menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 09:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

http://www.perspektywy.pl/index.php?...=5379&Itemid=1 Ranking Uniwersytetów można zobaczyć i sprawdzić jak jest uczelnia którą się skończyło jak jest notowana. Jest ważne jaką się uczelnie skończyło przy staraniu się o pracę w korporacjach międzynarodowych czy spółkach giełdowych i na pewno ma wpływ na nasze zatrudnienie i wpływa na wysokość negocjowanych wynagrodzeń. Firmy zajmujące się doborem kadr najdłużej działająca na polskim rynku Sedlak & Sedlak .

http://pl.wikipedia.org/wiki/Princeton_University 35 Noblistów od momentu powstania Uniwersytetu .Całe nasze nakłady w Polsce budżetowe na naukę ok. 5 miliardów złotych a jednego uniwersytetu Princeton ponad 50 miliardów złotych .To jaka baza laboratoryjna i naukowa , co tu można porównywać . Rosja ma większe osiągnięcia od nas bo przeznacza więcej środków na badania ale jakiś oszałamiających osiągnięć nie ma . Są dziedziny w których jest w czołówce ale nie jest krajem innowacyjnym tylko surowcowym.

Jarosławie II całe zło na świecie to Rosjanie i Putin nie popadaj w przesadę jak TVN propagandowo o Majdanie. Broń chemiczna z I wojny światowej a było tego dużo , została zatopiona w Bałtyku i jak twierdzą specjaliści nie zaznaczono dokładnie lokalizacji. Stal też rdzewieje , w większości wiatry wieją na południe , jest to duży problem .Państwa Bałtyckie nie potrafią się dogadać odnośnie sfinansowania badań i ustalenia lokalizacji tych miejsc składowisk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 15:25
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
[size="3"]Tylko ciekawe czemu w Murmańsku stoją setki okrętów na wpół zatopionych i czekają na pomoc jankesów aby je wyzłomować i zutylizować razem z reaktorami. Kilka już odholowanych i zatopionych w głębinach bo to stara metoda (technologia) ruskich jeszcze z czasów kiedy na Bałtyku zatapiali broń chemiczną, która teraz się aktywuje w przerdzewiałych pojemnikach.

