menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 16:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

jestem za przyjeciem rannych do naszych szpitali.
a do reszty ich spraw nie powinnismy sie mieszac.
jeszcze UE zechce nasze wojsko tam rzucic
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 17:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Już jesteśmy wmieszani. Porozumienie negocjował nasz minister.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 17:16
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 427
Domyślnie Ludzie walczą o swoje:

http://www.pudelek.pl/artykul/64007/...s /foto_1/#s1

Sztab Sprzeciwu Narodowego zaczął publikować na Twitterze dane osobowe oraz zdjęcia ofiar zabitych na Majdanie. Już wiadomo, że w wyniku czwartkowych walk zginęło aż 75 osób. Taka liczbę potwierdziło Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia, ale niestety ofiar może być jeszcze więcej. Równocześnie poinformowano, że jedynie w czwartek rany odniosło ponad 500 osób, a od początku kolejnej fali starć ponad 750.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...-kijowie/yg0fw

Ostatnio edytowane przez Siri : 21-02-2014 o 17:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 17:51
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
jestem za przyjeciem rannych do naszych szpitali.
a do reszty ich spraw nie powinnismy sie mieszac.
jeszcze UE zechce nasze wojsko tam rzucic
Przecież w Kijowie i innych miastach ukraińskich są szpitale. Przypominam, że Ukraina jest jakieś 2 razy większa od Polski.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 17:59
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Jednak nie chcialabym zeby chlopaki zdychali bo nie wezma ich do szpitala. Ani banderowcy ani berkuty
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 18:33
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/...na-krymie.html
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 20:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Toy napisała-jestem za przyjeciem rannych do naszych szpital
Toy tylko musi resort zdrowia Ukrainy nam zapłacić.Prościej jest zorganizować modły w intencji poszkodowanych ,Bóg jest miłościwy i na pewno posłucha.
Cytat:
Siri napisała -Ludzie walczą o swoje:
Na pewno pudelek wie o co tak naprawdę chodzi .Pomyśl o zbiórce na pomnik bohatera Ukrainy Bandery walczył z komunistami ,powinniśmy mu postawić pomnik .
Cytat:
Honoratka napisała-Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się:
Mamy podpisane porozumienie pomiędzy zwaśnionymi stronami i dobrze że Sikorski powiedział opozycji podpiszecie albo zginiecie..jest to sukces dyplomatów Unijnych.Dobrze dla wszystkich bo nie mamy jako Polska i Unia problemów z uchodźcami .Ale kto się z tym nie zgadza może wziąć paszport i jechać na majdan i protestować .Ja oglądnę to w TV.

Jeszcze raz przypomnę że są to sprawy Ukrainy i oni sami powinni się porozumieć i poszukać wspólnych rozwiązań a nie dążyć do konfrontacji i bałaganu.Rząd Polski powinien pomyśleć o rekompensatach dla biznesu Polskiego i strat jakie poniósł na tamtym rynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 20:26
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 427
Domyślnie Mnie nie chodzi o co chodzi PUDELKOWI....

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
TNa pewno pudelek wie o co tak naprawdę chodzi
Szkoda ludzi i tyle....A Tobie Wacek tylko wieczna zemsta i judzenie w głowie ...Weż się typie ogarnij....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 20:53
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Ale się ...porobiło...Paradoks historii jest obłędny.Ja i moi rodzice byli wychowywani w patriotyzmie czego dowodem był ojciec,który jako 16 letni chłopak walczył z bratem w Obronie Lwowa w 1918 roku. W czasach okupacji we Lwowie jako tramwajarz uczestniczyl w Ruchu Oporu AK. Tak więc w naszym domu we Lwowie ja jako migląc wiedziałem jak wygłąda niebezpieczeństwo utraty życia dla siebie i bliskich.
Od rodziców dowiedziałem się,że w naszej kamienicy we Lwowie przebywali Ukraińscy Nacjonaliści gdzie jeden z lokatorów był znanym Banderowskim Nacjonalistą.To historia,którą zapamiętałem do końca życia.
Obecnie Ukraina walczy,ale na Majdanie są tam Banderowskie ślady,których my nie możemy zapomnieć i paradoksem jest,że teraz my musimy im pomagać...Szkoda tych młodych ludzi,którzy oddali życie za PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
Jesteśmy tylko ludzmi i każda krzywda powinna zostać naprawiona.Ja im współczuję z całego serca..
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 20:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Siri napisała-.A Tobie Wacek tylko wieczna zemsta i judzenie w głowie
Siri emocje w polityce są złudne i nie oddają tego o co tak naprawdę chodzi. Naprawdę współczuję Ukraińcom że dają się podpuszczać politykom którzy ich okłamują i wmawiają im nacjonalistyczne hasła które znamy z historii.Nie konfrontacja tylko stół obrad i wzajemne ustępstwa budują dobrobyt nacji.

