menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 21:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nieeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał hannabarbara
Gwoli wyjaśnienia! XL- to ja, wiekowo, bo wagowo to różnie. Metkowanie w Polsce jest obłędne. Mierzyłam fajny sweterek. Rozmiar XL. Za ciasny. Wzięłam centymetr, zmierzyłam obwód bioder. Było 48x2. Ja się pytam, czy 96 centymetrów to XL?
To nie XL HaniuBasiu, ja pisząc M miałam na mysli samopoczucie psychiczne bo wiekowo .......... nie powiem jaki mam rozmiar.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 00:32
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cieszę się Basiu z Twojego dobego samopoczucia. Na swoje też nie narzekam,. Przyłączam się do Ciebie, przyznając sobie M.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 09:01
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Uważam, zwracam się do Pawła, że najprostsza w obsłudze komórka to taka, jaką miała moja babcia...na węgiel.
Innych prostych nie uznaję.Jeśli ktoś umie obsługiwać komputer, to żadna filozofia komórkowa mu nie straszna.


Ostatnio edytowane przez Dzidka : 12-09-2007 o 09:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 11:25
Pawel Pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 4
Domyślnie Zmartwiony

Dobrze, to chcecie mi powiedzieć że taka komórka z dużymi klawiszami jest nikomu nie potrzebna ??

Jeśli tak, to mocno się mylicie !!

Jest mnóstwo ludzi starszych, którzy nie są już tak sprawni jak dawniej, nie mają tak świetny wzrok, czy słuch. Korzystanie z komórki jest dla nich problemem. Sam znam kilka osób które z takiej komóry mogłyby skorzystać

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 12:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Ależ Pawle

Cytat:
Napisał Pawel
Dobrze, to chcecie mi powiedzieć że taka komórka z dużymi klawiszami jest nikomu nie potrzebna ??

Jeśli tak, to mocno się mylicie !!

Jest mnóstwo ludzi starszych, którzy nie są już tak sprawni jak dawniej, nie mają tak świetny wzrok, czy słuch. Korzystanie z komórki jest dla nich problemem. Sam znam kilka osób które z takiej komóry mogłyby skorzystać

Pozdrawiam
jest potrzebna, zaraz zobaczę ile ona kosztuje na Allegro bo w tym sklepiku to liczą sobie nieźle. Za te pieniądze można mieć super komórkę nie tylko z dużym ekranem i klawiaturą ....... ale i aparatem fotograficznym, radiem, odtwarzaczem Mp3. A jeżeli ktoś ma słaby wzrok to są przecież okulary i pisanie albo odczytywanie nie będzie stanowiło problemu.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 12-09-2007 o 12:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 12:36
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Do Pawla,z komorką narazie radzę sobie doskonale. Nawet wręcz lubię dziwne i jeszcze dziwniejsze. Dziękuję Ci natomiast za wynalezienie tego sklepu.JEST TAM WIELE INNYCH CIEKAWYCH RZECZY.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 12:52
Pawel Pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 4
Domyślnie Eksperyment

A wiecie co.

Zróbmy taki eksperyment. Niech każdy zapyta ludzi starszych, takich powiedzmy 70+, czy mają komórę?

No i dlaczego nie mają??

Co by sobie cenili najbardziej ??

Ja dzisiaj zapytam babcie sąsiadke: czy potrzebne by jej były aparaty 3 mega piksela i odtwarzacz mp3

Czy może bardziej cytuje : "Najbardziej istotną funkcją dla Seniorów, jest wbudowany system bezpieczeństwa, który aktywować można przyciskając dłużej jeden z trzech głównych klawiszy. Telefon wtedy automatycznie wyśle wiadomość tekstową SMS, do trzech, wcześniej zdefiniowanych osób z prośbą o pilne oddzwonienie.
UWAGA ! Gdy tylko ktoś do nas zadzwoni, a funkcja alarmu będzie aktywowana, telefon sam - automatycznie odbierze połączenie i przełączy rozmowę w tryb głośnomówiący."

Bo to, moim zdaniem, jest fajna funkcja.

Komóra troche droga, prawda, ale na allegro nie ma. Poza tym wbrew temu co dużo ludzi myśli - komórki nie są za złotówkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 22:55
giaxa's Avatar
giaxa giaxa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2
Domyślnie Prosty, tani i ładny.

A ja polecam wam Motorolę F3. Nowy kosztuje w tej chwili ok. 120 zł na Allegro (bez simlocka) i jest tzw. "prostym telefonem" do dzwonienia i sms-owania, wytrzymującym podobno 16 dni bez ładowania lub 500min. rozmowy...

Tu sobie o niej poczytajcie:
http://www.fkn.pl/6,3685,1406365,1,1,artykul.html
http://www.fkn.pl/6,3685,1406365,1,2,artykul.html

UWAGA: Pierwsza partia na polskim rynku miała oprogramowanie z błędami, więc polecam go updat-ować zaraz po kupieniu.