Nie setki (bo tyle ich ZSRR nawet nie miał) a kilka i nie czekają na "pomoc" tylko na swoją kolejkę do utylizacji.Za każdą zutylizowaną Atomową Łódź Podwodną USA płaci kolosalne pieniadze (zgodnie z umową chyba SALT?)Okręty są tytanowe wiec nikt ich tak zwyczajnie nie będzie topił.Utylizacja jednej takiej jednostki trwa około 1 roku (jest o tym film na YouTube). Zgodnie z tą samą umową Amerykanie również likwidowali swój potencjał morski ale nie bawili się w żadne "utylizacje" tylko po prostu flotę rozstrzelali i zatopili za nic mając Greenpace i środowisko.Tam właśnie może być z czasem wielkie zagrożenie bo po prostu USA to międzynarodowy szkodnik co łatwo sprawdzić gdy się przeczyta o konwencjach w sprawie ochrony środowiska,Amerykanie żadnej konwencji nie podpisali.Gdy chodzi o likwidację głowic nuklearnych Amerykanie postąpili tak jak z okrętami, po prostu zatopili natomiast Rosjanie odzyskali,przerobili i sprzedali jako paliwo do elektrowni atomowych USA, za ciężkie dolary.O tym wszystkim można poczytać w sieci ale mnie nie chce się teraz szukać linków a jest ich sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 15:47
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Wacław Puchała
Jestem już na tyle "dorosły" i tyle doświadczyłem, że wiem jak powstają tego rodzaju "rankingi" i w jakim celu je się publikuje.Dlatego ta lista nie świadczy o renomie uczelni a raczej o wielkości sumy jaką za ranking zapłacili "właściciele" i jestem o tym przekonany na 100%,myślę, że Pan również.
Co do "Princetown Uniwersity" to tam uzyskany stopień to "LICENCJAT" czyli odpowiednik naszego (kiedyś) technikum. Na dodatek forma kształcenia,możliwość wyboru przedmiotów jakie się "zalicza" stawia pod znakiem zapytania w ogóle kształcenie wyższe.Mnie wprawdzie ucząc zapewniali, że studia to tylko umiejętność i biegłość w korzystaniu z wiedzy ale kończąc uczelnię z takiej umiejętności musiałem się wykazać. Wystarczy z resztą przypomnieć sobie jak nas uczono i jak teraz (na modłę zachodu) kształci się młodzież i jaką wiedzę ta młodzież posiada.Brak standardów jakości wiedzy,dowolność podręczników, po prostu KATASTROFA która w rezultacie doprowadzi do likwidacji nas jako NACJI i NARODU.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 16:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Nie setki (bo tyle ich ZSRR nawet nie miał) a kilka i nie czekają na "pomoc" tylko na swoją kolejkę do utylizacji.
Kłamiesz i bzdury pleciesz od początku do końca. Ciekawe kto ci płaci za taką post sowiecką propagandę? Odnieś się do moich linków a tu masz następne wieści.
"Od początku lat pięćdziesiątych w radzieckich stoczniach powstało 235 okrętów podwodnych z napędem atomowym." A nie kilka, A tu masz fachową utylizacje.
" wiele uszkodzonych okrętów pozostawiono, do połowy zatopionych, na płytkich wodach zatoki. W samym Siewieromorsku znajdują się 52 złomowane okręty podwodne ze 101 reaktorami atomowymi. Są jednak tacy, dla których cmentarzysko jest bardzo atrakcyjne. Wagę osiadłych w całej Zatoce Kolskiej szkieletów ocenia się na kilkaset tysięcy ton. Tajemnicą poliszynela jest, że miejscowi ludzie kupują blachę i silniki z okrętów od tzw. "złomiarzy", którzy nielegalnie podzielili między sobą rdzewiejące wraki. Wszystko ma tu swoją wartość - stal, miedź, cyna, silniki i urządzenia. Problemem są dziś nie tylko same okręty, ale również zużyte paliwo i odpady nuklearne. Radioaktywne odpady powstają na każdym etapie eksploatacji atomu, począwszy od jego wydobycia w kopalni uranu. 