menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > dolnośląskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 23:41
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Post Kraina jarzebiny


zwana dobrym drzewem posiadającym magiczną moc.
jarzebina_owocm.gif
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #2  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 23:44
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał hebra
zwana dobrym drzewem posiadającym magiczną moc.
Załącznik 19183

Hebro, jaka moc???
  #3  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 23:50
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie potrzeba mi

Człowiek najprawdopodobniej rodzi się z długiem, którego nigdy nie może spłacić, niezależnie od tego, jak bardzo się stara, bo dług ten ciągle rośnie. Człowiek zawsze zawdzięcza coś innym. Jeśli zignoruje ten dług, to powoli zatruwa sobie duszę. Jeśli zaczyna go spłacać, to w rezultacie powoduje tylko zwiększenie zadłużenia. Ale to, co potrafi dać, jest miarą jego człowieczeństwa.
John Steinbeck


http://www.voila.pl/013/f1bz5/
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #4  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 00:07
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie moc i magia

Wg.Tajemnic słowiańskich bogów-boskie drzewa
Słowianie chętnie i często nazywali ją :dobrym drzewem;uważali bowiem-jak wiele innych ludów- że posiada magiczną moc skierowaną przeciwko siłom nieczystym.

wg M.I.Macioti
gałazka jarzebiny trzymana w ustach chroni w drodze, zwłaszcza w porze nocnej, spalona 2 maja chroni przed odbieraniem mleka krowom, drewno użyte do wyrobu maselnic i naczyń na masło odpędza odeń wróżki i czarownice
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #5  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 00:20
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie otwórz oczy

Nikt nie odrzuca ciebie, odrzuca tylko to, kim jesteś według jego mniemania. Zresztą, jest to broń obosieczna, nikt też nie akceptuje ciebie. Dopóki ludzie się nie obudzą, po prostu akceptują lub odrzucają posiadane przez siebie wyobrażenie o tobie. Stworzyli sobie twój wizerunek i albo go odrzucają, albo akceptują.
Anthony de Mello

http://www.voila.pl/022/ogqx6/
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #6  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 00:56
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie moc i magia

JARZĘBINA
Jarzębinę traktowano jako drzewo wróżebne i ostrzegające przed niebezpieczeństwami. Jeśli jesienią już po zrzuceniu liści jarzębina obficie gubiła czerwone jagody, wówczas uważano ze płacze ona czerwonymi łzami i zbliża się jakiś kataklizm, wojna, zaraza czy inne poważne nieszczęście. Widziano tez analogie miedzy jarzębina a człowiekiem. Podobna jest długość życia. To drzewo rzadko dożywa 90 lat, podobnie jak człowiek. W dawnej słowiańskiej magii ludowej noszenie czerwonych owoców jarzębiny uważano za znakomity środek przeciw strachom nocnym. Zdawano też sobie sprawę z właściwości terapeutycznych jarzębiny. Napar z jej kwiatów ma zastosowanie lecznicze, uśmierza np. bóle wątroby. Biopole drzewa działa mobilizująco i pozwala lepiej znosić przeciwności losu oraz niepowodzenia. Wplątywano jej gałązki w wieńce dożynkowe, aby zboże w przyszłym roku było jędrne i obfite.
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #7  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:15
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

hebro - moja jarzębina wyjatkowo w tym roku wczesnie zaczęła gubić swoje owoce .... buuuu czyzby ??? wolę nie myślec co to może oznaczać .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #8  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:26
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

  #9  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:37
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Konfitura z jarzębiny w miodzie Cz
Składniki:


jarzębina – 50 dag
miód - 1 szklanka

Przygotowanie:

Owoce jarzębiny umyć w ciepłej wodzie. Następnie zamrozić, po 24 godzinach jarzębina straci gorzki posmak. Wówczas należy włożyć ją do piekarnika nagrzanego do temperatury 150 C i piec przez 10 minut. Miód podgrzać, wsypać jarzębinę. Smażyć na małym ogniu 2-3 godziny często mieszając. Gorącą jarzębinę z miodem przełożyć do wyparzonych słoików, szczelnie zamknąć. Przechowywać w chłodnym miejscu.
Konfiturę można podawać z pieczonym mięsem, a także do ciast i deserów.
  #10  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:40
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie magia i moc

