menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #541  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 14:23
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Najgorsze jest wiatr i susz. Najlepiej wiec takie rosliny co albo rosna bardzo szybko jak tylko maja slonko i te ktore sie dobrze trzymaja "do skaly". Wrzelkie chwasty - tymianek, np, to chwast sloneczny. Baklazan uwielbia pustyniowe kondycje and nie przeraza sie goraczem. Malutkie pomidorki w kolorach od zoltych do czarno-fioletowych lepiej rosna w doniczkach ktore nawet jak wielkie i podlewane dwa razy na dzien moga wyschnac i wiekszym owocom to bardziej zaszkodzi. Wiosna i pozniej po lecie mozna siac salatki i zodkiewki, bardzo szybko rosnie i jest cos pod zab. Ja uwielbiam do tego tez rosliny ktore maja i ladne kwiatki i sa jadalne. Np nasturtium, mozna jest i liscie i kwiaty, i sa piekne cale lato. Inne rosliny, np cynie zy jezowki czy inne z suchego, rodzimego poludnia Ameryki, rosna tez pieknie na balkonach i mozna jesc ich platki, robic herbaty. Fasolki na drutach rozprowadzonych na scianie albo nawet jako parawan stojace sa piekne i mozna sobie zawsze cos kasnac cale lato. Polecam jak najwieksze donice, z dziurami w dnie, zapobiec przesuszenia ziemi kilkakrocznie (np przykryc ciemne donice od slonca I przykryc ziemie sloma, albo lepiej - wsadzic tam jeszcze wiecej cos rosnocego), i miec kilka ladnych wygodnych wiadr, albo sprawic sobie np w kuchni u kranu tak zeby mozna bylo miec waz przez mieszkanie na balkon. Trzeba z takim mieszkaniowym wezem bardzo uwazac, ale czasem lepiej niz podluzac ramia. Zalezy ile donic. https://www.podkarpackiesady.pl/47-poziomki-i-truskawki Poza tym polecam stronę, znajdziesz tutaj wiele dobrych gatunków.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #542  
Nieprzeczytane 22-02-2022, 15:07
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Co do ogrodu to ja chcę do mojego zamówić teraz nowe krzesła i fotele. Jakie macie u siebie? Co będzie dobrym wyborem? Tutaj https://gardenspace.pl/lampiony-na-stojaku jak sprawdzałam ofertę to kilka mi wpadło w koko, słyszałam dobre opinie o tym producencie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #543  
Nieprzeczytane 26-04-2022, 04:02
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Fajnie , fajnie... A ktoś z was może kojarzy firmę cebulki-kwiatowe.pl ? Czy ktoś z was robił już u nich zakupy? Pytam, bo też teraz chce popracować nad wyglądem mojego ogrodu i zastanawiam się nad tym czy u nich nie kupić przykładowo nasion oraz cebulek kwiatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja matka oszalała? Anonymous Miłość, przyjaźń, związki, samotność 84 01-12-2009 00:04
Moja skromna propozycja.... araukaria eSenior 78 12-11-2009 23:13
Moja najpiękniejsza podróż Eliza Podróże, turystyka 250 22-10-2009 12:41
Moja pomoc Basia z Żor eSenior 25 26-08-2007 15:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.