Też należy patrzeć na realia a nie żądać rzeczy niemożliwych do spełnienia i grać na populistycznych hasłach.To co się wypracuje i uzyska w podatkach nasi przedstawiciele mogą dzielić. Zawsze ci co nawołują do użycia ostrej broni przeciwko nieuzbrojonej drugiej strony są normalnym motłochem który normalne społeczeństwo powinno odrzucić .Na Ukrainie mieliśmy popisy snajperów .

Nie jest dla mnie normalne popieranie nacjonalistów i jak się organizuje protesty normalnie myślący o demokracji działacz nie podejmowałby współpracy z taką hołotą. Przecież ci sfrustrowani chcą wyładować swoją agresję i dochodzi do burd. Czy taka sprawa nie występuje u nas na marszach niepodległości ??
Jeszcze raz podkreślam że rozwiązanie mają sobie znaleźć Ukraińcy i nie będzie się Europa nimi zajmowała bo zrobią show w TV grając na emocjach i mamy ich utrzymywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 21:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Obecnie Ukraina walczy,ale na Majdanie są tam Banderowskie ślady,których my nie możemy zapomnieć i paradoksem jest,że teraz my musimy im pomagać...Szkoda tych młodych ludzi,którzy oddali życie za PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
Jesteśmy tylko ludzmi i każda krzywda powinna zostać naprawiona.Ja im współczuję z całego serca..
Zawsze jest tak, że giną zwykli ludzie, bo przywódców się kule nie imają. Za to potem przy orkiestrze ma kto składać wieńce.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 21:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Siri po przeczytaniu ciekawej analizy http://kazmierczak.tocowazne.pl/n/ukraina-obled-2014 dochodzę do wniosku że Honoratka ma rację pisząc
Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się: i nas w naszych dywagacjach na temat Ukrainy jej będzie na wierzchu. Warto przeczytać i bez emocji podejść do problemów naszego sąsiada spokojnie.

Tak naprawdę to nikt z nas nie był ostatnio na Ukrainie i w większości polegamy na tym co ktoś napisze ale to też nie jest obiektywne nawet nie można przyjmować za pewnik to co napiszą w nie polskich mediach.Media w ostatnich dniach temat był poruszany i eksploatowany jak by się na całym świecie nic nie działo nie mówiąc o kraju.

Ukraina jest dużym rynkiem i dla biznesu Unii jest to gratka a obecnie głównym partnerem była Rosja.Musi trochę potrwać by jedni i drudzy dostosowali się do nowej rzeczywistości . A w polityce nie ma przyjaciół są interesy i o tym też należy pamiętać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 22:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Prawy sektor, który nie uznaje porozumienia, to banderowcy.