Jak już ją dostanę to napisze wam wiecej

Ostatnio edytowane przez giaxa : 03-10-2007 o 23:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 04:37
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Moja nokia

Nie ma takiej. Sprawdziłam, wiem coś o tym. Gdyby nie dzieci, dawno bym się pozbyła niewygodnego sprzętu. Ja kręcę, a on dostarcza, chce chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 21:32
giaxa's Avatar
giaxa giaxa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2
Domyślnie

No i mam go już od 2 miesięcy... Faktycznie, ma tylko najprostsze funkcje, które są podpowiadane głosowo. Generalnie obsługa prosta jak drut. Telefon dla niewymagających. Nie polecam dla sms-owiczów, bo wprawdzie litery duże, ale do odczytu tylko w jednej linii. Świetna, trwała obudowa, duże przyciski i mocna antena zadowolą na pewno osoby starsze. Niedoskonałe podświetlenie ekranu utrudnia obsługę w ciemnościach... Pozdrawiam
giaxa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 22:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Pawel widzę ,ze te nowoczesne seniorki zniechęcily .Komorka,ktorą polecasz, dla osoby starszej i żle widzacej jest super -pod warunkiem...że dostanie ją w prezencie od wnuczka
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 23:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Do Basi. Rozumiem Pawła. Gdy mówi o korzystaniu z komórki, myśli m.in. o odczytowaniu. Dla tych co mają słaby wzrok są przecież okulary?. W tym właśnie sęk (jak powiedział nie odżałowanej pamięci E.Dziewoński). Okularów zawsze się szuka. Lub są poza zasięgiem. Powiesz: na sznureczku nosić. Tak. Jednak problem pozostaje - trudności z odczytywaniem (np. godziny). Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 23:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Masz rację Stefanie

Cytat:
Napisał Stefan
Do Basi. Rozumiem Pawła. Gdy mówi o korzystaniu z komórki, myśli m.in. o odczytowaniu. Dla tych co mają słaby wzrok są przecież okulary?. W tym właśnie sęk (jak powiedział nie odżałowanej pamięci E.Dziewoński). Okularów zawsze się szuka. Lub są poza zasięgiem. Powiesz: na sznureczku nosić. Tak. Jednak problem pozostaje - trudności z odczytywaniem (np. godziny). Pozdrawiam.
różnie to wygląda w rzeczywistości. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 09:25
Zofia_57 Zofia_57 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 2
Domyślnie

Ja tez polecam Nokie 1600. Dostalam ją od córki. Kupiła mi ją w Carrefourze. Jestem bardzo zadowolna. Mojej wnuczce zdarzało sie ją upuścić, a ona wciaż działa bez zarzutu.
Pozdrawiam
Zofia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 09:47
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Ja również jestem zadowolona z Nokii a najbardziej z tego, że nie muszę już nosić aparatu fotograficznego i kamery gdyż wszystko mam w komórce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 09:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Ja też jestem zadowolona z Nokii. Jest tam taka usługa, że za 10 zł m-cznie można rozmawiać z wybraną osobą 24/h.
Basiu, a co usługa ma wspólnego z marką telefonu?
To jest usługa operatora.

Też jestem zadowolona z Nokii bo nie ja za nią płaciłam
Chociaż wolałabym, żeby to był nowszy model. Przydałby mi się aparat i klawisz "bezpieczeństwa".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 13:18
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

ja polecam samsunga E250, jest czytelny, ma w miarę duże klawisze, dobre podświetlenie i "wszystko ma"
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 15:22
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Znowu problem!Kończy mi się dwuletnia umowa,czas podpisać nową.Nie mam problemu z wyborem sieci,bo rodzinnie jestem obstawiona w jednej,w której dadzą mi za abonament 55zł miesięcznie nieograniczone gadanie z pięcioma osobami/np.3 w tej sieci i 2 stacjonarne/,a do tego dużo minut na inne sieci,jakby co.
Jednak wypada wymienić starą wysłużoną Nokię na nowszy model.Oferta jest przeogromna,a ja patrzę jak sroka w gnat i nie wiem....
Kupiłam" po naradzie" w naszym klubie aparat fotograficzny i kilka innych rzeczy ,z których jestem zadowolona.
Wskoczyłam na wątek o komórkach,ale opinie dotyczą starszych modeli.
Czy mogę prosić o pomoc i podpowiedzi? Lubię nokie i spośród takich szukam.Mogę dopłacić ,aby tylko mieć duży wyświetlacz ,jakiś aparat,no i nie wstydzić się przed koleżankami,że jeszcze wciąż noszę "cegłę".Gps niepotrzebny.Czy może ktoś mi poradzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 17:19
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Mam LG KU990.Trochę duzy,ale moge obsługiwać go bez okularów.Jedyna wada wg mnie,to niezbyt mocna bateria,ale cos za coś.Gdy przestałam sie nim bawic,nie jest źle.
Ma duży wyświetlacz,ekran dotykowy,obsługa podobna do Nokii . I dobry aparat fotograficzny.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 17:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dzięki emko,zaraz go sobie pooglądam w przeglądarce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.