
7. Dania z lodowki nie maja kalorii, bo - jak wiadomo - w lodowce jest zimno, a kaloria to jednostka ciepla.
8. Zalecam spozywanie posilkow na duzych plaskich talerzach - kalorie szybciej z nich paruja.
9. Produkty spozywcze o tym samym kolorze maja tyle samo kalorii (np. pomidory i dzem truskawkowy, pieczarki i biala czekolada, krwawa Mary i rzodkiewki).


Mnie sie podoba...a wam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 17:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Kto stosował ocet jabłkowy w celach odchudających?

Właściwości lecznicze tej przyprawy odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie kulinarnej, dzięki czemu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia.

Osoby z nadwagą pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pić trzy razy dziennie ( po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyć spożycie soli. Kuracja trwa długo, gdyż spalanie tłuszczu odbywa się powoli, za to bez szkody dla zdrowia.

Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek.

JAK GO PRZYRZĄDZAĆ


Jabłka (ich ilość zależy od pojemności naczynia) umyć, pokroić na kawałki i przepuścić przez sokowirówkę lub zetrzeć na tarce. Otrzymaną miazgę (razem z gniazdami nasiennymi) włożyć do kamionkowego naczynia bądź szerokiego słoja. Na każdy kilogram miazgi dodać litr i szklankę wody, 10 dag cukru, 1 dag drożdży piekarniczych i kawałek razowego chleba. Naczynie przykryć gazą i odstawić na 10 dni. 3- 4 razy dziennie płyn zamieszać drewnianą łyżką. Po tym terminie przefiltrować płyn przez gazę, wlać ponownie do umytego naczynia. Na każdy litr soku dodać 10 dag cukru, odstawić. Po skończonej fermentacji (ok. półtora miesiąca) przecedzić i rozlać do butelek. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:33
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Nic nie wiem o tym specyfiku na odchudzanie,ale znalazlam...

WYEMANCYPOWANA DIETE POSTMODERNISTYCZNA:
1. Jesli cos zjesz, a nikt tego nie widzial, to te kalorie sa niewidoczne i sie nie licza.
2. Tabliczka czekolady popita cola light popada w tzw. konflikt kaloryczny - traci co najmniej 80% swoich pierwotnych kalorii.
3. Gdy jesz w towarzystwie, licza sie tylko te kalorie, ktorych zjadlas wiecej niz inni.
4. Jedzenie lecznicze nigdy nie jest kaloryczne (np. czekolada na depresje, czerwone wino na serduszko, koniak na potencje, etc.).
5. Dbaj o sute posilki dla twej rodziny i przyjaciol - im grubsze twoje otoczenie, tym ty wydajesz sie chudsza.
6. Picie i jedzenie przed telewizorem sie nie liczy, bo to nie klasyczny posilek, tylko czesc rozrywki.
7. Dania z lodowki nie maja kalorii, bo - jak wiadomo - w lodowce jest zimno, a kaloria to jednostka ciepla.
8. Zalecam spozywanie posilkow na duzych plaskich talerzach - kalorie szybciej z nich paruja.
9. Produkty spozywcze o tym samym kolorze maja tyle samo kalorii (np. pomidory i dzem truskawkowy, pieczarki i biala czekolada, krwawa Mary i rzodkiewki).


Mnie sie podoba...a wam?

Hmmm, no.... czemu by nie spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:33
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Nie znam lepszej diety od MŻ i RsL
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:39
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Aluniu, tutaj się z Tobą nie zgodzę.
Kobiety często mają różne dolegliwości, biorą leki, które na jedno pomagają,ale też przy okazji powodują nadwagę.
Do takich leków należą niestety leki przeciwdepresyjne
Tak się stało i ze mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:37
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Metoda doktora Dukana,czyli dieta proteinowa skuteczna na 100%.Nie chodzi się głodnym i nie ma efektu jo-jo.Sama zastosowałam,i wiele moich znajomych również.Poczytajcie jeśli macie ochotę i zastosujcie jeśli uznacie że warto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 22:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela

Kobiety często mają różne dolegliwości, biorą leki,

Skoro maja dolegliwości to czy jest rozsądne katowanie organizmu dietą albo zażywanie ryzykownych specyfików?
To prawda co piszesz o lekach antydepresyjnych - powodują często nadwagę.