Jedna z wypowiedzi;

Cytat:
Michaił powiedział, że zawarty kompromis jest nic niewart ze względu na niską wiarygodność prezydenta Ukrainy, który już nieraz łamał zawarte wcześniej umowy.
- Janukowycz kłamie.
Rewolucja trwa dalej.
Potrzebujemy teraz wsparcia finansowego, by zaopatrzyć się w broń - wyjaśnił Michaił.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 22:19
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Lilu z regionu Lwowa wysyłane są zorganizowane grupy ochotników, ale tym razem z bronią pochodząca z opanowanego przez bojówki magazynu wojskowego we Lwowie.
Może banderowcy nie opanują Kijowa, ale na pewno nie zaakceptują już władzy Kijowa nad Banderstaatem.
Oni wiedzą, że przekroczyli już Rubikon a układać się nie chcą.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 22:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Lilu z regionu Lwowa wysyłane są zorganizowane grupy ochotników, ale tym razem z bronią pochodząca z opanowanego przez bojówki magazynu wojskowego we Lwowie.
Może banderowcy nie opanują Kijowa, ale na pewno nie zaakceptują już władzy Kijowa nad Banderstaatem.
Oni wiedzą, że przekroczyli już Rubikon a układać się nie chcą.
To kogo, teraz będziemy przyjmować na leczenie?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 01:02
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
.... PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
.....Ja im współczuję z całego serca..
Bardzo jestem ciekaw co to znaczy "PRAWDZIWA WOLNOŚĆ"? Czy jest jakaś NIEPRAWDZIWA? Czy "WOLNOŚĆ" to anarchia,przemoc,morderstwa w imię "WOLNOŚCI",dyktatura rozszalałego tłumu bandytów strzelających do "swołoczy banderowskiej" na Majdanie a następnie do BERKUTU (pokazała to nasza telewizja). A u nas ta "WOLNOŚĆ" to zamieszki i bójki z okazji prawie każdego Święta Narodowego czy Międzynarodowego (1Maja). Jeśli tak, to już wolę NIEWOLĘ w której każdy ma pracę,naukę i opiekę medyczną a nawet podatków płacić nie musi.
Na Ukrainie rozgrywa się normalny dramat ze scenariuszem takim samym jak w Libii gdzie obywatele mieli takie warunki socjalne i bytowe o jakich nam się nawet nie śniło a co maja teraz? Jaką Wolność ma ludność IRAKU? jaką będzie miał Afganistan za rok? Na pewno będzie to "PRAWDZIWA WOLNOŚĆ".
Nie współczuję Ukrainie gdyż żadnej władzy ani żadnej WOLNOŚCI nie potrafią uszanować. Dla nich WOLNOŚC jest wtedy gdy Polaka mogą walić siekierą w głowę lub zabijać jak oddziały Kamińskiego w Powstaniu Warszawskim nie mówiąc już o bandach UPA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 08:34
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Tak madrze piszesz a ostatni akapit przedobrzyles.....juz ci akurat kazdy ukrainiec chce walic siekierą
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 08:55
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 427
Domyślnie Całe nieszczęście w tym ,że przeciętny człowiek nie wgłębia się w politykę...

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Siri emocje w polityce są złudne i nie oddają tego o co tak naprawdę chodzi. Naprawdę współczuję Ukraińcom że dają się podpuszczać politykom którzy ich okłamują i wmawiają im nacjonalistyczne hasła które znamy z historii.Nie konfrontacja tylko stół obrad i wzajemne ustępstwa budują dobrobyt nacji.

Tak to jest pomyślane ,aby nikt za wiele nie miał czasu na myślenie ,a wtedy takimi b.łatwo się manipuluje....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 09:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Przecież w Kijowie i innych miastach ukraińskich są szpitale. Przypominam, że Ukraina jest jakieś 2 razy większa od Polski.

No wlasnie. A czy oni nas brali do swoich szpitali kiedys? Z tego co wiem wysylali nas na druga strone....do nieba.

Wspolczuje ludzion-cywilom ale dla "calosci" narodu nie mam grosika sympatii. Juz nam pokazali w czasie II WS do czego sa zdolni.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 09:27
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

eeee....to i ruscy pokazali i szwedzi swego czasu i niemcy
z czechami tez cos bylo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ratujcie dziecko Markbiz Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 10-03-2011 22:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.