99% odpadów jest niezniszczalna, nie podlega utylizacji i nie może być przechowywana w normalnych warunkach. urządzenia do przechowywania stałych i ciekłych odpadów radioaktywnych nigdy nie powstały. Odpady i paliwo nuklearne przechowywano gdzie popadnie. Nie określono również norm dotyczących wielkości radiacji, na jaką mogą być narażeni pracujący w stoczniach robotnicy. W przypadku atomowych łodzi podwodnych ogromna ilość odpadów powstaje podczas operacji wymiany paliwa w reaktorze. Jednorazowa wymiana paliwa to ok. 10 m3 radioaktywnych odpadów płynnych, wymiana filtrów w reaktorze daje ok. 1 m3 odpadów stałych. Zagrożenie stanowi wymiana, transport oraz przechowywanie takich odpadów. Według danych zebranych przez "Bellonę" w bazach oraz stoczniach marynarki wojennej Floty Północnej zgromadzono dotychczas ponad 7.000 m3 odpadów płynnych oraz 8.000 m3 odpadów stałych, które charakteryzują się niską i średnią radioaktywnością. Odpady płynne są przetrzymywane w zbiornikach pływających, zbiornikach znajdujących się na lądzie oraz na statkach pomocniczych. Odpady stałe przechowywane są w betonowych urządzeniach, na statkach oraz na otwartym powietrzu. Odpady o bardzo wysokiej radioaktywności, np. uranowe pręty paliwowe, są gromadzone wraz z innymi odpadami w specjalnych stalowo-betonowych zbiornikach. W wyniku przepełnienia magazynów znajdujących się na lądzie, zużyte paliwo z reaktorów jest gromadzone również na porzuconych łodziach podwodnych. W Kombinacie Chemicznym Majak, położonym 70 km na północ od Czelabińska, część radioaktywnych odpadów, nie tylko pochodzących ze źródeł wojskowych, jest poddawana utylizacji. Na początku reaktory holowano do miejsca zatopienia i tam odczepiano pontony, dzięki którym utrzymywały się na powierzchni wody - tak zatopiono osiem baterii. Później sposób postępowania z nimi był zbliżony do tego, jaki zastosowano w przypadku reaktora w elektrowni w Czernobylu - był zatapiany w betonowym sarkofagu. Część podwodnych łodzi atomowych, wraz z wyposażeniem, jest złomowanych w zatokach Półwyspu Kola. W stoczni Zwiezdoczka w Siewierodwińsku prowadzi się częściowo utylizację atomowych okrętów podwodnych wycofanych ze służby. Ich kadłuby, po usunięciu instalacji jądrowych, są cięte na złom. Według danych zebranych przez "Greenpeace", na dnie oceanów znajduje się jednak jeszcze 10 reaktorów atomowych oraz 50 głowic nuklearnych. http://www.ekoimy.most.org.pl/02_01_10_2000_artykul.htm
Radze jechać do sowietunio na weekend i sprawdzić naocznie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 17:37
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kłamiesz i bzdury pleciesz od początku do końca. Ciekawe kto ci płaci za taką post sowiecką propagandę? Odnieś się do moich linków a tu masz następne wieści.
Nie zdradzę ci takiej tajemnicy ale....mogę sam ci płacić i wiesz ile,powiem ci dam ci 10 groszy wiecej niż za Sybirneft zapłacił sam ABRAMOWICZ,chyba wiesz kto to jest? a jesli nie wiesz ile zapłacił to ja ci powiem, ogromną sumę bo całych 3 słownie (trzy) kopiejki. Prawda, że niewiarygodne ale prawdziwe.
Do linków się nie odniosłem bo to totalne "barachło" ,stary,sprzedany Indii na złom krążownik który zerwał się z holu gdy hindusi go holowali i zadryfował na skały brzegu Norwegii.Cóż do tego mają Rosjanie? absolutnie nic bo to nie ich złom.A gaz "musztardowy" w Bałtyku to pozostałość Niemiecka a nie Rosyjska czy Polska wiec też nie na temat.
Dodam też coś na temat "Kurska".to nie był "wypadek" a storpedowanie przez okręt podwodny USA .Amerykanie za to "pomyłkowe" storpedowanie zapłacili Rosji kilka miliardów dolarów
O pozostałych "rewelacjach" napisałem wyżej i tylko dodam, że resurs czyli żywotność Atomowych Łodzi Podwodnych jest obliczona na ok.25 lat tak więc znowu mam rację gdyż większość z tych 235 AŁP została zutylizowana w latach 1970-1989. I nie podniecaj się tak bo to źle wpływa na zdrowie,naprawdę.