Bunia a może mówi o zmianach w glebie lub powietrzu bo moja pod balkonem jest w czerwonych gronostajach.
Pozdrawiam
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #11  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:42
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Zdradliwa jarzębina

Tam, gdzie wierzono, że w jarzębinie jest zaklęta dusza kobiety, tam nie zrywano nawet jej owoców. Inaczej było na południu Polski, gdzie drzewo to nazywano jadą lub judaszem - od imienia Judasza, który, rzekomo powiesił się na jarzębinie. Na Kielecczyźnie zła i niebezpieczna jarzębina była siedliskiem diabła, jej drewna nie używano do wyrobu żadnych przedmiotów, nawet nie palono w nim w piecu.
Cz
  #12  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 09:17
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie Zaduma-wiersz

:- W dal z wiekiem odeszły,
zostały wspomnienia.;



a.JPG
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #13  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 09:37
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie z rozmów

http://www.voila.pl/062/1g24b/
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #14  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 09:42
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie wiatr

http://www.voila.pl/063/0brve/
ostatnie.JPG
ostatnie
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #15  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 15:49
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Hebrusiu - gratuluję....

nowego wątku. Dziś przyznaję, że onieśmielasz mnię pięknymi przemyśleniami stąd moje milczenie choć nie niezauważenie... Żałuję, że nawet nie wykorzystałam danej mi w Sopocie okazji do wyrażenia "co w sercu"...
Do obecnego wątku spośród wielu sławiących jarzębinę wybrałam ten obcojęzyczny, bo polskie wydawały mi się zbyt banalne, a do tego mam "swój tekst". Pozdrawiam serdecznie J.
http://www.voila.pl/154/1bna6/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #16  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 16:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
nowego wątku. Dziś przyznaję, że onieśmielasz mnię pięknymi przemyśleniami stąd moje milczenie choć nie niezauważenie... Żałuję, że nawet nie wykorzystałam danej mi w Sopocie okazji do wyrażenia "co w sercu"...
Do obecnego wątku spośród wielu sławiących jarzębinę wybrałam ten obcojęzyczny, bo polskie wydawały mi się zbyt banalne, a do tego mam "swój tekst". Pozdrawiam serdecznie J.
http://www.voila.pl/154/1bna6/

Jolu, uprzedzilas mnie Ja wlasnie tez chcialam wstawic ta przepiekna rosyjska piesn.

http://pl.youtube.com/watch?v=9So70Q...eature=related

i tylko na gitarze tez piekne

http://pl.youtube.com/watch?v=dWxxpe...eature=related

Piekna nawet bez lisci i owocow


  #17  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 21:00
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jarzębina: Symbol niefrasobliwej radości i powodzenia. Przez druidów używana była jako katalizator otrzymywania wizji, gałęzie były palone, owoce natomiast zjadane. Różdżki jarzębinowe bywają kapryśne, ale zasadniczo nie zawodzą w prawdziwej potrzebie. Cz
  #18  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 21:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ewuniu, piękny , na czasie wątek, pięknie wyglądają kiscie jarzębiny w stroiku, który dzisiaj kupiłam na nagrobek męża, tak to podziwiałam, otwieram Twoją stronę,,, a ty jarzębina, dziękuję,
  #19  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 23:26
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Hebro, dlaczego zamknęłaś brulion? i to tak symbolicznie?,, z jarzębiny opadną czerwone jagódki i co...temat nie ten, a w brulionie mozna o wszystkim.
  #20  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 02:30
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie Brulion

jakempa zamknięcie wątku wiąże się z zasadami forum po 500 poście zamyka się temat.
Mam nadzieje że Kraina jarzebiny będzie odwiedzana przez wszystkich którzy pragną na chwilę zadumać się nad ciepłem słów w tym wątku.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa.
Paulo Coelho
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.