menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 16:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nuneh
/.../ Rowieśnicy syna przerazają mnie ich stosunek do naszego pokolenia jest oschły i lekceważący. Wszystko jest dla nich, liczy sie tylko ktos majętny i przebojawy. Tacy jak ja i tysiące mi podobnych to nieudacznicy i mięczaki.
Taka to jest solidarnośc pokoleń.
Nie odnoszę się do spraw Twojej rodziny, bo to Twoja sprawa. Mogę tylko powiedzieć, że wg mnie Ammi ma 100-procentową rację.
Ale poruszyła mnie uogólnianie dotyczące postępowania młodych.
Postawę znajomych Twego syna przypisujesz wszystkim młodym?
Jeśli tak - to postępujesz niesłusznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 11:41
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał przyjaciel
Ile wasze cory,synowie ,wnuczeta zarabiaja obecnie w Polsce,ze stac je na takie "wypasione bryki" jakie sie widzi na polskich drogach.
(...)Wyglada mi,ze w Polsce jest teraz lepiej niz w Ameryce.
To zludzenie, ktoremu ulegaja wszyscy przyjezdni. A zwlaszcza Amerykanie polskiego pochodzenia, ktorzy sa zaskoczeni dzisiejsza kolorystyka polskich miast. Ja sama ile razy przyjezdzam do Krakowa to ciagle mam w pamieci dwa najwieksze neony przy dworcu glownym. Jeden zielony, reklamujacy paste "Erdal" i drugi "Korzystaj z uslug kolei radzieckich". Czasy sie zmieniaja, ale nasza pamiec zawsze przywoluje ostatnie zapamietane obrazy. Dzisiejszy Krakow to nie to samo miasto. Dawniej balowalo sie w "Fenixie", "Warszawiance", "Hawelce" czy pod "Zlota kotwica". Do domu mozna bylo wrocic nad ranem polewaczka, albo jednowagonowym tramwajem z balkonem. Teraz mlodziez wraca z dyskotek wypasionymi samochodami sprowadzonymi z zagranicy. Setki tysiecy mlodych ludzi pracuja za granica. Oszczedzaja na mieszkania i samochody. Dawniej, zeby poruszac sie w strefie przygranicznej (np. do Popradu) nalezalo miec tzw. Wkladke Paszportowa. Teraz jest lepiej i weselej. Mlodzi maja wieksza szanse urzadzenia sie za wlasne pieniadze.
Rozmawialam wiele razy z Polakami w USA, ktorzy regularnie odwiedzaja Polske. Mam wrazenie, ze zazdroszcza rodakom w ojczyznie. Skonczylo sie imponowanie stoma dolarami i zdjeciami na tle nie swoich samochodow i domow. Fizyczna praca wynagradzana jest wszedzie podobnie i nie mozna juz zrobic finansowego przebicia. Ci co sie zadluzyli na domy w bankach teraz cienko przeda. Rosna splaty, przy ciaglym spadku wartosci domow. Do tego stale rosnie populacja Latynosow. Zwlaszcza w tanszych dzielnicach, gdzie najchetniej kupowali domy Polacy. Ceny stale spadaja, odwrotnie do oplat. Do tego ogromna bariera jezykowa, ktora nie pozwala na znalezienie sobie lepszej pracy czy zawarcie jakiejs optymistycznej znajomosci z poza emigracyjnego, cwaniackiego srodowiska. Wyjazd do Polski wiaze sie czasami z uswiadomieniem sobie popelnionego bledu. Najbardziej zaskoczeni sa ci, ktorym zycie uplynelo miedzy praca a domem. Ktorzy zdecydowali sie na odkladanie zdewaluowanej waluty zamiast cieszyc sie zyciem. Polska to teraz piekny i nowoczesny kraj. Warto tam inwestowac. Oczywiscie jesli ma sie co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 11:55
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Nie sądzę aby w Polsce obecnie było Eldorado. Jest to skrzywienie optyczne. Dzisiaj "wypasioną" brykę można kupić za jedną pensję, kiedyś do końca życia by się nie spłacił. Za 300 Euro z Niemiec można ściągnąć całkiem przyzwoite auto. Kolorowo było zawsze / chodzi o ubiór Polek/. Dawniej dziewczyny ubierały się w kretony usztywnione, na nogach pepegi, ładna fryzura.Jak przyjechał wujek z Francji mojej koleżanki w latach 69/70 - w dzień powszedni - zapytał czy w Polsce jest jakieś święto bo wszyscy tak odświętnie ubrani. Polacy mają gust, nawet sprzątaczka idąca do pracy wygląda jak urzędniczka. Widocznie w Ameryce pozbawieni są smaku. A teraz do NUNEH.
Za moich czasów mojej młodości to na ludzi w np moim wieku dzisiaj mówiło się stary wapniak, ramol, zgret. Jak widać nie wiele się zmieniło. Nie należy mówić " za moich czasów tego nie było" - bo było i nie ma różnicy. Młodzi boją się i nie lubią starości, jakby niegdy nie mieli być starzy. Cóż taka kolej rzeczy.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 12:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jednakże Iwonko, to co napisała Mavronka, bardzo mi się podoba. Jak zresztą wszystko, co kto napisze dobrego o naszym kraju.
Szczególnie jeśli pisze to ktoś, kto zna doskonale sprawę z autopsji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 13:09
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Wypasiona bryka...to naprawdę nie jest atrybut majętności. W Polsce są takie obszary biedy, że wyobrazić sobie trudno.A najgorsze jest to, że wszystko tak "spsiało", "skundlało". Brak postaw prawdziwie obywatelskich. To mnie przeraża.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 14:15
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Wypasiona bryka...to naprawdę nie jest atrybut majętności. W Polsce są takie obszary biedy, że wyobrazić sobie trudno.A najgorsze jest to, że wszystko tak "spsiało", "skundlało". Brak postaw prawdziwie obywatelskich. To mnie przeraża.
Mag ! Chyba "spisiało" " spodliło" chciałaś napisać ? Mysle o postawach Mnie to nie dziwi. Wszystko jest teraz spisale, spodlone. Przymiotniki "spasiony" , "spisiony", "po paprane" , po-pieprzone, to teraz taka nowomowa.Już teraz sie nie mówi: "spasiony jak wieprz", teraz sie mowi", "pis ci morde lizal" itd. To sie nadaje do kabaretu niejednego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 14:28
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Niezła gra słów. Jak zwał tak zwał, ale generalnie mamy do czynienia z kryzysem rodzaju ludzkiego.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 18:25
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Kochani