Ostatnio edytowane przez wibi : 21-04-2014 o 17:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 22:33
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@JarosławII
Mimo, że walisz takimi KULFONAMI to przeczytaj co wysyłasz, bo w końcu nie wiem co ci się podnosi i po czym? Oferowałem ci dobrze płatną pracę agenta-szpicla sowieckiego a ty nie zareagowałeś a szkoda bo może i agentkę sowiecką też mogli by ci sowieci podesłać aby w końcu opadł ten testosteron.Zbyt duży poziom testosteronu prowadzi do autodestrukcji więc uważaj i dbaj o zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 21:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

wibi

Cytat:
Dodam też coś na temat "Kurska".to nie był "wypadek" a storpedowanie przez okręt podwodny USA .Amerykanie za to "pomyłkowe" storpedowanie zapłacili Rosji kilka miliardów dolarów

Dla mnie szok. Nie wierzę. Skąd Ty to wiesz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 22:55
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Dla mnie szok. Nie wierzę. Skąd Ty to wiesz?

Jest na to wiele pośrednich dowodów ale Rosja oficjalnie tego nie potwierdziła chociaż....być może pamiętasz ten czas gdy to się wydarzyło.Przypomnę więc, że to była pierwsza kadencja Putina i w tym czasie był na urlopie chyba w Soczi.Przez tydzień z jego strony nie było żadnej reakcji,dopiero po tygodniu zjawił się wśród rodzin poległych. Za niespełna miesiąc USA udzielili Rosji "pożyczkę" w wysokości 12 mild.dolarów.Prawdopodobnie spokojna reakcja Putina zapobiegła akcji odwetowej i III Wojnie Światowej. Na miejscu zatopienia "Kurska" w tym czasie były dwie Amerykańskie łodzie podwodne "Toledo" i "Memphis",doszło prawdopodobnie do kolizji "Toledo" z "Kurskiem" (są ślady na wydobytym kadłubie) a "Memphis" bojąc się odwetu storpedował "Kursk" trafiając w przedział dziobowy torpedą M48. Mimo tego obie Amerykańskie łodzie zostały poważnie uszkodzone."Toledo" doczołgał się do Ameryki a "Memphis" dopłynął do portu w Norwegii gdzie został naprawiony.Okręty były namierzone ale Putin nie zezwolił na atak który mógł skończyć się j/w. "Kursk" zatonął na płytkiej wodzie, na głębokości 105 m (sam miał długość chyba 120m). Akcja ratownicza polegała jedynie na zabezpieczeniu dostępu "ciekawskim" do okrętu gdyż chyba nikt nie przypuszczał, że zginą? a decyzji Putin nie podjął ze względów j/w.Do wydobycia wraku dopuszczono tylko kilku Rosjan którzy odcięli część dziobową z widocznymi śladami storpedowania a później ją na dnie wysadzili.Resztę kadłuba (prawdopodobnie za Amerykańskie dolary) wyciągnęli Norwedzy co nie było zbyt trudne mając na uwadze głębokość no i pewnie to, że Amerykanie już więcej płacić Rosjanom nie chcieli a poza tym "tajemnica" i różne dyskusje na temat przyczyn zostały ograniczone co z kolei odpowiadało obu stronom.Na ten temat jest w sieci wiele dyskusji,w różnych językach i na pewno więcej niż u nas o Smoleńsku ale tylko taka teoria ma "ręce i nogi" i trzyma się "kupy" wyjaśniając dalszą działalność władz Rosji i Ameryki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 23:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Pamiętam głównie to, że Putin skazał na śmierć tych marynarzy, nie dopuszczając do 'Kurska' ratowników.
Przecież jeśli to Amerykanie zrobili, to nie powinien wykazywać chęci ukrycia tego faktu, kosztem życia rodaków?

........................

Dopisuję; doczytałam się o łodzi "Splendid'. Cóż, w każdym razie chłopaku zmuszasz mnie do myślenia, w odróżnieniu od innych.
Napisz coś więcej; nie obiecuję, że się zgodzę z Twoimi teoriami i poglądami,
ale nad nimi pomyślę.

Dobranoc.

Ostatnio edytowane przez Lila : 30-04-2014 o 23:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 23:28
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pamiętam głównie to, że Putin skazał na śmierć tych marynarzy, nie dopuszczając do 'Kurska' ratowników.
Ale jeśli stawką była III Wojna Światowa to była to jedyna słuszna decyzja. Jest bardzo dużo materiałów o "Kursku" na YouTube,podam tylko jeden tym razem angielsko-języczny i chyba Amerykański?
http://www.youtube.com/watch?v=ec-JZnRPxQI
Cytat:
Napisał Lila
Cóż, w każdym razie chłopaku

Hohoho,to by mi odpowiadało ale niestety,czasu nie da się wrócić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-05-2014, 09:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
[size="2"]


Hohoho,to by mi odpowiadało ale niestety,czasu nie da się wrócić

To jest stan faktyczny, ponieważ płci nie zmieniłeś, a inteligencją odróżniasz się od 'dziadeczków' do tego stopnia, że trzeba to podkreślić.