A tak w ogóle czy nie wydaje się Wam, że winna jest wszechobecna obsesja szczupłego ciała narzucana przez współczesne media?
Skoro wiadomym jest, że w okresie menopauzy organizm kobiety inaczej funkcjonuje, dlaczego chcemy działać wbrew naturze?

Dlaczego nie protestujemy kiedy wypisuje się takie głupoty!! :

"Nie tyj w okresie menopauzy
60 procent kobiet w okresie menopauzy znacznie przybiera na wadze. To fizjologia związana ze spadkiem poziomu hormonów płciowych. Ale są sposoby(!), żeby przechytrzyć naturę."


A przecież wskaźnik BMI uwzględnia w przeliczniku wiek osoby. Inną wagę ma młode dziewczę a inną kobieta dojrzała. Nie dajmy się zwariować i naciągać do zakupów wszelkiej maści suplementów.
Uważam, że jedynym uzasadnieniem do walki z wagą powinno być wyraźne wskazanie lekarskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 22:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Alu, czytałaś.
Byłam właśnie u lekarza, może go zmienić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Taka sobie refleksja na dobranoc

Lubię fałdki swoje
rozłożone równiutko tu i ówdzie.
O jejku, chyba mam lekko w czubie.
Lusterko nie kłamie, prawdę ci powie
kobieto dojrzała, pełna kompleksów.
Pogódź się z czasem, podaj sobie rękę,
gdyż nic nie zmienisz,
popadniesz w udrękę....

Ale kiedy patrzy na mnie mój mężczyzna
i pyta wzrokiem błagalnym,
gdzie się podziała tamta dziewczyna,
to idzie się załamać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:06
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Sagulko , a czy Twój mężczyzna jest cały czas taki sam ...czy on nic się nie zmienił ?...nie wyłysiał ?...nie przytył ?
Jak patrze na Twoje zdjęcie to wydaje mi się, że Ty piszesz o kimś innym ....bo na zdjeciu wyglądasz super...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:06
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Alu, czytałaś.
Byłam właśnie u lekarza, może go zmienić?
Eluniu!
Lekarz też człowiek, przecież bywa omylny. Czasami co gorsze, ma swoje interesy , czasami....
(Ja bym zmieniła lekarza, poważnie!).

Dlaczego nie nauczono nas kochać siebie takimi jakimi jesteśmy?? Piękno jest wewnątrz mówią, a wielbią powłokę.
Nie dajmy się!

PS. Podobno na depresję wskazane są piguły, ale na stany depresyjne już niekoniecznie. Prawda to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:08
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No posiwiał, lekko się zgarbił, a i owszem, ale i tak za babami lata.
Ja chcę sama dla siebie, a zdjęcie jest aktualne, dzięki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 23:34
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Kompleksy oddaj do lumpeksu :P

Elu, nie jest tak źle z Tobą
A widziałaś tego pana, który Ci się ostatnio tak przyglądał ?
No ten, co go mijałaś będąc na spacerze z pieskiem...
Podziwiał Twoją urodę, tylko był nieśmiały. I był całkiem, całkiem...
ps. żebyś Ty Elu wiedziała, co też mają ze mną moje psiapsiółki ?
...też mnie próbują leczyć z kompleksów
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:23
Alveo's Avatar
Alveo Alveo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 12
Domyślnie

Maluna zgadzam sie w 200%. Jezeli chcecie zrzucic kilogramy zmiencie wlasne nawyki zywieniowe!
Nie ma zadnej tabletki cud.
Niestety nie mamy pojecia ze to przez przetworzone jedzenie tyjemy. Tym ktorzy jeszcze nie widzieli polecam film "Jedzenie ma znaczenie", np. na http://www.jedzenie.sites4you.net.
Polecam wam tez rady Justyny odnosnie diety i odchudzania bez glodzenia sie: http://www.zdroweodchudzanie.blogspot.com
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zioła w służbie zdrowiu: Rumianek - skuteczny lek na wiele dolegliwości - komentarze agda Ogólny 22 14-11-2016 15:25
spadek białych krwinek michael Choroby, badania, terapie 3 26-03-2008 21:17
ZUS tani i skuteczny? - komentarze Ewunia Ogólny 28 12-08-2007 00:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.