Cytat:
Napisał babciela
A moje dzieci swoimi wypasionymi brykami jezdza z moimi wnuczkami- a wnuczki opowiadaja ze sa bardzo DOWIAZANE do swoich rodzicow.Mozna miec czas i na prace i na dzieci.Ja sama wychowywalam dwie corki,pracujac na paru etatach i znalazlam czas dla dzieci.Wszystko zalezy od czlowieka-nie stawiac tylko na miec ale rowniez na BYC
Ale dawnymi czasy - nie było tego "wyścigu szczurów" - jak to się teraz mówi. I jeszcze jedną kwestie chcę tu podnieść - mam przyjaciółkę, której wnuczka (wspaniała subtelna dziewczyna) ma 2 fakultety- no i co z tego kiedy nie może znaleźć pracy. Natomiast syn sąsiadki ma skończoną tylko zawodową szkołe (ale poszukiwany zawód) i pracuje za trzech. Tak to u nas teraz jest.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Ale dawnymi czasy - nie było tego "wyścigu szczurów" - jak to się teraz mówi. I jeszcze jedną kwestie chcę tu podnieść - mam przyjaciółkę, której wnuczka (wspaniała subtelna dziewczyna) ma 2 fakultety- no i co z tego kiedy nie może znaleźć pracy. Natomiast syn sąsiadki ma skończoną tylko zawodową szkołe (ale poszukiwany zawód) i pracuje za trzech. Tak to u nas teraz jest.

Jaki wniosek wyciagnelas z tego?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:07
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Ale dawnymi czasy - nie było tego "wyścigu szczurów" -.

Na zachodzie zawsze byl "wyscig szczurow" ( okropne jest to okreslenie)

W Polsce nie bylo go z prostej przyczyny ze trudno urzadzac wyscigi w klatce..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:28
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Jaki wniosek wyciagnelas z tego?
Wniosek taki że nie zawsze wyższe wykształcenie zapewnia prace i dobrobyt - niestety- smutna to rzeczywistość.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 22:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Wniosek taki że nie zawsze wyższe wykształcenie zapewnia prace i dobrobyt - niestety- smutna to rzeczywistość.