W powyższej sprawie nadal mam inne zdanie, choć nie powiem, zaciekawiły mnie teorie spiskowe w tym względzie, które są porównywalne tylko z tymi tyczącymi ataku na WTC.
Z drugiej strony SSN 691 Memphis był zaraz po zdarzeniu w stoczni norweskiej w naprawie, ale o co chodzi?
Staranował czy torpeda, jeśli już? Do dzienników Submarine nie ma i nie będzie dostępu,
ale nie ulega wątpliwości, że część marynarzy by przeżyła, gdyby nie Putin, który nawet nie przerwał urlopu.

Cóż, miło się z Tobą rozmawia, o ile się nie zacietrzewisz co tutaj jest normą. Mnie Twoje poglądy nie odpowiadają, bo Rosją się nie fascynuję, ale mam wirtualnego przyjaciela, który skończył Akademię Woroszyłowai w PRL był kimś. Obecnie jest działaczem PO w Małopolsce i wybitnym pisożercą,
tak jak ja peożercą, bez aspiracji do wybitności. Ty jednak na PO się nie przerzuciłeś, dlaczego?
Twierdzę, że z każdym można rozmawiać, o ile z resztek inteligencji nie zostały ruiny, z czym i Ty się spotkałeś. Tutaj.

Miłego weekendu życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-05-2014, 12:50
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Lila
Miło, ze tak mnie oceniasz,przyznam, że równie wysoko oceniam Twoją wiedzę i inteligencję.Politycznie nigdy nie byłem zaangażowany "duchowo", natomiast patriotycznie zawsze, bo tak mnie wychowano.
Jak wspomniałem o "Kursku" wiele napisano i wiele nakręcono filmów opartych na domysłach i przypuszczeniach ale znacznie bardziej wiarygodnych niż wersja oficjalna która po prostu nie mogła mieć miejsca (wybuch torpedy wycofanej ponad 30 lat wcześniej z uzbrojenia) ale jakieś "wytłumaczenie" musiało być podane a dziura-otwór wskazujący na "wlot" torpedy jest widoczny na zdjęciach wydobytego kadłuba (torpeda M48 miała "rdzeń" z zubożonego Uranu aby przebić kadłub i rozerwać się wewnątrz). Bardzo ciekawy jest film francuski też dostępny na YouTube zatytułowany chyba "Podwodna Łodź w mętnej wodzie" ale bardzo długi,ponad godzinę,radzę zobaczyć.Aktualnie interesują mnie dwie (prócz innych ) sprawy a to Katastrofa w Czernobylu którą wielu ocenia jako sabotaż !!! i sławetne lądowanie na Placu Czerwonym niemieckiego pilota. Czytając i oglądając, nasuwa się wiele pytań bez odpowiedzi a skutki tych "wydarzeń" trudno przecenić.Miłego weekendu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 10:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

wibi, Ty jesteś niesamowity chłopak.

Zmuszasz mój rozleniwiony tutaj mózg do wysiłku,
który może się źle skończyć. Tym bardziej, że lubię rozpatrywać wszelkie hipotezy, a skoro one nie są tezami, to co to szkodzi?

Otóż „Solidarność” była przez całe dziesięciolecie przygotowywana do swej „misji dziejowej” przez odpowiednie Służby USA, co opisuje w swej książce „Victory” Carl Bernstein. Podobnie do swej „misji dziejowej” był przygotowywany Michaił Gorbaczow – i w zaledwie 13 miesięcy po przejęciu przez niego władzy (czyli po momencie, kiedy to 11 marca 1985 został I Sekretarzem KPZR) nastąpił wybuch w Czarnobylu.

Po weekendzie chyba wrócę do tego, bo mi nie da spokoju myśl, że coś przeoczyłam.

Ale z drugiej strony, bo zawsze jest druga strona...

http://prokapitalizm.pl/czarnobyl-po...-jadrowej.html

Do miłego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 10:56
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

No,no czytam Wasze wypowiedzi i myślę sobie po co sobie
zaprzątają głowy teoriami niczym sławny Antoni.Wiadomo,
na pewno brzozy tam nie było,była polityka,dominacja siły,
szpiegowanie pod wodą w powietrzu itd.Jedni dobrzy,drudzy
jeszcze lepsi.Takie dyskusje prowadzą do tego,że sami się
powybijamy i będziemy się chwalili jacy to my jesteśmy.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 11:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Na wszystkie wydarzenia musi być jakieś usprawiedliwienie i do tego tworzy się legendę po fakcie. Nikt nie myśli, że życie może być spontaniczne i wydarzenia nieobliczalne. A wywiady były, są i będą i działają w sposób wyrachowany. Zawsze mają przyjąć do opracowania przynajmniej sześć wariantów działań na nieprzewidziane wydarzenia ale i tak nieraz jest siódmy wariant. A skutków wojny jeszcze nikt nie przewidział, dlatego zawsze po wojnie odradza się nowe życie. Teraz tylko idiota albo nieuleczalnie chory, co mówi się o Putinie, mógłby rozpocząć wojnę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 14:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
No,no czytam Wasze wypowiedzi i myślę sobie po co sobie
zaprzątają głowy teoriami niczym sławny Antoni.Wiadomo,
na pewno brzozy tam nie było,była polityka,dominacja siły,
szpiegowanie pod wodą w powietrzu itd.Jedni dobrzy,drudzy
jeszcze lepsi.Takie dyskusje prowadzą do tego,że sami się
powybijamy i będziemy się chwalili jacy to my jesteśmy.
Pozdrawiam

A może pozwolisz ludziom rozmawiać?
Nie każdy lubi wirtualne kawki i naleweczki. Niech Cię głowa nie boli, czym sobie swoje głowy zaprzątają inni ludzie.

Życie; organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki.

Cytat:
Teraz tylko idiota albo nieuleczalnie chory, co mówi się o Putinie

Coś takiego. Putin idiota? I chory nie daj Bóg?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 14:32
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
... na pewno brzozy tam nie było,była polityka,dominacja siły,..

Nie powiem, że to bzdura, bo nie można tak mówić o faktach ale jeśli chcemy doszukać się "spisku" to jest on w składzie osób na pokładzie Tupolewa, to po pierwsze. Po drugie ostatnio była wielka katastrofa promu Koreańskiego i prawie 300 ofiar, okazało się, że to błąd ludzki i takich błędów jest prawie 99% we wszystkich wypadkach w tym i Smoleńskim.
Ale te o których wyżej wspomniano miały fundamentalne znaczenie dla układu sił geopolitycznych w Świecie do których Smoleńsk ni jak nie pasuje.Podam przykład, Mathiast Rust po wylądowaniu miał prawie pełne zbiorniki paliwa,wylądował w momencie gdy na Placu Czerwonym akurat zdjęto sieć trolejbusową,czas przelotu był o ponad 2 godziny dłuższy niż wynikało by to z czasu faktycznego przelotu.Podobne "pytanie" można postawić w przypadku Czernobyla, dlatego polecam informacje w sieci a szczególnie YouTube bo można wiele się dowiedzieć, szczególnie znając fakty do których te zdarzenia się przyczyniły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 17:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Podam przykład, Mathiast Rust po wylądowaniu miał prawie pełne zbiorniki paliwa,wylądował w momencie gdy na Placu Czerwonym akurat zdjęto sieć trolejbusową,czas przelotu był o ponad 2 godziny dłuższy niż wynikało by to z czasu faktycznego przelotu..