Wyższe wykształcenie to tylko większa możliwość wyboru pracy moim zdaniem.
Mam znajomych po studiach i niektórzy nie pracują po swoich kierunkach.
Znaleźli pomysł na pracę taką jaką lubią i potrafią wykonać a przyznacie, że tak pracować to raczej hobby i to opłacalne lepiej niż praca zgodna z kierunkiem studiów..a studia..studia są pomocne w ich pracy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 23:08
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Na zachodzie zawsze byl "wyscig szczurow" ( okropne jest to okreslenie)

W Polsce nie bylo go z prostej przyczyny ze trudno urzadzac wyscigi w klatce..
Wydaje mi się że jest troszkę inaczej.
Nasi rodzice przeżyli wojnę,wielu z nich osiągnęło awans społeczny,w związku z tym chcieli zapewnić swoim dzieciom wszystko czego im brakowało.Nawet nie wypadało aby dziecko przed osiągnięciem pełnoletności pracowało.I tak rosło to nasze pokolenie,praca jakaś tam była,lub też się załatwiało.Jeżeli człowiek nie miał charakteru zdobywcy,to siedział całe życie w jednym zakładzie pracy i mimo,że może mógłby sobie zmienić,obawiał się tych zmian.Teraz młodzi ludzie widzą że należy świat zdobywać,a nie czekać na to co mu los przyniesie.I dobrze że zaczynają być operatywni.Rodzice ,dzieci nie powinni ograniczać,co najwyżej wspierać,niech próbują wszystkiego.
Jadzia pisze o dziewczynie po 2 fakultetach/subtelna/,a może po prostu nieśmiała i nie umie sobie poradzić.Ale u nas jeszcze w wielu środowiskach panuje fałszywy wstyd,że można wykonywać pracę poniżej możliwoścci swojego wykształcenia.Mimo wszystko jesteśmy narodem zakompleksionym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 23:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Nasi rodzice przeżyli wojnę,wielu z nich osiągnęło awans społeczny,w związku z tym chcieli zapewnić swoim dzieciom wszystko czego im brakowało.Nawet nie wypadało aby dziecko przed osiągnięciem pełnoletności pracowało.

a moim zdaniem to rodzice nie pokazali/podpowiedzieli dziecku, że aby mieć własny grosz to może na niego zapracować.
Modne były czyny społeczne, akcja "niewidzialnej ręki" za usługę jakąś komuś odznaka do mundurka harcerskiego.
Nikt nie mówił im, że nic nie ma za darmo, Funkcjonowało ewentualnie przysługa za przysługę.
Jak była jakaś tam potrzeba ekstra dziecka to rodzice odejmowali sobie od ust aby dziecko miało ale i były takie dzieci które widząc niedostatek potrafiły zaspokajać swoje potrzeby wynajdując np.prace sezonowe.

Dzieci nie wszystkie znały wartość pieniądza zapracowanego przez siebie. Nie zawsze ich praca była wynagradzana pieniądzem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 02:18
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nuneh
Starszy syn ciuła do ,,skarpety" ale jak wychodzi z kolegami to często prosi mnie o drobne bo akurat nie ma gotowki.
Więc poszukaj tę skarpetę i z niej mu daj, nawet hojnie.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 10:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Mavronko samochody większości kupowane przez ludzi młodych to samochody wieloletnie,które ściągane są do Polski tu remontowane i sprzedawane na rynku.Ceny samochodów od 2000 do 15 000 w zależności od marki modelu i lat.Czyścimy szroty a ulica wygląda tak jak na zachodzie europy.Średnia płaca w kraju w I kw jak podaje GUS 3 185,61 zł.
Nowe samochody w większości sprzedawane są na kredyt .Samochód przestał być problemem i stał się jak pralka ,lodówka mikrofalówka w zasięgu praktycznie każdego.
Co do szkolnictwa to już kiedyś pisałem że zdeprecjonowało się u nas szkolnictwo.325 niepublicznych szkół wyższych wypuszczające co roku średnio za 2000 zł za semestr licencjatów i magistrów.Jakoś szkolenia jest nie wysoka.Zresztą kierunki na wszystkich się powtarzają,co powoduje nadmiar specjalistów w naukach humanistycznych a niedobór w naukach ścisłych.
Młodzi są ambitni studiują nieraz 3 kierunki,pracują na studiach,wyjeżdżają za granicę aby pod szlifować język też tam pracują.Czy nasza młodzież nie jest aktywna ? Po skończeniu nauki poszukują bezskutecznie pracy.To nie jest winien pracodawca tylko system edukacji tej prywatnej i tej państwowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:16
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