Ale jaki wniosek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 18:34
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ale jaki wniosek?

Bardzo prosty,to był przelot zorganizowany i przygotowany od początku do końca i miał umożliwić dokonanie "czystek" w dowództwie Armii które było przeciwne "pierestrojce". Operacja się udała,kilku wysokich oficerów popełniło samobójstwa,kilku aresztowano a Mathiast Rust na spotkaniu po kilku latach w Moskwie udawał....że nie wie o co chodzi a pytanie skąd stać go było na samolot nie potrafił odpowiedzieć, ogólnie to taki nieudacznik bez żadnych pieniędzy i pracy.Nawiasem mówiąc już później,w Niemczech Rust również był sadzony (w Rosji siedział 2 lata?) i skazany za inne przestepstwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 18:45
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Proszę o przeczytanie tego artykułu

Gdyby nie Wilczek-plan Balcerowicza byłby bardziej bolesny.
Co o tym powiecie!

Zmarł Mieczysław Wilczek - Szejk PRL
30-04-2014
Damazy Kwiatkowski / źródło: PAP
Był ulubieńcem aktorów, nietuzinkowym biznesmenem z partyjną legitymacją. Bez wcześniejszych reform Mieczysława Wilczka plan Balcerowicza byłby jeszcze bardziej bolesny.
W 11. odcinku serialu „07 zgłoś się” z 1981 r. porucznik Sławomir Borewicz rozwiązuje zagadkę napadu rabunkowego na wagon pocztowy. Po wykonaniu zadania w jednej z końcowych scen dzielny milicjant relaksuje się partyjką tenisa. Posyła zwycięską piłkę i dobrodusznie proponuje rywalowi rewanż. – Kończymy, ktoś czeka na ciebie w saunie – odpowiada sparingpartner Borewicza. Ten niewysoki mężczyzna w błękitnym dresie i adidasach to Mieczysław Wilczek, wtedy jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców.
Kilka lat później Wilczek zostanie ministrem przemysłu w rządzie Mieczysława Rakowskiego i przejdzie do historii jako autor najbardziej liberalnej w dziejach Polski ustawy gospodarczej.
Serialowy epizod Wilczka nie był przypadkowy. Scenę na korcie ekipa filmowa kręciła przy jego rezydencji w podwarszawskim Stanisławowie, gdzie regularnie gościła śmietanka polskiej kinematografii – Marek Piwowski, Jerzy Gruza, na jednej z hucznych zabaw sylwestrowych pojawił się nawet Roman Polański.
W środowisku Wilczek nazywany był Krezusem albo Szejkiem. To drugie ze względu na dystrybutor paliwa ustawiony w gospodarstwie. – Każdy z gości Wilczka mógł sobie przed wyjazdem zatankować samochód do pełna i to za darmo – wspomina jego znajomy. Biznesmen przyciągał środowisko filmowe nie tylko trudno osiągalnym paliwem i suto zastawionymi stołami, ale i osobowością. Pod koniec lat 70. Mieczysław Rakowski, który poznał Wilczka przez swoją ówczesną żonę, aktorkę Elżbietę Kępińską, do Stanisławowa przywiózł Stanisława Kanię, ówczesnego sekretarza KC. Wilczek wyprawił wykwintną kolację w jadalni przypominającej wystrojem pałacową komnatę. Na oknach ciężkie zasłony, pośrodku długi stół dębowy. Po jednej stronie Kania, po drugiej Wilczek. Późnym wieczorem Kania pyta: – A jak pan tu spędza wieczory? – Dymam socjalizm – odpowiada Wilczek, a Kania robi się purpurowy. – A co pan robi, jak się panu znudzi? – dopytuje sekretarz. – Siadam po drugiej stronie stołu i dalej dymam socjalizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moje marzenia i tęsknoty na 2012 rok Scarlett Ogólny 2 17-12-2011 17:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.