W Polsce jest podobnie pod tym wzgledem jak w innych krajach. Wyksztalcenie nie gwarantuje otrzymania dobrze platnej pracy. Zreszta nie gwatantuje otrzymania zadnej pracy. Jest jednak jedna roznica dzielaca Polakow od innych mieszkancow zachodnich krajow. Tytulomania i przechwalanie sie. Przesadzona ambicja i wysokie mniemanie o sobie. Pamietam polskiego inzyniera, ktorego zaproszono wraz z zona na obiad do moich znajomych. Heniu naprzod zachowywal sie bardzo skromnie i powsciagliwie czym wzbudzil sympatie gospodarzy. Rozgadal sie przy nalewce stwierdzajac autorytatywnie, ze Amerykanie to durnie, ktorzy nawet niebardzo wiedza gdzie jest Polska. Gospodarz domu, ktory byl z zawodu dentysta odpowiedzial mu zlosliwie, ze on rozpoznaje narodowosc po zebach. Powiedzial, ze Latynosi maja zepsute zeby z jedzenia cukierkow, a Polacy z lekcewazenia podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Henia wyprowadzila zona na lekko miekkich nogach. Mlody inzynier mial tak nieswiezy oddech, ze przez moment pomyslalam o jego malzonce.

Tak sie jakos sklada, ze malo ktora nacja najezdza Polske w celach realizowania swoich ambicji zawodowych. Gdyby Polska stworzyla ku temu odpowiednie warunki to slowo kapusta byloby znane pod kazda szerokoscia geograficzna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 12:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Tak sie jakos sklada, ze malo ktora nacja najezdza Polske w celach realizowania swoich ambicji zawodowych. Gdyby Polska stworzyla ku temu odpowiednie warunki to slowo kapusta byloby znane pod kazda szerokoscia geograficzna.

Mavronko nie wiem co w/g ciebie jest stworzenie odpowiednich warunków.W firmach w Polsce pracują obcokrajowcy na stanowiskach kierowniczych natomiast na robotniczych nie pracują bo na rynku pracy tańsi są Polacy.
Nie tylko kapusta kiszona ,ogórki kiszone czy ser .Ale w krajach gdzie dużo Polaków przebywa są sklepy Polskie.

Mavronko po jednym przypadku czy dwóch przypadkach trudno mówić o nacji.W US w latach 50 byly popularne kawały o Włochach potem o Polakach teraz o blondynkach.Są mody postrzegania danego kraju.
W każdym kraju są różne grupy społeczne ,emigracja z Polski w różnych okresach był inny przekrój zawodowy i intelektualny wyjeżdżających.Bigoteria religijna w US istnieje i nie wiem czy nie większa niż u nas w Polsce. Z wiedzą też jest różnie nie mówię o elitach.Natomiast wyznania w US " znają swoje miejsce w szeregu ", nie próbują zawłaszczać państwa.
Co do tytułomanii to taki koloryt ,u nas w Polsce przyjęło się tytułowanie osoby która dawno to stanowisko nie zajmuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 12:55
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Polskie firmy zatrudniaja przewaznie Polakow, ale jest coraz wiecej firm, ktorych wlascicielami sa obcokrajowcy i ci z pewnych wzgledow obsadzaja czolowe stanowiska swoimi ziomkami.
Piszac o Polakach chcialam powiedziec, ze wyksztalcecenie musi byc poparte umiejetnosciami zawodowymi. Szkoly wyzsze na zachodzie masowo produkuja absolwentow tumanow. Szkole mozna skonczyc korespondencyjnie. System dziala jednak tak, ze co zdolniejsi zostaja wylapani na dlugo przed otrzymaniem dyplomu. O nich bija sie firmy przescigajac sie w ofertach. Pozostala reszta absolwentow szuka zatrudnienia poprzez znajomosci (najbardziej efektywna droga), albo przyjmuje kazda nadarzajaca sie propozycje pracy, aby tylko sie utrzymac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 13:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Co do tytułomanii to taki koloryt ,u nas w Polsce przyjęło się tytułowanie osoby która dawno to stanowisko nie zajmuje.
Waciu, to przypadłość krakowska tylko.
Nigdzie nie występuje poza Krakowem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 20:37
Ile lat ma kufa - z nudów, kufa86 Różności - wątki archiwalne 345 16-01-2008 22:52
Ile w nas zakłamania ? destiny Różności - wątki archiwalne 77 26-11-2007 17:34
Masz tyle lat, na ile si czujesz - komentarze Basia. Ogólny 50 07-07-2007 16:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.